Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth hangsugárzó készítése
Lapozás: OK   1 / 3
(#) joceska hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan gondolat merült fel bennem, hogy szeretnék csinálni egy Bluetooth-os hangszórót. Ilyen dolgokat lehet venni is, de azok elég drágák, és annyit nem használnám, hogy befektessek egy ilyen dologra. Az alap az lenne van egy telefonom ami tud FM-et venni van rajta Bluetooth is. Azt szeretném csinálni, mit a gyári cuccok a telefont csatlakoztatom a hangszóróhoz ami kihangosítja nekem. Nem kell a stereo csak annyi vigye át a hangot. Gondoltam olyanra szétkapni egy Bluetooth-headset-et és ahol az a hangszórójához csatlakozik azt megcsapolni rákötni egy egy pici erősítőre ahol a hangerőt is tudom szabályozni és kész. Ez mennyire járható út ? Vagy esetleg venni egy kész Bluetooth modult és azzal variálni... Nem tudom, ötletem egyenlőre ennyi van. Minden ötlet jöhet! Üdv.: Jocika
(#) Ricsi89 válasza joceska hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nem igazán járható út már csak azért is, mert ez nem csak annyiból áll, hogy fogsz egy modult és már veszi is a jelet. Itt kódolt csatornán megy a kommunikáció. Az FM rádió használatához amúgy is kell egy sima headset is, mert azt használja antennaként. A BT-headset lenne a járható út, de a legegyszerűbb, ha már a rádióhoz kell egy vezetékes headset, akkor veszel egy átalakítót, ami a szabványos csatiból csinál neked egy jack aljzatot, amit olyan erősítőre kötsz, amire akarsz. A telefont meg oda viszed amúgy is, ahová akarod.
(#) mineral hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Szia! Ez valóban nem egyszerű feladat. Szerintem keress magadnak más építeni valót. Ha csak rádiózni akarsz akkor itt egy tip-top kis tuner. És már rádiózhatsz is... Bővebben: Link
(#) Kera_Will válasza joceska hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ezen az oldalon van a konkrét tipusa és módosításának bemutatója hogyan lehet bluetooth headset hez kapcsolni olyan másik eszközt ami hangfrekvenciát alakít át 2 irányban oda-vissza .

LINK

Bocsi több film is lesz de a címekből kiderül számodra melyik a fontos...ha nem akkor jó szórakozást hozzájuk.

De szerintem az első 20 másodpercből úgyis kiderül melyikben lesz szó bluetooth illesztésről.

Neked elég az egy irány is akkor csak úgy rakod össze
(#) Ricsi89 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
De nem értem én a kérdezőt sem. Miért akar BT-n rádiót sugározni a telefonról, amikor a telefont viheti magával is, meg a BT csak max 10méter hatótávig jó. Akkor már miért nem a telefont viszi arrébb pár méterrel? Mi értelme van görcsölni ilyen dologgal?
(#) joceska hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat! gr89 válasz a miértre, csak az építs örömért. Amúgy természetesen egyszerűbb lenni csinálni egy pici rádiót csak az mégsem ugyanaz. Ezenkívül felhasználható lenne még laptop hangszóró kiváltására is ....
Kere_Will köszönöm a link-et !

Üdv.: Jocika
(#) Ricsi89 válasza joceska hozzászólására (») Feb 3, 2010 / 4
 
Ha elég a monó átvitel, akkor a legegyszerűbb tényleg a BT headset szétszedése és a hangszóró helyére egy erősítő rákötése. Ennél egyszerűbb megoldás nincs. Igaz ez nem igazán építés inkább a buherálás közé sorolható.
(#) Gery hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Én is szeretném a laptopomon szóló zenét bluetooth-on keresztül hallgatni a hifin. Az én elképzelésem, hogy a régi telefonomra csatlakozom, annak a jack-kimenetébe dugom a hifit és azon szól. Hát elsőre sajnos nem sikerült.

Feltelepítettem egy bluetooth audio drivert. Tehát a hangeszközöknél ki tudom választani, hogy bluetoothon sugározza a hangot (egy kis fejhallgató ikonja van, gondolom a fejhallgatók jól mennek róla). Ezután ezen a linken leírja hogyan kell beállítani, hogy küldje is a hangot. Viszont a képen is látható, hogy a "A számětógépen lévő audiofájlok hallgatása egy másik Bluetooth-eszközhöz tartozó hang­szóróval" fül nincs meg.
Valakinek van esetleg ötlete, tanácsa? (WIN7)

Üdv.: Gergő

Névtelen.jpg
    
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Valakinek ötlete?
(#) zsolt58 hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy fülest ami bluetooth-os!
Mobilon szépen is bírom rajta engedni a zenét vezeték nélkül, de jó lenne ha PC-röl is bírnám engedni róla a zenéket és különböző hangokat is!
Ezt meglehetne-e oldani egy egyszerű kis kapcsolással és szoftverrel?
Valaki tudna ajánlani hozzá?
Nincs hozzá gyárilag olyan usb-s
Köszi!
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Vakinek van valami ötlete?
Üdv!
(#) kadarist válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Ehhez kell egy USB-s Bluetooth-adapter, szerezz be egy ilyet és menni fog a zenehallgatás.
(#) zsolt58 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Köszi de milyenre gondolsz?
Esetleg linket bírnál adni?
Mert van nekem olyan amin át lehet vinni fájlokat számítógép és mobiltelefon közt próbáltam avval de nem tudtam, hogy - hogy kell mert avval be kell tallózni a fájlt és átküldi de egy fejhallgató nem így működik vagy igen?
Köszi
Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) kadarist válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Olvass utána és vannak videók is. Bővebben: Link.
(#) smark00 hozzászólása Szept 4, 2016 /
 
Üdv! Építenék egy BT-hangszórót "BT modul" És itt az erősítő KATT 5v-ról "futna" de nekem 3w-nagyon kevés lenne ezt valahogy lehetne turbózni?
Táp fesz.: 5V
Hangszóró: 10-20W 4Ohm
Ilyen "végfokot lehet sorba kötni?"
Köszi a segítséget!
Üdv Márk.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
(#) eSDi válasza smark00 hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Üdv!

5V-ból sokkal többet nem tudnál kihozni szinte semmilyen megoldással. Maximum DC-DC konverterrel, de az többe kerülne, mint az egész projekt. Végfokokat párhuzamosítani szokták, de nem ajánlom, minden paraméterben egyezniük kell. Én egy ilyet vettem:Bővebben: Link Szerintem elég szépen működik, ahhoz képest, hogy mennyibe kerül. Keress hozzá nagyobb tápot és nem lesz problémád.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
(#) tango hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Sok videót néztem/tanulmányoztam, és igen csak megtetszet az ötlet, hogy csinálok egy bluetooth-os hangszóró és power bank kombinációt.
Ehhez van egy régi ébresztő órám (most már kibelezet), és talán belefér minden, amit idáig kinéztem. Viszont van pár dolog, amit mint laikus, és „abszolút kezdőként” nem teljesen tiszta, legalábbis amit a videók alapján láttam. De úgy nagyjából ezt szeretném összerakni.

Saját elgondolás

Ébresztő óra

Ébresztő óra 2

Ébresztő óra 3

Forrásanyagok:

PVC Portable Speaker Build | In-Built Power Bank | Step By Step Speaker Build Video
https://www.youtube.com/watch?v=7iYLUqRM9qA&t=345s

How to Make 6 Watt Bluetooth Speaker at Home
https://www.youtube.com/watch?v=0XAN90fyoVs

How To Make Bluetooth Speaker at Home Connection Details
https://www.youtube.com/watch?v=zyUY3AvkvyY

PAM 8403 mini wireless audio amplifier
https://www.youtube.com/watch?v=ZHgqf1oL2OU

DIY 20 Watt Bluetooth Speaker Power Bank
https://www.youtube.com/watch?v=0GIWmxUPOuc

A hely szűkös, és (remélem) nincsenek nagy igényeim és elvárasaim, azonban bizonytalan vagyok az energiaforrással kapcsolatban, vezérlővel és az újratölthető elemel. Emellett nem igazán csináltam még semmi komolyabbat, ezért minden észrevételt szívesen veszek.

Alkatrészek:
12V Car Bluetooth Wireless MP3 Wma Decoder Board Audio Module USB SD TF FM Radio
https://www.ebay.com/itm/12V-Car-Bluetooth-Wireless-MP3-Wma-Decoder...NZkRRF

2DB 3W 4 Ohm Round Magnet Type LCD Ad Player Speaker Loudspeaker 50mm WS B3X2
https://www.ebay.com/itm/2Pcs-3W-4-Ohm-Round-Magnet-Type-LCD-Ad-Pla...1Z72Y2

PAM8403 Ultra Miniature Digital Power Amplifier Board Class D 2channels x3W
https://www.ebay.com/itm/5PCS-PAM8403-Ultra-Miniature-Digital-Power...BZn9Hj

MT3608 Step Up Power Apply Booster Module DC-DC 2V-24V 2A
https://www.ebay.com/itm/10-PCS-MT3608-Step-Up-Power-Apply-Booster-...dWHiQ8

Dual-USB-5V-1A-2-1A-Mobile-Power-Bank-18650-Battery-Charger-PCB-Module-Board-M
https://www.ebay.com/itm/Dual-USB-5V-1A-2-1A-Mobile-Power-Bank-1865....m2042

3 vagy 4DB 2500mAh-Samsung-25R-INR18650-Rechargeable-Battery-3-6V-20A-Li-ion-High-Rate
https://www.ebay.com/itm/2500mAh-Samsung-25R-INR18650-Rechargeable-....m3226

Csúsztatható kapcsoló
Hát vagy van nekem, vagy azt is vennem kell. Ha valakinek van erre is tippje, azt megköszönném…
(#) joceska válasza tango hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Szia!

Végeztem egy gyors fejszámolás, a cuccok amit összeírtál ~7-7500.- Ft és a siker amellett, hogy igen kétséges még esztétikusnak sem mondható.
Ha csak a hecc kedvéért csinálod és nem nem azért mert egy használható jól kinéző eszközt szeretnél, akkor életképes lehet az ötleted.
Viszont ha tényleg szükséged van valami ilyesmire szerintem ne menj bele, mert szenvedés lesz, drága lesz, sosem készül el és ha mégis nem azt fogja adni amit vársz tőle.

Ha valóban szeretnél egy ilyesmit itt van ez:
https://www.proda.hu/collections/bluetooth-hangszorok/products/prod...dioval
pár nap alatt meg van árban kb. ott vagy vele mellesleg egészen pofás. Jövő héten már villoghatsz vele a strandon

Üdv.:
Joci
(#) tango válasza joceska hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Hogy kétséges az biztos, főleg ahogy méricskéltem az órát, de egy próbát teszek vele. Ha nem jön össze hogy mindent belezsúfoljak, még csinálhatok neki valami házat magam is lapokból, és azt jobban testre szabhatom.
Nem tudom kiverni a fejemből ezt az öltetett, és mindenképp szeretném megcsinálni, és legfőképpen magamnak.
Ekkora összeg még belefér az éves veszteség keretbe, de köszönöm az ötletet, én is nézegettem hasonlókat.
Az áramforrás és annak kialakítására vagyok igazán kíváncsi, jó újratölthető elemet választottam, bírni fogja-e hogy így átalakítóval kapja az energiát.
(#) Inhouse válasza tango hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
(#) uniman válasza tango hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Próbálkozhatsz ugyan ezekkel, de az eredmény sokkal "siralmasabb" lesz, mint amit készen meg tudnál venni ezért a pénzért...
A hangszórókat zárt térbe kéne rakni...és sehol sem látom nálad, hogy a "passzív memránt" megemlítenéd.

Ezt is olvasd végig: Bővebben: Link
/Nem is értem miért van két azonos témájú fórum?/
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2018
(#) devilke3000 hozzászólása Ápr 26, 2018 /
 
Aki Jó hangú bt rendszert akar ezt a kombinációval nem fog csalódni!
aptX CSR8670 vagy 8675+Official version Finished TPA3116D2
(#) uniman válasza devilke3000 hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Egyetlen fórumba is elégséges lett volna ezt leírnod...
Meg bővebb indoklást sem ártana hozzáfűznöd, valamint konkrét linket, mert túlságosan sok a google találat ezekre a "kódszavakra"...köszi.
(#) devilke3000 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Melyik részt nem találod?
bt modul vagy végfok?
Nincs kódszavak amit irtam angol azt keresd !
(#) tango válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Olvastam a cikket, és az ősöknek is volt INTERNATIONAL "márkájú" rádiós magnója, én szerettem.
Egy YouTube videóban láttam először, és talán ezt még én is meg tudom csinálni.
Nem Boom-Box-ot építek, csak valamit amin néha hallgathatom a rádiót, zenét a telefonról, és tölthetek vele néha valamit.
(#) tango válasza uniman hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Tény és való, kapok jobbat is a pénzemért készen, de speciel és szeretném magam megpróbálni megépíteni.
Az is opció hogy fabrikálok neki házat, van némi faanyagom.
(#) tango válasza devilke3000 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Az erősítő jól néz ki, és biztos jól szól a kettő együtt de ez csak egy hobbi project, semmi komoly.
(#) devilke3000 válasza tango hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Csak ajánlottam! Nekem bt rész nem kell a Official version Finished TPA3116D2 pár alkatrész modositásal jobb (kondikkal) de korrekt hangja 3E franc épitgetné othon!
(#) uniman válasza tango hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Ez nem "építés", hanem csupán a késztermékek "összedrótozása" (huzalozás)...
"Építés" közben pedig előre nem látható problémák is adódhatnak.
Én a helyedben először csak a hangszóró és a végfok párossal próbálkoznék...
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2018
(#) csabzz hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Szeretném kérni segítségeteket háttérzenét szolgáltató, fix fürdőszobai hangszóró készítésében (később multiroom rendszer többszörös építőkockája lesz).Design/ár miatt JBL Go mobil bluetooth hangszórót választottam alapnak. Sima aktív hangszóróvá szeretném lebutítani, ehhez ki kellene iktatni a nyomógombos a ki be kapcsolást és a 10 perces auto power off funkciót is. Ezt kellene folyamatos "on"-ra módosítani. Jelbemenet auxon, 3.5 jack. Ami felmerült: 1.átforrasztani valamit benne/hardveresen módosítani 2. olcsó pc hangszórót venni és az erősítőjét összeházasítani a belső hangszóróval. Az 1. lenne az igazi megoldás: megmaradna a hangerőszabályozó, bluetooth funkció, zajszűrő.A VCC feliratú csatlakozónál bekapcskor 4voltot mértem, kikapcskor 0-t. A bat+ nál aksi nélkül usb-n töltéssel konstans a 4 volt,ezért összekötöttem a kettőt és...semmi nem történt. Eddig jutottam. Fényképeket csatolok, bal felső az on off gomb, balról a hangszóró csatl, jobb alul a mikrofon, felül a batt. Bármi ötlet, elvben egyáltalán működhet? 2. nél tartok tőle, hogy olcsónak nincs zajszűrője, kényszermegoldás lenne. Köszönettel.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem