Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   265 / 282
(#) merlingerin válasza petikkkeee hozzászólására (») Dec 20, 2018 / 2
 
Szia!

Bővebben: Link
illetve komplett projekt:
Bővebben: Link
(#) macee válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Ez nagyon tetszetős cucc.
Android-ra is van hozzá app? Távolról lehet vele vezérelni a központot vagy csak wifi-n?
(#) merlingerin válasza macee hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Szia!

Nem tudom. Csak googli dobta. Olvasd végig.
(#) Apoca965 válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
A zóna Impulzusos üzemű kulcsos kapcsolóra van állítva. Próbáltam NC-re, utána egy ellenállással kötve EOL-ra. Így is mindig hiba jelet ad.
(#) pipi válasza macee hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Úgy látom böngészős, ettől kezdve platformfüggetlen.
Ha a routered bekonfigurálod, meg csinálsz egy dyndns-t, akkor nyilván mehet távolról is
(#) Gránátalma válasza pipi hozzászólására (») Dec 20, 2018 / 1
 
A riasztót semmiképp nem tenném ki a netre modnjuk VPN nélkül. Vagy valami preshared kulcsos azonosítás nélkül. Ezzel meg pláne egy idegen szerverre(blynk)
(#) Syn7h37ic válasza pipi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Ez így veszélyes. A DSC-nek van gyári jól működő ethernetes cucca, az Envisalink4. Kellően biztonságos, és minden funkció elérhető vele, App is van hozzá
(#) macee válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Ja bocs.. azt gondoltam, hogy meg is csináltad magadnak.
(#) macee válasza pipi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Nem tudom Te mit láttál, én iOS app-os screenshot-okat látok a 2. linken.. Vagy erre gondolsz? "Standalone Async HTTP server with WebSockets"
Nyilván oké a dyndns is de azért macerásabb mint egy appon keresztül használni.
(#) macee válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Azért az Android-os app az Envisalinkhez elég gagyin néz ki a play áruházban... Csinálhatnának rá egy normális dizájnt. Biztos jó cucc egyébként de az ára elég húzós.
(#) pipi válasza macee hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Hali!
Valamennyire beleolvastam, emlegettek firefox-ot.
(#) Syn7h37ic válasza macee hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Drága. De legalább ingyenes, a Paradox most vezette be a havi, illetve éves fizetős szerver szolgáltatását, az drágább lesz a végén, mint ez. Az Envisalink4 illeszthető otthon automatizáláshoz is, van néhány smart home szoftver, ami támogatja. Ebben pl. jobb, mint a Paradox, az csak saját magával jó. Főleg jövőre, mert végleg eltűnik a régi FW-s IP150, és nem lesz 3rd party szoftver sem hozzá, mert az új FW kizárólag az insite-gold-on fut. Vagy github-os hack, ami garancia vesztés egyből. Vagy saját fejlesztés, egy TTL232-Ethernet átalakítóval.
Vagy a Securecom Wifi /3G moduljai (Még drágábban, mint az Envisalink a DSC-nél)
(#) Gránátalma válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Én is most készülök indítan egy unierzálisat, ami teljesen biztonságosan fogja kezelni az ügyfelek riasztóit. Van rá igény szerencsére elég rendesen.
(#) Tankcsapda hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy DSC 1404 V1.0 EU verzió számú központ.
A rövid történet annyi, hogy évek óta ment, de bővítés lett a házban és kellenek plusz zónák. Eddig csak a paneli 4 zóna volt használva. Most kellene a 8, amit zónaduplázással tudna is a központ.
Resetet elfogadta, visszaállt gyári alapra, de DLS 5 -el nem tudom programozni.
Elindítom a gépen a kommunikációt, rádugom a központot ahogy kell, és az a hibaüzenet jön, hogy a rendszer nem tudja felismerni a központot.

Valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm!
(#) Balbal válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Tisztelt Uram!

Tudna nekem segíteni, hogy pontosan mit hova kell kötni a DSC PC1616 központon és a GMAX GSM modulon?
Ha jól értem, a GMAX IN1 portja megy a központ PGM1 be, és az IN2 a PGM 2-be? Emelett a Gmax + és - megy a központ Aux + és - ba? Vagy nem jól gondolom?

Nagyon köszönöm a választ előre is.
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 2
 
NE....Ne kössünk SEMMIT közvetlenül az akkura, még biztosítékkal se! Szokjunk le róla könyörgöm... A DSC1616-nak van három külön dedikált pozitív tápkimenete. Egy 1A-es az AUX+, szintén 1A a bus RED, és egy 3A-es a Bell+ A kommunikátorok tápellátását. a Bell+ és az aux- vagy bármelyik negatív pontra kell kötni. az bírja.
Éspedig azért se kössük az akkura, mert ha egy nagyon hosszú áramszünet van a rendszeren, akkor az akku totál mély kisülésig fog merülni, mert kikerültük a mély kisülés védelmet a riasztón.
Ha nem bírja a rendszer, akkor külön tápegység kell. (a 1616 bírja az AUX kimeneten is bőven a GMax modult)
(#) Moderátor hozzászólása Jan 9, 2019
 
"Levaitamas" hozzászólása kérésére törölve.
(#) Gránátalma válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Teljesen igazat adok
(#) zippair hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok, dsc1864-et szeretnék használni, 3 partícióm lesz, es több 5108 zóna bővítőm. Ha a zóna bővítő tamper bemenetét használom szabotázsnak, riasztás esetén fogom látni, melyik partíció/zóna bővítő szabotázsa jelez? Ha ki akarom nyitni a dobozt, hogyan tudom ezt a tamper bemenetet tiltani?
(#) H_Zoo hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Szasztok!
Adott egy DSC Power 864 központ egy zóna bővítővel, így 1-16-ig vannak zónák. Néha riaszt a rendszer, függetlenül attól, hogy élesítve van-e. Szabotázs a kiváltó, 17-es zóna. Ez a sziréna lehet?
Köszi
(#) HA5AWS válasza H_Zoo hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Szia!
Én inkább egy kezelői zónára tippelnék.
Üdv: Gábor
(#) H_Zoo válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Köszi!
(#) kisslaszlo94 hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Sziasztok!
CROW BSN-1 kültéri szirénám van életjel jelzéssel, a két piros led folyamatosan villog, viszont az izzó riasztáskor sem villan fel. Mi lehet ennek az oka?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) Gafly válasza kisslaszlo94 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
(#) kisslaszlo94 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Alig egy hónaposan előfordulhat?
(#) Gafly válasza kisslaszlo94 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Izzónál bármikor...
Kérdezném hogy ordít-e, attól hogy nem pislog?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) kisslaszlo94 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Igen!
Sima 12Volt 5Watt szofita izzóra cserélhetem?
(#) Gafly válasza kisslaszlo94 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Szerintem igen.
Majdnem mondtam, hogy van LED-es is, autós boltban mostanság.

De nem ez a szakmám, csak belevau...
(#) kisslaszlo94 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Ha az is megfelelő bele akkor holnap beszerzek egy ledest!
Köszönöm a segítséget!
(#) idegen hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
sziasztok , van egy kérdésem a koszpont pc585 , kb 6 évet mukodot 3 drotnélkuli kulso mozgásérzékelovel, plusz a belsok, na a lényeg a kulsoket elvesztetem nincs kapcsolatom veluk és ez egyszere tortént. a koszpontot a modult resetotem ujraprogramoztam és nem mukodik,.elkultem a modult szervizre ok megnézték és viszakulték hogy jo. felszereltem és beprogramoztam az elso mozgásérzékelot mukodik, a másodikat mukodik de mikor a harmadikat ráprogramoztam ismét elszált és nem tutam viszahozni. ujboli reset a gyárira ugy a modult mint a koszpontot és nem tutam viszahozni egyetlen egy szenzora sem mukszik
kérdés mi lehet a gond és mit kéne csinálnom, hogy jo legyen ?
hogyan tudom megálapitani hogy a mozgásérzékelok adnak e le jelet a modul felé?
elore is koszonom a segitséget.
ja igen az elemek ujak a mozgásérzékelokben mert azt hitemeloszor azok merultek le csak fura volt hogy egyszere mid a három.

II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   265 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem