Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   717 / 841
(#) Egri Frédi válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszi, de csak a kijelző érdekel ... A táp megvan.
(#) gcsabee válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
A típusa rajta van a képeken amit linkeltél: kaifu fr-4
A google nem nagyon ismeri .
(#) Egri Frédi válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
50 $ ???? Na, ne ... Ez viccnek is rossz !
Biztos, hogy ez lenne a tipusa ? Hány aranyrúd van benne ?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) 13_Balu50 válasza Medve hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod, akkor felejtős, marad a 24V AC.
(#) 13_Balu50 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod, megnéztem a hivatkozást 2-3 ezer Ft-ot nem adok egy IC-ért. A másik megoldás érdekel, én is arra gondoltam fentebb . Ha csak az IC-k tápellátását kellene 36V-on belül tartani azt egy step Down panellal megoldható, vagy nem ? Új nyákot nem akarok csinálni, azért rendeltem kit-et, ha túl bonyolult az átalakitás, akkor hagyom az egészet, beérem azzal amit tud
DC 30V/3A -el.
(#) dB_Thunder válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Most néztem ebben nem 4es műveleti van hanem 3db szimpla...
A U2-nek mindenképp a teljes tápon kell lennie mert egyébként nem tudja kivezérelni a tranyókat!
A másik 2-t lehet step-down-ról hajtani.
U2-nek pedig De kereshetsz másikat is.
(#) Medve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Nem lesz zajos a step-down-tól?
(#) dB_Thunder válasza Medve hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Az függ a dc-dc zajosságától, az ic tápelnyomásától, egyéb szűréstől.
Azt is meg lehet kérdezni, hogy mennyire brummos a táp...
De használható analóg stabkocka is.
(#) 13_Balu50 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsot, 24V-os stab IC eleve van a paneleken, a ventiknek, de nem kell ventillátor mert hatalmas két hütőbordára lesznek szerelve a végtranyók. Az U2 -es Ic helyére meg Medve fórumtárs által javasolt opa445 lesz beszerezve, aztán meglássuk, csak érkezzen meg a kit, ami még kb 2-3 hét.
(#) Egri Frédi hozzászólása Jan 8, 2019 / 1
 
Kicseréltem a LED -eket. Íme pár kép ...
Egy áramkorlátban, egy DC OFF és egy "felcsavarva csutkára". A kék még mindig fényesebb kissé, de mostmár így marad. Pontos, jól működik és "visszaáll" a beállított értékre. A felhasznált alkatrészeket figyelembe véve az ár/érték arány is elfogadható.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) Egri Frédi hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
És íme két kép a belsőről. Az egyik a saját a másik egy "bolti" ...
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Van 2x35v 100va trafóm. Van valakinek hozzá való kapcsólás?
(#) Egri Frédi válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 1
 
Mit szeretnél belőle építeni ?
(#) tbarath válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 1
 
A topic alapján én labortápra tippelnék, de ennyi infó alapján tényleg bármi is lehet.
De ha tápot akar, akkor jó helyen jár, tele van kapcsolással a topic.
(#) kissattila88 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Labortápot szeretnék.
(#) Ge Lee válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Tovább kell a hozzászólóknak barkochba-zniuk, vagy legalább annyit elárulsz, hogy a két tekercs független egymástól, vagy középmegcsapolásos? És ha esetleg utóbbi, akkor az bontható-e, vagy szeretnéd-e egyáltalán bontani?
(#) Ghoost válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia!
Az adatokbol arra tipelnek, hogy 30V 1.5A terhelhetosegu szep labortapot tudsz epiteni.
Nem hiszem, hogy a szekunder vastagabb huzallal lenne tekerve.
S ha meg az a 2x35V ket [fizikailag is] kulon tekercs is, akkor az ajanlat 2x is megvalosdithato belole. 2x35V * 1.5A ~ 100W
(#) Egri Frédi válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Azért azt mondjuk már el -bár valószínűleg tudja - hogy egy labortáphoz kell visszajelző és többnyire hűtőventillátor is. Ezeknek szintén van feszültség igénye, ami ennél a trafónál nem áll rendelkezésre.
(#) Ge Lee válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Nem, viszont bárhol tud venni hozzá dupla szekunderű nyáktrafót.
(#) Egri Frédi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ez igaz, viszont akkor elkezdünk venni a nagykabáthoz gombokat, zsebeket, gallért, stb ... majd rájövünk, hogy a sok tartozékhoz kell egy másik nagykabát ...
(#) Ge Lee válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Na nem már. Akkor most azt mondod, hogy hajítsuk el a fiókban talált, meg innen onnan olcsón megszerzett trafónkat, ami magához a táphoz tökéletesen megfelel, és csináltassunk inkább tizenezerért egy olyat amin vannak segédfeszültségnek való szekunderek is? Ez lenne az olcsóbb és jobb megoldás, mint venni mondjuk egy ezresért egy nyáktrafót?
Nem tudom mennyire vagy képben az árakkal, de egy használt trafót sokszor adnak már az új árának a harmadáért, negyedéért is. Venni kell hozzá egy nyáktarfót. Na bumm.
(#) furko válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Igen! Vagy bontani rádióból, magnóból, videóból, régi dugasztápból stb. Én annó tekertem magamnak, pár óra alatt megvolt.
(#) fastaction hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Toroid trafóra nem tart semeddig rátekerni pár plusz szekundert , ha nincsen kiöntve a közepe . E - I magos trafóra is megoldható . 4 műszer áramigénye 4 mA . Két ventilátoré , pedig 360 mA . Szerintem ! Én így oldottam meg .
(#) Egri Frédi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Nincs mindenkinek olyan malaca, hogy kilóra veszi a toroidokat. Aztán 1 - 2 db. eladása után megvan az egész vételár. Nem írígykedek, én is így csinálnám ...
(#) Ge Lee válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 9, 2019 / 1
 
Sehol nem volt szó toroidról, a kérdező ezzel a mondattal kezdte: "Van 2x35v 100va trafóm." Ha ez éppen egy teletömött EI, akkor arra elég nehéz lesz még pluszban tekercseket feltenni. De ha netán toroid, én akkor sem ekecselnék rá semmit, egyszerűbb is meg célszerűbb is egy nyáktrafót venni. Az új sem egy eget verő összeg...

Ha ez megnyugtat, egyet leszámítva nem toroid trafó van a tápjaimban, hanem vagy EI trafó vagy kapcsolóüzemű táp. Amit meg kilóra vettem, abból eddig még egyetlen egyet sem adtam el, hiszen nem azért vettem őket hogy eladjam. De az 500VA-est majd el fogom, mert az nekem nem kell. Egyébként meg, ahogy én megvettem őket kilóra, úgy bárki megvehette volna, ha éppen megnézte volna a hirdetést... Meg ha lenne mindenkinek annyi esze, hogy egy ilyen 12V-os trafóval nem csak 12V-os táp építhető, hanem akár 30V-os vagy 60V-os is, akkor nem ugraná át csípőből a 12V-os hirdetéseket...
(#) kissattila88 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Toroid közép megcsapolásos trafó.
(#) Ge Lee válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Nekem kicsit fura, mert középmegcsapolással ritkán készítenek toroidot, ha meg mégis, akkor végfokhoz valót, de az meg a feszültség/teljesítmény arányait nézve nem stimmel, mert amekkora teljesítményű erősítő lenne ebből, ahhoz kevés a 100VA.
Ha nem tudod a közepénél szétbontani 2 független tekercsre, akkor csak 2 dolog jöhet szóba, vagy csak az egyik tekercsfelet használod aminek nem sok értelme van, vagy mindkettőt, de ekkor közel 100V-od lesz pufferelve, tehát egy 100V/1A-es tápot tudsz építeni hozzá. Van itt ilyen rajz a topikban, EM-1 névre hallgat.
Illetve van még egy megoldás, egy szimmetrikus labortáp, a nullához (trafó közepéhez) képest +/- kimenetekkel, ilyen az ELPS-1 nevű labortáp, de abban át kell méretezni egy két dolgot, mert ha jól emlékszem +/-30V-ra készült eredetileg. Abból egy nullától kb. +/-45V-ig állítható labortápot lehetne építeni, amelynek mindkét ága egyetlen potival állítható. Végfokok élesztéséhez ideális.
(#) kissattila88 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Mono quad 405 adták el nekem.
(#) fastaction hozzászólása Jan 13, 2019 / 2
 
Lassan elkészül a tápegységem . Még egy hátlap szükségeltetik , illetve úton van plusz 20.000 µF kondenzátor . Abszolút stabil és jól szabályozható . A képeken is látszik , hogy a műhelyben talált dolgokból készítettem , amit lehetett . Tudom , hogy nem mindenkinek kellene , de a saját igényeimet 200% - ban kiszolgálja .
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Még kép .
Következő: »»   717 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem