Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   126 / 180
(#) fastaction válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Akkor megnyugtattál , mert nekem is van úgyan ilyen kompresszorom , más felirattal . Bár az olajat szoktam figyelni .
(#) kakinsky hozzászólása Okt 10, 2018 / 2
 
Sziasztok! A mai napon lett kész a kompresszorom! Észrevételek kapcsolatban vele?
(#) Pali79 válasza kakinsky hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nekem tetszik. A vízhűtés nem bonyolítja feleslegesen a dolgot? Én biztos csak akkor fognék ilyenbe ha ingyen kapnám a kompresszort és a hűtéshez kellő cuccokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) kakinsky hozzászólása Okt 10, 2018 /
 
A kompresszort és a tartályt kaptam! A hűtés nem sokat bonyolít rajta.
(#) Pali79 válasza kakinsky hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Igaz nekem meg olajzó rendszert kell építenem a kompresszoromhoz.
(#) witi válasza kakinsky hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Hali!
Jól néz ki a gép, szép munka... de azt a légszűrőnek csúfolt vacakot dobd le róla.Kicsi a szűrőfelület, nagy a légáram, ergo nem jó. A másik dolog ami gyanús, az a vízhűtő egység ventilátorai.Ha nem siklócsapágyasok akkor sokáig jók lesznek, kérdés hogy mennyire remeg a gép üzem közben.Biztonsági szelepet nem látok, vagy nem látszik...
Amúgy gratula a géphez!
(#) kakinsky hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Hali! Köszi!10 báros biztonsági szelep van rajta a nyomáskapcsoló bal oldalán a vízleválasztó miatt nem látszik a képen. Rezgés,remegés nagyon minimális a ventilátorokba nem tudom milyen csapágy van. Leveszem a levegőszűrőt milyet tegyek rá helyette konkrétan?
(#) RoliNyh válasza witi hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Idézet:
„...Kicsi a szűrőfelület...”

Már miért volna kicsi? Éppen, hogy nagy, nem véletlen csonkakúp palást alakú...
A bevezetőcső is megfelelő átmérőjű...

De ha szerinted valóban kicsi, mihez képest? Mutass már valamit legyen rálátásunk.
(#) witi válasza kakinsky hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Hali!
Elnézést kell kérjek... Megnéztem még egyszer a képeket és konstatáltam hogy ezt nagyon csúnyán benéztem .Szóval sportlégszűrő... bízok benne hogy beválik.
Köszönet RoliNyh kollégának hogy észrevette amit én nem...
(#) csavarkulcs hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy kéthengeres kompresszort.
Van valakinek tapasztalta ezzel a típussal? Milyen áttételt, villanymotort használják hozzá?
Mekkora nyomásra ajánlanád? Milyen a légárama? Mi van az adattáblájára írva?
Előre is köszi.
(#) erbe válasza csavarkulcs hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Közismert nevén "ZIL kompresszor".
ZIL kompresszor
Az adatlapon "Tip: ZIL-130" szerepel. Eszerint már lehet keresgélni.
Adatai:
A linken szereplő példány kicsit eltér, de ugyanarra használták.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) tavarnai hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Üdv,mindenkinek
kis segítséget szeretnék,a képeken látható kompresszort most szereztem,és az a gondja,hogy nem forog,fixen áll,és hol keressem a problémát,a dugattyúknál,vagy inkább a motor lehet a hibás,valakinek esetleg valami tapasztalata??a tengelyt meg sem tudom mozdítani !
(#) RoliNyh válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Talán ha különválasztanád a kettőt, rögtön kiderűlne...
(#) pipi válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Nem lehet a motort leválasztani? Különben nem tudhatod a motor csapágya/forgórész rohadt be, vagy a kompresszor csapágy/dugattyú.
(#) tavarnai válasza pipi hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
hát ez igaz,de a csavarok amivel leválasztanám a motorról az belül található a csapágyházban,és a dugattyú forgórész eltakar 1 csavart,amit így egyáltalán nem érek el!
(#) Pali79 válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Ha nem tudod leválasztani a motorról, akkor szerint csak annyit tudsz tenni, hogy elkezded szétszedni az egészet ahogy tudod. A képről nézve a forgattyús ház elég száraznak tűnik a motor még jó állapotban van így inkább tippelnék a kompresszor megszorulására. Persze ettől még lehet más is.
(#) erbe válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
A tengelyvégen látható 4 csavar, a hengerek között a ház peremén látható 3 csavar kitekerése és a hengerfejek levétele után a kompresszor részt egyben le lehet húzni a motor felőli lapról.
A képen valóban úgy látni, mintha por ülne a henger alján (dugattyú peremén?).
(#) tavarnai válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
köszi
a kompresszor képes annyira megszorulni,hogy nem lehet megmozgatni?
(#) erbe válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Ugyanúgy be tud sülni, mint egy motor dugattyúja. A súrlódási hőtől megolvad az alumínium és összeragad.
(#) Pali79 válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Persze. Nekem is volt hasonló esetem. Nekem a forgattyús tengely alsó tűgörgője állt be. Azt sem lehetett megmozdítani.
(#) tavarnai hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
köszönöm a hozzászólásokat,ha szétszedtem még írok,hogy mit találtam !
(#) VIM válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Szia! Az ilyen hengerelrendezésű kompresszorok függőleges tengely helyzetűek lennének, mert a kenés másképpen nem lehetséges. Ha ezt az egységet valahonnan lebontották és azt remélték, hogy így is fog működni .... nos eddig tartott a működés kenés nélkül így vízszintes helyzetben. Lehet, hogy hűtési célokra használnak ilyen kialakításokat, mert ventillátor és egyéb hűtési megoldást nem látni rajta.
(#) erbe válasza VIM hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Ha megnézed az első képet, ahogy a képen áll, úgy szerelték egy tartályra. Láttam már több ilyent. Nem tudom, hogyan kenik. Kéthengerest szedtem szét, abban volt egy kis olaj.
(#) VIM válasza erbe hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
De azt függőlegesen. Az a nyúlvány hordja fel az olajat a hengerekhez és szerintem hűtőgép kompresszor lehetett.
(#) erbe válasza VIM hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Pedig láttam már 3 hengerest gyárilag fekvő tartályon vízszintesen.
Lehet, hogy aki tervezte, nem tudta, csak feltette a kéthengeres helyett a háromhengerest?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018
(#) VIM válasza erbe hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Az amit láttál az nyilván nem ilyen elrendezésű lehetett, egymástól 120 fokra lévő henger elrendezésben. A KT7 kompresszor sem az az M62 mozdonyban a három, jobbra-balra 60 fokos hengerével.
(#) tavarnai válasza VIM hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Szia,biztos ,hogy így kell lennie,ez egy dental kompresszor,és mellette van még egy ugyanilyen egység a tartályon,gyakorlatilag,együtt és külön is működhetnek!ez egyébként nem olajmentes ?
(#) Pali79 válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Adattáblája nincs? Esetleg olyan kép amin több látszik, talán segítene. Szerintem az olajmentes kompresszor kicsit más felépítésű, de ettől még lehet.
(#) tavarnai válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Most került hozzám,mert elég nehéz,kb 150 kg,csinálok,és este teszek fel képeket
(#) tavarnai válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
szóval ez lenne a beállt kompresszor
Következő: »»   126 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem