Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   218 / 276
(#) Ge Lee válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A Co-t eleve nem úgy kell tekerni mint a hagyományos hegesztőtrafót, hanem szorosabb csatolással, tehát eleve jobb ha 2 szekunder van, jobban elosztva a magon és a szekunderen, így a csatolás is jobb, meg az egész szekunder a vasmaghoz is közelebb lesz. Az EI és hasonló elrendezésű magot leszámítva, amire általában nem is készítenek Co trafót, minden más típusú magon adja magát a dupla primer és szekunder.
És ahogy előttem írták tulajdonképpen mindegy, mert míg az 1 szekunderen mindkét félperiódus árama folyik, addig a 2 szekunderen csak az egyik egyik fele, tehát feleannyira fog csak melegedni ugyanakkora keresztmetszet esetén. És nem 2-2 hanem csak 1-1 diódányi az egyenirányítás vesztesége. Nekem is osztott trafóm van, tekercselt vágott szalagmagon (hiperszil).
(#) tdi75 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Aha! Így világos a dolog
(#) wilhelmkornelia válasza petemazi hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Ezekhez eredeti pótlás a Flex-Fény üzletbe keresd van one line üzletük is van 80 Amperesek álltalában
pozitiv és negativ testelésű is
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Idézet:
„Az EI és hasonló elrendezésű magot leszámítva, amire általában nem is készítenek Co trafót,”

...csupán az egyfázisúakat ezrével. Na meg a háromoszlopos háromfázisúak magja is hasonló formájú.
(#) sándor67 hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Egyenirányítottam az Einhell co gépemet, 30 ezer mikro farádos kondival. Negyedik fokozatban egy kicsit nagy a feszültség, -kikapcsolhatóra van megcsinálva, a kapcsoló lehetővé teszi, hogy egy másik kisebb kapacitású kondenzátort is beköthessek. Milyen értékűt vásároljak?
(#) sándor67 hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Bocs, nem egyenirányítottam, csak tuningoltam nagy kapacitású kondenzátorral.
(#) erbe válasza sándor67 hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Kevés az információ. Mi az, hogy szerinted nagy a feszültség? Mégis mennyi?
CO2-nél nem a feszültség az elsődleges, hanem az áram. Az mennyi?!
(#) sándor67 hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
4. fokozatban 140 Amper amit a gép tud, mérni nem tudom.feszültséget nem tudom mennyi, de nagyon sustorgó hangja lesz, és a pisztolyhoz közel egy okvadék gömb keletkezik.
(#) erbe válasza sándor67 hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Idézet:
„Negyedik fokozatban egy kicsit nagy a feszültség,”

Akkor ezt honnan tudtad?
Ha ilyen nagy árammal akarsz hegeszteni és nem elég a huzalelőtolás, vastagabbra kell cserélni a huzalt.
(#) Csapeti válasza sándor67 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
10000 mikro elég.
Én is kapcsolhatóra csináltam meg a 140 A-es készülékemet.
Kondifokozatok nálam: 0 - 10000 - 20000 - 30000 - 40000 Miorofarád.
(#) szulek hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Rendelkezek egy Sincofilgas nevű Co hegesztő géppel, a gép hegesztés után egy olyat csinál, hogy amikor elengedem a pisztoly nyomógombját akkor az ív egy kis ideig még tart és a huzal visszaég az áramátadó fúvókáig. Ez mitől lehet szerintetek? Illetve ebben a gépben nem találtam fojtó trafót. Nem kellene bele? Csatoltam egy képet az adattáblájáról.
Segítségeteket előre is köszönöm!

heg.PNG
    
(#) sándor67 hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Help! Kicseréltem az Einhell SGA 145 gépemben az előtolót. Eddig is magas volt a sebesség, és nem lehet nullára venni. Most pláne gyors lett, mit lehet tenni: Megpróbálom feltölteni a kapcsolási rajzát.
(#) Ge Lee válasza sándor67 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Attól hogy kicserélted nem nagyon kellett volna változnia, legalábbis nem jelentős mértékben. Mondjuk elég balfék volt aki ezt az előtolás elektronikát megtervezte, nekem kicsit sem tetszik. Csatoltam egy rajzot régebben amit magam készítettem, ha lehet tedd bele azt. Ha nem, akkor a meglévővel kell valamit kezdeni, én kezdésnek az R7 értékét próbálnám csökkenteni 270-330 ohmra.
(#) sándor67 hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sok a bajom ezzel az Einhell géppel, nem sokáig örülhettem a kondenzátorok okozta javulással, most csak pattog össze-vissza. Valószínűleg dióda hiba.
Hogy kell kimérni a diódákat, hogy működnek-e?
(#) Pacso hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok !
Hobbi szinten hegesztgetek már vagy 40 éve és a HETRA trafóm mára már megfáradni látszik, zümmög, az amper szabályzó állandóan elállítódik. Úgy döntöttem ,hogy lecserélem. Szeretnék tanácsot kérni :inverteresből a porbeles vagy elektródás lenne a megfelelőbb ? Általában vékonyabb anyagokkal dolgozom ( 1-6 mm) Ha valaki megosztaná a tapasztalatait ,megköszönném !
Szép napot kívánok minden fórumozónak!
(#) Ge Lee válasza Pacso hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Várj meg még több véleményt is, de a porbeles az csak bohóckodni jó.
(#) mex válasza Pacso hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
1mm vastagsághoz inkább Co2 huzalos kellene. Egyébként bevont elektródás az általános. A porbeles házi használatra csak nyűg.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) granpa válasza Pacso hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Szerintem tedd rendbe az illesztéseket, lakkozd (impregnáld) újra, és még 100 évig lesz jó trafód. Ami nem állítható biztonsággal a maiakról amúgy. Át lehet szokni az újfajta inverteresekre, de oda kell figyelni, mert nem tolerálják úgy a kezelési anomáliákat.
(#) gulyi88 válasza Pacso hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Porbelesnek semmi értelme, olyat ne vegyél.
Ha megengedheted magadnak, akkor mindenképpen CO2 (100-150ezer mire minden megvan hozzá).
Inverterből a kínai is jó lehet 20-30ezerért (bevont pálcával ahogy eddig is, annyi hogy ez egyenáram, a rozsdás vasakat nem annyira jó vele hegeszteni, mint a hetrával (érdemes a hegesztési útvonalat tisztára köszörülni), viszont vállraveheted és viheted, mert vagy 5 kg az egész).
De az öreg Hetrának mindenképpen adj egy kis törődést és újabb 40 évig működni fog (műhely asztal alatt elfér nem kér kenyeret).
(#) Pacso hozzászólása Dec 9, 2018 / 1
 
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat és tapasztalatokat!! Megfontolom a dolgot és valószínű adok még lehetőséget az öreg HETRA-nak !További szép estét mindenkinek !
(#) dB_Thunder válasza Pacso hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Helló!

Az én ajánlásom.
Ha eddig elvoltál bevont pálcással, akkor maradj annál! Inverteresben gondolkodva esetleg előrelépés lehet egy HF gyújtást, AVI-t is tudó komolyabb gép.
Co csak a vékony lemezek miatt lehet előnyösebb, viszont jár vele egy halom hajcihő, palack, és az anyagváltás bonyolult, rosszabb esetben gázcsere is szükséges.
Porbeles meg az egyfázisú trafós Co-k felejtősek, gyerekjáték kategória.

Nekem megadatott egy nagy 3fázisú 400A-es vizes Co, szeretem mert, minden visz nem kérdez De a kis kedvencem az avis inverterem, de még beszerzés alatt van az argon palack...
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Idézet:
„egyfázisú trafós Co-k felejtősek”
Az igaz hogy úgy 10-ből 9 valóban, de nem mind. Azokat elég megnézni belülről és máris látszik hogy mit lehet várni tőlük. Egymás mellett van a primer és a szekunder meg ilyen nyalánkságok, és akkor jönnek a beírások hogy mit lehetne csinálni vele mert gyenge, stb.
Amit viszont magam csináltam hiperszilből azzal még vigyáznom is kell amikor csövek vagy zártszelvények végét rakom be mert leégeti, pedig nem is a legerősebb fokozaton használom. Szóval lehet 1 fázisra is nagyon jó trafós Co-t csinálni. Amióta megvan az invertert elő sem nagyon veszem a szekrényből, csak ha olyan helyen kell dolgozni ahova a Co-t nem tudom vagy akarom odavinni.
(#) Phile80 válasza Pacso hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
A sönt elmozdulását a söntrögzítő csavar lazulása okozza, le kell venni az oldallapokat és látható lesz két 6-os csavar a csévetestbe tekerve, azon kell húzni és megszűnik a jelenség.
(#) greczn01 hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sziasztok szakik !
Megtudnátok mondani miért veri le a gép néha a kis 1 A os üvegbiztosítékot eddig nem tette
Segítségeteket előre is megköszönve üdv Norbert
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) maszek0005 válasza greczn01 hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Milyen gép?????
(#) Phile80 válasza greczn01 hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Általában a segédtrafó elé tesznek 1A-es biztosítékot. Vezérlés hibás, vagy a segédtrafó zárlatos illetve, ha 3 fázisú a gép akkor lehet még ventilátor hiba is. Kösd ki a trafóról szekunder vezetéket és ha nem veri le, akkor a trafót ki lehet zárni.
(#) greczn01 hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Egyfázisu a gép és csak a legnagyobb fokozatban verte le eddig 2 szer az üvegbiztit 1 szer meg kismegszakítót visszakapcsolás után üzemel tovább gondom az az hogy eddig nem csinálta ezt a hibajelenséget

II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) greczn01 hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Amugy hozzáteszem aktív igénybevétel mellett
(#) ati790731 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Idézet:
„egyfázisú trafós Co-k felejtősek”

Ezt azért kicsit erősnek gondolom!
Az egyfázisú gépek között nem a Tacskó, meg más áruházakban fellehető hobbi célra is alkalmatlan ipari hulladékot kell vásárolni, és azt gondolni, hogy azzal majd lehet, normális munkát végezni, és nem lesz egyáltalán probléma az egyfázisú gépekkel!
Lassan 20 éve dolgozom, egy Hetra 200-as trafójára épített 230v-os co géppel.
Pár hónapja, egy terepjáróhoz gyártottam egyedi csörlőtartót, 8 mm-es lemezből.
Eddig egyáltalán nem hiányoltam a 3 fázist, pedig dolgoztam nem egy 380-as co géppel, nagyjából sejtem mi a különbség...
Ha nem pótkocsi felépítményt, vagy csarnokok vas szerkezetét akarod, napi 12-ben gyártani, akkor egy normálisan megépített, vagy nem a fent említett kategóriából való, egyfázisú bolti gép tökéletesen megteszi. Szerintem..
(#) sector99 válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Szia !
A Hetra trafóján történt valamilyen átalakítás ? Itt a topikban olyan infókat olvastam hogy a jó öreg H. trafók nem alkalmasak Co hegesztésre.
Következő: »»   218 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem