Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   247 / 253
(#) madzagos válasza janigel hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Nincs benne.
(#) janigel válasza madzagos hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Értem.
Pedig úgy lenne kerek.
Vagy annyira rossz a vétel?
(#) kleinie válasza madzagos hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Szép munka! Valami hasonlót szeretnék én is építeni, egyszerű fa burkolat, 4 IN-12, elválasztónak meg INS-1. Egyelőre gyűjtöm az információkat, tápot tervezgetem.
(#) sooty válasza janigel hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Idézet:
„Utak? Ahova mi megyünk, nincs szükség utakra. (Emmett L. Brown)”
Használjunk wifis szimulátort!
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) janigel válasza sooty hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Bővebben ?
Miből áll.
(#) sooty válasza janigel hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Esetleg ha visszaolvasol egy pár hozzászólást... Esp8266 alapu dcf szimulátor. Itt keccsölök vele két napja...
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) janigel válasza sooty hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Ok, köszi látom.
(#) sooty válasza janigel hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Egész használhatónak tűnik. 1 mp-n belül van a hiba, de szerintem lehetne rajta javítani. A képen PTB hivatalos dcf77 idő és a GPS szinkronú órával összehasonlítva.
(#) Unfi válasza sooty hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Köszi, hogy megoldottad. Ügyes vagy!
(#) sooty válasza Unfi hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Probáld ki az előző hozzászólásomban mellékelt .ino-t, hogy nálad hogy viselkedik. Ez már az a változat, ami egy perccel tovább ad ki dcf kódokat. Állítólag a hét napjával voltak még problémák, de azt már javították. A pontosságát majd még megnézem, most egyelőre ez a változat jó a teszthez.Én ezt próbáltam ntp megoldásként, jól működött és a beállitó felület is hasznos. A kettőt össze lehetne kombinálni, hacsak meg nem találjuk valahol már készen...
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2018
(#) Unfi válasza sooty hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Sajnos valamiért nem pontosít. Router látja, ino betöltve, és mégsem.
(#) sooty válasza Unfi hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Akkor a szintek nem jók. 10k felhúzó ellenállás sem kell. Ha bemegy az órába a jel és villog a led, be kell hogy álljon a mul
e.
(#) sooty válasza Unfi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Az elektoros kapcsolásban van egy tranzisztor... Próbáld ezzel az invertált kimenetű (an én logikám szerint nem invertált ) .ino-val.
(#) Unfi válasza sooty hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Köszi, most már lesz rá több időm. A szintillesztést átnézem, mert van a mule-ben egy 10k felhúzó, és van a szintillesztőben is egy 3k3 ellenállás. Kettő felesleges!
(#) Unfi válasza sooty hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Hát úgy néz ki, hogy ez az ino kell neki. 1 percen belül pontosított.
Nagyon szuper! Köszönöm!
(#) sooty válasza Unfi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
A tranyó... Nem is néztem, hogy mivel csinálta a szintillesztést és invertál. De a mule invertált jelet vár, de a progiban az invertáltat hivja normálnak...ja és a program hibája miatt a mule így se úgy se ment
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) kistee hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítsetek légyszi, mert elakadtam... építettem egy Overkill órát az oldalon lévő cikk alapján. Néhány dolgot változtattam:

- 16F84 helyett 16F628A-t használtam. Uwe Nagel oldalán megtaláltam a forrást, amit minimálisan módosítottam (cblock 0x20, Comparator off és az include fájl cseréje) MPlab-bal lefordítottam 628-asra. Fordításkor "Release" és Absolute kódot kértem.

- a kijelzőpanelt is kissé módosítottam, mert nem akartam alávilágító LED-eket és így egy kissé szellősebben mehetnek a vezetősávok. Az átkötések szigetelt vezetékből készültek és szereléskor alaposan ellenőriztem, mert kissé neccesnek tűnik a terven.

A hibajelenség: bekapcsoláskor nem 12:34-re áll, hanem 13:35-re. Az óra jár, de csak a páratlan számokat jelzi ki. Arra gyanakodtam, hogy a PIC 10-es lába és a 74141 3-as lába között állandó magas szint van valami miatt. A vezetősávra rácsipogtatva nem tapasztaltam sem szakadást, sem zárlatot a szomszédos fóliacsíkkal.

Megpróbáltam ezt a vonalat egy 10kohm-mal testre húzni (hátha lebeg), de nem segített.

A 74141-et kicseréltem egy másik működő (tom25-féle) Nixie órából kiszedettre, de ez sem segített. Kicseréltem a PIC-et is egy vadiújra, de ez sem hozott eredményt...

Van valami ötletetek, hogy hol lehet a hiba, mit nézzek meg?

Mellékelem az általam áttervezett kijelzőpanelt és a módosított asm fájlt, hátha mégis abban van a hiba. Most látom, hogy az asm fájl 4,194 MHz-es kvarcot tételez fel, én 3,2768 MHz-est használok. De szerintem ettől még működnie kellene, csak a pontossága lenne rosszabb.. vagy ez lehet gond?

Kösz!
(#) sooty válasza kistee hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
A komparátorokat kikapcsoltad a 16f628—ban? Valószínű bemenetként üzemel az a kimenet, ami a 74141 A bemenetére megy.
(#) sooty válasza kistee hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
(#) kistee válasza sooty hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Igen, elvileg kikapcsoltam, A mellékelt asm 239. sorában, ott kezdődik a main blokk.
(#) kistee válasza sooty hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Köszi, ezt majd később, előbb ezt tenném tisztába.
(#) sooty válasza kistee hozzászólására (») Dec 26, 2018 / 1
 
Másik ötlet, hogy config biteket át kellene nézni, az mplab nem kapcsolta-e ki azt a kimenetet. Sanszos, hogy az LVP engedélyezve van és az fogja a PGM lábat. A kvarc csere csak a #define TICKS sorokban a 100-ast kell választanai, kivenni előle a ;-őt. Attól el kéne indulnia.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2018
(#) kistee válasza sooty hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Köszi, ez volt a megoldás! Azon a lábon van az LVP is, azt is le kellett tiltani: _LVP_OFF

Most már 12:34-nél kezd.

Még egy kérdés: az Overkill óra milyen DCF jelet vár? Pozitív, vagy negatív logikásat?

Még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) sooty válasza kistee hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Ugy emlékszem pozitivat vár. Szivesen!
(#) Unfi válasza kistee hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
A DCF vevő 2 kimenete nyitott kollektoros, tehát csak negatívba tud húzni. A kimenő impulzusok szélessége, a jel/szünet aránya negált a két kimeneten
(#) sooty válasza kistee hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
___|```|____________|``````|_________ az overkill ilyet vár

````|__|``````````````````|____|````````````` a mule v2 meg ilyet...
(#) sooty hozzászólása Dec 28, 2018 / 1
 
Az Elektoros DCF szimulátoron néhány módosítást végeztem, remélem előnyére. Íme a két .ino invertált és nem invertált kimenetre. D1 Mini -vel próbáltam azzal jól működik és könnyű is feltölteni rá a programot usb-n keresztül. A szintillesztést egy kis fetes panel csinálja és az egész a d1 minire lett felépítve. A működését mule v2 nixisórával próbáltam amiből a dcf bemenet 10k felhúzó ellenállását kivettem. A D1 mini 5v 3.3v GND lábaira értelemszerűen csatlakozik a szintillesztő HV, LV, és a két GND. Az óra dcf bemenete a HV2-re, a D1 mini D4/GPIO2 lába pedig a LV2 bemenetre megy.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
(#) Hp41C hozzászólása Dec 29, 2018 / 2
 
Mule-2 Nixie óra módosítás éjjeli baglyoknak:
Egész órakor adott hangjelzés a következő képen működik (remélhetőleg):
ha a kezdet és a vég óra beállítás megegyezik, nincs hangjelzés,
ha a kezdet kisebb mint a vég óra beállítás, a kezdő órától a vég óra előtti egész óráig lesz hangjelzés,
ha a kezdet nagyobb mint a vég óra beállítás, a kezdő órától a vég óra előtti egész óráig lesz hangjelzés (pl. éjszaka).
A távirányító kiosztása megfelel a cikkben leírtnak.
(#) Unfi válasza sooty hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Működik! Köszi.
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Köszönjük!
Következő: »»   247 / 253
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem