Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1285 / 1384
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Remek...
Köszönöm szépen a válaszod.
Nem tudom honnan szedtem ezt a fagyasztós sztorit.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
A többi témába vágó topik eléggé lehalt, ezért kérdezek itt.
Esetleg dry fólia rendelésre van bevált eladó?
Akár ebay-en akár itthon?
Rendelnék újra 5 métert, de jó lenne ha nem hibásat kapnék. Sajnos erre egyáltalán nem számítottam ezért meg se néztem a nyáron, amikor megérkezett...
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 3, 2018 1 /
 
Több eladótól is rendeltem régebben az ebay-ről egyikkel sem volt probléma
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Köszi, rendeltem egy ujat.
(#) usane válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Nem hinném, hogy a hideg betesz a ragasztónak. Persze lehet, hogy fagypont alatt igen, nem tudom.
Én csak sima hűtőben tárolom. Hidegen nehezebben tapad, de az nem is baj, mert visszahúzható ha gyűrődik. Melegen ha rátapad akkor azt vissza nem húzod. Sokkal ridegebb mind a Riston. A Ristont melegen is vissza lehet húzni.

A meleg mennyire meleg nálad? Én 60-70 fok körül szoktam laminálni. Felette már felfújódnak a mikrobuborékok ha maradnak alatta.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2018
(#) gordonfreemN válasza usane hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Szia. Sajnos nem tudom hány fokos, még nem mértem, de ez az a tipikus tescos lamináló ami e témában elterjedt.
Ez egyáltalán nem tapadt rá. Világitás után is vissza jött, ujra laminálás után is.
Tudom milyennek kellene lennie, mert párszor már vettem, de kéz alól. Ebayról még nem. Majd most kiderül.
Próbáltam letekerni is belőle az se segitett.
(#) martin96 hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung lézernyomtatóm. Kifogyott benne a toner. Az eredetivel lehetett vasalni nyákokat, viszont ha veszem az lenne egy 20-as az eredeti.
Kinéztem még sokkal olcsóbban a victory, iconik, meg zafír utángyártott tonereket. Ezek is jók vasalásra? Vagy arra csak az eredeti?
(#) Bakman válasza martin96 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Sokan panaszkodnak az utángyártottra, ettől függetlenül neked lehet szerencséd.
(#) nedudgi válasza martin96 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Milyen típusú a nyomtató?
(#) martin96 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Samsung SL-M2026
(#) nedudgi válasza martin96 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
A színes lézernyomtatók érzékenyebbek a toner gyártmányára, de nekem nem akadt gondom az utángyártottal.
(#) martin96 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Ez nem színes.
(#) fastaction válasza martin96 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
A munkahelyemen Konica Minolta nyomtató van . Az eredeti tonerral , olyan jókat nyomtattam , vasaltam , hogy az hihetetlen . A következő tonerral , viszont újra silány lett a minőség . Újra fogpiszkálóval , körömlakkal kell végigmenni a nyákon , maratás előtt . Azért SMD is megy , ettől függetlenűl .
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 15, 2018 /
 
Nekem van egy olyan sejtésem, hogy akár eredeti, akár után gyártott a toner, egy adott élettartamra van tervezve, azon kívül hogy a minőségükben is nagy különbségek lehetnek. A régi nyomtatóm ML1610 volt, tökéletes volt nyákkészítésre, de mezei papírra is sok szöveget, rajzot nyomtattam vele. Aztán amikor fogytán volt már, kezdett csíkozni, valahonnan az alföldről rendeltem hozzá port. Kifejezetten ebbe való por volt a leírása szerint, nem is volt drága, valami 3000Ft körül volt.
Hiába töltöttem meg a tonert, ugyanúgy csíkozott tovább, konkrétan használhatatlan maradt. Szöveget még úgy ahogy lehetett nyomtatni vele sima papírra, de a műnyomóra már csak csíkokat húzott. Erre a problémára mondta nekem a srác a boltban, hogy olyan nyomtatót kell venni amibe "olcsó" a gyári toner.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018 / 1
 
Amikor gyári(vagy egyéb) tonert veszel, nem csak port cserélsz benne, hanem az egyik legfontosabb kopó alkatrészt is, a szelén hengert! Ha egy toner elkezd csíkozni, az egyáltalán nem biztos, hogy a kifogyás jele(az hamar kiderül, mert kiürül és pont), hanem a kopásé inkább. Azt pedig csak cserével lehet érdemben javítani(esetleg az ügyesebbek még kicsit tudnak ezen segíteni, kis időre)
(#) martin96 hozzászólása Dec 15, 2018 /
 
Berendeltem akkor a gyári tonert. Amivel adták az is kibírt 3 èvet, gondolom ez is ki fog legalább annyit, ha nem többet.
(#) Ge Lee válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Amennyire tudom a hengeren már régóta nem szelén bevonat van, de egyébként is, annak semmi baja nem volt szemre, meg amennyire tudom egyébként sem, mert eladtam bontva, és aki megvette talán azóta is használja azt a hengert egy másik tonerben.
De általában az van, hogy közel annyiba kerül a toner mint egy új nyomtató, egyszerűbb komplett nyomtatót venni, a régit meg míg működik eladni.
(#) martin96 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Új nyomtató 20 000ft, ami alapból 500 lap. Az 1800 lapos toner meg 19.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018 / 1
 
A szelén henger és a lehúzó rész együtt szoktak kopni. Hogy melyik jobban, azt esete válogatja..., egyiket sem egyszerű házilag eredményesen javítani. Sokkal egyszerűbb és meggyőzőbb venni egy utángyártott tonert(töredék áron), semmint utángyártott kétes eredetű(ám szintén olcsó) porokkal feltölteni egy régi, kiürült, kikopott tonert!
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Már vagy 26-an leírták ebben a témában hogy az utángyártott toner nem jó vasaláshoz
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
(#) CHZ válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2018 / 1
 
Lehet, hogy leírták, én évek óta használok utángyártottat és nagyon jó, HP LaserJet 4L....
(#) Travolta válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
5. éve használom az utángyártott tonert a HP1020 as nyomtatóban, 130g-os műnyomóval.
Soha nem volt gond a vasalással és a kész nyákkal sem.
(#) kaqkk válasza CHZ hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Szerencsések vagytok , én csak két utángyártott tonert próbáltam a hp nyomiban ,de sem vasaláshoz sem levilágításhoz nem volt elég egyik sem ...
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Én 3 tonernél járok, szintén HP nyomtatóval, vasalásra csak a legelső, eredeti volt alkalmas, az összes többi por, vagy komplett toner egyáltalán nem volt jó arra. Viszont sima papírra nyomtatáshoz, vagy maszk készítéshez nekem teljesen megfeleltek ezek is, nem tapasztaltam említésre méltó különbséget az eredeti és az utángyártottak között.
(#) eyess hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Nem az a baj , hogy után töltött a toner hanem , hogy ki és miképp , és mivel töltötte meg a tonert .Sajnos sokszor használt por kerül a tonerekbe utántöltés gyanánt, és ezért a gyatra minőség.A port is, csak megbízható helyről kellene beszerezni hozzá .Mert itt ott eladják a használt port is , és egyáltalán nem észre vehető.Viszont a nyomtatás minőségén már igen.És nem a nyomtató , és alkatrészei tehetnek erről , hanem akik haszonszerzés céljából eladnak olyat is, amit már nem lehetne felhasználni.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Én töltöttem eredeti tonert gyári porral , úgy sem volt jó de jól összekentem mindent az udvaron ...
(#) usane válasza eyess hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Ráadásul néha az utántöltötttet utángyártottként árulják, csak mikor kibontod akkor veszed észre, hogy használt a toner, bontva volt stb.
(#) bakondi hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Az utángyártott tonert én sem tudom használni NYÁK-hoz. Különösen a transzfer papírnál, törik, lepattog, kenődik. Szerencsére, kivettem a gyári tonert, és azt csak NYÁK nyomtatásnál használom. Szöveghez tökéletes az utángyártott (töltött). Samsung M-2022
(#) Laslie hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Csatlakozom a transzfer papírt használók táborához.
Nem is tudom, hogy tudtam eddig enélkül létezni!
Sokkal könnyebb vele a munka, mint a műnyomó papírral. Az eredmény pedig... összehasonlíthatatlan.
(A track-ek 0.5mm vastagok.)
(#) kaqkk válasza Laslie hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Egy linket tudnál adni a transzferpapír rendeléshez ? Tavaly rendeltem kaptam is valami sárga papírt de akár mit csináltam nem jött le laminálás után , olyan mintha sima nyomtatólapot használtam volna . 5 próba után az egészet kidobtam ....
Következő: »»   1285 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem