Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   11 / 29
(#) dehogyisnem válasza jazker hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Szia Jazker!
Rossz hírem van....
Ez nem kártyás központ, de az egyszerűség kedvéért ugyanazzal a firmware-el van ellátva mint a kártyás verzió. A csatolt képen a hiányzó alkatrészek az ami az olvasó lenne ha lenne.
Üdv:
Dehogyisnem
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) jazker válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Szia Dehogyisnem!
Akkor, ha ez nem kártyás központ akkor ezt próbálkozásom rá is hagyom innestől :/
Sajnálom, mert jó lett volna csak kártyával nyitni a zárat, nem pedig mondom kódot pötyögni.
Üdv!
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Szia!
Megpróbáltad, tanultál belőle. Sajnálom, hogy nem jött össze...
Üdv:
Dehogyisnem
(#) dehogyisnem válasza akeebaby hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
HELLÓ
Azóta kaptam másik csomagot és más volt a serial...
Üdv:
(#) jazker válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia!
Gondolom csak egy "új" kaputelefonnal lehetne kiküszöbölni a problémát ami tudja olvasni a "csipogókat" :/

Minden esetre ha valakinek szüksége lenne rá, én Photoshopban elkészítettem pár névtábla sablont a Codefon kaputelefonhoz.
(saját verzióm: Adobe Photoshop Version: 19.1.5 ezen biztosan működik a PSD)

(#) dehogyisnem válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Szia!
Közben én is vettem máshonnan és més volt bennük.
Igaz azok is mind egyformák voltak.
Tibor
(#) dehogyisnem válasza jazker hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Szia!
Kösz de nem soppolok már rég, wordben van sablonom.
De kedves tőled.
Valóban csak cserével lehet megoldani...
Tibor
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
(#) bazilikakilincs hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a csatolt képen látható codefon központ beállításához.
Adott egy 5 lakásos lépcsőház. Az építő sajnos nem segítőkész. Nincs kód nincs szerelő. A leírások alapján be szerettem volna lépni a központ programjába mert rettentő hosszan nyit a mágneszár és hangos a nyitásjelző hang valamint nincs nyitókód rendelve a hívószámokhoz.

Sajnos a nyákra filccel felírt 6 jegyű számra error-t dob. Ezért arra gondoltam hogy beszereléskor meg lett változtatva. Következő a tervem. A fórum átolvasása és Tibi javaslatára:
- kiveszem az üveg biztosítékot csavarhúzóval.
- rövidre zárom a jól elkülönített két lábas jumpert.
- visszateszem a biztosítékot.
- oldom a jumper rövidzárat

- 000 kulcs -nyákon lévő kód- kulcs.
- 0-ás gomb kulcs lakásszám kulcs - új kód - kulcs. A hatos lakásszámhoz postás kódot rendelek.
- 2-es gomb - kulcs 1 másodperc beállítása - kulcs. Csak azért 1 mert a mágneszár funkciója olyan hogy nyitás után nyitva marad az első ajtónyitásig így felesleges a mágneszár hosszabb berregtetése. Már csak azért is mert a központra egy kapu és egy lépcsőházi mágneszár van rákötve ami egyszerre nyit. Nem kell a lépcsőházba berregnie a zárnak.
- 5-ös gomb - kulcs 5 - kulcs.
- 7-es gomb kulcs kis érték hogy halk legyen kulcs.

Szeretnék kérni visszajelzést hogy mindent jó fogok e csinálni.

Kérdés:
Ha nem látok sehol a telefonok címzéshez L lábakból álló oszlopot (ahol a vezetékek telefonok megkapják melyik lakás hányas hívógombot kapjon) akkor hogy vannak megcímezve a telefonkészülékek?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) akeebaby válasza bazilikakilincs hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Szia!
A programozást illetően elvben mindent jól csinálsz.

A telefonoknál elvileg fent a lakáskészülékben van beállítva az hogy milyen számon cseng a készülék.

Ha nem akkor MKT kártya is van a központnál de erre akkor térjünk rá ha a lakáskészülékek nem digitálisak........ 5 lakásosnál állt lecserélik a régieket újra és nem tesznek MKT kártyát.

Ha elakadsz írj.
(#) bazilikakilincs válasza akeebaby hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat. Már csak időt kell rá keresni ès már indulhat is. Mindenkèp visszajelzek.
(#) bazilikakilincs válasza akeebaby hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Köszönöm a megerősítő segítséget. Minden rendben ment. Még szeretném megkérdezni, honnan lehet megtudni, hogy ebben a telefonközpontban van e kártyaolvasó. És ha van akkor csak rendelek a codefon oldaláról és feltanítom rá a központot?
(#) Tomi111 válasza bazilikakilincs hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Szia! pont nemrég volt erről szó. Itt láthatod a panel képét hátulról:
Alkatrész oldal
Itt pedig ami kell, hogy beültetve legyen:hiányzó alkatrészek
Na vedd ki a panelt, kikötni nem kell, csak óvatosan fordítsd ki. Ha a képen látható helyen benne vannak az alkatrészek, akkor mennie kell, ha minden igaz. ( a képen hiányoznak!! )
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2018
(#) yoloyolo hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sziasztok!

Már láttam, hogy a témában korábban felmerült hasonló, de se pozitív se negatív választ vagy megoldást se találtam rá.
Szóval: Tudok-e kaput nyitni csak a lakásban lévő telefonon segítségével úgy, hogy nem történt felcsengetés?
Azt szeretném megoldani, hogy távolról mondjuk a mobilomról ki tudjam nyitni a kaput. Ehhez egy Aduino-t, Raspberry-t használnék, amit párhuzamosan kötnék a telefon mellé.
Attól tartok, hogy ez valamilyen master-slave kommunikáció és ameddig nincs megszólítva a telefon, addig a központ nem reagál semmire. Ez így van? Meg lehet ezt kerülni esetleg valahogy?
Egy lakó vagyok és a központhoz nem igazán tudok/szeretnék hozzáférni.

A csatolt képen látható készülékem van.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Ádám
(#) akeebaby válasza yoloyolo hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Szia,

nem lehet megoldani amit akarsz. A központ csak felcsengetés után a kagyló beemelése után amikor átvált beszéd módra, akkor fogadja a nyitás jelet. A központ a Mester a lakáskészülékek a szolgák, amíg a központ nem szólít meg senkit addig nem is fogad senkitől jelet. A kommunikációt kimértem és logikai analizátorral is kibogoztam már de a kommunikáció formája egyedi (nem tudtam semmilyen szabványra megfeleltetni, ugyanakkor jól olvashatók az adatok a vonalon. tápfeladós bit-bang és a régi tárcsázós pulse telefonközponti dologból létrehozott egyedi megoldás lehet ).

Mivel digitális lakáskészüléked van így egy módja azért van: fogorvosi panelnak hívják.... ez csengetéskor nyit, de itt is a központon kell csengetni és azután nyit!
Ráadásul egy idő után rászoknak és mindenki ezt használja, a társasház meg kikapcsoltatja a vonaladat ha foglalkoznak vele.

Én szoktam telepítéskor tenni a központba a belső nyitó gomb kapcsaira egy 315/433 rádiós panelt amihez tudok rendelni távirányítókat, így ha van igény akkor ilyet is szoktam a saját központjaimhoz adni.
(#) Z86 hozzászólása Feb 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Remélem valaki tud majd nekem segíteni...

Digitális codefone kaputelefonunk van (mint a bazilikakilincs által csatolt kép), a lakáskészülék szintén digitális codefone (ilyen, csak sárgább és ocsmányabb).

Ez idáig rendben van, viszont egy dp1k-ra vagy egy dp2k-ra szeretném cserélni a lakáskészüléket.
De ezek DP3000-hez vannak és se egy kapcsrajz, vagy egy "móricka ábra" hozzá vagy bármi.
A helyzetet tetézi, hogy panellakás, szóval van 4 szál hófehér alu MFal vezeték, ebből kettő az ajtócsengő és 2 megy a központ felé (gondolom).

Szóval totál homály melyiket hova kellene kötni, már persze ha működni fog, mivel a bolt szerint kompatibilis a kettő, szerintem nem biztos...

Minden épkézláb ötletnek örülök, viszont se "szkóp", se komolyabb műszerezettség, max. egy kézi multiméter meg csavarhúzó.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2019
(#) dehogyisnem válasza Z86 hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Szervusz!
Ez így nem kerek, és valamit félreértettél!

Az (ilyen, csak sárgább és ocsmányabb) a kép alapján egy MKT készülék.
A dp1 és a dp2 viszont digit készülék. Nem lesz jó egyik sem.

Szerezz be egy olyan mkt készüléket mint ami a képen van. Ha nem jelölted meg melyik
vezeték hova volt kötve akkor nem lesz egyszerű.

Más:
A Codefon, a DPxxxx sorozat a Hunor stb...mind ugyanazt az elvet követi, kisebb szoftveres hardveres eltérés lehet közöttük.
Tibor
(#) proba válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Esetleg az járható, hogy vesz egy új készüléket, és egy az egyben átteszi a panelt vezetékestül? (persze ha csak szépséghibás)
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2019
(#) dehogyisnem válasza proba hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Ravasz!!
Akkor már ki is kell kötni. És ha már ki van kötve akkor.....
Panel nélküli készüléket venni nem nagyon lehet.
Komplett MKT és meg is van oldva a dolog.
(#) akeebaby válasza Z86 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Szia !

Csatlakozva az előttem szólókhoz : Kellene egy foró a készülékről, ha analóg akkor MKT kell ezt megkapod kompletten 4-5 eFt körül.

A 4 vezetékhez elég a multiméter és egy segítő

Az ajtócsengőt nyomva tartja a segítő és te addig méred a 4 vezetéket amig megtalálod azt a két szálat ami rövidzár, ekkor a segítő elengedi az ajtócsengőt és szakadást kell mérj.
A másik kettő lesz a kaputel vonal, ha ez analóg akkor nem mérsz rajta semmit alapállapotban és nem is polaritásfüggő a bekötése a készülékbe.

Ha digitális akkor 11 - 16 volt között kell mérj rajta feszültséget és akkor a polaritás is fontos, a másik kettő az ugyanúgy az ajtócsengő, ezek csak egy rövidzárt adnak.
(Tippem szerint digitális lesz mivel az MKT nál kell egy jel is a központból ami az oszcillátor jelét felhozza és az fog szólni az ajtócsengőnek)
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2019
(#) dehogyisnem válasza akeebaby hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Szerintem kezdjük el újra a kályhától.
1.) Megvan-e a régi készülék?
A; Igen: (akkor szétszed, fotó róla ide.)
B; Nincs: (irány a szomszéd, szétszedés(készüléké!), fotó ide.)
C; Megvitatjuk, majd megadjuk a direktívákat....
2.) Ha MKT, és (1/A vagy 1/B) és C; pont rendben akkor, irány a bolt (kérek szépen másfél
kilogramm Codefon MKT készüléket), vezetékeket megjelölni, készülékcsere, lehet örülni....

3.) Ha viszont (1/A vagy 1/B) szerint nem MKT hanem digit készülék akkor újra C; pont.

Akeebaby!
Tippelésed csak részben helyes, bár a (lakótelepi hibrid Codefon a te területed!)
Javaslom ne keverjük ide a digit rendszert amíg nem tudjuk mi van ott...

Ha MKT akkor nem rövidzárat hanem központi csengetőjelet küld a csengőnyomón keresztül az A kivezetésre. De gyanítom ki van spórolva a jelgenerátor, vagy rossz, vagy esetleg átálltak busz rendszerre és akkor vagy átkötötték az összes csengőt vagy nem. Sok a bizonytalan pont.
És mivel lakótelep emiatt az ajtó melletti kábelszekrényben bármi is lehet még....

Kérjük Z86 kollégát az 1/A vagy 1/B pontokat hajtsa végre! Azután meglátjuk!

Tibor
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2019
(#) Z86 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Nincsen már meg a régi, viszont a szomszédba átkopogtam némi alkohol társaságában és megengedték hogy szétkapjam és fotózzak egyet. Náluk külön ajtócsengő van, szóval az itt most nem játszik gondolom.

Nem hiszem, hogy MKT, mert egy hatalmas "codefone digital system" felirat virít rajta, ami valószínűleg az enyémen a kosztól már nem látszott.

Vagy minden össze van már keverve mindennel, ezt a lehetőséget még meghagyom.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019

DSC_0147.JPG
    
(#) Z86 hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Időközben tovább gondoltam a dolgot, tételezzük fel egy pillanatra, hogy mégis MKT, akkor gondolom a DPxK esélytelen...

Viszont az alapprobléma nem oldódott meg:
Hogyan lehet kultúrált módon (nem utólag mellé barkácsolt villanykapcsoló stb.) kikapcsolható lakáskészüléket varázsolni? A fenti típusok azért lennének jók, mert mindkettőn van kapcsoló a kikapcsolásához.
MKT-ból is létezik ilyen vagy nekem kell "legyártani"?

P.S: Mi a csudáért nem gyártanak kikapcsolható lakáskészüléket???
Igény pedig lenne rá, tuti vinnék mint a cukrot és egy rakás problémát megoldana... (gondolok itt például az önjelölt kaputelefon gányolókra mint jómagam )
(#) dehogyisnem válasza Z86 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Látom megy ez neked...

A készülék feliratát 10 esetből 10 alkalommal nézik be. Attól az még 3 féle altípus lehet.

Amit te kapcsolónak néztél az egy "vak kapcsoló". Rendszerint kiesik és lehet keresni a földön.
A Codefon digit készülék beszélőjét melléteszed és meg is van oldva a kikapcsolás.
Gyárilag kikapcsolható MKT készüléket nem tudok mondani. Kicsit faragnod kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019

czNwczNw.jpg
    
(#) Z86 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Idézet:
„Amit te kapcsolónak néztél az egy "vak kapcsoló". Rendszerint kiesik és lehet keresni a földön.”


Ezt most nem igazán értem. A DP2K-nak van egy kétállású billenőkapcsolója amivel "deaktiválható a zajkeltése". (erre gondoltam)
Sajnos a képet sem tudom megnyitni amit küldtél...

Ha már kályha:
Pici babánk van és 15 a kapucsengőnk, ez azért gond, mert bilétás beléptetés (proximity) van nálunk, duplán (két ajtón kell bejönni, tehát kétszer biléta húzás). Magyarul amikor a "***" jedit játszik, akkor benyomja a 15-öt elhúzás közben (mert csak nekivágja a számoknak kb.) és **** rá hogy 5 percenként felcsönget valaki, mert ő már bent van... Ráadásul a kutya is vad ugatásba kezd ha megszólal a kaputelefon... Hogy ne legyen felhőtlen az élet, a lépcsőházi villanykapcsolót a csengőnk mellé szerelték fel (gondolom szimpi volt az ottlévő kábelcsatorna vagy nem tudom), egy szó mint száz, nálunk 2 percenként szól az a vacak.
Ezért és még néhány jóképességű miatt arra gondoltam, hogy felteszek egy olyan lakáskészüléket amit egy gombbal kikapcsolok/kikapcsol a nejem ha elaludt a gyerek. Mivel az ajtócsengő is azon van, így egy gomb -> ezer probléma megoldva.
Viszont ha ez így nem kivitelezhető, akkor légyszi az MKT-ba barkácsolt kapcsolóhoz egy kapcsrajzot...
Valami kétáramkörös kétállású billenőre gondoltam, jófelé keresgélek?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) dehogyisnem válasza Z86 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Értelek barátom!
A csatolt képen egy valóban beépített kapcsolót látok én is. De még nem volt a kezemben ilyen.
De ez akkor is digit készülék tehát ugrott.

Szerintem kérjük ki Akeebaby véleményét, mert ő a nagymestere a lakótelepi rendszereknek.
Annyi biztos, hogy egy egyszerű váltókapcsoló megoldja a kérdést, csak nem mindegy hol mit kapcsol. Ha simán megszakítod a bemenetet, lehet hogy nem tudsz majd kóddal és proxyval belépni.

Tibor
(#) tönöpö hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, amire még eddig én nem találtam választ.
Van egy 16 lakásos társasházban a 3. emeleten a sógornőmnek egy lakása. Az az egyik gondja, hogy ha lenti felcsengetésre beenged valakit, mondjuk hoztak egy csomagot, fellépcsőzik a kézbesítő, majd csenget az ajtónál. Ez szinte mindig csak egy rövidre sikerül. Itt a hiba, mert bent a csengő nem szólal meg, mert a digit központ miatt 1-1,5 másodpercnyi csengőnyomás után szólal csak meg, de azonnal elhallgat, amint elengedik a csengőt. Tehát ha 2mp-ig nyomják, akkor csak fél mp-ig szól. Ha csak 1mp-ig nyomják, akkor meg semmi. Erre megoldás lett az 1.sz képen megépített egyszerű kapcsolás, ami kb. 5mp-es záró kontaktust ad a nyák csengőnyomó bemenetére, akkor is, ha csak megbillentik a nyomógombot. A másik probléma, hogy a lakás másik szobájában már nem hallható a kézibeszélő hangszórójából hallható csengőhang. Erre vettünk egy vezeték nélküli csengőt, amit magával tud a lakásban hordani. Az adórészt szétszedtem, és a nyomógomb két pontját kivezettem, amelyeket egy kis reed relén keresztül szeretném valahogyan illeszteni a kézibeszélő hangszórójához, vagy akárhova, ahol a csengőhang jele megjelenik. Tud valaki segíteni, hogy hogyan oldjam meg? A 3. képen a nyák hátulja látható. Mind a hangszóró, mind a mikrofon egyik vége a testen van.
(#) proba válasza tönöpö hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Az icből digitálisajön ki a hang, egy 6 vagy a 7 lábon. Ott esetleg egy soros ellenállás után egy kondenzátorral szűrve elég feszültséged lehet egy tranzisztor nyitáshoz. azzal egy reed vezérelve már a csengőd működhet.
(#) tönöpö hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Köszönöm! Gondolom, nem az alkatrész oldalon lévő PIC-re gondolsz, hanem a fólia oldalon lévő 16 lábúra! Itt a lenti és a fenti csengetés is megjelenik digitális jelként?
(#) Z86 válasza tönöpö hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Szia!
Egy kicsit bele vaú, mert ennek én utánajártam annó:
Az a két kis ónpötty (a 2.képen a nyák balalsó sarka), az nem dísz, a nyákon oda van vezetve egy "póthangszóró kivezetés", ki is van fúrva, szóval a kapcsokat csak bele kellene ültetned és máris van egy póthangszóród. Itt látszik a bekötése, és így nem kell mindenféle extra kapcsolásokat beleforrasztani.
(#) Z86 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Nos igen, ez a másik nagy kérdés:
A kódos beléptetést kikapcsolták, csak proxy van.
A régi albiban a kód is meg a proxy is csipogott ha bejött valaki vele,viszont itt most néma csend.
Ezt a központban kellene beállítani, vagy valami tényleg nagyon el van barmolva?

Túrkáltam egy kicsit az épület múltjában: "Bolgár MKT" volt eredetileg, de az sajna beadta a kulcsot, így lett a mostani. Majd egy villámcsapás és némi vandalizmus keretében a központ (és néhány lakáskészülék is) szétment egyszer és akkor aki kérte, annak cserélték a lakáskészüléket is. Azóta ha nincsen proxy, akkor kint maradsz...
Következő: »»   11 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem