Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   103 / 122
(#) BaloghFerenc hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Sziasztok !

Az lenne a kérésem, hogy Videoton Ra6363s-hez lenne -e valakinek hangoló gomb boritása, mert nekem le esett és rálett lépve, eltörött.
Meg venném, postát is álnám.

Köszi: Feri
(#) kmarton2000 hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. A videoton ra 6363 s erősítőm nem ad szép hangot, pontosabban túl sok a mély, és nagyon kevés a közép és a magas. Illetve a bal kimenet egy picit gyengébben is szól. Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
(#) CHZ válasza kmarton2000 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Loudnes kikotese megoldhatja a melyhang tobbletet.
(#) kmarton2000 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot !
(#) doktor válasza kmarton2000 hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Szia!
Valószínűleg, más a hiba ha mély többlet.
Próbáld ki valami jő minőségű műsorforrásról, valamint ha van rá lehetőséged másik hangsugárzó párral esetleg fejhallgatóval.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2018
(#) kmarton2000 válasza doktor hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
A hangfalak ,amihez vannak kötve ,egy másik erősítővel teljesen jól es tisztán szóltak, de koszonom a tanácsot!
(#) doktor válasza kmarton2000 hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Szívesen.
Szerintem, most érdemes meg mérni az erősítő teljesítmény sávszélességét.
Nem kizárható, hogy a gyári beállításoknak megfelelően működik, de másik erősítőhöz képest eltérő hangképpel.
Megoldható a változtatás, az egyik kézenfekvő módja a CHZ által is javasolt fiziológiai hangerőszabályzás kikötése.
(#) rozsdas111 válasza doktor hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Ezt a megoldást én kipróbáltam,nem tetszett. Jelentősen csökkent a hangerő.
(#) doktor válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 2
 
Szubjektív érzet,sok embernek tetszik a mélyben magasban kiemeljük hangkép, még szebb hangzású erősítőkön is.

A korrekt megoldás a választható, loudness.
(#) CHZ válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Ha jól kotod ki, nem okozhat hangerőcsokkenést.
(#) rozsdas111 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
A leírás szerint két kondenzátort kellett kivenni.
(#) CHZ válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Ez nem okozhat hangerö csokkenest, poti szabalyozási karakterisztikája változhat csak.
(#) rozsdas111 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Igen ezt elnéztem. Amit én csináltam az a meghajtó fokozat erősítésének csökkenése. Amit akartam az a fiziológiai hangerőszabályzás megszüntetése lett volna. Ez lenne elvileg a loudness kiiktatása. Bővebben: Link
(#) kmarton2000 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm a a sok segítséget !
(#) CT-3 hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
Sziasztok. A 6363-nál a végfokpanelt ki tudom húzni a helyéböl ha az oldalsó müanyag támasztókat kipattintom? Füstölni kezdett a jobb oldali végfokon a pici tekercs,gondolom a végfoktranyóknak annyi.
A végfoktranzisztoron kivül más is tönkremehetett?Az normális ennél a cuccnál,hogy gondol egyet és elszáll?
Köszi a segitséget!
(#) mugab válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Csavar is tartja alul, ha jól emlékszem, a meghajtótranyók is simán elszállhatnak.
(#) djhans válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Ellenőrízd a hálózati 800mA-es bizti értékét is. Ha megfelelő van benne akkor ha jól emlékszem nem fajul odáig a dolog, hogy füstöljön az az ellenállás mert a bizti kiolvad.
(#) CT-3 válasza djhans hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Köszi mindkettötöknek a segitséget.
(#) bekeipeter válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
A vég-, és mehajtó-tranzisztorok mellett tönkre szoktak menni az áramhatároló tranzisztorok is és a nyugalmi áram beállító tranzisztor, de ilyenkor a nagyjelű erősítő tranzisztor is elszáll. Ha a négyjelű erősítő tranzisztor elszáll, akkor érdemes a differenciál erősítő tranzisztorokat is kimérni.
(#) CT-3 válasza bekeipeter hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Hát megnyugtattál Egy képed nincs véletlenül ahol ezek a tranyók bejelölve vannak?
(#) bekeipeter válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ha az összes tranzisztort kicseréled, az lesz a legegyszerűbb.
(#) CT-3 válasza bekeipeter hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Elkezdem a végtranyókkal,talán szerencsém lesz,a többi nem szállt el.
(#) Csupasz hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Vidi Cleopatranal mi okozhatja azt a hibát, hogy kb. 2 óra használat után a készülék enyhén elhalkul, majd kb.10s után ismét visszaerősödik. Aztán ezt ismételgeti, nem periodikusan.
Köszönöm a segítséget.
(#) atim7 hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok! A problémám a 6363-nál,hogy a jobb oldal erősen sistereg. A szabályzó modult kivéve nincs sistergés.Cserélve lettek a kondik és a tranzisztorok a szabályzó modulban. Köszönöm előre is a segítséget.
(#) bekeipeter válasza atim7 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Hasonlítsd össze a két oldal tranzisztorainál a feszültségeket!
(#) bekeipeter válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Pucold meg a modul lábait, és nézd meg a csatlakozókat.
(#) atim7 válasza bekeipeter hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm szépen!
(#) CT-3 hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Kicseréltem a végfoktranyókat és az összes tranzisztort a végerösitö panelon.Bekapcsoltam,megint kiégett a biztositék.Enyhe füst is jött,azt nem tudtam megállapitani pontosan honnan,de nem a kis tekercsekröl.Mit nézzek még meg?Minden tranyó vadi új.Vagy volt.
A másik fele viszont rendben müködik.
(#) Gafly válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Lehet érdemesebb lett volna méregetni picit az ész nélküli "összes csere" előtt?
Akkor most jön az összes kondenzátor csere?
Vagy mi koncepció?

Legalább egy multimétered van?
(#) CT-3 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Van multiméterem.Meg eszem is.Akkor az összes kolléga aki itt javasolja a végfokpanelon lévö tranyók cseréjét,rossz koncepciót választott.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
Következő: »»   103 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem