Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézeres vízszintező javítása.
Lapozás: OK   1 / 1
(#) hg1dmt hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Üdv! Van egy Einhell típusú lézeres vízszintezőm.
Régen használtam, és most elővéve csak pislog a benne levő lézerdióda.
Lenne is csere, de nem tudom szétszedni. A lézer oldalon levő (piros fedőlemez alatti) csavarokat ( 3 darab) már kiszedtem, de nem akar kijönni az egység a vízszintezőből.
Talán valamit nem vettem észre? Mi tartja még. Vagy bekenték ragasztóval is összerakás előtt?
Akkor a szerviz hogyan javítja?
(#) abcdabcd válasza hg1dmt hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Banális kérdés: elemet cseréltél?/akku feltöltve?
(#) Secret válasza hg1dmt hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Valóban, mint ahogy abcd... is írta, először is cserélj elemet!

Amúgy, ha kicseréled a lézer egységet, tudod majd kalibrálni?
(#) hg1dmt válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 30, 2018 2 /
 
Valóban banális mindkét hozzászólás. Egyik hozzászólás sem a kérdésre válaszol. Már jó néhány évtizede foglalkozom elektronikával. . Ezt nem kell kalibrálni. Központosan cserélni a lézerfejet, és 5 centis furat biztosítja a behelyezett (cserélhető) prizma helyes állását. De ismétlem, SZÉTSZEDÉS a kérdés!
(#) Kékróka válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Üdv!
"Akkor a szerviz hogyan javítja? "
Sehogy, mivel a termék előállítási költsége alacsonyabb annál hogy hozzányúljanak.
A villogós pattogós gumilabdában sem lehet még elemet sem cserélni.
Ha erre a bigyóra az lenne ráírva Mitutoyo , Fluke, Leica ... stb, biztos lenne módja a javításának.

J.
(#) bbalazs_ válasza hg1dmt hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Nem ismerem a cuccot, de ránézésre alu a sárga ház és a felete lézerfészek műanyag, szögletes dugó.
Szerintem simán beleragasztották. Megmelegíteném először hajszárítóval. ha az nem elég, akkor hőlégfúvóval.
Ha semmiképpen nem jönne ki, akkor körbevágnám az alut és úgy húznám ki, mert rövidebb lehet a visszatétel után, az a vízszintes irányt nem befolyásolja.
(#) hg1dmt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Köszi Balázs.

IMG_1604.JPG
    
(#) hg1dmt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
A többi szöveg nem ment át. Szóval arra gondoltam, hátha van valamilyen "titkos" Mélyre nyúlós trükk, a feleslegesnek látszó pici lyukak miatt. Mivel a 3 csavar mellett vannak feleslegesnek tűnő lyukak. Belekukucskálva semmi nem látszik ( csavarfej, vagy ilyesmi)
(#) witi válasza hg1dmt hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Hali!
Az egész egység be van ragasztva az alu profilba, egy kis melegítés és feszegetés hatására ki fog jönni.A piros fedél alatti három csavar szolgál a beállításra. A lézer modul egy gumigyűrűn keresztül kapcsolódik a műanyag részhez, a csavarokkal billented a jó irányba . Ebből gondolom sejthető milyen a pontossága.... a vízszintes libelláról nem is szólva. Ha leejted akkor képes kiesni a helyéről.Nagy vonalakban egy drága ipari hulladék.


Van egy Stablia-m , 60 cm-es, lézeres, digitális szintezővel(fok- százalék, tizedes kijelzéssel, mért érték rögzítése, vízszintet csipogja...), beépített neodym mágnesek. Nos, ez a kis aranyos kb. 8 éve volt 60k+fa, eddig csak elemet cseréltem benne.
(#) hg1dmt válasza witi hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Köszi. behoztam a műhelyből a hőlégfúvót. Délután nekiállok.
(#) hg1dmt hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Nem lehet kiszedni ( nem tudom) Marad a fűrész
(#) Lacus59 hozzászólása Máj 28, 2022 /
 
Üdv. Segítséget kérek. Parkside szintező elektronikám meg állt. Szeretnék szakit találni aki megtudja javítani.
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 1, 2023 /
 
Üdv!
Nálam is van egy lézeres szintező kocka. Az lenne a kérdésem hogy tudja e valaki hogy hogyan állapítja meg jól áll a lézer? Pirosan villog ameddig inog, és zöldre vált amikor beállt a szint. Valószínűleg elejthették és elkalibrálódott de képtelenség úgy beállítani hogy megszűnjön a villogás, viszont szétszedve csak egy mágnest találok alul ami segít neki megnyugodni, 2 vezeték megy a lézerhez, még 2 a rögzítő kapcsolóhoz és van ott egy harmadik szál amit egyszerűen a műanyaghoz rögzítettek.
(#) Hutty válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Olyan mint a függőón. Csak azt kell tudnia, hogy biztos szabadon lóg. Lehet a mágnes a trükk, mert felette van egy érzékelő. Ha kiér a mezőből, már feltámaszkodhat.
(#) Gafly válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Nekem is van egy lézeres szintezőm.
Fél napja keresem, de nem találom.
Nem tudja valaki, hogy hová tettem?
Elég hülyén fogok kinézni holnap reggel a metrón: Bal kezemben a fúrókalapács, jobb kezemben az öles léc, a fogammal meg próbálom elérni a fogantyút.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem