Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3244 / 3944
(#) (Felhasználó 116638) válasza Maximo hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Talán OA1160, OA1161.
Ez egy germánium dióda.
A zenerekhez semmi köze.
Nem hiszem el hogy nem megy egy adatlap letöltés,és értelmezés önerőből....
(#) Bell válasza tbarath hozzászólására (») Nov 16, 2018 / 1
 
Ez egy jól működő kapcsolás, de érdemes egy trimmert, vagy beállítás után fix ellenállást tenni a két diódával párhuzamosan.
Minél kisebbre veszed, annál kisebb lesz a nyugalmi áram.
(#) tbarath válasza Bell hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Köszi!
Bár nem nagyon érdekel a nyugalmi áram, de úgy tervezem meg akkor hogy legyen helye.
(#) Gafly válasza Bell hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
3V-os táplálásnál szerintem nincsen sok jelentősége....
(#) pucuka válasza tbarath hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Azt azért írhattad volna, hogy csak egy dudát szeretnél hallgatni. Az nagyban egyszerűsíti a feladatot. (ha a torzítás nem számít)
(#) tbarath válasza pucuka hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Szerintem leírtam, ezt írtam: "Semmilyen "hifi" igény nincs ezekkel szemben, csak hogy legyen hangosabb, az se baj ha csak 500-5000 Hz tartományban van vállalható karakterisztikája."

Bár azt nem írtam le, de beszédhang erősítése lenne a feladata a cuccnak, szóval nem nagyon számít semmi, csak hogy az jól hallható legyen. Szóval nem szempont a hangminőség, de ha kb. ugyanannyi pénz/erőfeszíŧés árán meg lehet csinálni jobb minőségűre, akkor inkább azt választom.
(#) Bell válasza tbarath hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Egy próbát talán megérne, hogy az előbb említett modulnak csak az egyik kimenetét csatolnád ki egy elkón keresztül.
A kimenetek asszimetrikusak, csak a kivehető teljesítmény lenne kevesebb.
(#) tbarath válasza Bell hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Nem rossz ötlet, de építhetnékem van
Aztán majd meglátom mi marad ebből...
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») Nov 16, 2018 / 1
 
Ha a -ve helyett a GND-t használod, tehát a hidalt erősítőnek csak az egyik felét, akkor használható az IC. Fele akkora teljesítményt fog leadni. Tehát neked a két +VE kell, és egy GND.
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Jó tudni, köszi!
(#) pucuka válasza tbarath hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Nem az átviteli sáv lett volna a lényeg, hanem a torzítás. Ha ez nem lényeg, akkor két NPN, meg egy PNP tranzisztorból megoldható, ahogy a FET meghajtóknál is szokás. Komplementer tranzisztorpár, a bázisuk összekötve, és egy földelt emitteres fokozattal meghajtva. A kimenet kondenzátoros leválasztású.
(#) Bell válasza pucuka hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Kis jelszinteknél, alacsony hurokerősítésnél az összekötött bázisok gyalázatos eredményt produkálnak. 1V körüli bemeneti változásból nem sok minden jelenik meg a kimeneten.
Fülhallgatónál ez rettenetes lenne.
(#) pucuka válasza Bell hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
A meghajtó földelt emitteres fokozat kollektorán féltápfesz mellett nem nagy kunszt 1 Vcc jelnél nagyobbat produkálni. Hogy milyen hangja van, az talán nem érdekes, ha csak jelzőhang "hallgatására" van szükség.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2018
(#) Bell válasza pucuka hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Ez szuper, akkor megmarad a két dióda.
(#) Maximo válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Oké kösz.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Szereztem egy fekete-fehér megfigyelő kamerát! Egy 4,5V adapterrel el is indult, viszont túl kontrasztos a kép és két vastag fehér vízszintes vonal vonul át a képen lassan fentről lefelé!
A kérdés hogyan javíthatnám meg?
(#) dokidoki válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Esetleg rendes és megfelelő tápfeszültséggel?!
(#) Udvari Zsombor válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Az előző (ismeretlen) tulaj ráírta a hátuljára a csatlakozók fölé hogy "+ 3.6 -" és ebből arra következtettem hogy nyilván 3.6V kell neki. De nem, kiderült hogy 7.5V az igénye, melynek biztosítása után tűéles képpel kezdett üzemelni! Ma már sajnos ritkulnak az ilyen egyszerű megfigyelőkamerák...
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2018
(#) szucsmol hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Szia...ki tud segiteni bekötésben..ez egy olajégö.
(#) dokidoki válasza szucsmol hozzászólására (») Nov 17, 2018 / 1
 
Ez egy kép, amin valamiféle 'csoki látható egyik oldalán háromeres kábelbekötéssel. Ami barna. kék és zöldsárga vezetéknek látszik. Ha ennyiből nem sejted, akkor NE nyúlj hozzá.
Mi meg ennyiből amit sejtünk, jobb ha nem is mondjuk, mert még ...
ui.: meg valami fekete vezeték is sejlik a setétben ott. Így passzolnám.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2018
(#) elektroncso válasza szucsmol hozzászólására (») Nov 17, 2018 / 1
 
Fázis, nulla, földelés kell neki. Belső termosztát nincs, nyomja mint az őrült a meleget. Ha olyan mint amivel a legutóbb dolgoztam akkor az S3-omra hibajelző lámpát lehet kötni ami akkor világít amikor a gázolajégő biztonsági rendszere letilt (pl. kifogyott az üzemanyag).
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy acer laptopom és egyre többet kéne használjam a kocsiba. Mivel az akksim 4 éves benne így kb 30 percet bír.
kb 20 000 Ft ért találtam legolcsobban univerzális autóstöltőt.
19 volt 3.25A szeretne a laptop felvenni. StepUP konverter? Vagy mivel tudnám megoldani?
(#) Secret válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Ez például megoldás lehet: Bővebben: Link

(Én hasonlót használok a kocsiban a laptophoz.)
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) lelkes amatőr válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Valami ilyesmi kell neked. Én évek óta használom a kocsiban ezt.
Nem kell 230-at csinálni majd azt megint vissza 19 Voltra.
Pedig van a kocsimban 230 Volt is.
(#) kendre256 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Én 230V-os átalakítót használok, mert nem annyira bízom az univerzális adapterekben, főleg, ha "kici, occo, kinai". Ha elromlik egy ilyen és tönkreteszi a százezres árú notebookot, mindjárt nem olyan olcsó. Jobban bízom a gyári adapterben. Ha esetleg elromlik a 12/230V-os átalakító, még mindig "közben van" a gyári adapter, nem rögtön kap a notebook valami fals feszültséget.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Egy fényellenállásnak mikor legkisebb az ellenállása? Fényben vagy sötétben?
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Fényben..
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Tehát minnél több fény éri annál kevésbé vezet?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Nem, a kisebb ellenállás ( nálunk ) azt jelenti, hogy jobban vezet.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Nov 19, 2018 2 /
 
Tehát minnél sötétebb van annál kevesebb feszültség folyik?
Következő: »»   3244 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem