Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Behringer keverőpult javítása
 
Témaindító: huhuu, idő: Okt 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) Gafly válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Majd T1, T2, T5, T6, IC tápfeszültség (1-4 lábak között), és így tovább.
(#) reloop válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Schritt für Schritt - mondta volt a mesterem.
(#) Anti1968 hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
sziasztok,
van egy Behringer UB2442FX-PRO keverőnk nem jó a tápja, egy másik keverőből áttetük a tápot, azzal múködik,
lehet ezt javítani?
vagy venni kell egy újat?
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2019

unnamed.jpg
    
(#) opelt hozzászólása Márc 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Behringer xenyx 1002fx keverőpult kijelzőjén az egyik számból( pl.:3) hiányzik a a hármas középső ikonja. Lényegében fordított "C" látható. Ez mitől lehet és hogyan lehet kijavítani?
Segítségetek előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2019
(#) Uviktor hozzászólása Márc 11, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy 1202FX keverőm,ami hosszú éveket állhatott nem feltétlen labor körülmények közt.
A nyomógomb-kapcsolók(low cut,dB kiemelés) mindegyike kontakt hibás,csúnyán beleszól a hangzásba,hangerőbe.
Azt szeretném kérdezni, mennyire nehéz szétszedni,egyáltalán érdemes-e szétszedni a kapcsolók nyitottak-e vagy teljesen zárt házban vannak benne?
(Hátha egy kis Kontakt WL segítene rajtuk...)
Vagy csak a csere?
(#) tothbela válasza Uviktor hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Szia! A minőségi aranyozott érintkezők helyett amiket lehetett tisztítani kontakt tisztítóval, gyakran ezüstözöttet alkalmaznak. Ezeken nem csak kosz tapad meg, hanem egy ezüst szulfid (vagy mi) réteg alakul ki a levegőben található kén vegyületektől. Ez feketés bevonatot alkot, amit nem old le a spray. Ha van türelmed kiszedni a kapcsolókat egyesével, majd úgy szétpattintani hogy ne repüljön szét a belseje, akkor van esély a tisztításra. De úgy gondolom ha a ki és beforrasztás sérülés nélkül megy (furatgalván), akkor inkább csere. Viszont egy pillanatforrasztóval nem érdemes nekikezdeni, mert hamarabb elolvad a kapcsoló meg tönkremegy a nyák mielőtt kiforrasztod a hat lábat. Egy réztömbből érdemes először kiforrasztó fejet készíteni ami ráillik a hat lábra egyszerre.
Ja természetesen zártak a kapcsolók.
(#) Uviktor válasza tothbela hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Üdv!
Köszönöm szépen a segítséget.
Nem állok neki szétszedni.
Sokat "járattam"és közben próbáltam egy kis WL-t bejuttatni a kapcsolókhoz.
Egészen elfogadható lett,persze ha épp a kapcsolók jók,akkor a jack aljzatok vacakolnak...
(#) Auf válasza opelt hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Szia!

Valószínűleg a 7 szegmenses kijelző ledje távozott az élők sorából.
Megoldás a kijelzőmodul cseréje. Lábkiosztásban és méretben azonos közös anódos hétszegmenses kijelzőt keress a célra.

Üdv

display.jpg
    
(#) Hovorka Marcell hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Behringer Eurorack ub1204fx-pro keverőm, amit megmentettem a kikukázástól.
Vannak esztétikai hibái, de a működésben csak egy.
Jobb oldalon a kijelzőtől jobbra lévő PROGRAM forgópotit kitépték
Ez balra-jobbra a végtelenségig tekerhető és ezt sikerült is kultúráltan kiforrasztanom a nyákból.
Sajnos csak egyet tudok róla, hogy ALPS forgó potméter.
Ha mármelyikőtök bármilyen infóval tudna segíteni, hogy tovább lépjek ezzel kapcsolatban, nagyon szépen köszönöm előre is!
Szép estét! és
BUÉK!!!
(#) latyakosa válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Az talán egy encoder lesz, nem potméter. Fotózd körbe a kiforrasztott alkatrészt.
(#) Hovorka Marcell válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szia! Remélem valamelyest kivehető
(#) Hovorka Marcell válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Azt hiszem igazad van, egy enkoder lesz, csak semmilyen paramétert nem tudok róla
Sajnos
(#) Hovorka Marcell válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Ezt találtam:
Enkoder 5 V/DC 1 mA 360 °, ALPS
Szerinted?
(#) Massawa válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Tul sok nem is igen kell. 3 vagy 5 lába van. Vannak finomabbak meg durvábbak ( kevesebb pozicioval 360 fokon, de ez itt nem igen számit, mert a számokat változtatja a displayen
(#) antiktelefon válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Oldaláról raknál képet? Vagy 3 lábú, 2 rögzítéssel, vagy az egy plusz nyomógomb, nem mindegy. Ha a lábtávolságokat pontosan megméred az is segít.
-------------------------------------
Eredetileg ezt írtam még, ha 3 lábú az encoder, akkor vedd figyelembe:
nem pont ez, de ebből a sorozatból.
Ellenőrizd az adatlapot, hogy a méret stimmel-e.
Ezekben van egy plusz nyomógomb is, annak a lábait le tudod vágni,vagy ez alapján kereshetsz a szériában másikat, amiben nincs gomb, de a TME-nél nem láttam. Szerintem a lábkiosztás is más, és ahol 2 láb van, az a kapcsoló, így némi drótozás is kell a középső láb szembe átvezetéséghez. TME-től tudsz rendelni pl. a HR elektronikánál minimális felárral, és akkor nincs szállítási költség sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
(#) Hovorka Marcell válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szia! Megnéztem. Hajszál pontosan így néz ki az enyém is. Az egyik oldalon 2 lába van, vele szemben pedig 3, ahogy a képen is látszik. Tőlük 90°-kal pedig középen 1 láb és vele szemben szintén 1.
Nagyon köszönöm a gyors és hasznos infókat
Boldog Új Évet Kívánok!
(#) Hovorka Marcell válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Amúgy tök érdekes, mert az oldalon, amit küldtél 10 mA-nak írja, a Conrad oldalán ugyanilyen kinézettel már csak 1 mA-nak írja. Na most legyek okos!
(#) promise válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Mindenképp nyomógombosat keress. Az encódert forgatva tudod kiválasztani. a nyomógomb megnyomásával pedig rögzíteni az aktuális effect-et.
(#) Hovorka Marcell válasza promise hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Igen így van.
Nagyon szépen köszönöm még egyszer az Óriási segìtséget
BUÉK!
(#) Hovorka Marcell hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Van egy kapcsolási rajzom a keverőről, csak sajnos nekem kínai
Annyit tudtam meg, hogy ALPS enkóderről van szó, EC12E..................... a cikkszáma, legalább is így kezdődik. Van köztetek, aki ki tudná bogarászni, hogy a keverő Programgombja milyen enkóder?
Nagyon NAGYON köszönöm!
(#) Massawa válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Nagyon mindegy mi van a rajzon. Olyan kell, ami méretben passzol és van rajta nyomogomb. (5 kivetetés) Com, EncA, EncB meg a SW7A. A többi lényegtelen.
(#) Hovorka Marcell válasza Massawa hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Értelek. Találtam a neten ugyanolyan kinézetben 1mA-eset és 10mA-eset is. Szerinted?
(#) Massawa válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Mondom hogy mindegy. 4k7 ellenállást kapcsol 5 V és a GND közé az meg kb 1 mA.
(#) antiktelefon válasza Hovorka Marcell hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A képen abszolút nem látszott, hogy 5 lábú, de tényleg annak kell lennie a funkciója miatt. Ha fizikailag belefér (bele kell férnie...) akkor az teljesen jó. Maximum az fog különbözni, hogy egy fordulatra hány impulzust küld, de az itt nem számít.
TME rendelésről lásd amit feljebb írtam.
De pl. a TME oldalán ki tudod listázni a többit is, ha a linkelt nem tetszik: link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) Hovorka Marcell válasza Massawa hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Köszi
Köszi!
KÖSZI!!!
(#) djcaveman hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Sziasztok.
Behringer PMH518M került hozzám javitasra.
Elózmény: Nincs hang. a kimenetre csatlakoztatott hangfal halkan kattan egyet bekapcsolűskor.
Hibafeltáráskor a következóket találtam: a pozitív tápfeszültség nem jelent meg a C6 puffer kondenzátoron sem, ezt egy furatgalván kontakt hibája okozta. Elháritása után, a kimeneten 2,3V körüli, pozitiv feszültség jelenik meg ami akár 5V-ig is felkuszik. Alább leirom a tranzisztorokon feteken mért feszültségeket. A tranzisztorokat mérve jónak találtam, a feteket cseréltem 240, 9240 típusra. A nyugalmi áram beállítható (VR1) az előírt 5mV beállításával az R1 en mérve. R3 - 47R, R11, R7 220R jók. D2, D4 zenerek jók. T4-T5 jó. Valami mégsem ok. Ami biztos, hogy igen gyenge a minősége a nyáknak.. Az ic4 hibás volt (valószínű a hiányzó táp miatt) cseréltem.

T1
B - -0,3V
E - -3,6V
C - -4,3V

T2
G - -33,5V
D - -2,3V
S - -37,2V

T3
G - +33,8V
D - - 2,4V
S - +37V

T4
B - +4,1V
E - +3,5V
C- +33,6V

T5
B - -4,3V
E - -3,7V
C - -33V

ic4
1 - +8,6mV
2 - +5,6mV
3 - 0V
4 - -14,9V
5 - +63mV
6 - 0V
7 - +95mV
8 - +15,1
(#) ferci válasza djcaveman hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Szia!
A T1 biztos nem jó, ha a mérésed hibátlan. E_B között nem lehet akkora feszültség.
Elírtad szerintem.. Emitter a -4.3 V, bázis a -3.6 V.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) reloop válasza ferci hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
A T1-et elírta. T1 emitter = T5 bázis.
(#) ferci válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Ja... aztán a feteket is fordítva..
T2 S +37, T3 S -37...
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) reloop válasza ferci hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Sajnos IC-t kell cserélni a kollégának, az 5-6 lábak közötti 65 mV-tól a tápon kéne lenni a 7-esnek.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem