Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   240 / 298
(#) Alkotó válasza MATA hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Az itt nem kell.
(#) MATA válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Oké látom már köszi azok csak a régi módosításához kellettek!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2018
(#) Balabmw válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Előre is elnézést kérek az amatőr kérdésért,
megfelelő trafót honnan lehetne beszerezni?
Esetleg megoldható külön trafókkal is?
(#) Alkotó válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Az átkapcsolás a nullátmenetnél van, ezért ennél a kapcsolásnál lényeges, hogy a tekercsek egy trafón legyenek (van egy másik változat is, ahol ez nem elvárás de az nem ez). Valójában 1 trafó az talán olcsóbb mint kettő.
Én is tervezek ilyet építeni, ezért már meg is rendeltem a hozzá való trafót, amin a töltő 2 tekercsén kívül a mérés tekercse is rajta lesz. A rajzon ott vannak a javasolt trafó adatai. Jelent némi többletköltséget, de én javaslom a trafó teljes impregnálását is kérni. Ez a vas, a primer és a szekunder impregnálását jelenti.
Egy ilyen trafót bármelyik ezzel foglalkozó cég el tud készíteni. Én most is náluk vásárolok. Ha nincs a közeledben más alternatíva, akkor beszélj velük.
Egyébként nem előírás a toroid trafó használata. Tökéletes eredményt lehet elérni lemezelt vasmaggal is, aminek a tekercselése akár önerőből is megoldható.
(#) rotomat válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Szia Alkotó!
Remélem lesz még "szabad" NYÁK (Accu-Mat-1 mod3.1 verzió).
1 készletet kérnék én is.
Üdv rotomat
(#) Balabmw válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Köszönöm az iránymutatást!
(#) Chipmunk1960 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Ez az 1, vagy 2 trafós dolog nekem nem tiszta. Miért kell 1 vasmagon lenni a 2 tekercsnek. Van egy töltőtrafóm, amit kiszeretnék egészíteni ezzel az elektronikával. Plus rakok mellé egy meglévő másik kis trafót a segédtápnak. Mind a kettő közös fázison van, a vasmagnak nincsen " sleep-je", tehát mindkettőn azonos lesz a szinusz jel szerintem, de azért rákötöttem a szkóp 2 bemenetére őket. Mit nem értek?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2018

Sinus.jpg
    
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 1, 2018 / 1
 
A térben való elhelyezkedést is lerajzoltam. Fontos részlet, hogy ezt nem valamilyen automatizmussal hoztam létre -biztosan van erre is mód-, hanem lerajzolgattam mindent amit látni kívántam, illetve amit érdemesnek gondoltam a bemutatásra. Ez a körülmény azért fontos, mert nálam a részletesség önkényes, kizárólag attól függ mennyire vagyok alapos, na meg hány ezer objektumot tud kezelni a gépem egyszerre, mert itt már könnyedén megroggyannak komoly processzorok is.
A megjelenítés leképezése viszont nem túl jó. Ezt részben azért így csináltam mert valójában nincs a felbontásnak túlzott jelentősége, illetve úgyis agyonverné a fórummotor, hiába lenne a mérete a korláton belül. Azért az 5-ös nézeten belenagyítottam kicsit, hogy érzékelhető legyen a valósság is.
(#) mekmester67 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Üdv,Alkotó ha maradna még,akkor egy készletet én is rendelnék.Szia mekmester 67.
(#) Alkotó válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ha nincs különösebb fázistolás a két trafó között, akkor használható a külön kettő trafó is.
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Mitől lenne, ha mindkettő primerje ugyanazon fázisra, ezáltal ugyanazon fázishelyzetben lévő hálózatra csatlakozik?
(#) DonJoker válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Szia!
Az Accu-Mat-1 mod3.1 terveire gondoltam.
Köszönöm!
(#) nagysasy hozzászólása Dec 3, 2018 /
 
Sziasztok. Adott lenne egy Auto Xs aldis akkutöltő aminek az a gondja hogy a primer oldali 2A-es bizosítékot ellőtte. Csere után a szitu ugyan ez. Esetleg ötlete valakinek?
(#) Alkotó válasza DonJoker hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Az említett panelt én gyártatom, és aki kér annak szívesen adok el belőle. Ezt a fajta gyártatást más részéről nem támogatom.
Ha valaki otthoni amatőr módszerekkel kívánna ilyen panelt készíteni, akkor az ehhez szükséges képeket meg tudom osztani. Csak annyi ellenérvem van, hogy a panel annyira racionális áron érhető el, hogy azzal még otthon is nehéz rivalizálni.
(#) zolika60 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Valami zárlatos. Szedd szét és fotózd be a nyákot mindkét oldalát jó minőségben. Azt hiszem ez már nem csak egy trafó meg egyenirányító, hanem valami kapcsolóüzemű masina.
(#) maszek0005 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Szia Alkotó! Aki már jelezte igényét panelra, hogy fogja megkapni? Egyébb részletek, itt a fórúmon, vagy privátban? Köszönöm előre is .
(#) Gabor62622 hozzászólása Dec 3, 2018 /
 
Üdv csoport társak! Mostanság javítgatok egy 36 voltos kerékpár töltőt. A primer oldal kapott túlfeszt valószínűleg vagy zárlat keletkezett. Ki cseréltem a termisztort, fetet, pvm kontrollert az összes diódát elenállásokat. El indult de a led villog és a töltő áram is lüktet. Mit kéne még megnéznem? Mi okozhatja ezt a lüktetést? Minden segítséget előre is köszönök!
(#) erbe válasza Gabor62622 hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Vizsgáld meg a trafó visszacsatoló tekercsét. Többször előfordult már szakadás. Olyankor beindul a meghajtó IC, majd elfogy a tápja, mert a trafó oda nem termel vissza.
Milyen IC van rajta? Az IC táp 320 V-ról 1-1,5 MOhm előtétellenállás, ~10 µF-os elkón 12-14 V-nak kellene lennie. Ha ez lüktet, a trafóról egy diódán keresztül nem kap fenntartó energiát.
(#) mr.Cara válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Üdvözletem ! Keresgélek a polcon, és nem találok BD139-est. Esetleg TIP120-as jó helyette? Abból van egy rakat. Persze 180°-al elforgatva. (a 7805-tel egyfelé néz a hűtőzászló)
(#) Alkotó válasza mr.Cara hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
A TIP120 darliongton. Nem jó a BD139 helyett.
(#) Chipmunk1960 válasza Gabor62622 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Van ott egy opto csatoló is a feedback körben.
(#) mr.Cara válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Esetleg BD241 vagy BD243 ? A BC182 helyett 2N2222
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) zolika60 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Az elsőkét képen látható sárga kondenzátor oldalán és mellett lévő szétfröcskölt ón és égésnyomok mitől származnak? Te voltál, vagy már így találtad?
(#) nagysasy válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Igy találtam. Már én is felfigyeltem rá csak nem tudom honnan jöhetett.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) zolika60 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Meg kéne nézni mi okozta. Életlen a kép, nem tudom eldönteni, hogy csak taknyoltak ott valamit, vagy a zárlat fröcskölte szét.
(#) nagysasy válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Nem volt még a töltő javítva. Talán ezek a képek jobbak. Nekem gyanús a tekercs.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) erbe válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
A nyomok inkább szétrobbant kondenzátorra utalnak, de ott nem volt kondenzátor. A zavarszűrő tekercsek általában túl szokták élni a tápot. Bár cseréltem már szétégett zavarszűrőt, de megvolt az oka.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Írtam módosítást, de meghalt az Edge.
A nyomok inkább szétrobbant kondenzátorra utalnak, de ott nem volt kondenzátor. A zavarszűrő tekercsek általában túl szokták élni a tápot. Bár cseréltem már szétégett zavarszűrőt, de megvolt az oka.
Ott valaki már barkácsolhatott, mert az egyik dióda mellett a zavarszűrő műanyag váza széle be van olvasztva.
(#) Chipmunk1960 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Az IC tipus-száma jól volna, mert nem kivehető, az hajtja meg a FET-et. Zárlatot kellene keresni első sorban.
Következő: »»   240 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem