Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2 motort szinkronizáló doboz tervezése
Lapozás: OK   2 / 3
(#) kaqkk válasza erbe hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Éppen ezt akartam én is írni , te gyorsabb voltál ...
(#) Secret hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Néhány praktikus ötlet:

Closed

Closed01

Closed02

...stb.
(#) kukuri válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Ebben az esetben ha az egyik motor megakad akkor a másik megy tovább. Tehát befeszíti az üveget. Még ha nem is töri el.
(#) kaqkk válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
A megoldást megírta Erbe
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) kukuri válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Ha az eltérés túl nagy akkor akár törhet is. De ehhez kellhet akár 8-10cm eltérés is. A jelenlegi motor 45cm-t emel. Ezen a távon a két motor eltérése ha egyszerre van indítva 2-3mm.
(#) kukuri válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Tévedés. Erbe nem írta meg a megoldást. Ő csak javasolt egyet.
De ez a megoldás nem játszik. A megoldás az ha a két motor egyszerre. vagy közel egyszerre tud mozogni.
(#) Secret válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Ez esetben viszont miért is ötleteltünk? Az én értelmezésemben bebizonyítottad magadnak, hogy mégis jó lesz a relés vezérlés.
Esetleg tévednék?
(#) kukuri válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Azt hogy miért ötleteltek nem tudhatom. Nem kértem ilyent. A feladatom adott. Mindösszesen csak az árakra voltam kíváncsi hogy milyen árakon csináltok nyáktervet? és milyen áron szerelitek össze a vezérlést? Csak azért hogy belőhessem hogy tényleg túláraztam vagy sem.

A motorok már be vannak építve a pultba az üveggel együtt. Már csak azt a szerkezetet várják amitől nem tudnak egymástól külön működni.
(#) kaqkk válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Azért ötletelünk mert az általad kitalált 6 relétől ugyanúgy külön tud menni a két motor mint az egyszerű kapcsolótól . Ha nincs visszajelzés A MOTOROKTÓL VAGY A MECHANIKÁTÓL AKKOR NINCS VEZÉRLÉS ... Azt viszont már írtam hogy az árat te és a megrendelő kell hogy kitaláljátok , neki mit ér és az neked megéri e .
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) Secret válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Nos, akkor innen kezdve mindent tudsz.
Mi innen távolból nem tudhatjuk, mi a szokásos óradíjad?
(#) Secret válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Pontosabban:

Vezérlés van, csak szabályozás nincs. Ez esetben viszont a topicnyitó szerint eltörhet az üveg.
Eleinte.
Később azt írta, nem.
Végképp nem értem.
(#) kaqkk válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Már én sem , de majd rájön idővel hogy mire akartuk rávezetni az "ötleteléssel" amit nem kért ...
(#) kukuri válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Ezt én értem. De gondoltam van valami tól-ig ár amit szokás használni.
PL ha egy szervízbe viszem az autóm tudom hogy 10-15e körül fogják számlázni az óradíjat. Ha mégis 50e -et akarnak óránként kifizetni az egy nem várt esemény lesz.
(#) kukuri válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Az ötletelés helyénvaló lenne ha nem lenne készen a pult, nem lenne benne a motor és nem lenne rajta az üveg. Ami maradt az az hogy mit teszek a két motor csatlakozója és a távirányítós vezérlő közé hogy látszólag együtt mozogjon és ne tudjon ellentétes irányba mozogni a két motor. Ha az egyik sarka picit később ér fel az nem gond, attól még nem törik el az üveg.
(#) kaqkk válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Mint írtam tökéletesen megoldható a vizimérték chip mikrovezérlő ssr kombóval a szabályzás és lefelejtheted a karbantartást hibákat véletlen felakadást meg a többi csúnyaságot ,alacsonyabb alkatrészköltséggel magasabb munkadíjjal számolva ....
(#) kukuri hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Ha az egészet én csinálhattam volna meg akkor egy (CNC) x tengely vezérlés került volna bele léptetőmotorokkal. Ami teljesen jó lett volna a feladatra. Valamint nem is került volna többe mint így. De nem én döntöttem.
(#) kaqkk válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
A mechanika olyan amilyen de az elektronika olyan lesz amilyet te raksz bele , egy relés kapcsolás már a 20. század végén is elavult volt nemhogy a 21 században , és nem is alkalmas a feladat tökéletes ellátására . Hogyan oldod meg azt hogy ha az egyik motor elakad a másik is leálljon ,a relék mitől hogyan kapcsolnak le ???
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) Secret válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Egy autószerviz úgy alakítja az árait, hogy figyelembe veszi egy adott időre eső összes költségét, és egy adott időre eső várható bevételt.
Miért akarsz ettől a közismert gyakorlattól eltérni?
(#) kukuri válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Idézet:
„Mint írtam tökéletesen megoldható a vizimérték chip mikrovezérlő ssr kombóval”

Igen, és meg is köszöntem az ötletet.
De még mindig ott vagyok hogy nem tudom milyen árakon szokás nyákot tervezni és szerelni.
Az hogy megrendelőnkként döntöm el az nekem nem tetszik.
Ez nálam úgy jön le hogy valakitől csak azért kérek többet ugyanarra mert éppen kitudja fizetni. Nem így akarok dolgozni. Egy áron szeretnék csinálni minden folyamatot. Az hogy mennyire bonyolult egy feladat és mennyi idő kitalálni a megvalósítást az más kérdés. De nem akarok ógymond "pofára" árazni.
(#) Secret válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Nem kell pofára árazni.
Te tudod, mennyit (tanulást, műszert, szerszámot) fektettél be, hogy profi tervező és kivitelező legyél.
Kiszámolod, ennek alapján árajánlatot adsz. Ennyire egyszerű.
(#) kukuri válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Nem írtam hogy el akarok térni.
Órák óta azt szeretném megtudni hogy milyen közel elfogadott árak vannak amiket használtok.
Ha valaki végre leírná hogy pl egy 100x100mm nyákot xdb beültetéssel 10e ért csinál vagy óránként 15e ért tervez nyákot akkor már nem is lenne több kérdésem.
Tehát szeretnék valami kézzel foghatót kapni amihez tudom hasonlítani az árajánlatomat.
Ennyi csak amit szeretnék.

Az hogy a relés megoldás jó vagy sem megint egy másik kérdés. (tudom nem jó megoldás).
(#) kukuri válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Akkor azt mondom hogy amit számoltam az 92e aminek az anyagköltsége 38e.
Ezek nettó árak és számla is jár hozzá.
Az hogy ez relés ár nem jelent semmit mert átdolgozom mikrovezérlősre és vizszintérzékelősre.
(#) Secret válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Idézet:
„Tehát szeretnék valami kézzel foghatót kapni amihez tudom hasonlítani az árajánlatomat.
Ennyi csak amit szeretnék.”


Nem ismerjük a felkészültséged. Nem tudjuk, mennyire vagy képes profi, megbízható, sokáig üzemképes munkát leadni.
Eddig milyen termékeidet adtad el? Működnek rendesen? Mennyire voltak bonyolultak?
(#) Secret válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Segítségképpen:

Mérnöki gondolkodás, szélsőértékek:

Amennyiben egyedül vagy a Földön, aki megbízhatóan képes megcsinálni az általad kívánt vezérlést, akkor nincs az az ár, ami ne fizetnének meg érte.
Ámde, ha erre a feladatra sok szakember van, akkor az bizony lenyomja az árat!
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) kukuri válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Idézet:
„Nem ismerjük a felkészültséged. Nem tudjuk, mennyire vagy képes profi, megbízható, sokáig üzemképes munkát leadni.”

Ettől még nem látom akadályát annak hogy valaki beszúrjon egy árat hogy milyen árakon szokás dolgozni.
Idézet:
„Eddig milyen termékeidet adtad el?”

Van több szellőztetőrendszer amihez weblap is tartozik és a felhasználó ezen keresztül kezeli a rendszert. Valamint volt egy medence vezérlés is ezen rendszeren keresztül.
Idézet:
„Működnek rendesen?”

3 éve lettek letelepítve a rendszerek összesen 7db kb 2 éve nem jött telefon hibás működésről. Pedig a rendszer működik mert látom az összeset.
Idézet:
„Mennyire voltak bonyolultak?”

A vezérlés arduinóval van megoldva. EC ventillátorok, belimo szelepek, mágneskapcsolók vannak vezérelve. DS szenzorok, DHT szenzorok, hall vízszint érzékelő, átfolyásmérő.
Kommunikáció ethernet shielden keresztül. Beépített 2x16 soros kijelzővel.
(#) Secret válasza kukuri hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Akkor nem értelek. Több projektet adtál már el, lehet tapasztalatod.
A helyedben ez esetben előre elkérném az általam kalkulált végfelhasználói árat, hiszen --mint korábban írtam-- könnyen előfordulhat, hogy a megrendelő menetközben rájön, sokkal olcsóbb egy "RECEPTION CLOSED" tábla, amit vagy kitesz, vagy nem.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) kukuri válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
A "RECEPTION CLOSED" -ra kevés esély van. Merthogy a munkát már előttem bevállalták. Én már csak ennek a vállalkozónak adnám el a terméket. Akinek érdeke hogy működjön mert addig nem lesz kifizetve a megrendelő által.

Mindösszesen csak szeretném tudni a jelenlegi árfolyamokat. Ennyi. Nem több nem kevesebb.
Ezért is írtam le a vezérlést hogy lehessen látni mekkora munkát kell beletenni, mert tudom hogy ha csak azt kérdezem mennyibe kerülhet két motor szinkronizálása akkor egy csomó kérdés felmerül. Így is felmerült.
(#) kukuri válasza Secret hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Van is tapasztalatom benne. Ez alapján számoltam. De mivel kicsapta a biztosítékot a megrendelőmnél ezért szeretném tudni hogy ha máshoz fordul akkor mire számíthat? Hasonló árat adnak neki vagy teljesen mást?
Nem akarom hogy utána meg visszajöjjön és azt mondhassa hogy más a feléből is megoldja. Bár ez ellen már tenni nem tudok. De ha mégis így van akkor mástól tudjam meg ne tőle.
(#) vargham válasza kukuri hozzászólására (») Okt 15, 2018 / 1
 
Egy egyedi megoldás mindig drágább, mint egy műszakilag teljesen megegyező, de a boltban megvásárolható.
Az ár függ attól is, hogy milyen messzire kell utazni, hányszor, stb. (Ezért nem csinálnám én sem relével, akar a fene karbantartással foglalkozni.)
Ha mindenáron összeget akarsz hallani: 200 ezer forint csak a munka, ha hamar készen vagy vele. Ha sokat kell piszmogni, akkor több.

Bár lehet, hogy keveset írtam. A közelmúltban ilyenekkel találkoztam: 2 bojler felszerelésénél (fél nap) csak a munkáért 50 ezret kértek. Fürdőszoba vízvezetékek, csatorna berakása 190 ezer (két nap). Padlófűtés átmosása 6 óra 90 ezer. Ezek ugyan szakmunkák, de egyik sem igényelt mérnöki tervezést.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2018
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem