Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   245 / 253
(#) madzagos válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Szia van nyáktervem hozzá feltegyem ? 4,5cmx4,5cm-es panelokon van megcsinálva.
(#) CIROKL válasza madzagos hozzászólására (») Dec 4, 2018 / 1
 
Köszönöm van nekem is olyan pici méretben sőtt van kész nyákom is hozzá de most jelen esetben direkt ezt az.oroszos kivitelt kérték tőlem.
Ennek a doboza is átmérő 110mm és 45mm magas lesz csak táppal trafóval mindenestől ,ma szembesültem vele hogy azt is nekem kell villám gyorsan megoldanom .
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) CIROKL hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Ezt a kis vackot nem lehetséges DCF jellel megspékelni valaki nem találkozott még hasonlóval valahol?
(#) kleinie válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Egy cső nem kér sokat, de kapcsolási rajz nélkül nehéz bármit is mondani. Mi a felállás? 230 V~ -> 2x9 V~. Ebből gondolom az egyik megy a vezérlésnek, mondjuk egy 7805-el, a másik meg az 555 kapcsolóüzeműre?
(#) CIROKL válasza kleinie hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Bővebben: Link
igy igaz az egyik maga az óra penelnek a másik a DC\DC átalakitónak .
Viszont már megoldott a kérdés .
(#) kleinie válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
A képet láttam, de abból nehéz megtippelni a teljesítményt.
Szeretnék építeni én is egy órát, de egyelőre a tápegység részét tervezgetem. Mondjuk trafó nélkül, 5V-ról, telefontöltőről pl. Az mindenhol akad.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) CIROKL válasza kleinie hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Az is járható 1A os táp bőven jó neki az meg telefontöltő méretben eléggé pici méret .
Mehet minden 5 volt-rol is semmi gond vele.
Nálam elvi kérdés hogy csak is trafót használok !
Ezt jelen esetben egy dugasztápból szedtem ki 1000mA 9volt
Most tesztüzem megy már tegnap délutántól , semmi melegesdés sehol , a Fet alig langyos ezen kivül hideg minden.
Ez nálam szintén fontos szempont hogy ne fütsön semmi fölöslegesen .
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) Csupasz válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Laci! Tedd be a trimmer kondit, de ne állíts rajta! Mikor látod, hogy valamerre mászik, csak akkor. Az eddigi tapasztalataim szerint az alapbeállítással hozza a jó frekit.
(#) kleinie válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Az 555-el épített kapcsolóüzeműnek milyen a hatásfoka? Esetleg nem mérted ki? Elég sok kapcsolást megnéztem különféle topológiával, viszont erre elég gyatra eredményeket láttam. Igaz cserében olcsó és egyszerű, mint a faék. Meg aztán 1-2 W teljesítménynél nem olyan számottevő, feltéve ha nem akkuról működik.
(#) CIROKL válasza kleinie hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Kimerni mit is merjek rajta?
Ez is müködik szépen soha nem volt vele gond úgy ahogyan tetszett mondonod egyszerü nagyon
Van olyan órám amiben ilyen kis cucc van és 10 éve megy.
(#) sooty válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Lehet bele DCF-et tenni, egy olasz srác csinált is ilyet. Nekem a ds3231 rtc jött be. Azt egy alfanumerikus, egycsöves álnixibe tettem. (Egy órát siet most, de tavaly volt utoljára bekapcsolva...)
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) CIROKL válasza sooty hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) CIROKL hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Bővebben: Link

Ez meg meg jobb.
(#) sooty válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Erről beszéltem, ez az olasz (szerző: Bruno Gavand). Bocs, francia, Lyonban lakik.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2018 / 8
 
Az egyik össze is van rakva ,ismerős lehet a dobozolás mert sok éve volt már hasonló , gyakorlatilag arról koppintottam saját magam .
Sajnos az inox anyagot nem igazán tudtam fotozni bárhogy probálom mindig arnyékos meg tükröződik de a lényeg látható.
(#) jointsilver36 hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Sziasztok! Megépitettem a képen szereplő órát.A kérdésem az lenne,hogy ha a dugasztápra rádugom ,az aksi ami benne van liion vagy nimh tölti e az áramkör?

kapcs.jpg
    
(#) jointsilver36 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Nyákrajz.

bekot1.jpg
    
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Nem, a dióda nem engedi. Tegyél az aksihoz egy filléres töltőáramkört.
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Ha az aksi is rajta van rátehetem ugy a dugasztápra? Nem leszz baja az órának?
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Szerintem töltené, ott van az a 330 Ohmos ellenállás, azon keresztül. Li-ion-nak biztosan nem egészséges, de nem tudom előbb-utóbb a többit fajtát nem töltené-e túl. (A dióda csak a kisülési áram útjából "iktatja ki" az ellenállást)
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Bocs benéztem az ellenálláson keresztül tényleg tölti, ez ugyan az mint Vicsys overkill órájának a tápja (lásd cikkek, az óráknál) . Li-Iont ne tegyél bele szerintem.
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Akkor aksi plusz dugasztáp mehet egyszerre?
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Igen.
(#) mrbini hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Van 6db Z550-es csövem amit szerettem volna kipróbálni. A gyári adatlap szerint kötöttem be.
A tápot 110V és 150Vdc között állítottam. Rk 10k-20k között volt. A számokat pedig 330k és 110k ellenállásokkal próbáltam begyújtani sikertelenül. Mi lehet a hiba??
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Az adatlap azt írja, hogy a 10 katódból csak egy világít, amelyik a többi katód feszültsége felett van egy pár volttal. Ha egyenként akartad a katódokat begyújtani lehet úgy nem működik. Ezeket a pixie csöveket még nem próbáltam.
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Az adatlap szerint az az egy katód világít amelyiket egy tranzisztoros kapcsolás a 330k keresztül 5v-al magasabb feszültségre köt.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Szoval a kérdés az, hogy az összes starter láb 5v-al kisebb feszültségen volt-e mint az, amit be akartál gyújtani. Tehát nem attol gyullad be, hogy a 330k-val azt az egyet leteszed a 0v-ra, hanem attol, hogy a többinek eközben fent kell, hogy maradjanak a magasabb szinten, na ezt akartam kinyögni.
(#) mrbini válasza sooty hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
A többi láb nem volt bekötve csak lebegett. Lehet, hogy ez volt a baj.
Véletlen szerűen gyullad be, de legsűrűbben a 0.
(#) sooty válasza mrbini hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Bizonytalan vagyok, több olyan képet láttam, ahol két szál madzaggal van próbára bekötve a pixie. Nekem ilyen van, de még sose láttam működni... Ha rájössz érdekelne engem is.
(#) mrbini válasza sooty hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Pont ilyen van nekem is. Két dróttal nekem is megy, ha úgy kötöm be mint egy sima glimmlámpát.
Nekem így is jó, de ezt mennyire szereti vajon?
Következő: »»   245 / 253
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem