Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   102 / 115
(#) htibora válasza erzsé hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Frissítsd a HEX fájlt a vezérlőn vagy tölts fel. Valószínű nincs rajta gyárilag. Elvileg adtak hozzá ha nem a gyártó honlapja lennie kell.
(#) gerleimarci válasza erzsé hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Planet CNC nem megy ezzel a lappal.
(#) erzsé válasza htibora hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Próbáltam, s ez az üzenet fogad.

Névtelen.jpg
    
(#) erzsé válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Köszi. Csak azért gondoltam, mert a lemezen volt, amit küldtek vele.
Mindegy, akkor marad a mach3 ezzel a vezérlővel.
(#) zmol válasza erzsé hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Bocs, hogy kicsit eltérek a lényegtől, de CNC szoftver beszerzéséről elmélkedem kezdőként.
Jól értem, hogy a kínai vezérlőhöz teljes értékű, legális Mach3 licenszt kaptál?
Megkérdezhetem, hogy mennyibe került?
Kicsit sokallom itthon az 50kHUF körüli Mach3 árakat, de már hajlottam arra, hogy "ami kell, az kell" alapon megveszem...
Üdv.:
Zoli
(#) erzsé válasza zmol hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Szia! Igen, van a lemezen licensz file. Nem tudom mennyire legális, nem a nevemre szóló. De nem termelni szeretnék vele.
S a lemezen van a Planet cnc regisztrációs kulcsa is.
A kártya kb.18-20 dollár volt itt
(#) Pali79 válasza zmol hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nem legális licenszet adnak hozzá.
(#) zmol válasza erzsé hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Köszönöm a linket! Barátságos ár, és nyilván kérdőjeles a legalitása a licensznek, de ha teljes értékűen fut a szoftver, akkor megkockáztatható.

@Pali79: Igen, ennyiért furcsának is találnám.
Innentől morális a kérdés, mert pl. termelni én a legkevésbé sem szeretnék vele, csak szórakozni itthon, hobbiból, arra pedig nem végtelen a büdzsé...
Még mérlegelek egy kicsit, azt hiszem.

Köszi mindkettőtöknek a választ!
(#) Kovidivi válasza zmol hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Akármit is döntesz, ide csak azt írd,
ami legális. Ne maradjon nyoma semminek.
(#) zmol válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Döntöttem, megveszem inkább legálisan itthon 50k-ért, mert akkor van terméktámogatás, meg talán frissítés is, és én is nyugodtan nézek tükörbe, mert én sem szeretném, ha lopkodnák a termékeimet. Ugyan azok teljesen más jellegűek, de akkor sem...
Végülis vasat építgethetek kedvemre, a szoftvert meg csak egyszer kell megvenni.
(#) Pali79 válasza zmol hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Helyes hozzáállás, de sajnos frissítés nem lesz és a támogatás is minimális, mert a gyártó már rég nem foglalkozik a Mach3-mal. Már egy ideje kapható a Mach4, azt favorizálják. A sárga fórumon egy srác írt a gyártónak valamilyen anomáliával kapcsolatban és az volt a válasz, hogy vegyen Mach4-et a 3 helyett, mert az már elavult.
(#) usane válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ezzel kapcsolatban egy kérdés. A legális 3-ast felfrissítik 4-esre(akár minimális ráfordítással) vagy ujra meg kell venni? Mert ha meg kell venni akkor ez a hozzáállás meg az ő részükről nem korrekt és akkor én ugyan nem fogok legálisat venni a 3-asból a most készülő gépemhez.
(#) Pali79 válasza usane hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Szerintem nincs upgrande, legalábbis én nem találtam erre utalást. Ráadásul drágább is. A három 175.- a négy 200.- dolcsi.
(#) Lacika71 válasza usane hozzászólására (») Dec 13, 2018 / 1
 
Ha venni akarsz programot és a frissítés is lényeges,akkor az uccnc-t javaslom. Ennyi pénzért az eszközt is hozzá adják,ami usb-s. És nem kell küzdeni az elavult xp-vel sem...
Ja és az eszköz megy mach3-al is,ha mégis úgy alakul,hogy kell. És nem kell hozzá printer port,ami lényeges!
(#) Pali79 válasza Lacika71 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Azért azt szögezzük le, hogy a Mach3-hoz is lehet venni már néhány fajta mozgásvezérlőt ami nem párhuzamos porttal működik.
(#) kaqkk válasza Lacika71 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Az uccnc ből már van eternetes változat is az usb-s már kifutó termék státuszban van
Sokkal stabilabb nem dobálja el a kapcsolatot egy szénkefés motor szikrázása miatt ...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) Pali79 hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Ismerkedek a GRBL controller nevű progival. Nem mindig értem, hogy miért történik vagy éppen nem történik. Pl. a koordináta kijelzők stabilan nullát mutatnak. Miért?
(#) juhasz10 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
A $10 - Status report, mask talán nincs bekapcsolva. 0-1-2 lehet az értéke. Ezt a GRBL-ben tudod bekapcsolni.
Javaslom egyébként, hogy ne ismerkedj meg a controllerel, nem ér egy hajítófárt sem. Lassú, néha fagy. Keress rá a Candle 1.17-re, tökéletes kis program GRBL-hez.
Candle
(#) Pali79 válasza juhasz10 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot! Kipróbálom.
(#) bbb válasza juhasz10 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Idézet:
„Keress rá a Candle 1.17-re, tökéletes kis program GRBL-hez.”
A tökéletestől azért messze van. Nekem rendszerint képes önmagától kilépni, s ezt eljátszotta program közben is. Ezzel szemben a GRBL Controller 3.6.1 vígan teszi a dolgát.
A gép, amin nekem fut, nem erőmű - Intel Atom n270 proci 2GB memóriával win10x86 és egy kis 1610-est vezérel.
Egyik se tökéletes, de a kettő együtt már rendben működik (a Candle-lel beállítom a kezdőpontot, a GRBL Controller meg futtatja a programot). Biztos, ha komolyabb gépet raknék alá, akkor jobb lenne, de nem kap másikat, ez van.
(#) juhasz10 válasza bbb hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Soha nem volt problémám a Candle programmal. A régi verziókkal sem. Laptopon fut.
(#) Pali79 válasza bbb hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Nem hinném, hogy olyan hatalmas erőforrást kérne egy ilyen program.
Az Universal Gcode Sender-t nem használja valaki? A JAVA alap miatt annyira nem szimpi, de nem tűnik rossznak.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Egy kis fejlemény: Miután a tápegység önmagában is elfűtött 2W-nyi hőt, a 7805 stabtokot egy egyszerű DC-DC konverterre cseréltem. Így végül is megőrizte a kompaktságát az eszköz. Terhelve is, az optocsatolók jobban melegszenek mint a stabilizátor. (Ez számomra egyébként fura. Miért melegszenek? Vagy 40fok mindegyik...) Mindkét relét kapcsolva 180mA az áramfelvétel. Ez azért már barátibb, mint a legutóbb mért 300-450mA.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) Pali79 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
(#) sargarigo válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Számold ki, hogy mekkora árammal van meghajtva a fotodióda, lehet hogy túl kicsi a korlátozó ellenállás rajtuk.
(#) lui3 válasza erzsé hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Akkor kiprobáltam én is a vezérlöm.Az eredmény annyi hogy a motorokat jol mozgatja viszont végállás kapcsolokat nem tudtam beéleszteni és még a vészstopot sem igazábol mintha nem reagálna az ez irányú bemenetekre,pedig mindenféle beállitásokkal probálkoztam a port & pin oldalon.A sima ltp leválaszto kártyám hibátlanul hozza a végálláskapcsolokat és a vész stoppot.de ez az usb- nem akarja az igazságot.Te be tudtad éleszteni?
(#) lui3 válasza lui3 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Vezérlö...
(#) juhasz10 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Van sok alternatíva. Sokat végigpróbáltam a kék lézerrel, 2 tudta akkor azzal a sebességgel küldeni a kódot, ahogy kellett neki. A 3dpburner és a candle. A többi akadozott, lassan küldte az adatokat. Maróhoz lehet bármelyik jó lenne. Nyilván nem próbáltam végig mindent.
(#) erzsé válasza lui3 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Szia! Még nem tartok ott. Pár mechanikai alkatrészre még várok. Volt olyan is, ami már itt volt Pesten, de címhiányos állapotban, ezért visszaküldték Kínába. Újra kellett rendelnem.
Visszatérve a vezérlőre, a motorok beállítását próbálgatom egyenlőre. De még az sem tökéletes. Még nem tartok ott mint te. Pedig a marómotor fordulatszám szabályozását is a programból szeretném vezérelni. Úgyhogy van még mit próbálgatnom.
Érdeklődve várom az eredményed. S esetleg ha megmutatnád a beállításaid, azt megköszönném.
(#) lui3 válasza erzsé hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Beállitást minten kombinácioban probáltam inputra nem reagál.viszont a motorokat szépen vezérli.
Következő: »»   102 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem