Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   237 / 291
(#) cxaba válasza cxaba hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Készitettem néhány képet, talán besegíthet, egy kompatibilis termosztát megtalálásában.
Nagyon szivesen fogadom minden szaki segítségét, mert én ezekből az adatokból amelyek a termosztáton láthatók nem tudok semmit sem kihámozni. Tisztelettel köszonöm.
(#) StMiklos válasza cxaba hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Szevasz!
Attól tartok más se.
Adatok ezekről a neten sem igazán lelhetők. Ez ritka darab, már ami kinézetét illeti, amit használnak még, azokból viszont sokfélét, az a Danfoss, de leginkább RANCO.
Na abból van legalább 5000 féle, adat szinte egyikről sincs, mert a hűtőbútor gyártó kérése szerinti kapcsolási értékekre beállítják, adnak neki egy kódjelet, ami azután soha, semmilyen katalógusban nem található meg, de szervizen keresztül elérhető.. Árát nem mondanám persze szerelővel együtt.
Neten/weben olykor ugyanahhoz a típusjelhez eléggé eltérő adatok is találhatók, kb jelezvén, mennyire nehéz adatot találni róluk. őK viszont el akarják adni..
Az 5000 nem túlzás, típusszám szerinti felsorolásban sok oldalon keresztül adat nélkül(!) sűrű sorokban látható.
Amivel lehet kezdeni valamit, az maga a hűtőszekrény és annak felépítése, mert a ködösítést félretéve, azért jó eséllyel megtippelhető az, ami belevaló lehet. De tudni kéne miben van, és nem a szekrény típusjele a kulcskérdés.
Nézz körül az Orczy áruházban.
Üdv: StMiklos
(#) tegabor hozzászólása Dec 25, 2018 /
 
Sziasztok! Mikor romoljon el a hűtőm, ha nem karácsonykor.

Electrolux ERB 3641, kombi, alulfagyasztós hűtő, normál térben nem hűt, a fagyasztó fagyaszt rendben és állandóan megy a kompresszor, nem áll le. A 13 év alatt, kb 5-6 évvel ezelőtt volt egy termosztát cserém (akkor a normál térben is fagyasztott).

A leolvasztás megtörtént.
Valaki meg tudná mondani mi a probléma?

Köszönöm és boldog karácsonyt!
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
A rejtélyes hiba megoldva. Kontaktos volt a termosztát csatlakozója. Visszaszerelve és azóta is szépen teszi a dolgát.
(#) StMiklos válasza tegabor hozzászólására (») Dec 25, 2018 / 1
 
Szevasz!

Ajtószigetelést nézd meg körben, mindenütt zár-e.
Ha igen, akkor nagyobb baj van.. Mondjuk gázhiány, de hova lett?
Szoktam mondani, a -2 fokos csirke ugyanúgy kopog, mint a -18-as, márpedig az első nem jó...

Üdv: StMiklos
(#) tegabor válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Szia Miklós! Köszönöm a gyors választ. Az ajtószigetelés rendben van. Egy órája kapcsoltam vissza a hűtőt 1-2 nap után, most a normál térben 17,5 fok van, a mélyben -16. Szóval szerinted gázhiány? Termosztát kizárva? Milyen összegre rúghat egy gáztöltés, ha egyátalán vállalják? Érdemes? Köszönöm!
(#) StMiklos válasza tegabor hozzászólására (») Dec 26, 2018 / 1
 
Szevasz!

Lagalább 8 óra kell, mire beállnak a hőfokok, úgy, hogy van benne áru, anélkül nem ér a mérés, bár mond valamit.
A normáltérben 3 nem egyforma hőmérséklet is mérhető:
Modjuk felső, középső és alsó polc + fiók.
Járasd minimumon (ne kapcsold ki véletlenül!), nézd meg, megáll-e.
Néhány megállás után mérj, addig nem érdemes, bár kíváncsi lehetsz.

Üdv: StMiklos
(#) tegabor válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Így teszek, köszönöm. Már - 22 fok van a mélyben, a normálban nem csökken a hőfok és a kompr. sem áll le. De ez napokkal ezelőtt is így volt. Sajnos üresen megy a hűtő, mindent kidobtam.
(#) StMiklos válasza tegabor hozzászólására (») Dec 26, 2018 / 1
 
Szevasz!

Ha van egy könnyen elérhető szerelő, nem ártana, ha megnézné.
Első kanyarban gázhiány, de ha nem látni hol megy el, kb. reménytelen a javítás.
Lehet még dugulás is, de mindkettő a rendszer megbontását igényli és nincs garancia, hogy a javítás sikeres lesz.
A normáltérben a hátlapon jó kéttenyérnyi felületen vízcseppek, jég képződnek, az a hűtőtest, az olvad le, ha megáll. Ha ez nincs, akkor nem biztos, hogy érdemes javítani.
Mérjél azért több helyen, hol mennyi...

Üdv: StMiklos
(#) tegabor válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Igen, megállapították, hogy valahol elmegy a gáz és nem gazdaságos a javítása. Köszönöm az eddigi segítséget!
(#) ricsi779 hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Szép napot !
Jól látható,hogy az ellenállások melegednek. Egy ideig megyen a hűtő,de 10 perc munka után leáll, gondolom a melegedés miatt. Az lenne a kérdésem,hogy milyen sorrendben és mit mérjek na és miket kéne még az ellenállásokon kívül kicserélni? És mik lenének a kiváltó okok,ha vannak amik ezt a problémát szülik?
(#) kaqkk válasza ricsi779 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Először a kék kondit cseréld és a diódákat mérd ki .
(#) ricsi779 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Rendben. Köszönöm a választ. Körülbelül milyen értékeket kell kapnom?
(#) kaqkk válasza ricsi779 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Most látom hogy "átvertelek" egy dióda van benne De az zeener , inkább cseréld azt is rajta van a tipusszáma
(#) reggelre hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sziasztok !

Van egy cbms380 AEG hűtőm. Ajtó nyitás után pár másodperccel elalszik a led világitás és elsötétedik az LCD kijelző. Ajtó becsukása után minden világit az LCD-n majd villog és folyamatosan hangjelzést ad, kihuzom a konnektorból visszadugom akkor utánna normálisan működik.

Üdv:Gáspár
(#) laccika77 hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Üdv! Véleményekre illetve tapasztalatokra lennék kíváncsi! Hűtővásárlás előtt állunk, mindenképp valami energiatakarékosabb de nem a legbóvlibbat akarunk. egyenlőre az lg , és a samsung került szóba. Az lg-ben lineáris kompresszor van a samsung inverteres . Vannak ez ügyben tapasztalatok? Felhasználó, illetve szervíz oldali vélemény is jól jönne.
(#) antikzsolt válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
A no frostost nem ajánlom. Elég sok baj szokott lenni vele. Ha szakad a leolvasztó szál benne ahogy olvasgattam az egész hűtő tudománya megáll és csak roncsolással lehet javítani.
(#) ezermester1 válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Helló! Termosztátos vezérlésű normál hűtőt vegyél. A kondenzátor(hűtő rács) kívül legyen hátul és jó nagy. 1 kompreszoros. Inverterest nem ajánlom.
(#) balint730 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok.
Van egy Whirlpool ARG-772 tipusú kombi hűtógépem.
A fagyasztótérből fújja a levegőt a sima hűtőtérbe.
Sajnos nem kapcsol ki a hűtés -30fokok alatt sem éjjel nappal megy.
Mi lehet a baja?
Egy bimetál kapcsoló volt a fagyasztó hűtésén ahonnan a ventilátor szállítja a levegőt de az szerintem megfelelően kapcsol.
Esetleg a termosztát lehet a baja?
(#) molnarf válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Szerintem a legnagyobb baromság hűtéstechnikaiban a lineáris utána meg az inverteres kompresszor!Úgy ahogy írták többen is a no frostos hűtök nem váltak be de a csili -vili digitális hőmérőkkel ellátott váltószeleppel kivitelezett társai sem.En hagyományos mechanikus termosztattal vezérelt egy vagy két kompresszoros hűtőt ajánlok vásárlóimnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) ezermester1 válasza balint730 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Helló! Úgy kezdődik,hogy hívjál hozzá egy jó szerelőt vagy márkaszervizet. A kérdéseid és találgatásaid alapján állítom.
(#) balint730 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Egy közönséges NTC tölti be a hőérzékelés szerepét ennyit nem bonyolult kicserélni csak nem tudom, hogy milyen NTC-vel lehet helyettesíteni mert a gyári csillagos ár. Valószinüleg rossz 18°C-on 60k ohm körül van.
(#) balint730 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
A milyen értékű lehet a gyári NTC? Whirlpool arg-772 kombi hűtőbe?
(#) ezermester1 válasza balint730 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Még nem mértem! Nem biztos hogy NTC baja van. A levegőt elzáró csappantyú motoros vagy thermikus? Ilyen baja is lehet.
(#) molnarf válasza balint730 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
10Kohm 25*C hőmérsékleten.
(#) balint730 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Thermikus. Egy potival kipróbáltam az NTC helyén és 68k körül bekapcsolt szépen, ha szakadás volt egyből leállt. Amit kivettem pedig +18°C-on volt 60k.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) balint730 válasza molnarf hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Köszönöm, kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) oriza hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Sziasztok! Whirpool kimbi hűtő. Ha nem üzletrontás, az alábbi kérdésem van: kicsit hamarabb kapcsol ki a hűtőm egy ideje!
10 fok van csak a normál térben max-on ezt tartja, itt ki és be kapcsolgat. Kiszereltem a kapcsoló részt és ha rövidre zárom a barna-feketét 4-5 perc múlva pici jégcseppek keletkeznek a hátfalon - mint régen, - tehát nem sokat kell még mennie! Kivettem a termosztátot, a hátfalán két csavar látszik. Az egyik szintben van a lemez síkjával, a másik kb. 5 milliméterrel bentebb. Szeretném a kikapcsolási szintet megváltoztatni - lejjebb vinni a normál téri hőfokot! Nagyon régen egy másik gép kapcsolójával sikerült a korrekció, de nem emlékszem, melyiket kellett picit csavarni! Ebben kérem a tanácsot!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019

DSC01902.jpg
    
(#) kaqkk válasza oriza hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Egyszerű a megoldás ! Tedd a hűtőt melegebb helyre a 3* os hűtők szobahőmérsékletre vannak tervezve ...
(#) oriza válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A lakásban 22 fok van, az innen nyíló helységben 19-20 fok van! Évek óta (35) - praktikusan - itt van a hűtőgép és rendben működött.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
Következő: »»   237 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem