Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2966 / 3553
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Már el is ment. Hogy önszántából, vagy segítettek neki, azt sose tudjuk meg. Ha rákattintasz a nevére, nem jön be a felhasználó adatlapja, viszont a neve helyett nem az szerepel, hogy Törölt felhasználó.
(#) Firefighter1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Várd ki a végét... hamarosan feltünik egy új név(en....)
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
8Amugy ezeket a névváltoztatásokat sohase értettem!
Én eddig egyszer változtattam nevet ( kényszerből)
Egy hack-elés miatt kizártak az email fiókomból stb stb.
Azzal 2008 ba regisztráltam, aztán ezzel 2011-be...
Igen voltak konfliktusaim meg volt aki nem "Simpi"tizált velem, de még itt vagyok , ami gondom volt azt meg megoldottam! Mondjuk ott is csak az volt a gond hogy zöldfülüként az idegeire mentem mindenkinek...
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) lóri válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Engem is utálnak mindenhol, de legfeljebb nem megyek abba a topikba. Álruhában nem jönnék vissza.
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Névváltoztatásra szerintem akkor van szükség, amikor a tükör már túl zavaró képet mutat. Nekem a nevem, a telefonszámom és az arcom is publikus volt mindig. Volt aki ezt kihasználva zaklatni próbált, de a saját arcát nem merte vállalni. Én is tévedek, emberből vagyok. De szerintem ezek a tévedések is hozzám tartoznak. Ezek nélkül lehetnék biztosan miszter_tökéletes álnéven is akár, de erre sosem vágytam.
(#) Medve741 hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Az idén miért nem volt HE találkozó?
(#) zolika60 válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ezért. Valahol mintha Topi is írt volna róla, hogy miért maradt el, de most nem találom.
(#) mhatalyak hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Még a múltkor írtam tanácsért a motorom vezérlésen a sérült fogaskerekei miatt. Másnap tűreszelővel lekerekítettem az éleket, meg a törés mentén is “le sorjáztam” azóta 6üzemórát elment hiba nélkül, eléggé terhelt állapotban, nagy fordulaton. Most már ki merem jelenteni, hogy szerintem ezután sem lesz vele gond.
(#) nagym6 válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Reszelhető a fogaskerék? "Vajból" van? Ilyet még nem láttam. A lereszelt élek a másik fogaskeréken ahova illeszkednek, esetleg hamar elmarják azt, törés alakjától függően.
(#) (Felhasználó 116638) válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Pont hogy ezután lesz vele gond.
Cserélni kellett volna.
Inkább bízd szakemberre, ha nem tudod megoldani.
(#) mhatalyak válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Annyi lett volna a csere, mint egy komplett blokk. Ferde fogazatú, nincs fog hiány. Csak picit el nyalódtak a fogak, le reszeltem azt a részt, ami elnyalódott, emiatt a fogak nem ültek össze rendesen. 3-4fog van, amiből kb 1mm hiányzik, a egész azélessége 1cm. Az volt a gond, hogy a sorjás részek össze akadtak, így hogy le kerekítettem simán összecsúszik. Azért lehet reszelni simán, mert ez egy honda koppintásnak a koppintása. Konkrétan az oldal deklire az van írva, hogy az utak hercege.
(#) mek-elek válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Nem tudom láttál-e már kórházban összeroncsolódott motorosokat, egy életre megnyomorodva?
Sokan visszacsinálnák az egykori mindegy-et.
Felelőtlen dolog ilyen hibás járművel közlekedni!
(#) nagym6 válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Hallgass a hozzászólókra. Ha egyszer összeakad a fogaskerékpár az ezutáni kopás-rágás miatt, hirtelen megáll a kerék, vagy szétmegy a blokk, hatalmas esés lesz, életveszély.
Már az is furcsa, hogy elnyalódtak a fogak. Normális fogaskerék ilyet nem csinál.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2018
(#) mhatalyak válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Előző gazdánál kicsi volt a szelephézag, találkozott a szívószelep a dugóval. Ennek a törmelékét tekerte át a vezérlés fogaskereke.
(#) mhatalyak válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Láttam, borultam már én is sajnos... Aitóazerelőként dolgozom 1éve. Nem engedek olyat a forgalomba, ami veszélyesnek tűnik. Ez is durvábbnak hangzik, mint amilyen valójában, sajnos képeket nem készítettem, de a végeredmény úgy néz ki, mint egy picit kopotabb fogaskerék.
(#) tbarath válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Az a helyzet, hogy nem tudod hogy ez milyen durva valójában, milyen veszélyes valójában. Lehetsz autószerelő vagy pásztor, egy ilyen buherával sajnos nem csak a saját életedet veszélyezteted.
(#) SALáta válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Edzetlen fogaskereket lehet venni is, készíttetni is. Amúgy nem is annyira egyszerű dolog mert lehet játszani a méretekkel, azaz lehet nem szabvány mert el lehet térni tőle, de nyilván nem reszelővel.

Én se közlekedek még kerékpárral se kopott gumival, rossz fékkel, rossz kopott hajtással.

Ha valami ilyen rossz ahogy leírtad (ez mem vészes, ez rossz) inkább kukázd vagy az eredetiről szerezz kompletten mindent. Még az eredetit is olcsóbb megvenni mint gyártatni. Ha gyártatnék akkor az első egy püspökladányi cég lenne (kettő van sőt egy telephelyen, a gazdagabb nem a "putricég"). De 20-50 van az országban. Valószínűleg kovácsolt előgyártmányból, megfelelő hőkezelésekkel, nem olcsó de nem is megy tönkre. De ahogy írtad egy koppintott cucc.
(#) Villanymozdony hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Sziasztok!
A propán bután gáz fúvókák hány %-kal szűkebbek a földgázénál? Leszereltem otthon egy régi bojlert, ami földgáz üzemű volt. A telken jó lenne, de ott palackos gáz van. Arra gondoltam, felmelegítem a fúvókákat, majd forrasztóónnal kitöltöm és kb. megfelelőre fúrom.
Az eredeti gyártótól nagyon drága lenne a fúvókakészlet, az egész nem ér annyit.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2018
(#) granpa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Az ónozást felejtsd el, lehet kapni fúvókát külön. Vigyél egyet a gázszerelvény boltba és olyat adnak, ami ehhez jó. Amúgy kb. 70 %-kal. Ha emlékezetem nem csal.
(#) kameleon2 válasza granpa hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Engem is érdekelnének a pontos átmérők, de inkább azért, mert elgondolkodtam, nem lennének e jók ezek a fúvókák a 3D nyomtatókhoz és vica verza.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2018
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Ha nem is gázhoz való fúvóka, hanem festékszóróhoz, de azért ez is megér egy misét.
Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszönöm! Érdekes.
(#) granpa válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 23, 2018 / 1
 
Villanymozdonynak is: Földgázra, 0.9 mm; PB-re 0.7 mm-es fúvóka. Ez kb. 60 %. differencia. Nem 70, mint írtam volt
De kemping-főzőknél csak ~0.4 mm-es a PB fúvóka.
A 3D-s fúvókák menete más, mint a gázosoké.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) sany válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Menjél el egy "gázos" boltba és mond meg a típusát bojlernek az eladónak! Szerintem is először ezt az utat kellene végig járnod. Biztos tudnak segíteni.
Szerintem azonban, a készlet sem lenne egy jó megoldás, nem biztos hogy lenne benne olyan fúvóka, ami jó lenne bele.
Nem biztos, hogy a 60-70% elég. Ha jól tudom akkor függ a készülék belső kialakulásától is a méretük. Akár bojler, vízmelegítő, gáztűzhely, stb..
(#) kameleon2 válasza granpa hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Jogos - a gázmenet balos.Pedig a kempingfőzőé érdekes lett volna. Legalább már tudom. Köszönöm!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 23, 2018 / 1
 
Lehet hogy csak a csalódottsággal egybekötött "indulat" végett írok, ezt nézzétek el...
Ne menjen senki Keszthelyen a Hévízi úton található bolhapiac jellegű használtcikk kereskedőhöz!!
A történet az hogy már jó ideje láttuk buszból hogy ott van, így múlt héten végre elmentünk megnézni. Vettünk többek között egy USB dia digitalizálót, amiről itthon derült ki bekapcsolás útján hogy hibás: az LCD csak tömör fehéret mutat, power gomb kivételével semmire se reagál és azonnal kikapcsol ha beteszek a készülékbe egy SD kártyát!! Tehát, a kereskedő adott blokkot is és ez alapján gondoltuk hogy akkor vissza is vihetjük mert hogy nem jó. Na viszont újra most szerdán mentünk vissza, de a kapu meg a garázs zárva volt és két jó nagy "aranyos" fekete kutya volt kiengedve az udvarra, ez alapján azt feltételeztük hogy nincs otthon a kereskedő, viszont ma is visszamentünk és azt mondta a kereskedő hogy először is a vételtől számítva három napunk lett volna visszahozni (amiről vételkor nem adott tájékoztatást!) másodszor pedig márpedig ő "minden nap nyitva volt" (már itt látszik hogy nem mond igazat!) és harmadszor pedig ő nem vesz vissza semmit se mert nem lehet tudni hogy a vevő piszkált-e bele ami esetleges elromlással járhat vagyis nem hajlandó visszavenni és ne fogyasszuk az idejét, valamint azér került "csak 1500 forintba" mert hogy használt és újonnan persze hogy nem ennyibe kerülne!! Szóval, a hozzáállása pocsék, nem ad tájékoztatást és még neki áll feljebb hogy miért hozzuk vissza meg még csak nem is cserélhetjük be például egy gyümölcsös rekeszre meg egy darab magnókazettára!!
Nos, mi a véleményetek? Tényleg olyan ember a kereskedő akihez többé vissza se érdemes menni? (Megjegyzés: az se "hatotta meg" a kereskedőt hogy a kamera legalább működik amit múlt héten nála vettünk...)
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Idézet:
„bolhapiac jellegű használtcikk kereskedő”
Ez köztudottan mindig is zsákbamacska volt, nem értem az indulatot.
(#) Villanymozdony válasza sany hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Konkrétan egy FÉG V4 bojlerról van szó, nem kell tökéletesen pontos láng, csak ne kormozza tele a hőcserélőt, mint földgáz fúvókával pb-vel etetve. Nem házba lesz egyébként, disznóvágáskor csinál majd kerti csapról meleg vizet, legyen mivel mosogatni.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) abcdabcd válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Itt a lap alján nem ilyen kellene véletlenül? (nem tudom mi az a -KV6 a nevében, nem értek a témához egyébként...) legalul: "V4-KV6 propános fúvóka."
Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Idézet:
„Ne menjen senki Keszthelyen a Hévízi úton található bolhapiac jellegű használtcikk kereskedőhöz!!”
A bolhapiacos a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető kereskedőnek.
Idézet:
„A történet az hogy már jó ideje láttuk buszból hogy ott van, így múlt héten végre elmentünk megnézni.”
Szerencsére én nem láttam, így meg sem néztem. Nem csak mert nem járok sem arra, sem busszal, de akkor sem néztem volna meg ha látom.
Idézet:
„Nos, mi a véleményetek?”
Nekem az, hogy a saját károdon tanultad meg, hogy ilyen helyen nem veszünk műszaki cikket, maximum könyvet vagy virágot.
Következő: »»   2966 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem