Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   38 / 50
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
  1. print "M190 S60
  2. "
  3. tBedT.txt="70
  4. "
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Így:
  1. print "M190 S60"
  2. tBedT.txt="70"
Egy sor, egy parancs.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Okés, de a parancs végére kell egy soremelés, kocsi vissza. Legalábbis szerintem, de mindjárt megnézem mit "beszélget" az ESP3D a nyomtatóval.


Módosítva: Igen, kell a soremelés
  1. G28
  2. M114
  3. M104 S240 T0
  4. M105
  5. M140 S70
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
  1. print "G28"
  2. printh 0a 0d
  3. print "M114"
  4. printh 0a 0d
  5. print "M104 S240 T0"
  6. printh 0a 0d
Nem emlékszem pontosan de könnyen lehet, hogy a 0a 0d sorrend heytelen, 0d 0a kell.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Ezzel próbálkozok most, sajnos soros porton tudom csak feltölteni. De lehet nem kell a kocsi vissza, csak a soremelés.
Köszi.
(#) usane hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Üdv!

Egy kérdés azokhoz akik már vágják a témát. Lehet olyat csinálni, hogy egy meglevő projektet valamilyen módon egy másik méretű kijelzőre importálni?
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Lehet, a projekt beállításainál. Ha más méretű kijelzőt állítasz be (képpontok számát figyelembe véve), akkor minden háttérképet ki kell cserélni.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) D Wye válasza usane hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Két megoldás is van.
- Beállításokban módosítod a HMI-t
- Exportálod page- formátumban és új project alól Importálod
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Ki fogom próbálni ha odajutok. Karácsonyi bolondok háza van
(#) Laciveszp hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket. Adott egy nextion kijelző, 2,4" illetve egy arduino uno vagy nano. A kijelzőre szeretnék egy nyomógomot, ezzel kellene egy relét meghúznom az arduinón keresztül. A kijelző HMI file-ja kész, "csak" a "touch press eventet" és a "touch release eventet" kéne megadni, valamint az arduinoval ezt valahogy olvasni. Tud ebben valaki segíteni nekem a nulláról?
(#) Bakman válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Arduino-ban (nem értk hozzá) létrehozol két változót, legyen 'a' és 'b'. Bekapcsolod rajta az RX megszakítást. A megszakításban mindössze két lépés kell:

a=b (b változó értékét átmásolod az a változóba)
b=fogadott bájt (b változóba írod a frissen fogadodd bájtot)

Ha az 'a' értéke 65 és a 'b' értéke 48, akkor kapcsolod a relét. Ehhez az kell, hogy a nyomógomb "Touch release event" részbe ezt pötyögd be:

print "A0"

Az 'A', mint 65 fog megjelenni a vevői oldalon. 65 az 'A', 48 pedig a '0' ASCII kódja, decimálisan.
(#) tomat5 válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia,
Használj enhanced verziós kijelzőt, azon vannak kimenetek. Megspórolod az arduinot.
Üdv.
(#) Laciveszp válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia!

Köszi az ötletet, én is fontolgattam már. Lehet, hogy pillanatnyilag egyszerűbb lenne, de jelenleg csak egy nyomógombbal szeretnék rájönni, hogy hogyan kell, de a kész projekthez 16db-ra. Szerintem olyan kijelző nincs, amin van ennyi kimenet.

Üdv.
(#) D Wye válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia! Ebben tévedsz, azzal a 8 GPIO-val és egy kis relés mókolással roppant sok relét lehet kapcsolgatni. Ha gondolod, küldök egy kapcsolási rajzot.
(#) tomat5 válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Úgy tudom van az arduonohoz nextion lib. Minttha tutorialt is láttam volna a youtube -n.
(#) sonajkniz válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Idézet:
„Úgy tudom van az arduonohoz nextion lib”

Leég a maradék hajam is!
Minek egy nyomógombhoz könyvtár?
A Nextionnak van egy egyszerű PRINT parancsa, amire sallangmentesen küld el egy 32 bites változót.
Ha csak kapcsolgatás a cél, ez 32 db kapcsolóra elég. Ha egyéb adatokat is (pl változó) akarsz küldeni, akkor a 32 bites változó legkisebb helyi értékű byteja legyen egy azonosító. Pl: AA
Utánna jöhet 24 db kapcsoló. Ha még több kell, akkor jön egy AB és újabb 24 kapcsoló.
A változók azonosítója kezdődjön B0-val és menjen FE-ig. (FF-et nem célszerű használni)
Ez 78db 24 bites változóhoz elég.
(#) tomat5 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ok bocs, nem akartam kárt tenni a frizurádban.
A libet én se használnám, de vannak benne példakódok és ki is lehet ollózni egyes részeket belőle. Amúgy a legegyszerűbb ha felraksz egy gombot, bekattintod a send component ID opciót aztán az arduinoban feldolgozod amit soros porton kapsz.
(#) rolandgw válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ebből ki tudsz indulni:
Bővebben: Link
(#) Laciveszp válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Helló, ezzel már próbélkoztam, de az arduino valami hibát dobott ki.

Igazság szerint arra gondoltam, hogy mi lenne, ha a nyomógomboknál beállítanám a touch event-nél, hogy send id. Ekkor elküld egy 65 00 01 00 FF FF FF üzenetet. Ezt kéne valahogy az arduinoval kiolvasni, de nem jövök rá. Ebben tudsz segíteni?
(#) rolandgw válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ebben nem tudok, nem haszmálom az arduino-t.
(#) Bakman válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Elég bőven két byte. Pl.:

print "A0"

Két bájttal mindig könnyebb dolgozni, mint néggyel, nem beszélve a további három, lezáró karakterről. Ebben a cikkben: Nyolc csatornás időkapcsoló (is) letölthető, kipróbálható a kijelző forráskódja. Nézz bele, egyszerű, mint a faék. Nem értem, miért kell bonyolítani valamit amit egyszerűen is meg lehet csinálni. Én is sonajkniz sorsára fogok jutni.
(#) frekivalto hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Milyen windows terminál programot használtok a kijelző ellenőrzésére?
Végig próbáltam már jó párat, de a string küldés nem működik, a fogadás az jó.
Mondjuk az is érdekes, hogy az RX és TX lábakat összekötve az USB - UART eszközön, akkor a küldés parancsra az megy ki pl. "page 2" akkor a fogadásnál is ezt látom...

fene tudja mi nem tetszik neki.

Szóval ki mit használ?

Köszi előre is. Peti
(#) Taki33 válasza frekivalto hozzászólására (») Jan 13, 2019 / 1
 
Próbáld ki ezt, amit csatoltam, egyébként a küldött adatot 3db. 0xFF bájttal kell befejezni! Tehát a page 2 parancsot a következőképpen kell küldeni:

  1. p     a    g     e         2
  2. 0x70 0x61 0x67 0x65  0x20 0x32 0xFF 0xFF 0xFF
(#) Bakman válasza Taki33 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Idézet:
„string küldés nem működik”
Magyarán ő ilyet szeretne bepötyögni:
  1. t0.txt="alma"
nem pedig hexadecimális kódokkal bíbelődni. Megértem a kérdést, jobb nem lévén, írtam egyet. Nem, valamilyen oknál fogva Windows alatt nem működik. Lehet, hogy a fejlesztőkörnyezet hibája, nem tudtam kideríteni. Látszólag minden jó, mégsem jó.
(#) Elektro.on válasza frekivalto hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Én írtam egy sajátot.
(#) Taki33 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nekem meg az jött le, hogy kiküldi a parancsot és a kijelző nem reagál rá!
„küldés parancsra az megy ki pl. "page 2" akkor a fogadásnál is ezt látom...”
Egyébként miért kellene hexában bepötyögni? Csak szemléltetés végett írtam ki hexadecimálisan!

comport.png
    
(#) Bakman válasza Taki33 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Idézet:
„Nekem meg az jött le, hogy kiküldi a parancsot és a kijelző nem reagál rá!”
Van benne valami, a program is jónak tűnik.
(#) Elektro.on válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
A sor végi lezárás kükdését én így oldottam meg.
(#) usane hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Üdv!

A lebegőpontos számokat hogy célszerűbb elküldeni és kiíratni? Átkonvertálni az egészet és egyben, vagy külön az egész és külön a tört részt közötte ponttal?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) usane hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Másik kérdés. Melyik a legelfogadhatóbb karakterkészlet? És itt most nem az élsímításra gondolok, azt olvastam viszább, hogy nem tökéletes, de 3.5 collon nem nagyon látszik, viszont pl. az "i" betű előtt és mögött egy kontinensnyi hely van azokban amelyeket eddig próbáltam.
Következő: »»   38 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem