Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3243 / 3944
(#) burgerklein hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Suiasztok . Van egy AMD CHIPSET-em es tiszta kék mikor megvilagitom lampával a űveg része . tehát felmelegedet. A kérdésem A chipset mikor kék akkor azt jelenti hogy már kuka?
(#) tbarath válasza burgerklein hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
A chipset egy több chipből, több IC-ből álló funkcionális egység. És én találkoztam már néhánnyal, de olyannal még nem aminek üveg része lett volna.
(#) aramis hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Üdv mindenkinek.
Azt szeretném tudni egy 3.7 v akkumlátoirt maximum hány voltal lehet tölteni?
(#) Marko Ramiusz válasza exabit hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ez valójában nem toroid, csak a vasmagja az, nem emiatt teszik szóvá. Ez egy folyamatosan változtatható autótranszformátor, itt van a gond.
(#) antikzsolt válasza aramis hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Max. 4.2
(#) teddysnow hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Sziasztok

egyszerű hangfrekis tranzisztoros erősítőt szeretnék építeni. Kalkulátor weboldalakon sok képlet, munkapontbeállítás, megint képlet, katalógusból adat kinézés, majd képlet és számítás. Nincs valamilyen egyszerű gyakorlati trükk, hogy, ha szeretnék 3-4-5 max 10 szeres erősítést, akkor ezt a két elleállást így, meg úgy arányosítom egymáshoz képest? Vagy, ha trimmert teszek, akkor beállíthatom egy határon belül?
Ezt szoktam használni, de most bipolárisból szeretnék építeni.
(#) ToBar hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Szervusztok!
Egy orosz "Elektrotechnika" asztali órával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Mellekelek kepeket, melyen látható, hogy az óra (elektro fluoreszcens elktroncsöves kijelzőjén ) az egyik szegmens állandóan világít.
Valaki tudna megoldást a hibára?
(#) ToBar hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
A perc kijelző első szamjegyénél, a bal alsó szegmens, bármit is kellene kijeleznie, mindig világít.
Behejettesítettem masik elektroncsövet is, mégis fennáll a hiba.
(#) vargaf válasza ToBar hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Miért nem ide írtál?
Elektronyika orosz digitális órák
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) kadarist válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szia!
Nézd meg itt a harmadik kapcsolást, ahol változtatható az áramkör erősítése.
(#) tbarath hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Ha már szóba került, akkor én is kérdeznék, én egy nagyon egyszerű fejhallgatóerősítő kapcsolást keresek 1-2 ezer Ft-os, (gondolom) 32 Ohm impedanciás fejhallgatóhoz. Szimpla 5V táp, 10x-es gain elég, létező fejhallgatókimenetet erősítenék. Semmilyen "hifi" igény nincs ezekkel szemben, csak hogy legyen hangosabb, az se baj ha csak 500-5000 Hz tartományban van vállalható karakterisztikája. Lehet tranyós, FET-es, opamp, bármi, de az fontos lenne, hogy minél kevesebb alkatrészből össze lehessen dobni. Az ár bizonyos kereteken belül nem számít, szóval az nem nagyon érdekel hogy pl. 200 Ft vagy 1000 Ft az alkatrészköltsége, az viszont fontos lenne, hogy itthon könnyen beszerezhető, "kommersz" alkatrészekből álljon.

Köszi a segítséget!
(#) teddysnow válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Látom, köszi. Én azért szeretném egy tranzisztorral megcsinálni, hogy ne legyen benne visszacsatolás.
(#) ToBar válasza vargaf hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) teddysnow válasza tbarath hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
LM386 lesz a barátod.
(#) kadarist válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Egytranzisztorosnál (közös emitteres) az emitterellenállással lehet variálni, ami szintén visszacsatolásnak számít.
(#) tbarath válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Az se lehetetlen, de most nézegetem az 1-3 tranzisztoros cuccokat is...
(#) aramis hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Sziasztok kedves fórumozók! Tudnátok egy tippet adni van egy nokia telefon töltöm 6 volt és 4 voltra szeretném lecsökkenteni .lehetséges ez?
(#) nedudgi válasza aramis hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Terhelve, vagy terheletlenül méred? Trafós, vagy kapcsolóüzemű?
Mi a célod a feszültségcsökkentéssel?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) aramis válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Egy sima telefon töltő terheletlenül 6v ad és 4 volt kellene egy kis 3 voltos akku töltéshez
(#) nedudgi válasza aramis hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Nem véletlenül egy LiIon akkumulátort akarsz tölteni? Mekkora a kapacitása?
Milyen az a sima telefon töltő? Szerintem az egy tápegység, a töltést általában a telefon szabályozza.
Szabályozás nélkül hamar tönkremehet az akkumulátor. Javaslom, hogy vegyél erre a célra egy TP4056 modult. Nem aranyáron mérik, és elég könnyű beállítani a megfelelő áramra, mindössze egy ellenállást kell cserélni.
(#) aramis válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Egy ilyen akksi
(#) kendre256 válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Nem tudom, hogy miért akarod elkerülni a visszacsatolást. Azzal sokkal egyszerűbben, stabilabb erősítőt lehet csinálni, mint anélkül. Megkockáztatom, hogy visszacsatolás nélkül szinte ki sem tudod számolni, hogy milyen alkatrészek kellenek egy adott erősítéshez. A tranzisztor paramétereinek szórása (esetleg a paraméterek hiánya..), hőfokfüggése, ezzel együtt a munkapontjának a változása, a passzív alkatrészek értékeinek szórása stb. mind a kiszámíthatóság ellen hat.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) nedudgi válasza aramis hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ezen a képen csak annyit lehet elolvasni, hogy + meg -. Esetleg egy DETTON feliratot még.
Nincs még valami krix-krax rajt, mint például 3.7V, meg olyan, hogy x mAh?
(#) abcdabcd válasza burgerklein hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ilyesmi?
Bővebben: Link
Úgy tűnik ennek ilyen kék a színe újonnan is...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) david10 válasza vargham hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Rendeltem olyan led drivert, ami 4-től 12V-ig működik, remélem idén megérkezik.
További szép estét!
(#) teddysnow válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Egy passzív hangszínszabályzó előtt és után lenne egy-egy ilyen, hogy a jelszint csillapítást kompenzálja. Nyers hangot szeretnék, ezért kerülném a visszacsatolást és szimpla A osztályban működnék. Én megelégednék 2 x 2 erősítéssel. De mérések alapján (újra és újra) az jön ki, nogy minél kisebbet erősítek, annál inkább veszítek a kivezérelhetőségben. 12 Voltról táplálom és 2-3 szeres erősítésnél nem tudok 200mV-nél nagyobb kimenőfeszültséget kapni. Ellenben 100-200 szeres erősítésnél simán van 1 Volt kimenő.
Maradok a MOSFET-es kapcsolásnál BS170-el.
(#) zoltan1984 hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Vállal valaki (laikusként gondolom) viszonylag egyszerűbb nyák lap újra forrasztást Budapesten?
Egy autóba való AUX audió bemenethez tartozó nyáklapról lenne szó. Sajnos nagyon zajos és recseg zene lejátszás közben. Utánaolvasva a forrasztások szoktak elengedni ennél a típusnál és ez okozhatja a problémát. Amennyiben szükséges tudok feltölteni képet az alkatrészről/nyák lapról.
Előre is köszönöm!
(#) Bell válasza tbarath hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Egy ilyen nem lenne jó? Bővebben: Link
Ráadásul két darab és semmit se kell építeni.
(#) Maximo hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Sziasztok.AA117 diódát mivel lehetne helyettesìteni?Más tipusú pl zénerek közül nemjó?

aa117_hfm.jpg
    
(#) tbarath válasza Bell hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Köszi, van ilyenem, nem is rossz, de nem füleshez való.
Ennél a leírásnál nem szerepel, de amikor én vettem mentettem a leírást is, és ott ez szerepelt: "Due to the way Class-D works, the two –ve speaker terminals must not be connected together as this will destroy the amplifier IC,invalidating warranty. For this reason, it is not possible to use headphones with this amplifier. This is because the –ve connection for each channel is connected together in the headphone wiring."

Ez nem teszteltem, de gondolom nem poénból írták oda.


Viszont ezt néztem ki: Bővebben: Link
3 tranzisztor, 4 kondi, 4 ellenállás, 2 dióda. Szóval nem egy alkatrészbánya, kicsibe is megépíthető, olcsó is, remélem működik is. A poti a legdrágább hozzá...
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2018
Következő: »»   3243 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem