Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   28 / 29
(#) dokidoki válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Helló.
LPT portot vezérlési célra szokás felhasználni, nem pedig induktív terhelés meghajtására. Márpedig a relé ilyen. Még ha dióda is van a relében védelmi célzattal. Ha nem lenne, akkor azonnali halálához vezet, az alaplapnak, vagy egy részének. Ha relét akarsz hajtani erről a portról, akkor használj kapcsolótranzisztort, a relé kapcsolására. De ekkor is kell a megfelelő polaritású védődióda a relére. Vagy használj ULN2003 -t v. hasonlót, direkt ilyesmi feladatra van, és benne vannak a védődiódák.
(#) szikorapéter válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Akkor ha ULN2003A-val leválasztom,és egyenesen rákötöm a reélt az ic-re akkor már nem lehet probléma a számítógép felöli oldalon igaz?
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Idézet:
„az LTP port 5V -os jellel működik”

Nem biztos, egyre inkább (ha még van a gépen) már egy LSI áramkör részeként 3.3V -ról működik.
Idézet:
„Ha rákötök egy 5V-os mikrorelét,azt húzva tudná tartani?”

Így majdnem biztosan tönkre is teszed a portot. A relé kikapcsolásakor igen nagy feszültségű impulzusok keletkeznek. A biztonság érdekében egy NPN tranzisztort használj fel. Ez megoldja a terhelhetőségi és feszültség illesztési gondokat is. A port kimenetet egy kb. 1k elleálláson kezereszül kösd rá a NPN tranzisztor bázisára, a tranzisztor emitterét kösd a földre. A relé tápfeszültségének negatív ágát kösd össze az LPT port föld vezetékeivel. A relé tápfeszültségének pozitív ágát kösd rá a relére. A relé tekercsével párhuzamosan köss egy 1N4007 diódát. A katodja legyen a tápfeszültségének pozitív ágára kötve.
(#) dokidoki válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Igaz lehetne, ha Murphy éppen aludna. De nem szokása. Legbiztosabbra galvanikus leválasztással jutsz. Optocsatoló és hasonszőrű társai. Mert előbbihez PC és relévezérlés közös GND-t kíván, ami rejthet veszélyeket magában. De valójában meg lehet csinálni biztosra is, csak odafigyelés kérdése.
(#) szikorapéter válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Maradok az ULN2003A -s ötletnél,mivel az akad itthon. Az uln kimenetére közvetlenül lehet ledszalagot is kötni?
(#) gabi20 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia köthetsz rá LEDeket is, de tudnod kell hogy az ULN2003 open kollektoros kimenetű, szóval bármit is kötsz rá azt a pozitív tápfeszültség felé kell kötni.
Egyébként én az LPT porton logikai 1 - nél csak 3V-ot mértem.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Az a dióda mindenképen kell. Az UNL2003 -ban van is minden kimenethez, csak be kell kötni a COM lábat is.
(#) r.laci hozzászólása Aug 13, 2015 /
 
Üdv.Van egy xp-és gépem itthon és párhuzamos portról szeretnék vele vezérelni léptetőmotorokat, lámpákat. Az eletronikus része teljesen megvan, azt nem tudom, hogyan lehet bytot a portra írni. Eddig codeblocksban C-be programoztam csak, milyen header fileok kellenek? mit kell beírnom, hogy vezérelni tudjam a portot? Egyálltalán codeblocksban ez kivitelezhető?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) foxi63 válasza r.laci hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
töltsd le netről az IO.DLL-t az io.c és io.H fájlokat, építsd be a projectedbe és használhatod máris a portot.

io.zip
    
(#) r.laci hozzászólása Aug 13, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ
(#) r.laci válasza foxi63 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ
(#) nemgyuri hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy XP-s notebookom és vettem hozzá egy SUNIX CBP0020 CardBus-os PCMCIA kártyát.
2 db LPT port van rajta. Telepítés után LPT2 és LPT3 -ként jelenik meg az eszközkezelőben. (1-9-ig átrakható) A kártya I/O tartománya FEE8-FEEF és ext.I/O FEE0-FEE7 valamint FEF8-FEFF és ext.I/O FEFö-FEFF. Régi tintasugaras printert rádugtam és simán feltelepült, tehát működik.
Jedicut habvágó programmal szeretném használni. A port lábain nem sikerült feszültségváltozást elérnem. Próbáltam "debug"-al és az MSELEKTRONIC.UW.HU- található LPT IO port kezelővel változtatni a pinek feszültségszintjét sikertelenül. Megpróbáltam a Jedicut portbeállítását 0x278 0x378 .. 0xFEE8-ig beállítani, de az sem jött össze. Ha tud valaki segíteni azt nagyon megköszönöm.
(Jedicut -ban benne van az io.dll és az impout.dll is.)
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) Szabi1 válasza nemgyuri hozzászólására (») Okt 16, 2016 / 1
 
Próbáld ki ezt a programot: Bővebben: Link illetve próbáld felrakni a legújabb drivereket hozzá.
(#) nemgyuri válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Megyek telepíteni. A gyártói honlapról tegnap már letöltöttem hozzá drivert. Próbálok..
(#) nemgyuri válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Köszönöm! A "WnpLPT" segítségével megtaláltam a megfelelő beállítást, így már a Jedicut-ból is sikerült vezérelni a kimenetet. Sebességet még nem tudom változtatni, de az egy másik feladat. (Ott a pont, de nem tudom, hogy kell adni)
(#) nemgyuri válasza nemgyuri hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
A sebességszabályzás problémát csak külső frekvenciagenerátorral sikerült megoldani. Egy kb 4 kHz-es astabil 555-el jól működik. (Magi István segített!)
(#) otvenkilenc válasza r.laci hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Én ezzel a programmal szoktam tesztelni magam épített CNC illesztőkártyát. Közvetlenül lehet a biteket ki - be kapcsolni és a bementek állapotát is jelzi.
Nevezd át a kiterjesztést exe-re Így Lpt. becsom --lpt.exe majd indisd el. ez egy önkicsomagoló program. Kiválasztod a portot és mehet móka.

LPT.becsom
    
(#) zolikatona08 hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Üdv. Találtam neten egy relékártyát
http://elektron.uw.hu/elektro/egyeb/Relay/relay.htm
(az 1.1-et akarom megcsinálni)
És a képen látszik hogy a 7812 es tranzisztor nincs bent illetve egy kondi sincs...
A kapcsolási rajzon pedig ott van. Most akkor nekem sem kell azt belerakni?

És még egy kérdés... oké hogy 12v a táp de hány amper?
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) Tasznka válasza zolikatona08 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Szia!
A 7812 az stabi,az akkor kell,ha magasabb a tápod,mint 12V.Ha berakod a stabit ,annak kell elé-utána kondi.Az elkót azt rakd be 470µF-1000µF ,mert a relék ráncigálják a tápot kapcsoláskor.Az hogy mennyi A a terhelés,az a reléktől függ,de 1A-es sztem elég(ha bent lenne a 7812,az úgy is csak max 1A bír ).
(#) zolikatona08 válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
De ha nincs 12v 1A-s tápom akkor rámehet a 12v 3.33A? nem lesz baja (7812 es stabi nélkül)
(#) Tasznka válasza zolikatona08 hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Az sohasem gond,ha többet tud a táp .
(#) krauszkrisztian hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Windows XP-s laptopról hogyan lehetne vezérelnem az LPT portot?
L293D IC-t szeretnék vele vezérelni.
(#) Hp41C válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
(#) krauszkrisztian válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Egy kódot kaphatok, hogy személyre tudjam szabni?
(#) LacaWatt válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Szia!
Az általunk évtizede használt Mach 3 programot is kipróbálhatod (MACH 3), nagyon jó szoftver és kisebb vezérlésekig ingyenes, csak nagyobb méretek esetén kell licenszelni.
Üdv, Laca
(#) GPeti1977 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Van egy 1993 ban épült gép PC vezérléssel, a gyártója már megszűnt, a lényeg hogy a program LPT portos hardver kulccsal indul csak el, még mindig a '93 ban készült winchester zúg benne kissé csapágyasan. A meghajtót leklónoztam, a számítógépből lesz egy tartalék. De mi van akkor ha elromlik? Meg sem mertem nézni mi van, de az lpt 9 kimenetén ad ki digitális jelet, gondolom a bemeneten vár valamit. Ezt pl egy 16 bites logikai analizátorral ki lehetne mérni, vagy már akkor ismert volt valami ugrókódos megoldás?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) S.Roland válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Üdv,
Szerintem sokat segítene esetleg egy gépnév, vagy fénykép, milyen gépről is van szó. Nem mindegy , hogy ez egy CNC vagy egy mérleg.
(#) GPeti1977 válasza S.Roland hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Egyikkel sem mész semmire, régen megszűnt a gyártó.
(#) nedudgi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Ebben teljesen igazad van, hiszen rajtad kívül senki sem láthatta azt a gépet.
(#) GPeti1977 válasza S.Roland hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Egy 1993-as olasz gyártmányú MICHELE FAZION gyémánthuzalos kővágó gép, kb 3x2x2 m munkaterülettel.
Következő: »»   28 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem