Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   99 / 144
(#) mek-elek válasza blasz hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Gyakorlatilag ez egy FET-es Head Canamp +-18Vos táppal, ~300 ohmra.
Mivel nem szeretem a forró dobozokat, és előfordulhat, hogy fülledt nyári napokon rám jön 1-2 órás zenehallgatás, kerülném a kondik idő előtti öregedését.
Jelen állapotban (időjárás), a bordák hidegnek mondhatóak, a trafók langyosak. Tervezem a dobozának szellőző lukakkal ellátott készítését.
(#) blasz válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Csak kérdeztem,én is amit lehet túl méretezek a hűtés terén.
(#) CHZ válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Idézet:
„Mint látod kerülöm a fémdobozt, így a Te vélt földelési előnyeid, az én esetemben nem értelmezhetőek.”

Elfogadom véleményed, csak nem értek vele egyet!
Fémdoboz nélkül is, két oldal független földelésed az RCA bemeneti csatiknál összekötődik, akkor is ha Te ezt belül nem kötöd össze! Bármilyen jelforrást csatlakoztatsz erősítődre, az összeköti! Ehhez a ponthoz fémházas poti házát beköthetnéd, minden probléma nélkül!
Ezért tartom tévesnek elméleted, ragaszkodásod a rossz minőségű műanyag potihoz (sajnálom).
Felhívnám figyelmed, egy "lánc" annyira lehet erős, mint a leggyengébb láncszeme!
Szerintem, alkalmazott hangerő szabályozó minősége erősen korlátozza elvárásaid!
Hiheted, hogy minőségi kondi mindent megold, többi felhasznált alkatrész minőségére is figyelned kéne, hogy a minőségi csatolókondi hatása is érvényesülhessen.
Ez a véleményem, remélem nem veszed kötekedésnek, még akkor sem ha 13. van....
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) mek-elek válasza CHZ hozzászólására (») Júl 13, 2018 1 /
 
Kedves CHZ!
A kondik minősége nem old meg mindent, ezért huzalozok egy ideje ezüstözött tömör réz vezetékkel. Ennek hatását már megtapasztaltam (nem úgy gondolom). Most OCC-re váltottam, ennyi. Mielőtt nagyon belemélyednétek elvileg abba, amit én megcsináltam, és megtapasztaltam, ajánlom próbáljátok már ki azt, amit ennyire szapultok. Nem bánnátok meg! Persze, ha szeretitek a zenét. Nem nevezném a kicsikét szemrevalónak, de fülre valónak annál inkább.
Itt a vége, fuss el véle.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) CHZ válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 4
 
Köszönöm tanácsod! Hidd el sok mindent megcsináltam, kipróbáltam már.
Látom felesleges tovább folytatnom, hit nagy úr (még akkor is ha tévedéseken alapul).
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) pinyó39 válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 14, 2018 1 /
 
Bocsi, megugrott a kezem az oktalan telefonon, ezt sokkal kisebb hibának tartom mint az egyik leggagyibb 500 HUF -os poti beszerelését, na itt a vége. (A forgalommal szemben most te vagy (ezzel a potival).)
(#) Moderátor hozzászólása Júl 15, 2018
 
Kérjük, hogy a topikban a személyeskedéses vitázást fejezzétek be. Figyelmeztetéssel kell most már díjaznunk, azt aki folytatja. Köszönjük!
(#) Alkotó hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Én nem személyeskedtem még burkoltan sem, mégis áldozatul esett a potméteres monológom.
Kár érte, hasznos volt.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Ne aggódj, én olvastam, és nyomtam rá egy felfelét.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Ha gerjedne, ez segíthet.

komp.png
    
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Jól vizsgázott a miniszkópod!
(#) mek-elek hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
A FH6 OPA134 helyett OPA604(2604)-el több magasat produkál.
(#) Pataki99 hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Mennyire számít ha a Canamp fejhallgató erősítőbe nem 100ohm 5w (gyári)hanem 83 ohm 5w teljesítmény ellenállást vagy 100 ohm os 3w osat rakok bele.
(#) mek-elek válasza Pataki99 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Nem tudom milyen elvárással készíted, de ha komolyan gondolod, metáloxid ellenállásokat használj, 1%-at. A végére 100ohm/5W-osat. Az IC-nek OPA2604 (én 606), a végére 2sd882(nem BD139).
A készülék hangját nagyban befolyásolja a megépítés módja, és a felhasznált anyagok minősége.
Tulajdonképpen a FH6 ennek a FET-es változata.
600 ohmos fülessel is jól szól, de szerintem 70 ohmig az igazi.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Bocsi, a 600 ohm, 300ohm akart lenni.
(#) mcfly78 hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Szasztok!
Canamp clone-ban 10k értékű pótméter helyett milyen használható?Köszi
(#) reloop válasza mcfly78 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Szia! Eltérhetsz tőle mindkét irányban. Ne legyen nagyobb 47k-nál, és ne legyen kisebb 1k-nál. Ez utóbbi a jelforrásod terhelhetőségén is múlik.
(#) mcfly78 válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszi!Akkor erre figyelek.
(#) Pataki99 hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
Megépítettem de valamiért tápzajos lett
(#) dokidoki válasza Pataki99 hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Úgy nézem, hogy hűtés nélkül vannak..., a nyák rajzolat máramennyire látható elég kesze-kusza.
Jobb opamp-ok igénylik a közvetlen tápláb hidegítést, ezért ezek hiánya okozhat gerjedést, az meg minden egyéb zajt.
De én csak belekotyogtam, aki épített már ilyet az jobban tudhatja majd.
(#) Pioneer válasza Pataki99 hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Szia! A képen látható módosítást végezd el. (A nyák jelvezeték vezetősávjait elvágod az RCA csatinál és a potinál is, majd egy ányékolt vezetékkel helyettesíted.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2018
(#) Pataki99 válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Hűtés van rajta csak a kép miatt szedtem le mert kitakart volna mindent.
Olyan mintha földhurkot szedne össze.
(#) Pataki99 válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Nem tölti be a képet.
(#) Pioneer válasza Pataki99 hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Most javítottam.
(#) atika911 hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy a mellékelt Heed Canamp kapcsolásban a C2 és C102 10µF-os kondikból milyen típusút érdemes beépíteni? Elektrolit, tantál, vagy esetleg kerámia? Ha elko a legjobb, akkor érdemes jó minőségűt venni (Elna stb.)?
A másik kérdésem pedig, hogy a C1 és C101 0.47µF-os kondiknak mennyire számít az értéke? Miben lesz más a hangzása ha más értékűt teszek bele?
Előre is köszönöm a válaszokat és boldog Új évet kívánok mindenkinek!
(#) mek-elek válasza atika911 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Mint minden erősítő hangját, így ezét is befolyásolja a megépítés módja, és a felhasznált anyagok minősége. Nem az a kérdés, hogy értéket változtatsz, hanem, hogy milyen minőségűt építesz bele. A 10µF nálam már bipoláris szokott lenni, de elmegy sima ESR-el is.
De a helyes csillagpont kialakítása is fontos dolog.
Ha jobb hangzást akarsz, ajánlom bele az LM49720 (s:49710)-at, és a 2SD882-őt mindenféleképp.

És Neked is hasonló jókat!
(#) Karesz 50 válasza atika911 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
10 µF-os MKT kapható pl. a RET-nél, én ezt tenném bele. Bementi csatolókondinak jó az 1µF-os WIMA kezdésnek(1,6Hz -3dB) ... aztán majd látod mennyit szeretnél kondikra költeni
Az NE 5532-ről én is lebeszélnélek, de ki lehet próbálni azzal is ha van fiókban.
(#) tothbela válasza atika911 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Szia!
Kerámiát ha lehet ne. A tantál állítólag rossz hangú, nem igazán ide való. Legjobb lenne sima fólia, vagy inkább olajpapír, de az szekrény méretű. Sima elkó, de áthidalva 100nF fóliával, de ha elég kicsi a kimeneti ofszet, akkor rövidzár. Ez a legjobb.

Becsatoló kondi helyén is szívesen használnék rövidzárlat, így tiszta DC erősítő lenne, de sajnos tapasztaltam, hogy egy füles membránja sem ideális. Túl alacsony frekvenciás átvitel keserves a membránnak, így valamekkora alsó töréspont szükségessé válhat. Ezt igazából a füles dönti el. Most egy AKG K514 fülest használok, ami nem megy le 5 Hz-ig, de cserébe jól tűri a DC csatolt jelet. Azért ne nagyon menjen 30Hz felé az alsó töréspont, mert akkor már lesz mélyvesztés. Most ezekkel az értékekkel 3,4 Hz. Ha hangfrekvenciás jelútba, vagy visszacsatoló hálózatba kerül kondenzátor, akkor ha a töréspont a hallható sávba esik, csak jó minőségű kondenzátort érdemes alkalmazni.
(#) mek-elek hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
A FH6-300 bejáratása során történt.
Egy tunerrel szoktam járatni. Az történt, hogy nem volt jó antenna rajta, hát eszkábáltam egy URH FM rádió antennát, és elborított a mélyhang. Elővettem hát a HD650-em, és feltekertem 300 ohmos állásba. Hát azt hittem, hogy egy Sokol van a fülemen az 5000HUF-os Maxell után (mély tónusú) 32 ohmos. Nyeltem egy nagyot, és lettem az asztalra. Időnként meghallgattam. Több mint hat óra után jött meg a hangja, megnyugvásomra.

Azért írtam itt erről, mert a tapasztalat kapcsolódik a FH6-300-hoz, azon belül a kimeneti fokozatkapcsolóhoz.
És mit mutat egy pihentetett HD650 hallgató, használatba vételekor, e készülékkel.
(#) szanto1952 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Üdv:Tiszta új a fejhalgató,sztereó,okos Tv-ről csak az egyik fele szól,okos telefonról szól rendesen
mindkét fele,mi lehet probléma?
Következő: »»   99 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem