Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   394 / 441
(#) Alkotó válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Ez erősen saját vélemény (és totálisan hamis).
A panelon lévő rézkeresztmetszet "ráforrasztással" történő utólagos növelése teljesen elfogadott megoldás. Persze az nem mindegy mit és hogyan forrasztunk rá, de a módszer létezik, és működik. Szélsőséges esetben még külön vezetéket is ráforrasztanak a rézrétegre, aminek ettől megsokszorozódik a terhelhetősége.
(#) tbarath válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Egy vezetősáv "áramtűrésének" növelése bevett módszer a felónozás.
(#) Gránátalma hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Alkotó és tbarath:

Persze, hogy bevett... egy vasalt, meg fotózott, meg proto panelen. De egy konkrét kész cuccon .... Hát még egy komolyabb nagyáramú dolgon se láttam ilyet. Pedig volt a kezemben már pár.

" a módszer létezik, és működik. " Nem a működését kérdőjeleztem meg, mert az fizika...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
(#) Alkotó válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Ezen kár vitázni.
Az sem érv, hogy Te még nem láttál, és az sem, hogy Én már igen. Sőt én már olyat is láttam, ahol egy réz-sín volt a panelre forrasztva élére állítva (kb. 1x5 mm keresztmetszetű volt). Ráadásul egészen jól nézett ki -ami megint ízlés kérdése-.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
(#) niedziela hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Létezik, működik, de alapesetben kerülendő.
Ha már használatos, akkor a lehető legrövidebben vezetve mert húzza a sávot rendesen, + bimetál
(#) tbarath válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Bővebben: Link
A videó elején ezt mondja: "In a recent teardown video - power supply teardown - I mentioned that a cheap, simple and very common way to decrease the resistance and increase the current-handling capability of PCB traces..."

Alatta kommentben: "i worked in the power supply industry for most of my life. We always used 2oz copper for our PWB's and always left the solder mask off high current traces to increase the current carrying of those traces."

DE ha beírod a gugli képkeresőbe a "psu pcb solder side" szavakat, akkor magad is találhatsz képeket erről.
(#) jdani hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Egyértelmű hogy van ilyen, én is láttam több helyen. Nincs mondjuk tapasztalatom sima vezetés mekkora ampert bír.
(10A lenne szükségem, nem tudom ahoz milyen vastag vezeték kellene ráónozás nélkül.)
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
A vékony vezeték is elbír 10A-t, csak melegedni fog, feszültség esik rajta. Neked kell megválasztanod, hogy mennyi hő keletkezhet, mekkora feszültség eshet. Az sem mindegy, hogy ez a 10A 3.7V-on vagy 230V-on értendő. 3.7V-nál 2.5 - 4-es drótot használnék erősítés gyanánt, hossztól függően, míg 230V-nál lehet 1.5-ös drót is elég lenne, mivel a százalékos feszültség esés utóbbi esetben elenyésző.
Az ónnal való erősítés magában nem sokat segít, mivel az ón rosszabb vezető a rézhez képest, így a réz drót tud jelentősen segíteni!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
(#) Alkotó válasza jdani hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
A panel külső rétegén, 35um vastag rézrétegre, 20°C hőmérséklet növekedést megengedve, lakkozás nélkül, 3,5 mm széles vezetősáv kb. 10,5 A-rel terhelhető.
(#) rammeradrian hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok

Próbált már valaki ovális rögzítőfuratot tervezni Eagle-ben? Fontos, hogy Gépi megmunkálással készül majd, tehát CAM kompatibilis megoldásra lenne szükségem. Van erre beépített menü vagy valami trükkel esetleg?

Köszönöm a segítséget!
(#) bbb válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Szia!

Akármelyik rétegen tudsz poligont rajzolni, azzal menni fog. Válaszd ki hozzá a milling réteget, szerintem az lesz a nyerő ehhez a feladathoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) Kovidivi válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Az viszont kérdéses, hogy ezt legyártatáskor pluszköltségért fogják-e megcsinálni, ugyanis ez már inkább marás. Nekem a DC aljzat lábaihoz kellett volna hosszúkás furat, de nem bonyolítottam az életem, raktam oda nagyobb, kör alakú lyukat, egyik fórumkolléga tanácsára.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) rammeradrian válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
A költsége nem érdekes, csak a megvalósíthatóság. De jó az ötlet, meglátjuk reklamálnak-e a külföldi kollégák gyártáskor.
(#) jdani hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Bővebben: Link
És két rétegű nyák tervezésekor/gyártásakor alapból a lyukak olyanok hogy egyik oldalról átvezetnek a másik oldalra, vagy azt külön kell megcsinálni?
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Két különböző neve van a dolgoknak. Az egyik a lyuk, az nem vezet át a két oldal között, a másik a via, furatgalván. Amit leraksz a terven, olyat gyártanak le.
(#) jdani válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Jó tudni. Akkor nekem ez kell, igaz?

via.JPG
    
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Így van. A másik neve pedig hole.
(#) Lucifer válasza bbb hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Idézet:
„Válaszd ki hozzá a milling réteget, szerintem az lesz a nyerő ehhez a feladathoz.”

Szerintem meg a Dimension 20 rétegre kell az ilyeneket rajzolni.
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 2
 
Teljesen mindegy, mert a két réteget egy fájlba kell konvertálni.
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
És valóban a beépített CAM processzor ezt is beteszi a marófájlba!
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Természetesen mivel a 20. réteg a board outline / vázlat.. körvonal a 46. réteg a belső maró réteg.
És ez a két réteg a végén összetartozik.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Kérdés: milyen név alatt találom ezt a föld vagy test szimbólumot?
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Supply könyvtár GND-k közül az egyik. A pontos nevét nem tudom hirtelen
(#) (Felhasználó 122012) válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Azokat néztem, ott nincs benne.
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Jogos, nekem is csak azért van, mert feltettem azt a library-t. Mellékleten megtalálod és GND2 néven fut.
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Megkönnyíted a keresést, ha ezt írod.be: *gnd*
Ekkor lehet a gnd előtt és után bármi szöveg, ki fogja dobni a kereső!
(#) (Felhasználó 122012) válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Érdekes ... ???
(#) (Felhasználó 122012) válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Ebben van hasonló: SparkFun-Connectors.lbr
starboard_ground néven.
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Ebből több fajta is létezik ? Nekem ilyen nevü nincs a SparkFun-Connectors.lbr -ben
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Tessék, használd ...
Következő: »»   394 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem