Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   280 / 312
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Képet nem csak ide lehet feltölteni, pl. Google Drive, stb.
A webkamerás képeket inkább mellőzzük, nem használhatóak.
A korábban írt "alap" teszteket megcsináltad? Mert ezt a kérdést átugrottuk.
A vezérlő IC típusát le tudod olvasni? Megegyezik azzal, amit írtam? Amíg ezeket nem tisztázzuk, ne kötögess sehova lábakat, mert ha nem ez a típus, akkor tönkre is teheted.
Lassan, lépésenként.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Nos alap tesztek közül nem mindet csináltam meg. A vezérlő ic pontosan az amit írtál. Közben át kötöttem már. Elindul a háttér és 1 mp múlva pirosra vált a vissza jelző led. Lcdről csak a ccfl van rádugva most.
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
A ccfl 1 mp-re fel villan.
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Fejlemény. IC 801 lábain 20v dc feszültséget mérek. Valami ott nagyon össze van zavarodva..
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
R801, R805,
R822, R823, R825, R827, R807, R803 ezek mind szakadtak valahogy.....
(#) Sinike hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
Üdv Néktek!
Megszületett a - tudtommal első - belső fényerő-szabályzott ledesített monitor

A tápfeszt 78R12-vel, arra adott ON jellel (3,3V) kapcsoltam.
A DIM jel egy egyszerű darlington kapcsolással - nálam egy BC337 és egy C2621 tranzisztorral oldottam meg; az volt itthon Egyszerűen egy 3,3K ellamállással a BC bázisára kötöttem a jelet.
(Az egészet az inverter helyére tettem.)
A LED szalag + megy direkt, a - pedig a collector-okra. (fordítva is lehetett volna, de mindegy )

Tudom, elegánsabb lett volna FET, de most az nem volt itthon.

Egyetlen kishibája, h kb fél fényerőnél lekapcsol, mert ugye nem éri el a nyitófeszt, de engem nem zavar

Teszek képeket, ha bemegyek a műhelyből, és valakit érdekel
(#) Szasza9668 válasza Sinike hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Engem érdekel a kapcsolás. Nemsokára kezmbe kerül egy pici 15" monitor ami ccfl bajos.
(#) yohnsee válasza Sinike hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Mindenképpen!
(#) adapter hozzászólása Okt 6, 2018 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy ismerőstől egy DELL 1801 FP monitort mondván: nézzek már bele.
Belenéztem.
Azt látom, egy 150µF 450V elkónak megbomlott az integritása, a 230-as csatlakozó után a 3,15A/250V bizti szakadt. Áramszünet utáni hálózat visszakapcsolgatás zúzta le.
Jó lenne pár dolgot mérni is de sajna pont ennek a kapcsolási rajzát nem leltem a neten, csak eggyel régebbiét, de az a primer oldalon nem igen egyezik. A hátoldalon egy-két smd ellenállás olyan mintha megmelegedett volna, többihez képest ráncosabb, mattabb a forrasztásuk.
Meg van esetleg valakinek? Egyéb jó tanácsot is szívesen fogadok, nem sok tapasztalatom van a monitorokat illetően...
Pár kép hátha valaki ráismer...
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) Gafly válasza adapter hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Azt azért gondolkodás nélkül cseréld ki...
És akkor most tartunk 1200 forintnál, 150uf / 450V, és így tovább
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) adapter válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Azt már nem is említve, hogy az eredeti 20x50mm, helyére csak ilyen fér el, a méret is fontos ebben az esetben, az általánosítás most nem igaz...
(#) BlackForce válasza adapter hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Szerintem cseréld ki a 150µF 450V elkót,és a 3,15A biztit,meg ellenőrizd le a kondi előtt lévő diódahidat.Szerintem ha ezek rendbe lesznek,akkor a táp beindul.
Nem nagy ördöngősség,eldurrant a kondi és ami előtte van vitte magával (legalább a biztit).
(#) Kovidivi válasza BlackForce hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Azt kell még megnézni, hogy a lüktető egyenfeszültség mit nyírt még ki... Nem éppen mondható nornál körülménynek, ha a feszültség 50Hz-cel pulzál 0 és 320V között.
(#) pipi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Hali!
Szerintem is még elment a trafót kapcsolgató fet/tranyó az örök vadászmezőkre.
A kapacát vesztett kondi nem igazán csinált zárlatot, inkább a fet/tanyó ment el zárlatba,
esetleg vitte magával a graetz/diódá(ka)t is.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) adapter válasza BlackForce hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Mindenkinek:
Nincs ilyen kondim most a fiókban, sőt hirtelen rendelni sem tudnék, mit szóltok hozzá, hogy csak egy 400V/100µF elkóval kipróbálnám elindul-e vagy sem....
Diódahidat jónak ítélem, 470mV körül nyitogatnak, zárlatot szakadást nem találtam, sőt még a varisztort is jónak mértem ami a körben van....
Sajnos a kapcsoló tranzisztorról sokat nem tudtam meg, mert nem látszik a felirat egyáltalán rajta. Méréshez nem ártana tudni kicsit többet róla, mindegy ma már nem foglalkozok vele, holnap meg nem leszek itthon...
Meglátjuk utána...

(#) pipi válasza adapter hozzászólására (») Okt 6, 2018 / 1
 
Próbáld ki, szerintem megy az 100mikróval is próbára , de 2-3 kondit is köthetsz párhuzamosan hogy elérd a 150 mikrót
A tranyót forraszd ki, mérd meg.Emitterellenállást is mérd meg, ellenőrizd a színkódját.
A táppal esetleg köss sorba egy 75-100W-os izzót, ne pukkanjon el rögtön az új bizti.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) Remci válasza IQNUKU hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Nos úgy döntöttem,feladom. A táp panel jó,kiadja a 12 és 5v-ot, a háttér világítás megy, a másik panelen meg van a 3,3 és 1,8v-is. Az összes elkót kicseréltem azon a panelen is. A nyomógomboknál megjelenik a 3,3v, de valamiért mégsem működik. Rajz nélkül,meg a kétoldalas panel miatt nem szenvedek vele, a gazdája úgyis mondta hogy mindenképp vesz egy másikat,jobbat. Így majd ha egyszer nagyobb ráérő időm lesz,meg kedvem, akkor talán megint nekiállok . Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) adapter válasza pipi hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Remélem holnap odaférek hozzá...
(#) BlackForce válasza adapter hozzászólására (») Okt 7, 2018 / 1
 
Az ilyen tápokat én mindig 100W égőn keresztül szoktam próbálni.Ha világit az égő akkor kezdjük előröl a hibakeresést mivel még valami nem jó.De igy soha nem pukkan el semmi.Mindig csak akkor inditom élesbe a tápot ha már megy égőn keresztül is.Persze ez az eljárás nem műkszik minden esetben (amikor túl nagy a táp terhelése,akkor az égőn is nagy lesz a feszültség esés).
Azért irtam hogy a kondi csere után menni kéne a tápnak,mivel ha a kondi okozta a zárlatot (kilökte a biztit,esetlevg viszi a diódahidat és ennyi),akkor kicsi a valószinűsége hogy befelé valami baj lenne.(báris nekem ez a tapasztalatom).
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
(#) asprey válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat, megmarad a tónuskülömbség levett fényerőnél is sajnos. Úgy látom mintha minden második vízszintes pixel kékesen világítana.
A teljes szétszedés megvolt, ledek lenben világítanak. Cof, csatlakozok megvizsgálva ütögetésre mozgatásra semmi változás.
(#) adapter válasza BlackForce hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nna, végre volt egy kis időm megnézni ezt a tápot, és úgy néz ki nyertél, kicseréltem a kondit (2db 200V/330µF sorosan -PC tápból bontva) meg egy 2A/250V bizti tettem be.
Terheletlenül elindul, 75W-os izzó felvillan épp csak kicsit míg tölti a kondit, a feszültségek megvannak; a nyák szitajelölések alapján mindegyik. Ugyan össze még nem raktam teljesen, (kell rendelnem normális kondit még )de bizakodó vagyok....
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) BlackForce válasza adapter hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Örülök neki hogy beindult a táp.Szerintem jó lesz az.
Ha van helyed a panelon,nyugodtan benne is hagyhatod a pc táp kondikat.Még jobb is,mivel egy-egy kondin nincs akkora fesz.Csináltam már én is ilyen megoldást (ahol belefért).
(#) Szasza9668 hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Hogyan tudom egyszerűen kizárni az inverterrel vagy a ccfl csővel van baj?Bekapcsolás után van kép, pár másodperc múlva elalszik a háttér világítás. Ha nagy a gáz ledesítem de a nyákon nincs feltüntetve melyik vezeték melyik. Ezért inkább megpróbálkoznék a ccfl cserével ha az a gond.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018
(#) pipi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Próbára tudok bontott, csatlakozózott ccfl csövet adni (Kispesten)
(#) kristikoma hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Van nálam egy AOC Envision P2251WA monitor. Manualt nem találtam. Hidegen megy 10-15 percet, elsötétül(bekapcsolást jelző kék LED világít). Majd egy újra ki-be után megint megy, de egyre kevesebb ideig. Mi lehet a gond? Púpos elkókat nem találtam, elégett alkatrészek nincsenek, a tápegységet újraforrasztottam, ugyanúgy jelentkezik a hiba.
(#) yohnsee válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia!
A leírtakból egész biztos, hogy melegedéssel függ össze a probléma jelentkezése.
Először nézd meg, hogy amikor elmegy a kép, akkor nem-e csak a háttérvilágítás kapcsol le.
Ezt úgy tudod megnézni, hogy belevilágítasz a kijelzőbe, amikor elsötétül. Ha látsz képet halványan, akkor a háttérvilágítás részen kell keresgélni. Ha nincs kép se, akkor érdemes bekötni egy multimétert és tesztelgetni. Én azt nézném meg, hogy amikor elmegy a kép, az alaplap ugyanúgy küld-e jeleket a tápegység felé (POWER ON, BL_on, PWM, stb)
(#) kristikoma válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Köszi, meg fogom nézni!
(#) erbe hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Samsung 940N-es monitor (Model Code: LS19HAAKSB/EDC) elfeketedett. Tápfeszültség megvan, bekapcsolásra jelentősen megemelkedik a terheletlen 13 V-os ág. Az inverter IC-ről B11318-at tudtam leolvasni. Nem vagyok teljesen biztos benne, mert a lakkozástól ezt is csak bizonyos szögből lehet "sejteni". Sehol nem találtam nyomát.
Egy évvel későbbi 22 collosban SEM2005-ös az inverter.
On-Off feszültség megvan, késleltetve jelenik meg az inv. IC előtti kapcsolótranzisztoron. Az IC kimenetein nem jelenik meg semmi.
(#) belfi2 hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Benq RL2240h típusú LED monitort , azzal hogy néha megy néha nem . Hazahozva és bekapcsolva , először tökéletesen működött, de újra indítva el kezdett villózni a háttérfény mintha nem érintkezne. Ma szétszedtem de nem találok semmilyen hibát. Kondikat átnéztem , de azóta csak egyszer sikerült beindítani de akkor is hunyorgott.A 17v-ot megkapja az Mp3394-es vezérlő .És kb ennyi amit tudok. Mivel nincs tapasztalatom a LED-es készülékek terén , jól jönne némi segítség hogy lehetne meggyógyítani , az egyébként nagyon szép monitort.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
A 11 éven át használt előbbi monitor helyett elő kellett vennem egy szintén Samsung Syncmaster 763MB-t. Klasszisokkal szebb a képe, mint az LCD-nek.
Következő: »»   280 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem