Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió tuner hiba
 
Témaindító: nehezgep, idő: Aug 22, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 18
(#) mlaci989 hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Üdv.
Ide küldtek a kérdésemmel.
Erről a készülékről lenne szóBővebben: Link
Nem megy sztereóban. UPC1161 ic a tunerja. Merre keressem a hibát.?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Szia! Amennyiben a dekóder IC lábain az adatlapi egyenfeszültségek elfogadhatóak, a környező passzív alkatrészek jók és a 9-es lábon nincs jelen a 19 kHz, akkor valószínűsíthető, hogy hibás az integrált áramkör.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Szia. Úgy tűnik az integrált lesz a ludas. Feszültségek szinte tized pontosságra megegyeznek a rajzon feltüntetett adatokkal. A 19 kHz frekit az ic kellene h előállítsa? Mert annak nyoma sincs. Olyan laposa szkóp jel mint a lángos hátulról.
(#) CHZ válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
IC adatlapját tanulmányozd, IC VCO 15. kivezetésen lévő R/C elemeket mérd ki.
19kHz mérhető DMM műszerrel, ha van rajta frekimérő.

UPC1161C3.pdf
    
(#) Near hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Sziasztok! Adott egy Aiwa 9700 as tuner. Kijelzők működnek, jelerősséget jelzi de értékelhető hang nincs. A test tone-t leadja. Bizonyos frekvenciákra tekerve a stereo dekóder ledje elkezd villogni, ekkor alig érthetően recsegve hallkan szól. Elkezdtem a kondenzátorok cseréjét de mindhez sajnos nincs csere alanyom. Egyelőre változás csak annyi h több frekin recseg. Kérésetekre készítek egy videót a jelenségről.
(#) mlaci989 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Megvan a 19 kHz freki. A szkópom tréfált meg ezért nem láttam h ott van ahol kell. Továbbra sem semmi változás,nincs sztereó mód. Az említett r-c tagok rendben vannak. Anyit vettem észre ha kapcsolgatom az FM muting gombot,akkor be be villan a sztereó led,de nem vált át. A kapcsoló jó.
(#) CHZ válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Mérted is pontosságát? Ha rendben, demodulátor részét ellenőrizd, sokszor elhangolódik picit.
Ezért nincs sztereóvétel.
(#) mlaci989 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Csak szkóp áll rendelkezésemre,azzal belőttem de nem 100% pontossággal. Ha nagyon leveszem vagy fölnyomom akkor nem villan be a sztereó led. Leírnád hogy hol találom a demodulátort?
(#) CHZ válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Jó lenne ellenőrizni 19kHz pontosságát.
Demodulátor L102 tekercs. Ha hangolgatnád, csak finoman, könnyen beletörhető a mag.
(#) mlaci989 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Tisztelt CHZ és Reloop mesterek!
Megindult a sztereó rendszer! Elvolt hangolódva. Az egyik tekercsen mert kettő van egy tokban,állítottam picit és voalá megy is.
Fogadjátok elismerésemet. Így nemlátomra segíteni tudtok meg ami a legfontosabb hogy akartok.
Még egyszer köszönöm mindkettőtöknek!
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Ebben a sikerben teljesen ártatlan vagyok, CHZ vezetett rá a hangolásra.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
A memóriazavarra meg Te! Kijár legalább egy köszönet.
(#) CHZ válasza Near hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia!
Így nehéz hasznos tanácsot adni. Muting áramkör hibája is lehet. Elsőre C201/C202 kondik kivezetéseinél ellenőrizném, stabilan fogható adóra hangolva a kimeneti jelet. Erre egy erősítő bemenetére kötött 100n kondival rácsatlakoztatva is értékelhető eredményt kaphatsz.

AIWA.pdf
    
(#) Near válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget. A c201/202 re csatlakozáskor egy pattanáson kívül semmilyen hang sincs.
Mit lenne még érdemes megpróbálni? Tunerek terén elég amatőr vagyok, de ha már hozzám került gondoltam neki esek, ebből kifolyólag elnézést ha marhaságokat kérdezek.
Amim van: multiméter, szkóp(egy régi crt-s rft szkóp), forrasztó állomás.
(#) CHZ válasza Near hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Rajz alapján visszafelé menve, TP1 mérőponton, előző módszerrel.
Sajnos eléggé túlbonyolított készülék, kell kitartás a javításához.
(#) Near válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Egészen c100 ig visszamentem ezzel a módszerrel de semmi hang. Érdekesség. Q11 nél a rajz C=14v B=2,2v C=3,2v feszültségeket ír, én ezeket mértem, C=13,9v B=2,6v E=2,6v
a megadott q11 en. Remélem nem lett eltekergetve mert akkor cumi lesz újra beállítanom.
(#) CHZ válasza Near hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Frekvencia kijelzése jól működik?
(#) kristikoma válasza Near hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
R63-R64-R65 ellenállások értékeit ellenőrizd kiforrasztva! Mivel nincs meg a Q11 tranyónál a B-E között a 0,7-1,0V, amitől kinyisson és erősítsen. Ha ezen ellenállások rendben, akkor a tranyó hibás(ezt is kiforrasztás után ellenőrizd), vagy valahol van egy szakadás. Amúgy ennek kimenetén(a C100 kondinál) nem is találhattál hangfrekvenciás jelet, mert itt 10,7MHz-es jel található alapesetben.
(#) CHZ válasza Near hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Megkerestem a rajzon a Q11 tranyót, ha valóban pontosan mérted, szakadt lesz a tranzisztor.
(#) Near válasza CHZ hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Frekvencia kijelzés aránylag jó. A kijelző folyamatosan világít ugyan de ha egy ismert frekvenciára hangolom kijelzi h erősebb a jelerősség és veszi az adót. Elnézést kérek ha marhaságot csináltam c100 nál, de tippre a demodulator drive utánra gondoltam, hogy értékelhető hang legyen. Amint lesz annyi szabadidőm neki esek a részletesebb mérésekbek.
(#) mlaci989 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Üdv.
Még egy újabb példány. JVC RX230 névre hallgató készülék. Hibajelenség hogy nem megy a sztereó rendszer. kicsit eltér a múltkoritól,de gyanítom valami apróság lehet a bibi. Monóban működik,auto mute funkcióban síri csend. Merre keresgéljek meg mit.? Komplett szerviz könyv megvan elektro tanyán. Sajnos valami 10 mega és ide nem tudom fölrakni. INNEN tölthető le.
(#) CHZ válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Fentebb leírt módszer szerint vizsgáld át....
MUTE csend oka alacsony térerő is lehet.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) mlaci989 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
A módszer-ed jó,mert már időközben így hoztam helyre egy másik Technics reszivert.
Itt is kell legyen 19KHz meg a többi? Kijelzője digitális és ez zavart meg.
(#) CHZ válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Igen, digitális kijelző ne zavarjon. Pontos frekvenciát jelez, ha automatikus hangolással adót talál?
(#) mlaci989 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Automatikus hangolással nem talál adót. Ha ráállítom ismert frekvenciára,akkor tisztán szól. Annyit kibogarásztam hogy a demodulátor ic-je LA 3401. Melyik lábán kellene megtalálni a 19KHz et? Mert egyiken sincs jelen.
(#) CHZ válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
LA3401 modernebb IC, csak áthalláscsillapítást tudnál állítani.
Rajz eléggé vacak, nagyon fel van darabolva, úgy látom a T105 az FM demodulátor.
Finoman próbáld hangolni, elhangolódására utalhat, hogy automatikusan nem talál adót.
(#) mlaci989 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Megint fején találtad a szöget. T105 ön behangoltam jó fél kört kellet hajtani és bejött a sztereó vétel,tuned meg rds meg minden.
Köszönöm a segítségedet!
(#) CHZ válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Tekercsbe beépített kondi öregedése okozza ezeket az elhangolódásokat.
Pontos hangolást igénylő rezgőkörök estén ez már komoly problémát okoz.
(#) Near válasza CHZ hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Neki estem jobban szétbontani. Az alábbi érdekesség tárult szemem elé. Nem igazán tűnik egészségesnek. Mérésekre egyelőre nem volt időm de igyekszek arra is kitérni, mint kiderült beázott, tennek nyomai a panelel látszanak is, így egyelőre a kárfelmérés zajlik. Ismerős akitől kaptam annyit hozzá tett, hogy azóta nem volt bedugva. Ez olyan éve lehetett.
(#) gaben62 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
, így igaz, ezek a japán, -Taiwani régi ic.k, nagyon ritkán mennek tönkre, erősítőknél is inkább csak a végfok, na meg a panel forr.hibák, a nagyáramú részeken.
Következő: »»   13 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem