Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   264 / 282
(#) macee válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszod!
Ezt hol tudom kikapcsolni? Illetve nyugtázni hogyan szoktad mert én is próbáltam de nem igazán ment..?
Neked is contact id-re van állítva?
(#) Serj hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Sziasztok.
Egy kis ségítséget szeretnék kérni.Adott egy dsc riasztó rendszer ,melyhez tartozik több rádiós mozgásérzékelő is.Az egyik érzékelő fals riasztást jelzett, 1 órán belül kétszer is megszólalt a sziréna.Akku problémára gyanakodtam,kicséltem benne.A helyzet változtlan maradt ,megnéztem a mozgás érzékelőt és a rajta lévő LED villog párat gyorsan egymás után.Ez gondolom a hibajelzés lehet.Mi lehet a probléma? Érzékelő hiba?

Köszönöm az esetleges segítséget előre is.
(#) pipi válasza Serj hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Keress rá az érzékelő doksijában, de tipus nélkül nehéz lesz.
(#) Serj válasza pipi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Az érzékelő típusa WS4904. Egyet villan ugye hogy látja a mozgást,majd pár másodperc múlva villog 4et.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) pipi válasza Serj hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
(#) Serj válasza pipi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Igen ezt olvastam,de ez nem tárgyalja az egység esetleges hibakódjait így előrébb sajnos nem vagyok.
(#) todi2 válasza Serj hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
..Ha jól olvastam a .pdf -et a négy(5) felvillanás nem hibakód,hanem normál üzemmód.A használati utasítást figyelmesen olvasd végig,akár többször is!
"Séta tesztA mozgásérzékelőnek egy van séta teszt üzemmódja, amikor a LED is aktiválódik. Normál használatnál a LED nem villog. Az érzékelő sétatesztbe kerül, ha az érzékelőt kiemeli, majd visszahelyezi a tartó tokba. Egy ideig az érzékelőbekapcsolja a piros LED-et. 6 másodperc után az érzékelő feléled (teszt érzékelés) és érzékeli a mozgást, elküldi a jelzést a vevő felé, miközben a LED 5-ször gyorsan felvillan. Az érzékelő 10 küldés után kikerül a teszt"
(#) macee hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Üdv!
Kültéri mozgásérzékelő szerelésében jártas személy véleményére lennék kíváncsi! Konkrétan Satel opal pro-ról van szó ami egy DSC PC1616-ra lesz kötve. Kötött e már be valaki ilyet és ha igen, hogy érdemes? Elég hosszú sorkapocs van rajta, maszkolas elleni védelem, alkonyerzekelo stb...
(#) szabgabi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Sziasztok,

nem régen költöztem és örököltem egy PC 1404 központot 2 mozgásérzékelővel, jelszavak nélkül.
Nyomtam neki egy hardver resetet ( így utólag már tudom elég lett volna szoftver reset)és most a központ nem érzékeli a mozgásérzékelőket. Az érzékelőn világít a LED, de a központon nem az érzékelőhöz tartozó szám. A reset előtt világított. Élesíteni is tudom, de ilyenkor sem riaszt ha mozgok az érzékelő előtt.
Gondolom valahogy hozzá kellene adnom az érzékelőket a központhoz, de a leírásokban sehol nem találtam ilyet.
Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm
(#) macee válasza szabgabi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Szia!

Első körben a mozgásérzékelők elhelyezése alapján kell meghatározni a zónák típusát. De sokminden mást is be kell még állítani ezen kívül. Az egyik érzékelő a bejáratra néz? Nyitás érzékelő van a bejárati ajtón? Ezekkel kell indulni, aztán jöhet a programozás, ha leirod pontosan mi hol van megprobalok segíteni. Sziréna típusa stb. A mozgásérzékelőkben 1 vagy 2 ellenállás van bekotve (EOL/DEOL)? Fotók is segithetnek ha tudsz csinálni.
(#) Serj válasza todi2 hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Igen ezt láttam, viszont a nálam lévő hiba pont abból adódik hogy egyrészt nem lett eltávolítva a konzoljáról,másrészt fals riasztást produkált 2-szer is.(eztán cseréltem elemet próbaképpen)Ezért gyanakszom érzékelő hibára,vagy szabotázs jelző kapcsoló hibára esetleg.
(#) Gránátalma válasza szabgabi hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Hello, 1404 esetbében a látatlanba resetelés nagy hiba. Az ellenállás érétkeivel azonosítja be a zónákat. Tehát érdemes lenne szétkapni, megnézi melyikbe mekkora ellenállás és hogy van bekötve. Ezután alapprogrmaozást végezni, ha EOL, arr, ha DEOl arra és az ellenállásértékeknek megfelelően megadni a zónákat.
Aztán adni neki a zónadefiniciókat, ahogy a kolega is írta, attól függően melyik hova van elhelyezve.

Ezek ismerete nélkül nemnagyon fog tudni senki segíteni, max tippelgetni.
(#) lion7408 hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok! Az alábbival kapcsolatban kérném a segítségeteket!:
WS8945 vezeték nélküli nyitásérzékelő a következőt produkálja:
"Rendszer élesíthető", kód beír majd a kilépési késleltetés lejárta után azonnal indul a belépési késleltetés. Hatástalanítás után zónaszabotázst jelez. 2 WLS zóna van és mind a kettőre írja. Valamikor ajtó nyitás-zárás után megszűnik a hiba de nem mindíg, illetve a hibát hatástalanított állapotban is bedobja véletlenszerűen hol az egyikre hol a másikra vagy mindkettőre.... ?????????
Köszönöm!!!
(#) rockersrac hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Sziasztok! Lomtalanításban találtam egy dsc dc585+lcd5500zt kombót. Működőképesnek tűnik, viszont szeretném resetelni, csak a kódok sajna nem voltak hozzá. Tud valaki segíteni benne, hogy miképp tudom resetelni?
(#) levaitamas válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szia!
Programozói leírás. 29. oldalon az 5.30-as pont.
(#) dobolan hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Akinek van kis ideje, rápillantana a rajzomra? Vettem egy 1404-es központot és a hozzávalókat, szeretném összerakni saját magam.
Ha a rajz szerint csinálom, jó lesz? Köszönöm a segítséget.
(#) dobolan hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Csináltam egy másikat is. Ebben zónaduplázással minden külön zónára kötve.

1404.pdf
    
(#) Gafly válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 20, 2018 1 / 2
 
És ha mégsem találta volna meg, akkor:
To default the main control panel (hardware), perform the following:
1. Remove AC and battery from the panel.
2. Remove all wires from the Zone 1 and PGM1 terminals.
3. With a piece of wire short the Zone 1 terminal to the PGM1
terminal.
4. Apply AC power to the main panel.
5. When Zone Light 1 is lit on the keypad the default is complete.
6. Remove AC power from the control
7. Reconnect all original wiring and power up the control.
NOTE: AC power must be used to power the panel. The panel
will not default if only the battery is used.
(#) levaitamas válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2018 1 /
 
Könnyebb a készre várni. Kb 20 másodperc megkeresni.
(#) rockersrac válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Elnézést hogy dolgozni is merek, és nem 0-24 gép előtt vagyok... Egyébként köszönöm, megoldódott a dolog, kaptam olyan segítséget közben, aki nem célozgat(feleslegesen) lustaságra. És elnézést hogy merészeltem kérdezni bármit is a csoportban! Le is veszem az értesítések közül, nehogy még véletlen megint kérdezni merjek valamit...
(#) Gafly válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 20, 2018 / 1
 
Szerintem neked nem igazán áll jól ez a beszólós, nagy képernyős szöveg, valamint objektíven igazad sincsen, de ha ettől érzed magad jobban...
(#) levaitamas válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Más is dolgozik, attól még meg tudja keresni amire szüksége van. Ha végképp nem sikerül, akkor megkérdezi.
A flegma hozzáállásra pedig itt semmi szükség nincs.
Köszönöm a negatív értékelést, ezzel viszont nem engem értékeltél, hanem saját magadat.
Idézet:
„Le is veszem az értesítések közül, nehogy még véletlen megint kérdezni merjek valamit...”

Mindenkinek így lesz a legjobb. (De ezt már elvileg úgysem látod)
(#) levaitamas válasza Gafly hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Úgy látom ez sem tetszett neki. Csak akkor mit is akar? Ja, hogy "alap" angol.
Segítséget kapott tőlem, majd tőled bővebben. De látom egyre gondolunk.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) kisslaszlo94 hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok!
DSC PC1565 2p központhoz keresek drivert, hogy bele tudjak piszkálni DLS2002 szoftverrel. Tudna esetleg valaki nekem ebben segíteni, hogy honnan lehet letölteni?
Köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza kisslaszlo94 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Ahhoz a központhoz minek a DLS? Ágyúval verébre effektus... Milliószor gyorsabb kezelőről programozni, és amúgy sem kerülhető meg, mert kezelőről kell engedélyezni a DLS futtatást is.
Sőt A DLS2002 Win98 igényű, már XP-n is nyögvenyelősen ment. Driver meg nem kell hozzá, csak egy RS232 adatkábel.
(#) petikkkeee hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Sziasztok,
Foglalkoztat egy kérdés és remélem itt ti tudtok nekem választ adni. A DSC központ+ a kezelő között ( YEL, Green) I2C kommunikáció van RS232?
Tudna ebben bárki segíteni?
Köszönöm
(#) Apoca965 hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Sziasztok.
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Pc1616-os riaztóra szeretnék Gmax modult kötni, úgy hogy SMS-sel tudjam ki, és be kapcsolni. Addig sikerült eljutnom, hogy riasztáskor már felhívja a megadott telefonszámot, de ha SMS-t küldök neki, akkor hallom, hogy behúz a relé, de utána riasztó bekapcsolás helyett, hibaüzenet jelenik meg a billentyűzet modulon. Az mozgás érzékelők DEOL-ba vannak, ezért próbáltam ezt is úgy kötni.
Köszi előre is a segítséget.
(#) em válasza petikkkeee hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Nem tudom milyen, de biztos hogy nem RS232, mert az nem busz rendszer.
(#) Gránátalma válasza em hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
InégyzetC. építettem is rá MCU linket.
(#) Gránátalma válasza Apoca965 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Jól kötötted be? WLS-re állítottad a zónát?
Az is megoldás lehet, ha esetleg azt az egy zónát NCre programozod DEOL helyett, és akkor csak a relét kell belekötni, nem kell ellenállás.
Következő: »»   264 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem