Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   876 / 1149
(#) elektroncso válasza martin66789 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Én egy 230V-os izzóval szokom kisütni a kapcsolóüzemű tápok primer pufferét. Látszik rajta az is, hogy mikor van kisütve.
(#) martin66789 válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Sikerült kisütni, semmi melegedés kb 15 másodpercig hagytam rajta és teljesen kisütötte.
(#) martin66789 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Úgy látszik hogy lassan meglesznek a hibás alkatrészek. Kiforrasztottam a tápegységből a trafót és kis szemrevételezés után észrevettem hogy a 3. lábról a réz huzal el van szakadva / égve. Elég kis darab van kilógva, lehet ezt valahogy szépen kijavítani ?
(#) kadarist válasza martin66789 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Egy kis huzaldarabbal meghosszabbítod és hozzáforrasztod a lábhoz. Persze ügyeskedni kell... Viszont előtte keresd meg a zárlatot okozó alkatrészt. Gyere át egy kapcsolóüzemű tápjavító topikba, folytassuk ott!
(#) qvasz2 hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy smd tranzisztor (vagy fet), amiről semmit se találok: 5N2307. Tud valaki egy adatlapot mutatni róla?
Kinézetre ilyen: Bővebben: Link
köszönöm
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Helóka!

Nem tudjátok ebből a fajta kapcsolóból van két áramkörös? A mérete 10×15mm.
(#) pucuka válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Esetleg?
Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Hát nagyobb az van azt tudom én is, de a 10×15mm méretben kellene...
(#) pucuka válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Abban nem fér el a kapcsoló szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
(#) RoliNyh válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Akkor nem keresek tovább...
(#) elektroncso válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Szerintem keress nyugodtan, nekem van itthon szóval biztosan létezik. PC tápból bontottam.

U.i.: Közben eszembe jutott, hogy valahol vettem is, megnéztem a műhelyben, a HQ-nál vettem SW2150 kód alatt 5 darabot.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
(#) RoliNyh válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Azt hiszem megtaláltam, már csak keleten kellene megtalálni valahogy...
(#) elektroncso válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 12, 2018 / 1
 
Esetleg?
Közben rájöttem, hogy a HQ-s nagyobb annál mint amit kerestél.
(#) RoliNyh válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Közben meg én is rájötem, hogy elírtam a méretet, 15×20mm a méret,
és típus alapján már megvan KCD1 erre már rakatra adja...
(#) laikus71 válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Szia!
Két kérdésem lenne:
- Ez netán egy AP 180 típusú gép?
-Sikerült-e megjavítanod?
Ha nem, és nálad van még vagy hozzá tudsz férni, akkor viszont szeretnélek megkérni arra, hogy a NYÁK-ról készíts már egy nagy felbontású képet , vagy ha le tudod olvasni a DZ2-vel jelölt SMD zéner kódját, akkor azt küldd már el légyszi!
(#) Sanyi220v hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Szép napot mindenkinek! Tegnap kaptam egy LG tv-t aminek kiégett a háttér világítása.Na most ez nem is lenne nagy gond, de felfigyeltem arra, hogy a kimenő feszültség a LED-re 220 volt, ami biztos igaz, mert a kimenettel párhuzamosan van egy 400 V os kondi. Utána néztem a LED-eknek aminek a típusa: Type 6916L-2224A. 3 sor LED van a tv-ben, soronként 6 LED. Amit megtudtam a ledekről, hogy 6 voltosak és 2 wattosak. Mi a bökkenő?! bárhogy is számolom a sorosan bekötött LED ek előtt nincs semmi féle ellenállás, és a vezeték is sima 0 Ohm os. Bárhogy számolom a 18 db LED 6 voltjával csak 108 Volt. Hogy lehet a kimenő feszültség 220 Volt?
Tudnátok nekem segíteni ebben? nagyon fontos lenne.
Előre is köszönöm.
(#) uniman válasza Sanyi220v hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Idézet:
„Mi a bökkenő?”

Talán az, hogy ezt most valószínűleg terhelés nélkül méred...ez pedig nem hiba, hanem tulajdonság!
(#) qvasz2 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Erre esetleg valakinek valami ölet: Bővebben: Link

kép
(#) Sanyi220v válasza uniman hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Igen terhelés nélkül mértem, de rákapcsoltam ugyan úgy 18 db 6 Voltos LED et csak elé tettem 2,7 KOhm ellenállást. a led kb 95 százalékban világít, de ellenállás nélkül kiégne. De viszont az ellenállás nagyon melegszik, és amúgy sincs helye a tv ben.
(#) RoliNyh válasza Sanyi220v hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Azért azt nézd már meg, hogy a 230V -ot direktben kapja (nem hinném), vagy elektronikán keresztül? Mert ha az utóbbi van, akkor valószinűleg áramgenerátoros, és ha lekötöd róla a LED sort,
akkor a maximális feszültség lesz a kimenetén.

Az ellenállás azért melegszik, mert kicsi a teljesítménye.
De ha áramgenerátoros, akkor valóban nem kell rá ellenállás, az elektronika majd úgy szabályozza a LED soron eső feszültséget, hogy az előre meghatározott áram follyon rajta...

Az elektronikához kapcsolódó IC adatlapjából egyértelműen eldönthető, hogy mi a helyzet.
De -e nélkül, vagy legalább egy normális kép vagy kapcsolási rajz nélkül mi sem tudhatjuk...

A másik gyanúm, ha kaptad, akkor biztos hogy gyárilag is csak három LED sor volt benne?
Vagy mondjuk három hiányzik belőle, mert ha hatot kötsz sorba, akkor azért már kijön a 216V...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) RoliNyh válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Adatlapot én se nagyon találtam legfeljebb az 5N2306 -ról.
Gondolom hasonló lehet, egyszerű N csatornás kapcsoló FET. Kérdés hova kell.
De elvileg itt és itt árulják, vedd fel a kapcsolatot velük, hátha tudnak küldeni neked, adatlapot is...
(#) vargham válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Idézet:
„Azért azt nézd már meg, hogy a 230V -ot direktben kapja (nem hinném), vagy elektronikán keresztül? Mert ha az utóbbi van, akkor valószinűleg áramgenerátoros, és ha lekötöd róla a LED sort, akkor a maximális feszültség lesz a kimenetén.”

Rosszabb esetben védelem sincs benne, és terhelés nélkül el is halálozik miközben megjelenik a kimenetén a 230 Volt... Amikor pedig legközelebb kap terhelést (LED), akkor az is el fog halálozni, mert a vezérlés már halott. Sajnos láttam már ilyet.
(#) Sanyi220v válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat, IC van rajta, de amikor bekapcsolom a TV-t akkor a led sokkal erősebben világít mint amennyire szabad lenne neki. Tudom, hogy ha terhelés nélkül mérem akkor max fesz van rajta, de az IC csak kb 10 másodperc múlva szabályozza a ledet, de viszont nem megfelelően, mivel minél kevesebb ellenállást teszek rá anná erősebb. 10 KOhm mal kezdtem, gyenge volt, és mentem lefelé... végül 2,7 KOhm nál lejjebb nem merek menni, mert amikor bekapcsolom a TV t biztos vagyok benne hogy kiég. Eredetileg is 3 soros, nincs is hely többnek, kapcsolási rajzot még nem kerestem, csak simán feltettem egy kérdést, hátha valaki tud benne segíteni.
Mostmár abban gyanakszom, hogy IC hibás lehet, de még utána nézek.
(#) RoliNyh válasza vargham hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Azért kellene utánajárni, nem azt mondtam, hogy kösse rá, aztán lesz ami lesz.
Ott van a harmadik bekezdés, azt sem véletlen írtam...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) vargham válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Nem is ellenkeztem veled. Inkább kiegészítettem.
(#) RoliNyh válasza Sanyi220v hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Az is előfordulhat...
(#) Sanyi220v válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Rákötöttem! Lett ami lett. kilőtt 3 db ledet. Megpróbáltam 4 db 2,7 KOhm os párhuzamosan bekötött ellenállást bekötni a ledekkel sorosan. Az ellenállás sajnos 82 Celsiusra melegedett fel, ami sok, és nem lenne jó ötlet műanyag hátlapos tv be elhelyezni, ha pedih a vas felületre helyezem akkor meg találja barnítani a vas másik oldalán léfő fehér fényvisszaverő felületet. De a 18 ledet kipótoltam még 9 db leddel amit a tv hátlapja alá helyeztem el, úgyhogy most 18 led helyet 27 led működik. így a ledek nem melegednek, és nics ellenállás előtte.
A sejtésem jó volt, az IC vel van a baj. Nem tudja kiszámolni rendesen a led megfelelő áramfelvételét, és többet ad rá.
De azért köszönöm a segítségeket. Hálás vagyok értük.
(#) ferci hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Keresek egy adatlapot, vagy kapcsolási rajz részletet a képen szereplő 4 kivezetéses alkatrészhez: FDB 455/011
Sacc 35 éves gyártmány, új állapotban.
Csak konkrét választ várok, talán valaki emlékezik még rá..
A google tirisztoros modulnak nevezi, de ez ne tévesszen meg senkit sem.
Egy biztos: van benne vagy 1 toroid, vagy fazékvasmag és 2 kivezetés között 12 mH-t, ill. 0.1 ohmot mérek.
A további 2 kivezetés sokfajta mérés és teszt után nem hajlandó semmit se mutatni, ill. csinálni.
(#) Sebi válasza ferci hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Nekem is van pár ilyen, és ha jól emlékszem óriási tirisztoros hajtásból bontottam. Lehet, hogy egy impulzus(gyújtó)trafó és egy pilot-tirisztor van benne.
(#) ferci válasza Sebi hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Szia!
A pár db stimmel itt is, most ástam elő.. - annak idején meg inkább papíros doksik voltak és nem tudom már, mibe volt tartalék alkatrész, vagy miféle rendelés volt.
Igen, az a 12 mH passzol egy gyújtótrafó primerhez, pár fajta már volt a kezemben és csináltam is.
A gond az, hogy nagyon érzéssel és sok variációban próbáltam a lábakat bekötni, mintha egy belső tirisztort kéne üzemeltetni, begyújtatni, de semmi - akár közös katóddal is valamelyik láb és polaritás variációban ( primer ). Még játszok azért vele..
Ha pedig csak fojtó lenne, egy kapcsolási részletből kiderülne, mennyire lehet terhelni.
Sajnálnám durva módszerrel felderíteni, mégis mik vannak belül..
Következő: »»   876 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem