Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   263 / 282
(#) lacimbi hozzászólása Szept 29, 2018 /
 
Sziasztok. Segítsetek nekem légyszives. Mai nap helyeztek üzembe egy DSC pc1864h típust és az lenne a kérdésem, hogy élesítés után nem lehet valahogy a szirénán beállítani egy visszajelzést akár egy leddel (de ne hangjelzéssel) egy kontrollt, hogy lássam, hogy élesedett? Távirányítóval élesítve nem tudni, hogy tényleg éles így, hogy semmi kontroll nincs.
(#) pipi válasza lacimbi hozzászólására (») Szept 29, 2018 / 1
 
Ezt nem ismerem, de én az enyémen az egyik kimenetet felprogramoztam, azon látszik hogy élesítve van.
A szinrénán ezt hogy is akarod? Gyárilag nincs rajta ilyen funkció...
De ha kivezeted oda ezt a programozható kimenetet tehetsz rá ledet
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2018
(#) lacimbi válasza pipi hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szia. Azt hittem van rajta hangjelzés élesítésnél és kioldásnál
Pontosan, hogy oldottad meg a ledes visszajelzéssel?
(#) pipi válasza lacimbi hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Hali!
Azt írtad, hangjelzés nélkül..., ha jól emlékszem lehet szomszédbosszantó csippantást is programozni élesítéskor.
Nekem nincs ledes "visszajelzésem"..., hanem a pgm kimenet egy optocsatolót hajt, az optó túloldalán meg egy esp8266 figyel, és értesítést küld a mobilomra minden élesítésnél/kikapcsolásnál, nem sms, hanem internet-Pushbullet-en.
A szirénakimeneten is van optó az esp-re, és riasztáskor is szól nekem.
Nekem Pc585 van ott a [009] pgm kim. prog, és a [141]
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) hornakrobi hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!Most költöztem egy új házba és van benne riasztórendszer, ami tökéletesen működik. Egy DSC PC1616-ról lenne szó és van rákötve egy DSC3055-i GSM kommunikátor. A kommunikátorban az előző tulaj SIM kártyája volt. Vettem egy SIM-et. Az a kérdés hogy hogyan is tudnám azt beállítani, hogy küldjön egy SMS-t ha riasztás van. (RS232-es kábellal azt tudom, de ha nincs ilyen lehetőség?)
Vagy esetleg van egy modernebb megoldás arra, hogy kapjak valami féle jelzést a telómra riasztás esetén, állapotjelzés ilyenek. Esetleg valami rajz bármi jól jöhet. Halottam az ESP8266-ról is.
Köszönöm előre is.
Robi
(#) adamka89 hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Nem volt elég zónám, és 5 nyitásérzékelőt kötöttem össze sorban(+eol), a külön zóna most nem volt szempont, viszont akármilyen hurokidőt állítok, a riasztás 10 másodperc múlva indul el.

Van valakinek valami ötlete, vagy túl sokat fűztem fel? :=)
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) dc001 válasza hornakrobi hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
"Vagy esetleg van egy modernebb megoldás arra, hogy kapjak valami féle jelzést a telómra riasztás esetén, állapotjelzés ilyenek."

ENVISA LINK4 Connect2Go

Van hozza mobil app és web oldal is, amelyen lehet ki/be riasztani vagy zónák állapotát megnézni. A működéséhez internetes kapcsolat szükséges. Elérhető hozzá API is, amelyen keresztül tcp kapcsolaton keresztül lehet vele kommunikálni.

Az ára viszont 40e Ft körül van.
(#) anagyonnagy válasza dc001 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Szia!

Segítséged kérem, hogy milyen mobil app-pal lehet elérni a kommunikátort?
Web-es felületen nem találtam olyan opciót, hogy riasztás esetén küldjön értesítést (pl. emailt, üzenetet).

Előre is köszönöm a segítséged
(#) dc001 válasza anagyonnagy hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
http://www.eyezon.com/

Itt kell regisztrálni első lépésben.
Bejelentkezés után van egy "Add new device" menüpont.
Itt kell kiválasztani a megfelelő modult és megadni a MAC címét.
Ha sikerült akkor EyezON app-al a regisztrált bejeletkezéssel mobil-on is tudod kezelni.
Riasztásról vagy akár élesítésről vagy kikapcsolásról is kapsz üzenetet + hangjelzést is telefonra.

A fenti web oldalon eltudod nevezni a zónákat, megnézni melyik mikor volt aktív, stb.

Emlékeim szerint a zónák száma akkor bővül, ha valamilyen esemény történik rajta, mert nem ismeri fel magától mennyi zónát támogat a központ.
(#) anagyonnagy válasza dc001 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget. Most már minden működik

Vásárláskor én Connect2Go gyártmányú kommunikátort kaptam. Így a http://www.connect2go.com/ oldalon regisztráltam, csak azon az oldalon sehol sem találtam mobil applikációt. Később rátaláltam a GooglePlay áruházban.

Nem tudom mi lehet a különbség az EyezON és a Connect2Go közöt? Honlapjuk teljesen egyforma, ugyan az a címük is, csak telefonszámuk más.
(#) kreiszlaszlo hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Sziasztok!

DSC riasztóhoz vásároltam egy ENVISA LINK4 hálózati modult.Telepítettem, már csak az utolsó lépés maradt, áramtalanítani a rendszert és bekötni a négy vezetéket.

Igenám, de mikor lehúztam az akksit és kikötöttem a transzformátort, a riasztó még mindíg áram alatt volt.
A rendszer 36 zónával rendezlkezik, úhogy van egy pár bővítőmodulom a ház több részén. (az a gyanúm, hogy ezek külön vannak táplálva.
Amikor kikötöm az egyik aux vagy a RED ill. BLACK kábelt, elkezd riasztani és hívogat a távfelügyelet.

Hogyan tudom úgy áramtalanítani a rendszert, hogy biztonságosan be tudjam kötni a négy kábelt?

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Syn7h37ic válasza kreiszlaszlo hozzászólására (») Okt 17, 2018 / 1
 
Az szép. Valamilyen "nagy tudású" a buszvonal pozitív ágát is szépen elvitte úgy, hogy onnan táplál vissza a rendszerre. A táppal rendelkező bővítők pozitív ágát tilos összekötni, mert a fenn vázolt eset fog történni, rosszabb esetben a panel elektronika is sérülhet.
(#) kreiszlaszlo válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Mekkora baj lesz abból szerinted, ha egyesével rákötöm a buszra a 4 vezetéket, így hogy még kap feszültséget valahonnan? (+ -t utoljára) Azon kívül, hogy visítani fog minden, ez járható út? Vagy mindenképp keressem meg a plusz forrást és azt iktassam ki előbb?
(#) Gránátalma válasza kreiszlaszlo hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Szia, rákötheted, nem lesz vele gond, de ez a rendszer így elég tákolmány sajnos.
Ha az egyik bővítőmodul, kimúik, netán nagyobb feszültséget ad ki, szépen lezúzza a központot. Mielőbb kideríteném honnan jön a plusz táp.

szerk.: Teleofnálj be a távfelügyeletre, hogy szerelés alatt áll a rendszer, akkor nem hívkálnak. Illetve nem kell kikötni a tápot, kösd be a BUS-ból előbb a sárgát(órajel), aztán a zöldet(adat), majd a GND-t és avégül a pirosat.

Nálam meg készül a keybus interface
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) keni00 hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni hogyan tudom a Gmax gsm modult bekötni PC1616 központba. Előre is köszönöm

gmax.jpeg
    
(#) keni00 hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
A cél az lenne, hogy riasztáskor sms-t küldjön meg talán ha áramkimaradás van persze ha tudja
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) levaitamas válasza keni00 hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Szia!
Be tudsz lépni a DSC-be telepítőként?
Ha igen, akkor az egyik PGM-et beállítod rendszer riasztásra. A másik PGM-et pedig AC hibára. Majd a PGM-eket bekötöd a GMAX IN1 és IN2 pontjára. Fontos a közös táptest a riasztóval.
Ha nincs telepítői hozzáférésed, abban az esetben teszel egy relét a BELL kimenetre (megdiódázva) és azzal indítod a GSM-et. Így csak a riasztásról kapsz értesítést.
(#) keni00 hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Szia igen van hozzáférés, még a gyárin van
(#) levaitamas válasza keni00 hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Akkor hajrá!
(#) keni00 hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Hú ha, esetleg a programozásban is kaphatnék egy kis segítséget, mert most aztán jön az sms ha kell ha nem mármint a pgm beállításokban..
(#) eniszt hozzászólása Okt 27, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Van egy kereken 4 éves DSC PC1616EH riasztókészülékem.
Az utóbbi pár napban amikor nem voltunk itthon este 7 és 9 közötti időszakban 3x is beriasztott, ezt 3 nap is megismételte, majd a családom egyik tagja kikapcsolta, mert a szomszédokat már zavarta.
Hol lehet a probléma? 2x néztük meg, akkor ugyanaz a kör riasztott.
Az érzékelő romolhatott el, vagy az akkumulátor adja meg magát. Aksi is okozhat téves riasztást?
A házban van pár büdös bogár, ami még a zárt ablakon is képes bejönni, esetleg ők is okozhatják a téves riasztást?
Várom a megoldásokat. Köszi
(#) Gránátalma válasza eniszt hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Szia, akku csak akkor okoz ilyet, ha közben áramszünet is van és lerántja az AUX tápot.
Az újabb akkuk már 3-4-5 évente legyengülnek annyira, hogy érdemes cserélni őket(ellenben a régiekkel amik 8-10évet mentek...) de ez most mellékes. Ha kétszer is ugyan az a zóna riasztott be akkor valószínűleg inkább az érzékelővel lesz a gond.

Érdemes lehet levenni a kupakját és kicsit fentebb tekerni az érzékenységét. Illetve érzékelő típusonként eltérő dolgokat lehet benne még kipróbálni.

A büdösbogár nem éri el az ingerküszöböt hacsak nem notorikusan veri hozzá magát.
(#) Gránátalma válasza keni00 hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
009-es szekcióba írd be ezeket:
0910

PGM1-et relével kösd az IN1 és COM közé, a PGM2-t meg relével az IN2 és COM közé.
Így hibára és riasztásra is tudsz külön SMSt küldetni vele.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) eniszt válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia,
az érzékenységet fentebb tekertük, most 2 napja nem riasztott be, úgy látszik akkor ez volt a probléma.
(#) macee hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Üdvözlet! Segítséget szeretnék kérni pc1616 kommunikátorával kapcsolatban. Csak Contact id (03) formátumban hajlandó tárcsázni a beállitott telefonszamot. Korábban Residental módra volt állítva és úgy működött, de akkor még másik routerről kapta a tel. vonalat. Költözés volt és most is Digi van, de most egy Zte router és ezzel már sem residential, sem privatline módban nem tárcsáz.
A lényeg hogy most működik contact id-vel de viszont beragad a hibajelzes riasztás után (a 4-es led világít) és nem tudom eltűntetni. Talalkozott már valaki hasonló problémával?
(#) jozsinb hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Egy DSC CP 10-es riasztónk van itthon.

Fűtést szereltek be úgyhogy a szaki levette, és felcímkézte mi hol volt. Igen csak rosszul

Nem reagál a kulcsra a riasztó csak a(z) alarm és a power on világít bármit csinálok.

A központnál lehet a probléma mert a többi dolog nem lett leszerelve/piszkálva. Valaki tudna segíteni?
(#) hassen hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!
DSC 585h riasztóm van, világít a "Rendszer" lámpa, benyomom *2-est és a sárga villog és az 1 zóna villágít. Ha kikapcsolom a 220-as tápot azonnal riaszt. Belső akksira tippellek. Megmértem a feszt. 12.8V, de ez, lehet, h nincs terhelés azért annyi. Cseréljem akkor is ki belső akksit? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Kovabe válasza hassen hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Igen, mindenképp aksi csere.
(#) Gránátalma válasza macee hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
Szia, kapcsold ki azt az opciót, hogy hibára áll ha nincs visszajelzés.. és vedd le a próbálkozások számát 3-ra vagy 2-re. nekem is digi van és így hibátlanul működik, nyugtázni is lehet(szintén 1616)

Nyomsz egy új riasztást, nyugtázod eltűnik a hiba, ha nem táp le, akku le.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) Gránátalma válasza hassen hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
csillag 2 egyesen belül van még opcio. ha megnyomod az egyest.
Következő: »»   263 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem