Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   79 / 88
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2018 / 1
 
Idézet:
„hivatalosan petróleum, vagy ezt tartalmazó egyéb keverék”


Úgy hívják: Vágó-üregelő spray.
Nem keverendő az ürgelelő-vel. Az másra jó.
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Jó az ha van benne "petró" (és általában van benne bőven).
Ha nagyon megnéznénk eltérő tulajdonságok kellenének acélhoz és alumíniumhoz (és egyéb szinesfém). De gondolom gazdasági okokból igyekeznek is-is megoldást találni az összetételben.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2018
(#) _BiG_ válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Alkotóé a helyes megfejtés, aluhoz petróleum a jó kenőanyag. Apámtól tudom, aki vas- és fémesztergályos volt. Ha valaki kíváncsi egy munkájára, az nézze meg a Vasúttörténeti parkban Kádár személyi vonatát. Az összes alu fogantyú-bizgentyű-díszitménytyű apám által készült.
(#) CIROKL válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Igen anno 40 évvel ezelőtt petro volt De már nem vannak olyan olajak amik régen felváltották azt a petrot!
43 éve a szakmában dolgozom igy napi szinten követem a fém megmunkálást .
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 5, 2018 / 1
 
Idézet:
„Felénk leginkább menetfúróval fúrják a menetet.”

1:0 oda!
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
A biztonsági adatlapja szerint a hatóanyag petróleum, illetve ahhoz nagyon közelítő hidrogénezett kőolaj párlat plusz némi adalék.
(#) RoliNyh hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Petróleum, denszesz, ki hinné, majd ha adódik rá lehetőség kipróbálom.
Érdekes módon, nekem könnyűfém és szerkezetlakatos szakmával ilyet nem tanítottak,
igaz az már volt vagy 23 éve...
Általában valami jó híg motorolajjal sikosítok, ha szükség van rá itthon, évente talán egyszer kéteszer...
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Ha ha ha A jó emberek fél szavakból is megértik egymást.
(#) Ge Lee válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 / 4
 
Idézet:
„Általában valami jó híg motorolajjal sikosítok”
És nem csípi a szerszámod végét?
(#) Szabolcs3636 hozzászólása Szept 14, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy erősítőre próbálok fa előlapot készíteni, már majdnem kész vagyok, viszont még valamivel le kellene kezelni.
Átlátszó és színes lehetőségek is érdekelnének, tudnátok valamit javasolni?
szerk.: Bükkfáról lenne szó.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2018
(#) pjg válasza Szabolcs3636 hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Fa olaj.
(#) papus51 hozzászólása Okt 4, 2018 / 1
 
Játszottam egy kicsit, és összeforrasztottam egy alu U profilt egy sárgaréz távtartóval.
Ezzel egy lépéssel előbbre jutottam a dobozolási technikában. Gondolom LCD kijelzők rögzítésénél még jól jöhet:
(#) Ge Lee válasza papus51 hozzászólására (») Okt 4, 2018 / 1
 
Van kimondottan ehhez való folyasztószer. Én még nem próbáltam, de azt mondják hogy nagyon jó, még az alut sem kell kapirgálni hozzá. Meg az alut keményforrasztani is lehet gázlánggal, mint a videón.
(#) papus51 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Igen, tudom. Én viszont rendes forrasztóónnal csináltam
(#) bbatka válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
(#) Moszkvai válasza Szabolcs3636 hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Szia! Én alkoholos pácot használok. Alkoholban kell feloldani a port. Elsőnek fa csiszolása, majd sima alkohollal, szivaccsal áthúzni a fát. Ez azért kell, hogy a szálak kidudorodjanak, még mielőtt lakkoznánk. Egy nap múlva újra csiszolás és pácolás. Egy nap múlva még egy 1000-es papírral finoman megcsiszolni és mehet a lakk. Pácolni lehet, többször is, akkor egy kicsit sötétebb lesz. De a lakk hozza meg igazán a színét. Érdemes előtte, nem látható részeken próbákat csinálni.

Kép 006.jpg
    
(#) teddysnow válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Magnó kazetta hangfal mellett, HELLO!
(#) Moszkvai válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 7, 2018 / 1
 
Még a hatósugaron kívül van.
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 9, 2018 /
 
Helóka!

Keresek egy olyan műszerdobozt, aminek az alapterülete 20x20cm (vagy nagyobb) a magassága pedig 10cm vagy nagyobb. Asztali tápegység lenne belőle. Ha állított kivitelű, az még jobb,
akkor a toroidot is állítva tenném bele. A lényeg, hogy a képen látható trafó (átmérő 18cm) bele férjen,
és még néhány panel műszer, és DCDC lenne benne...

Ha már itt tartunk, ha 1000x2000 -es alu lemezből vágatnék műszerdoboznak való alapanyagot,
ami kompletten kész van, és perforáció mentén csak kézzel össze kellene hajtani, arra lenne igény közületek? Mert igazából nekem egy dobozért nem érné meg egy egész tábla lemezt vágatni,
de ha pár doboznak valót megvennétek, akkor lehet jobban kijönnénk, mint a kész gyári dobozokkal.
Ha van érdeklődő, akkor megtervezem és teszek fel képet...

035.JPG
    
(#) Gery78 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Szia
A Lomexban kapható műszerdobozok nem tetszenek Neked? Szerintem van ott ilyen hasonló méretű doboz, mint amilyet keresel, de ha nincs, akkor gyártathatsz is ott dobozt méretre. Anno én is csináltattam ott dobozt az egyik erősítőmhöz.
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
HEStore áruház, ALMD csoport.
(#) RoliNyh válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Igazából nem az a bajom, hogy nincs, hanem az, hogy az árával nem vagyok kibékülve...
(#) Gery78 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 1
 
Hát igen, az ár mindig meghatározó tényező, de ezt Neked kell eldöntened, hogy megéri-e. Abba gondolj bele, hogyha sikerül szerezned valahonnan alu lemezt, azzal még egy csomó munka van, mire az doboz lesz. Méretre vágás, reszelés, fúrás, faragás, hajlítás, festés, stb. Ha mindent összeszámolsz, a befektetett munkaóráidat is, akkor egy nagyobb szám fog kijönni, mintha megvennéd a dobozt a Lomexban. És még dolgoztál is vele jó sokat, rengeteg időd lesz benne. Szóval meg kell gondolnod, hogy Neked melyik változat éri meg inkább. Nem egyszerű tudom.
(#) Ge Lee válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Ha úgy csináltatod az alu dobozt, az szerintem többe lesz mint készen venni. A házilagos megmunkálásához meg egy jó lemezolló és élhajlító a minimum, és akkor még mindig ott vagy hogy rengeteget kell fúrni, távtartókat gyártani, csavarozni. Meg szoktam inkább venni a műanyag dobozt készen, vagy veszek egy tábla horganyzott lemezt, azt kézi lemezollóval is el lehet vágni megrajzolás után, és hajtani is lehet két darab szögvas, de akár két gyalult keményfa léc között is. Az összes apróságot, füleket, anyákat az oldalak rögzítéséhez pedig pákával beleforrasztom. Előlapot esetleg csinálsz hozzá másból.
(#) RoliNyh válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Ez egyedi lemezdoboz amit elgondoltam (mondhatnám saját találmány), a hajtások mentén perforációval. A táblából lézerrel kivágva, és mivel vékony aluról van szó (az alap 1.5mm, a tető 0.7mm gondoltam), egy egész táblából simán kivágják 5-10 perc alatt. Nekem(d) maximum csak az előlapon elhelyezkedő kapcsolók műszerek helyét kell kifúrni/vágni. Még szellőzőnyílásokat is tennék rá, ami szintén gyárilag lenne kivágva lézerrel. A hajtás pedig egyszerű lenne, mert a perforáció mentén tudnád csak hajlítani, mivel ott van kikönnyítve az anyag. Összeszerelés lemezcsavarral vagy olyan ritkamenetes csavarral, ami a PC -k házában szokott lenni, pl a tápegység felfogatásnál...

Megtaláltam a régi tervet, de ezen a szellőzők még nincsenek rajta.
Talán így könnyebb elképzelni mit makogok...
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Szerintem kevés a 0.7 mm, annak már nincs elég tartása műszerdobozhoz.
(#) pjg válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Van saját lézered? Tudod mennyibe kerül a lézervágás centiméterenként?
(#) RoliNyh válasza pjg hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Én úgy tudom a gépidőt kell fizetni, de lehet tévedek.
Persze lehet azt mondják, 5 persz húszezer, akkor megette a fene...
(#) Kovidivi válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Én ezt egyszerűen el szoktam dönteni: miből van több? Pénzből vagy időből? Esetleg egyikből sem?
(#) Gery78 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Hát igen, ezért nehéz kérdés ez.
Következő: »»   79 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem