Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   127 / 180
(#) erbe válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Hu de rondán néz ki!
Teljesen védtelenül, majdnem szabadon kalimpáló dugattyúk, kenetlen, fedetlen,... A ventilátor meg nyomja rájuk a trutyit.
(#) mark.budai hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Sziasztok! Segítsetek nekem, mert tanácstalan vagyok. Ezt a kompresszort én ZIL-ként vettem, de nem annak tűnik, és szerintem sokkal nagyobb is nála. Ezek mellett nem találok rajt víz csatlakozót (pedig egyáltalán nem bordázott), és a hengerfejen nyomás van írva a kimenő csonkok fölé, és nem beütve, hanem domború betűkkel, így ez tuti eredeti felirat Nem tudjátok milyen kompresszor ez, és mire lehet képes? Jó lenne beazonosítani az üzemi fordulatszám és a teljesítmény igény ismerete érdekében.
Köszönöm!
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Szétszedtem, kb 220ccm a lökettérfogata, hengerenkét egy szívó, és két nyomószelep van.
Az egyik dugattyún mindkét olajlehúzó gyűrű törött volt, de ahogy látom, a hengerfalat nem bántotta. A furat 60, a löket 40mm. A gyűrűhézag kicsit nagy, 1-1,2mm. Szerintem az egészet újra kéne gyűrűzni. Csak ugye addig nehéz, míg nem tudok konkrét típust. Egy előnye már mindenképp van a ZIL kompresszorhoz képest, ez golyós csapágyas.
(#) Pali79 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
A kompresszoron lévő feliratokra nincs találat? Mivel magyarul van ráírva a nyomás, gondolom valami magyar gyártmány lesz.
(#) mark.budai válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Minden fellelhető feliratra rákerestem a neten, de nem találom. Nekem is emiatt gyanús, hogy magyar gyártmány lesz.
(#) madzagos válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 19, 2018 / 1
 
Csepel kompresszor.
(#) mark.budai válasza madzagos hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Már azóta túrom a netet mindenféle magyar gyártó, és a kompresszor szóra kereséssel. Eddig tényleg a Csepelek hasonlítanak rá a legjobban, de konkrétan ilyet sehol nem találok. Vajon mindegy lehet a kinézet, és a dugattyúgyűrűk mindben egyformák?
(#) madzagos válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Valószínű hogy vizhűtéses volt eredetileg csak a hűtőköppenyt leszedték róla. Eléggé fel tud melegedni. Nekem ilyenböl van csinálva a kompresszorom csak bordás hengerűvel. 1,8Kw-os villanymotorral hajtva.
(#) tavarnai hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Most szeretnék egy kis segítséget,Úgy tűnik besültek a dugattyúk, és nem tudom,hogy sérülés,roncsolás nélkül,hogy lehetne szétszedni?valakinek valami ötlete??
(#) szsrobert válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Dinamit, acelkoho hoje, savak, nagykalapacs
Benzin, olaj petroleum bele, az felaztatja a szorulo reszt.Ovatos ide oda mozgatassal probald kiszabaditani, minel kevesbe koptassa a hengert. Olaj es gyakori torles jo baratunk. Hatha sikerul megmenteni.
(#) tavarnai válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
köszi,próba indul holnap!
(#) szsrobert válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Sikeres beuzemelest kivanok!
(#) tavarnai válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Köszi
(#) zolika60 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Végül is nem mindegy miben volt? Csináltass hozzá mondjuk itt, (vagy máshol) gyűrűket és mehet tovább a bringa.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2018
(#) kicsikrisz hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy ilyen kompresszort, lepucoltam mert nagyon olajsaras volt, nagyon szépen teszi a dolgát, de már látom miért volt ez ennyire koszos, van ezen az IFA kompresszoron egy kifúvó nyilás, itt nyomja ki az olajat menet közben, hogyan lehetne ezt megcsinálni? Gonodlom nem véletlenül van az ott, és ledugózni nem szabad. De igy sem jó, mert kinyomja az olajat és azon kívül hogy koszos lesz minden, olaj is kevés marad benne. Még egy kérdés, merre kell forogni az ékszíjtárcsának?
(#) cpt.zoltan.simon válasza tavarnai hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
A villanymotort lebonthatod hátulról, az is megoldás a problémát elosztani kettővel.
(#) szsrobert válasza kicsikrisz hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
A dugattyu a fotengely fele haladva suriti az ott levo gazt. Ez a nyomas a szellozon keresztul tavozik. Oda vissza aramlik. Egy hosszu fuggoleges csovel kiegyenlito tartalyt erdemes tenni ra.
Ha nagy a nyomas kitolja a tomitogyurunel az olajat.
(#) szsrobert válasza kicsikrisz hozzászólására (») Okt 26, 2018 / 1
 
Ezeket a szemmel atlathato, legszuronek csufolt femdobozokat el kell felejteni.
Atengedi a port es a gep toredek ido alatt szetkopik.
(#) kicsikrisz hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Milyen légszűrőt érdemes helyette tenni?
(#) szsrobert válasza kicsikrisz hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Jol szurot.
Papir, majd olajtukros. Hosszu cso belsejet olajjal, gepzsirral kikenni, az jol megfogja a port. Hiaba van kemeny anyagbol a gep, a por kemenyebb.
(#) kakinsky hozzászólása Okt 31, 2018 /
 
Sziasztok! Érdekel esetleg valakit ez a kompresszor? Szerintem Csepel de javítsatok ki ha nem az. Megforgatva szép hangja van meg sűrít is ! Ára jelképes
(#) fastaction válasza kakinsky hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Szia . Igen .
(#) kakinsky hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok! Elkelt a kompresszor.
(#) Moderátor hozzászólása kakinsky hozzászólására (») Nov 4, 2018
 
Kedves Kakinsky!

Máskor, kérjük, hogy az apróhirdetés részleget használd az apróhirdetésre, ne a fórumot. Köszönjük!
(#) kakinsky hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Rendben! Elnézést.
(#) Attila_ hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani a ZIL kompresszor nyomóágának menetméretét?
Előre is köszönöm.
(#) marton92 hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Üdvözlet nektek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Kompresszor építésbe kezdenék. De néhány adat, tipp szükségeltetik még hozzá. Egy fészer kipakolászásakor kezembe akadt egy teljesen új (általam ifa-nak tippelt) kompresszor. (Képen csatolva). Valamint régebb óta megmaradt nekem egy imi szivattyú villanymotorral együtt. A csatolt képen látszik a villanymotor adatai 220V , 1200W és 2840-es fordulatszám. Mivel a garázsba csak 220 van így arra gondoltam, hogy ezt a villanymotort házasítanám össze a kompresszorral. Viszont az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy ez a kompresszor milyen fordulatszámot igényel, illetve az 1200W elég-e nekiM Tartályt még nem találtam, de ha van tippetek, hogy hány literes lehet ideális ehhez az egyhengereshez, azt is megköszönném!

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!
(#) marton92 hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
A képeket természetesen elfelejtettem csatolni
(#) erbe válasza marton92 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
A kompresszorra legalább kétszer ekkora ékszíjtárcsa kell. A motorra meg akkora, hogy 4 vagy inkább 5 legyen az áttétel. A fordulatszám nem lesz túl sok, de az 1 henger erőlteti a motort, a 28xx fordulatú 230 V-os motorok meg nehézkesen indulnak.
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ez nem egészen így van. A kompresszoron lévő akkora amekkora. A motoron lehet kisebb mint a fele, de szerintem az is elég. Egy hengeres kompresszort el fog vinni.
Következő: »»   127 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem