Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 68
(#) ferci válasza TakiZoli hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Pillanatnyilag mit fogsz a rádióval középhullámon és kb. hol, milyen frekin?
Ha azon múlik, max pár menettel meg is hosszabbíthatod.
Miért "rossz" az a tekercs? Van-e benne hangolómag?
Bocs, de hirtelen nem akarom felkutatni a kapcsrajzot..
(#) ferci válasza TakiZoli hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Az a tekercs a lokál oszci KH része, a c72 trimmerkondival is lejjebb hangolhatod, ha az a gond.
Esetleg a c71-et 680 pF-re cserélheted még, egy hajszálat segíthet...
(#) TakiZoli válasza ferci hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Nem fog be adást csak a hullámhossz hangja van.Szakadt a szál a lábtól a tekercsnél.Van benne vasmag de nem volt tekerve.
(#) ferci válasza TakiZoli hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Ha a tekercs kezdete lenne elszakadva, 1 menetet hajtsál vissza és forraszd újra- az még azon a sávon nem sok vizet zavar, c72-vel utána tudsz hangolni.
Ha a vége, akkor szépen tekerd vissza, számold meg a menetszámot és tekerd újra.
Nem nagy kunszt - a menetirány sem érdekes.
Nem látom, a csatolótekercs mellette van vagy felette, bezavar-e a primer esetleges újratekerésébe, de az nem lehet gond szintén a kis menetszám miatt.
Már megkerestem a rajzot.. - láthattad.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) TakiZoli válasza ferci hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Köszönöm a segìtséget.A leirtak alapján biztos jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) TakiZoli válasza ferci hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Letekertem a tekercsröl a huzalt.Két darabban volt rajta a huzal.Nemtudom pontos-e ìgy ahogy leìrtam a képre.Nem-e néztem el valamit.A huzal végekről lángal szedem le a szigetelést hogy jobban tapadjon a forrasztáshoz,érintkezzen.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) feco45 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Sony STR-GX215 rádióerősítő végfokozat hibajavítás után az erősítő tökéletesen működik. A rádió viszont csak zaj van AM FM be is, mindegy hova kapcsolok a zaj mindig ugyan az. A tápok rendben vannak, LC7218-as ic 22-es lábára rámérek, elkezd hangolni, leveszem a mérőzsinórt ott áll meg szol a rádió minden program helyen ugyan az kijelző érték változik (PL103.3) egy perc múlva elmászik. Találkoztatok már ilyen hibával minden segítséget köszönök.
Üdv: Ferenc

t.png
    
(#) ferci válasza TakiZoli hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Persze 2 darab, mert 2 független tekercs. Tekerd vissza vagy ugyanezt, ha nem nagyon ronda, vagy új huzallal és ugyanoda, ahol voltak.
A cenit csak akkor nézd, ha nem számoltad a meneteket.
(#) TakiZoli válasza ferci hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Köszönöm mégegyszer a segìtséget.Van új huzalom ugyanolyanba.Picit többet 1cm ráakarok hagyni a forrasztásnak ami letört.Jobb a menetszámot számolni mint a méricskélve nincs olyan pontos.
(#) ferci válasza TakiZoli hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Oké.. a pozíciókra figyelj csak.
(#) wadember hozzászólása Okt 11, 2018 /
 
Sziasztok! Nem tudom ide való e ha nem akkor moderálást kérek. Na szóval kaptam egy Siemens RG494-es konhyhai rádiót. Működik szól is a CD is csak nem tudom miért nem tud rászinkronizálni az atomóra adóra. Ez a kisebbik gond, a nagyobbik az hogy szinte seemit nem lehet látni a kijelzőn mert állandóan csak a "HALLO" felirat scrollozik és így az állomáskeresés elég nyűgös. Nem tudom mit akar ezzel közölni a készülék sajnos siemens készülék létére pár képen kívül nem találok hozzá semmit, pláne nem leírást a neten. Aki tud segíteni előre is köszi
(#) Secret válasza wadember hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Nem lehet, hogy van benne valahol egy backup battery, ami kimerült?
(#) wadember válasza Secret hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Sajnos nincs már szétkaptam de nincs. Olyan mintha demo módban lenne. De a gombok nem zárlatosak és nem is távirányítós hogy azon lenne vmi elnyomkodva.
(#) ferci válasza wadember hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
A szinkronizáció nem mindig gyors...pozíció, napszak se mindegy.
(#) wadember válasza ferci hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Harmadik hete teszem ide oda, de nem akarja az igazat. Ebből gondolom hogy döglött az a része.
(#) aramis hozzászólása Okt 27, 2018 /
 
nNagy kéréssel fordulok néhány guruhoz. I itt egy rádió (WAXIBA). A a csatolt képen látható a dióda helye. Kkérdés, milyen érték kell bele. Hha valaki tudja, kérem, segítsen!
kKöszönöm. ml
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) sany válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Mi történt ezzel a diódával? Kiégett?
(#) aramis válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
nNem tudom, eltűnt belőle. Ccsak néztem én is. Iide hozta a tesóm, szétszedtem és vizsgálódás közben vettem észre, hogy nincs benne. Ffogalmam sincs. Kkb. annyi, hogy nem drót végződéses dióda. Bbiztos számozott de ???????...
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) aramis válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Megtaláltam a hangszóró mágnesén, de nem tudom kivenni, milyen szám van rajta.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve

Photo0097.jpg
    
(#) sany válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Ha jól látom a képen, akkor ez egy Zenner dióda. Így nagyon nehéz megmondani, hogy pontosan milyen típusú.
(#) fecameca válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Tudni kellene, hogy mi célt szolgált, ebből a képből nem sokat lehet kivenni. A kapcsolás alapján kellene kitalálni a funkcióját, és lehetne pótolni. Akkor talán az is kiderülne, miért forrasztotta ki magát?
(#) elektroncso válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
A jobb oldali IC-nek mi a típusa? Jól látom, hogy ahhoz csatlakozik?
(#) aramis válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
8002A
WX1406
(#) elektroncso válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Hm, ez egy erősítő IC ennek a környezetében nincs dióda (adatlap alapján). Jó volna tudni, hogy a dióda hova csatlakozik. Esetleg ha teszel fel éles képet a panelről (mindkét oldalról) akkor rájövünk.
(#) aramis válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
hHa nem lenne jó, kérlek iírj, talán tudok jobbat is.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) elektroncso válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
A dióda anódja csatlakozik a GND-re szóval biztosan zener. A dióda katódját kéne lekövetni, hogy hová csatlakozik. Szerintem a belső tápegységnek a része, nagy eséllyel valamiért túlmelegedett és egyszerűen kiforrasztotta magát. Van multimétered? Ki tudod mérni, hogy működik-e még? A dióda helyén kéne ellenőrizni, hogy nincs-e zárlat. A rádiónak van külső tápcsatlakozója? Nem lehet, hogy nem megfelelő táppal üzemeltették?
A képek lehettek volna jobbak is, de amit szerettem volna azt részben megtaláltam az első képen.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Igaz a képek elég életlennek, de azért látszik, hogy ott a külső tápcsatlakozó a képen.
Ha fordított tápfeszültséget kapott, akkor nagy valószínűséggel más is tönkrement.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) aramis válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Nem valószínű, mert azt mondta a tesó, fix táp. Ffordítva nem lehet betenni. Rrobbant egyet, és kész.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) sany válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Robbant?
Más alkatrészen nem látható károsodás? Ha tudsz csinálj egy kicsit élesebb képet a panel beültetett oldaláról. Közvetlen hálózati feszültségről is üzemel a készülék? Az első képen, a jobb alsó sarokban, mintha egy egyenirányító híd látszódna.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) aramis válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Ttalán ez megfelel, de nincs sehol károsodás.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   40 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem