Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   165 / 207
(#) zsa hozzászólása Okt 6, 2018 /
 
Sziasztok. Logic log5010ca fejegység hibával küszködöm de nem jutok előrébb. A hiba nagyából szétszerelt állalotban , bekapcsol kijelző hibátlan gombokra reagál a készülék. Kiírja cd error mivel nincs benne mehanika aztán vált radióra, de hang nincs végfok halkan sustorog .volume 0 áll és nem lehet állitani fel vagy le a hangerőt ( a poti természetesen jó egyébb beállitásra reagál) ,usb-röl nem olvassa az adatokat. Csatolok kapcsolási rajzot is . Köszönom a tanácsokat előre is
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Találtam még egy manuált innen letölthető Bővebben: Link alkatrész listával
(#) Inhouse válasza Attis 79 hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Ha te így gondolod, az a te dolgod. Mi itt azt látjuk, amit megosztasz velünk, gondolni meg azt fogjuk, amit ebből ki tudunk silabizálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) Attis 79 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Ez így rendben is volna,de a rossz dologra gondol elsöre mindenki.De mindenkinek lehet egyéni .véleménye .De még 1x fel rakom a kérdést.Van e megoldás a javitásra?.köszönöm
(#) nitroderm válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
off >Sajnos a hétvégén nem úgy alakultak a dolgok hogy le tudtam volna ülni a gép elé, ezért csak most válaszolok.<
on > Úgy látom elbeszélünk egymás mellett. Bizonyára én fogalmaztam kétértelműen. A lényeg, hogy semelyik hangszóróból sem jön mély hang.
(#) Inhouse válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Hopp, nem...te jól írtad, én nem olvastam jól. Akkor viszont ha nincs a menüben lehúzva a mély, akkor esetleg a sztereó oldalhoz tartózó hangszórók fordított polaritással vannak bekötve. Bár gyanús, hogy elöl és hátul is így lenne. Másik hangszórókkal próbáltad? Húzd el a balanszot valamelyik oldalra és nézd meg úgy is...
(#) műszaki hozzászólása Okt 9, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni, van egy jvc 4x50 wattos fej egységem szépen szól de a rádió adás vételével probléma van mégpedig a 96,4 rádió 1-es frekvencián 1 darab dróttal illetve 1 méteres antennával is rossz a vétel Pesten belül is. A többi adón megfelelő az adás.
Kérnék tanácsot ez a frekvencia külön javítható?
(#) nitroderm válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Balanszot elhúztam mindkét oldalra, de nem lett jó. Másik hangszórót hétvégén tudok rákötni. Ehhez a művelethez le kell bontanom az ajtókárpitot ugye?
(#) Inhouse válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Vagy a rádiót veszed ki és a csatlakozónál kötöd rá. De, hogy 4 hangszórónak egyszerre menjen el a mélye, az nem valószínű. Ezek gyári hangszórók? Hangszínt nézted?
(#) nitroderm válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Ha kiveszem a rádiót, gondolom a tápot ne húzzam le róla mert kódot fog kérni? Gyári hangszórók. Hangszínt is álítottam, de semmi.
(#) Inhouse válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Nem tudom, ennek milyen a csatlakozója, de valószínűleg nem ISO. Akkor meg az is lehet, hogy egyben van a kettő...
Mégis mennyire nincs mély? Gyenge, vagy abszolút nincs?
Bontsd meg ott, ahol a legegyszerűbb, lehet, hogy pl. a hátsó ajtónál, ha ott van a hátsó hangszóró.
Nem lehet, hogy ebben egy mélynyomós rendszer van, és az nem megy?
(#) nitroderm válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Most vettem észre hogy az ajtókban van egy csipogó is az ajtóyitó környékén, de szól minden ajtóba mindkét hangszóró. Basszus annyira nincs, mint amikor teljesen letekered a basszust, vagy teljesen kikötöd a mély hangszórót és csak a közepek kopognak. Ma kibontottam a rádiót, abban bíztam hátha kimozgott a csatlakozó de sajnos nem. Csak odáig jutottam hogy a tetejét levegyem. Teszek fel képeket.
(#) Joe_001 válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Szia!
Nézegetem a hozzászólásokat. nem ismerem ezt a rádiót, de végre kiszedted, és ha kondis kimenete van a végfoknak, az kiszáradhatott, az ilyen hibát csinál. Meg kéne mérni, nézi, hogy púpos-e...
(A képhez képest ezek beljebb vannak a végfok IC körül.)
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) Inhouse válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Jópár éve nincs már csatoló kondi az autós cuccok végfokában, igyekeznek mérnökök a kor színvonalának megfelelő teljesítményt kihozni, az meg 12V-on csak hidalva érhető el. Oda meg nem kell kondi.
Nem látok szub kimenetet, ez valószínűleg kilőve. Marad az, hogy mégiscsak le van húzva valamilyen beállításban a mély. Mivel azt írtad, hogy kétutas és szól a mélyközép is, a hozzávezető megszakadás mindnél opció kilőve. A fordított bekötést próbáltad, kilőve... Én nem nagyon hallottam olyan hibát, hogy szól a végfok minden kimenete, csak nincs mély...ettől még lehet.
Ami szól az korrekt hangerővel teszi, vagy az is csak csicsereg?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) nitroderm válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Csináltam egy összehasonlító felvételt. Húsz másodpercig a gyógyítandó rádió, azon túl egy micra gyári hifije szól ami nem túl nagy durranás de így is érzékelhető a külömbség. Mindkettőnél a mély hangszóróhoz tartottam a mikrofont.
Mivel még nem bontottam meg az ajtókárpitot nem mondhatom 100%-ra, de átvilágítva a lyukacsos hanszóróburkolaton egy nagy hangszórót látok csak. Ami azt jelenti hogy nincs közép hangszóró csak a csipogó fent az ajtónyitó magasságában mint azt már írtam. Azért gondoltam hogy van egy közép is benne mert számomra irreális hogy ekkora hangszóróbol abszolult nem jön mély hang.

teszt.mp3
    
(#) Inhouse válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Az a nagy hangszóró egy mélyközép, mélyet és közepet is kellene adnia (hacsak nem háromutas a rendszer és ott lent egy kétutas koax van), a maradék felső sáv a magasé. De ha ez a hangszóró szól és nem jön a mély, akkor nem is kapja meg valamiért.
(#) komisa hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Sziasztok mágusok
kicseréltem egy autórádiót ,és azt szeretném ha a kulcs kivételekor kikapcsolna.
Úgy tudom a sárgán jön az aksiról ,piroson az indítóról a + 12 volt .

De akárhogy cserélgetem az én rádióm állandóan szól

Rámértem a kijövő vezetékekre és a sárgán ,piroson egyaránt 12 volt van ha ha kiveszem a kulcsot ha nem ,azt szeretném tudni ez normális? Ugy gondoltam a piroson csak akkor kéne jönni ha berakom a kulcsot az indítóba .

Mi lehet a baj ? kérem aki tud válaszoljon .

előre is köszönöm !!!
(#) attika válasza komisa hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Vagy nem azt a vezetéket találtad meg, vagy rossz a gyújtáskapcsolód.
(#) komisa válasza attika hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
köszi a gyors választ

de csak 3 vezeték van a barna az a negativ egy sárga és egy piros ,nagyon nem lehet eltéveszteni akkor szerinted gyujtás kapcsoló a rossz ? de viszont a régi gyári rádióával jól müködött nem értem az egészet
(#) attika válasza komisa hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Az egyik vezetéken akkor van áram ha berakod a kulcsot és elfordítod.
Ha leveszed a gyújtást egészen addig van rajta áram amíg a kulcsot ki nem húzod a gyújtáskapcsolóból.
Ha ez nem így működik akkor gyújtáskapcsoló hibára lehet következtetni.
De a gyújtáskapcsolónál nézd meg a vezetékek színét.
(#) komisa válasza attika hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Igazad van én is így gondoltam ,még annyira nem mélyedtem bele hogy a gyújtáskapcsolót is szétszedjem ,elég babrás hozzáférni ,de ezek szerint muszáj lesz aláfeküdni

Még egyszer köszönöm a segítséged !!

Majd jelzem ha jutottam valamire ,ezekhez a vokskwagen polokhoz nehéz hozzáférni
(#) Tomi111 válasza komisa hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Na de milyen autó?? Az újabbakban nincs kapcsolt szál, mert CAN-Bus-on kommunikálnak. Az vezérli a ki és bekapcsolást is többek között. Ott csak állandó 12V van. Ez nem olyan? Ha igen, akkor csak vezeték behúzás a megoldás egy kapcsolt helyről.
(#) komisa válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Szia !!

ez egy 15 éves wolskwagen golf nem is polo rosszul írtam .
és egy pioneer usb bluetosos rádiót szeretnék belerakni .
és a rádióból is csak 3 szál jön ki fekete piros sárga ja meg egy kék de az az elektromos antennáé
(#) Inhouse válasza komisa hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Az autórádióknál van lehetőség összekötni a sárgát és a pirosat, de csak a rádió felől. Nem ott méred mindkettőn a +12V-ot?
(#) V8engines válasza komisa hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Szia!
Nem lehet hogy "csak" el van kötve egy szál? Ez esetben tán a sárga.
Én nem kezdeném gyújtáskapcsoló rész bontással. Menj végig, hol a vezeték(ek) másik vége.
Én a saját autó(i)m megvétele után szinte rögtön a vezeték katyvaszok, taknyolások kijavításával kezdtem.
(#) komisa válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
nem nem az autóból a kijövetet mértem …

Megkérdeztem a tulajt ,azt mondta CAN -busos .

Ezek szerint a gyári rádiója tudta kezelni, azzal jól müködik ...
az új nem tudja ((
(#) Moderátor hozzászólása komisa hozzászólására (») Okt 21, 2018
 
Kedves Komisa!

Kérjük, hogy a jövőbeni hozzászólásaidnál figyelj az írásmódodra jobban. Ékezetek, mondateleji nagy kezdőbetűk, írásjelek helyes használata megkönnyíti a fórumozók számára a hozzászólásaid olvasását és értelmezését, így előbb kaphatsz választ is a kérdésedre.

Köszönjük!
(#) Joci74 hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Üdv mindenkinek aki olvassa!
Adott egy /kinai/ 7021g mp5 lejátszó! Bekotottem ahogy kell, bekapcsoltam és láss csodát működik! De aztán indítás és go! Itt jöttek a gondok. Mikor megyek a kocsival fojamatosan újra indul a szerkezet. Mihelyst mrgállok működik! Járó motornál is hibátlan. Csak akkor nem ha mozog a kocsi. Kontakt hibára gyanakodtam de több videó is van fent a neten ugyanezzel a hibával! Megoldás javaslat persze semmi! Kérek szépen egy szakértői véleményt a lehetséges okokról! Köszönöm előre is!
(#) Bakman válasza Joci74 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Kezdd el rázni, ütögetni. Ha attól újraindul, érintkezési hiba van valahol a készülékben.
(#) Joci74 hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Kedves Bakman! Próbáltam amit írtál de úgy nem kapcsol ki! Sajnos az én szaktudásom itt véget ér! Feszültség ingadozás hiba nem lehet?
Következő: »»   165 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem