Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1495 / 1675
(#) lóri válasza zolek hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Így van! Képet is rakjál fel.
(#) janigel válasza lóri hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Bocsi a te rajzodon valóban szupresszor van, az eredeti rajz szerint nem tudom hogy mi.
Mi alapján helyettesítetted be ezt a rajzjelet a tiedre ?
Pedig ez az áramkör engem is érdekelne.
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Neki gázkisüléses cső volt ott, de mivel nem olyan fontos és ami azon átjönne, úgyis vinne mindent. Ezért gondoltam supressor-ra, de egy komolyabb/közelibb villámnál úgyis mindegy.
Az engem is érdekelne, mit jelent?
(#) janigel hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Valaki be tudná azonosítani a képen bejelölt alkatrészt típus szerint ?
Mi ez ?
Eredeli cikk
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018

dcf_sch.jpg
    
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
GDT, de a legkisebb is csak 75V-os, azért az nem valami nagy védelem, hogy átmegy a panelra 75 Voltocska. Leveleztem a sráccal ez ügyben és mondta, hogy elhagyható. Rakhatsz valami zénert is oda.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Hello! Rajzjel szerint ez egy gáztöltésű cső. Vagy is egy túlfeszültség levezető "Glimm lámpa" lesz.
(#) Travolta válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Esetleg szikraköz. De a rajzjel szerint glimm.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Vajon milyen helyre és magasságra lehet ezt a kis dobozkát kitenni ha ez a védelem nincs benne, hogy ne bántsák az égiek ?
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 2
 
Leginkább a föld alá.. Az, hogy a villám hova fog lecsapni, valóban csak az égiek tudják. Mert számtalan kép is tanúskodik erről. De saját szememmel is láttam példátlan példákat. pld. a falon, a földtől 40cm-re elhelyezett ALU tokozottat kívánt meg. Pedig szinte bárhova becsaphatott volna. De egy erőművi főtrafó, mely körül 6m-es betonfal volt, és onnan még vagy 6 méteres villámhárítók és még is a trafó sarka volt számára a szimpatikus. Ki is gyulladt az olaj és le is kellett állni. De nem is kell hogy közvetlen belecsapjon, elég ha csak a közelébe csap le valahova, tök mindegy mi van benne. Már is cserélhetsz mindent..
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Akkor ez a védelem ami itt benne van, jóformán semmit se ér ?
Kihagyható ?
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Amúgy a srác, mint írta, a tetőtérbe rakta, de még nem panaszkodott. Ha becsap a villám, nem ezt a dobozt fogod sajnálni.
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 2
 
Itt pld. egy 15V-os zénernek több értelme van. Mert mire a Glimm begyújt, már több halott lesz.
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Köszi, értem.
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Mint írtam, azt mondta, hogy kihagyható. Egy kicsit szelektíven olvasol.
(#) janigel válasza lóri hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
OK.
Minden világos.
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
De érdekes! Ez voltaképpen egy távtáplálás, ami egyetlen vezetéken tolja vissza a jelet dc-csatoltan? Jól latom?
Igen jópofa, el is mentem

Milyen sebességet tudhat ez a megoldás?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) janigel válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Nem tudok róla semmit, de valóban érdekes.
Gyári megoldás.
Táp fel, jel vissza egy kábelen.
Sebesség?- jó kérdés, de neki (szerzőnek) működik.
Ki fogom próbálni.
(#) Hp41C válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 2
 
A DCF77 vevő modult tápláló egység, ami csak két vezetékes, azaz egy koaxiális kábelen megoldja a táplálást és a jelátvitelt is. A DCF jelet áram jellé konvertálja a kép felső részén látható áramkör. Ha a kiválasztott (negált vagy normál kimenet - az árbán A iil. B)(csak az egyiket szabad bekötni) magas, T1 lezár, csak a 78L05 és a vevő modul árama folyik. Amennyiben a kimenet alacsony, járulékos áram fog folyni a modul kimenete belé T1 bázisárama és az R1, LED - R2 ágakon.
A kép alján levő rész alakítja vissza az áram jelet feszültséggé. Ha R5 -on elég nagy áram folyik át, T2 nyit, T3 nyilt és a kimenet alacsony szint lesz. Ha túl kevés az áram, mindkét tranzisztor lezár. L1 zavarszűrési feladatot lát el.
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Köszi, érthető.
A T3 BC182 kollektorát fel kell húzni 10 Kohm ellenállással +5V-ra.
A PIC bemenet elé itt is kell a Schmitt Trigger pl. (CD40106) ?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Hello! Nyilván kell felhúzó ellenállás. Schmitt Trigger nem kell, az van a PIC bemenetén is..
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Idézet:
„A T3 BC182 kollektorát fel kell húzni 10 Kohm ellenállással +5V-ra.”

Igen.
Idézet:
„A PIC bemenet elé itt is kell a Schmitt Trigger pl. (CD40106) ?”

Ha T3 a PIC közelében van, akkor nem kell a Schmitt Trigger.
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Oké.
Köszi
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Nov 25, 2018 / 6
 
Üdv! összeszerkeztettem egy stk erősítőt ezúttal csillagpontosan! A legjelentősebb dolog az egészben hogy az ic eredeti sanyo!
(#) Moderátor hozzászólása Nov 26, 2018
 
Kérjük, hogy mindenki maradjon a téma címénél, és a részleteket az egyes szak-témákban szíveskedjék kitárgyalni!
(#) lóri hozzászólása Nov 26, 2018 / 12
 
Nahh, nem ússzátok meg. Felkértek, hogy csináljak egy távirányítót. Ki, ha én nem? Kérdeztem vissza flegmán, wc pucolás közben. Mindig megtalálnak valami hülyeséggel.
"Mami, neked mindig sikerül!" tartja a reklám. De nekem most sem, ugyanis nem működik ez sem.
Ennek a távirányítónak egy jól megírt program lenne a lelke, de ez lelketlen.
Alkalmazási terület: növényházi ablaknyitány, gengszterészeti autóaláhelyezett meglepinek a távpukkancsa, mert jobb adni, mint kapni (még jó, hogy nincsen benne hex).
Mivel adóvevő modul, lehetne 10 emeletesben egymásközt ingyen sms-ezni.
Szeretem a pofás dolgokat, ez is az. Múltkor kaptam is egy pofást, na azt annyira nem szerettem. Le is esett az állam. Mi van hát benne? Egy csomó pénz, egy csúnyácska akksi, eadogm 4x20 kijelző, tp4056 (köszönöm HEstore),ds3231, mic4950 (most nem lehet kapni, nem is raktam bele),18f26k20 (köszönöm hp41c-nek), rfm69cw, mikroUSB a töltésnek, síp. A vevővel még küzdöm. Néhány kép, elrettentésül a képteleneknek és rajz a térképészeknek. Ha lemaradt valami, képzeljétek oda. Üljön össze a savazóbizottság. De megyek is, mert van még pár wc.....
(#) mek-elek válasza lóri hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Mek-mek, mondja az öreg kecske. Szép munka, dicséri a készséget, de eszembe juttatja a fiatalságomat, annak ez irányú romantikáját, például Némó kapitány, stb. Szóval 13 évesen a ház folyósólyának két végén két kézibeszélővel és egy 4,5V-os elemmel telefonálgattunk olykor, aztán, mivel a törvények megengedték behúztam egy pvc-t két szint között, a padláson, a lifthófokon át, hogy ne lássák, hogy tudjunk bár mikor beszélni egymással. Csak az elem került pénzbe.
Nálam a személyes beszélgetés a nyerő, de a telefonon történő beszélgetést is jobbnak tartom a nyomkodós csevegésnél. Aki kerüli a személyes "eszmecseréket", észre sem veszi, hogy az agyában a beszédközpontban milyen változásokat okoz.
Ennek javítására, ha ajánlhatom előfizetési díj nélkül két ház között, alkalmilag, a fénytelefont (infra), mert mégis csak telefon. Azonban nem ismerem a jelenlegi jogi hátterét e dolognak.
(#) lóri válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Na igen, de ezt csak úgy viccből írtam. Valami kaput akarnak nyitogatni és egy szivattyúházat kapcsolgatni meg egy-két lámpát. Persze lehet kapni készen is, de így érdekesebb.
(#) kalmi.kalmi válasza lóri hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
És ha elromlik a távkapcsi akkor minden irányíthatatlanná válik ?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2018
(#) lóri válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ez jó kérdés. Nálunk a gyári elektromos kaput kulccsal ki lehet akasztani, áramszünet esetére. A szivattyút kézzel is belehet kapcsolni, gondolom a lámpákat is. Adóvevő modul lévén, küld egy visszaigazolást, hogy végrehajtódott-e a be-kikapcsolás. Persze ez meghibásodás esetén mit sem ér. De mennyi az esélye a meghibásodásnak? A gyári 433MHz adók is meghibásodhatnak. A jumper-ekkel lehet címezni a vevőket. Lemaradt a billentyűzet és a vevő rajza (észre sem vettétek ). Lehetnek benne hibák, felhúzókra ügyeljetek. Az AC figyelőért köszönet Proli007-nek, a tápvizsgálatért Hp41c-nek. A következő projekt a gsm riasztó lesz.
(#) ktamas66 válasza lóri hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Tetszik, csak két megjegyzésem lenne: én a sípot és a háttérfényt PWM képes kimenetre tettem volna, hátha jól jön, a 32k kimenet 3V-ra kötése remélem csak el van rajzolva.
Következő: »»   1495 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem