Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szikraforgácsoló
 
Témaindító: Collector, idő: Júl 18, 2011
Lapozás: OK   3 / 4
(#) kiv válasza Collector hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Sziasztok.

Látom ti értetek elég rendesen a szikraforgácsoláshoz. Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy egy tömbelektródás gépnél egy munkadarab megmunkálása során mekkora áramerősséget illetve feszültséget kell beállítani??
Már annak is nagyon örülnék ha valami közelítő értéket tudnátok mondani. De az is megfelel ha mondtok egy helyet ahol utána tudok nézni.

Előre is köszi a segítséget!
(#) Tömbös válasza kiv hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
sziasztok
a szikraforgácsoló témában eléggé tájékozott vagyok
40 éves szakmai gyakorlattal.
erosim tömbös szikraforgácsoló
kinai huzalszikra gépemvan
a gépek müködéséről mindent tudni vélek,segiteni tudok
(#) leveste válasza Tömbös hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Elolvasva az eddigieket kedvet kaptam valamilyen egyszerű tömbszikra építéséhez.
Leginkább beszakadt csavarok, meg néhány, nehezen elkészíthető alakos alkatrész miatt lenne rá szükségem.
Van fent egy egyszerű EDM tápegység, 40 V DC, 3 izzó, meg pár kondi.
Érdemes megépíteni?
Milyen felületi érdességet tud egy ilyennel táplált gép?

Az Erbe által leírt tervhez vannak itthon anyagaim.
Az elektromágnesnek mennyire kell kiemelnie a tömböt? A visszaengedésnek milyen sebességűnek kell lennie?
Az elektromágnes tartja a szikraközt állandó értéken? Ha megnő az áram, kihúzza, lecsökkenő áram esetén fékezetten beljebb engedi a munkadarabba?
Köszönöm:
Levente
(#) Placi84 hozzászólása Okt 7, 2013 /
 
Szomorú lennék, ha megakadt volna mindenkinél a "szikra" projekt...
Senki nem járt sikerrel?
(#) Collector válasza Placi84 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Jelenleg nekem rengeteg dolgom van, így félretettem a dolgot egyelőre. Meg elég kevés az anyag hozzá, pedig igen fontos technológia, sok eszközt enélkül meg sem lehet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2013
(#) korni.papp hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy tudnátok e egy könnyű kapcsolást adni szikrafogácsolásra?(egy áramszabályzó fet, és 555tel szaggatás?)És Collector! Egyik hsz.edben olvastam hogy 40percig töltötted a kondit! Csak simán valami tápot rákötöttél és úgy? És ahogy a colás dobozt vágtad:a kondi egyik kivezetését a dobozra raktad, a másikkal pedig vágtál?A választ előre is köszönöm!
(#) korni.papp válasza korni.papp hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
ÉS mégvalami! Tudnátok javasolni valamifél olcsóbb kondit?Ne ilyen aranyárban lévő maxwell-t! Jól láttam, hogy az első hsz.ben lévő linken akkor audió hifibe való kondi volt?
(#) Collector válasza korni.papp hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Igen, közel 10A-el, áramgenerátoros módban. Lehetne 100A-el is tölteni egyébként.
(#) Collector válasza korni.papp hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Az egy másfajta forgácsoló, igazából a rendes gyári másképpen épül fel.
(#) korni.papp válasza Collector hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Értem! ÉS hogy van ez az áramgenerátoros mód?Milyen tápról lett feltöltve?ÉS még arra válaszolnál, hogy lehet autió hifi kondenzátorral is csinálni?Vagy az első hszben évő linken miylen volt?MErt az a Maxwell 2600F2.5V nekem kicsit drága....előre is ksözi!
(#) Collector válasza korni.papp hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Idézet:
„Milyen tápról lett feltöltve?”

Semmilyenről, egy áramgenerátorral töltöttem fel, ahogy már elmondtam.
Idézet:
„ÉS még arra válaszolnál, hogy lehet autió hifi kondenzátorral is csinálni?”

Ahogy én csináltam úgy biztosan nem, mert ahhoz 2500F-os kondit használtam.
Ahogy a videón van ott a link az első hozzászólásban, olvasd el.
(#) korni.papp válasza Collector hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Már értem! Köszi!
(#) Simsone hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Sziasztok!

A problémám a következő: vasba beletört M6-os menetfuró kiszedése...
Kérdésem : hogyan lehetne a legegyszerübben összedobni egy szikraforgácsolót, vajon ezzel sikerül -e eltávolitani a csonkot.
Egy ősrégi ötlet szerint hegesztőtrafó, szaggatásra pedig egy villanycsengő - ezt halottam.
Kisebb trafó jó-e? váltóáramú? a csengő nyílván a szekundert kapcsolgatja /csengőfej ill. ütőrész/- nem ragad össze ?
Az elektróda grafit ceruzabél. Folyadék, deszt. víz.
Lehet -e egyszerüen kézzel az eltávolitandó fúróhoz oda érintgetni az elektródát, és így hány napig tart ? - ha egyáltalán működik az egész...
/ nekem a legegyszerübb megoldás kellene/.
(#) bbalazs_ válasza Simsone hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Mindenképpen a mechanikai megoldást választanám.
Youtube video:
remove broken tap vagy broken tap removal
(#) Simsone hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Sajnos mechanikai megoldás : csoda lenne...
Kipróbáltam a csengős megoldást, de sajnos beragadt, ill, az érintkezőknél volt a nagy szikrázás.
Nyilvánvaló, hogy pl. IRF 2907 Mosfet jöhetne számításba, 555 Ic vezérlésével.
Szerintem a hegesztő trafó sok, valami kisebb táp kéne. PC- táp vajon jó lenne / 12 V / ?
A teljesítmény Mosfet stabilan bírná a szaggatott nagy áramerősséget ?
Ha tudnátok nekem segíteni, jó lenne. Biztosan meglehet csinálni...
(#) Triger válasza Simsone hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Biztosan nincs más mechanikai megoldás? Nem tudnál egy képet feltenni? Hátha van valami más megoldás.
(#) Gafly válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Nekem is van csavar kiszedőm, ámbár ha a betört M6 menetfúrót központosan hosszában megfúrod, akkor egy sörre jó vagy a Tóth étteremben
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) erbe válasza Simsone hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Masszív rajztűvel vagy más hegyes szerszámmal apróra tördelni és kipiszkálni. Néhányszor már eljátszottam.
(#) bbalazs_ válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Nem erre gondoltam. A videókban láthatóak különféle technikák.
Azt sem tudjuk, hogy zsákfurat vagy átmenő. Én pl. küllőket vezetnék át és azokkal próbálnám meg kitekerni (persze bő petróleumozás után).
(#) Simsone hozzászólása Okt 27, 2018 /
 
Zsákfurat, ráadásul elég mélyen. Mindent próbáltam meg se moccan. Szerintem mechanikailag nem megy, így is szétgányoltam a drága alkatrészt. Nem véletlenül írtam ide. Érdekes, hogy nem találni egy konkrét, egyszerü, házilag barkácsolt- furatszikráztató leírást, pedig milyen jó lenne, máskor is. / főleg a kisebb átmérőjű meneteknél/.
(#) CIROKL válasza Simsone hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Hazilag barkácsolt szikraforgácsolót persze hogy nem találsz mert szerintem nincs is.
Nem véletlen 100millás nagyságrend egy szikraforgácsoló.
(#) leveste hozzászólása Nov 2, 2018 /
 
Simsone, nézz körül a youtube-on, "home made edm" .
Én is akartam csinálni, de a fránya időhiány..
Nem halott dolog, réges régen használták tört csavar kiszedésre.
Valóban vannak 100 milliós gépek, dehát azokat másra készültek.
Fúróállvány, pár alkatrész, ki fog jönni a menetfúró.
Itt van egy primitív megoldás, de működőképes lehet:
https://www.homemodelenginemachinist.com/threads/electric-discharge...18088/
Írd le mire jutottál!
Sok sikert
(#) SALáta válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Kínai az alin is árult olyan gépet amivel kiszedhető.egy menetfúró. Nem nagy technika kell ide. Amúgy egy lassú használt huzal van már 500e től. Igaz bármi probléma van nagyon mélyen zsebbenyúlós. De ide a kínai technika megfelel.
(#) CIROKL válasza SALáta hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
A yutubos video is csak vicc arra.jo hogy a laikusokat megtévessze.
(#) borvendeg hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Vettem egy a képen látható gepet.

Az a kérdés hogy csinaltam teszteket elég lassú erre számítottam is.
Az a kérdés hogy nem latok igazából kulonbseget sima csapvíz és az ioncserelt viz között. Ez két dolgot jelent, az egyik hogy mindegy a víz a masik hogy egyformán benan allitom be mindkét esetben. Használt mar valaki hasonlót?

Üdv
(#) Bakman válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
A csapvíznek megvan az az előnye, hogy vízköves lesz a rendszer tőle.
(#) nemgyuri válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Azt nem tudom, hogy ez a kínai hogy működik. Kb húsz éve sok menetfúró kiszedésére használtam egy nagyon egyszerű szerkezetet. (Valamelyik elődöm készíthette a gyárban. Méretes trafó és szelén egyenirányító volt az elektronika, kapcsolóval az áram szabályozható volt.) Ha megnőtt az áram ami a mágnestekercsen is át volt vezetve, az felrántotta az elektródát, 1-2 mm-re.
Vörösréz elektróda és petróleum vált be a legjobban.
(#) borvendeg válasza Bakman hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
A vizkovet elfogadom de egy 3$-os szivattyun kívül nincs mas ami serulhetne...
(#) cszolti válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Remélem sikerült már beállítani, sajnos abban nem tudok segíteni, tájékozódni szeretnék hogy milyen módjai vannak a szikraforgácsoló gépednek. Ha jól tudom alapesetben ezeket beszakadt, beletört alkatrészek, szerszámok kiszedéséhez árulják. Ebben az esetben nem a fő cél a finom felület és a minél pontosabb alakhelyesség. Itt a viszonylag durva anyagleválasztás elfogadható, és evárt a jó teljesítmény. Én egy dízel motor üzemanyag ellátó rendszerének a típus fejlesztésében vagyok benne. A befejezéséhez új konstrukciójú porlasztócsúcsra lenne szükségem. Legyártását nagy darabszámban tudják csak vállalni, nekem mint magánszemélynek a nagy kiadás miatt nem megoldható. Ott tartok hogy hamarabb tudnák venni furatnélküli csúcsot, és nekem kellene kialakítanom benne a furatokat. Szóval felkeltették az érdeklődésemet a hasonló jellegű gépek, befecskendező furatok kialakítására. Rendelkezhet e ez a gép olyan beállítási lehetőséggel mellyel elvárt módon ki lehetne alakítani a furatokat. Tájékoztass már légyszíves ha van ilyen információd. Köszönettel: cszolti
(#) Bakman válasza cszolti hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Kicsi a valószínűsége, hogy nevezett géppel megfelelő minőségű, 0.2 - 0.4 mm-es furat készüljün.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem