Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátoros fúró (üzemeltetése hálózatról)
Lapozás: OK   17 / 17
(#) Puskaporos válasza vargaf hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ezer bocsánat, hogy csak az utolsó 10 oldalt nem olvastam el , mert a kérdés az elején van , ahol a válasznak is lennie kellene, de sajnos az ehez hasonló hozzászólások miatt a 80% az értelmetlen és felesleges, épp úgy mint a te megtisztelő válaszod is. XI. Türelmem van. De értelmetlen hozzászólásokat nincs idegrendszerem elolvasni.
(#) Puskaporos válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 16, 2019 2 /
 
Köszi. Tudom , hogy van külömbség a két motor között. Már csak azért is mert kipróbáltam mindkettőt egy 12v 5A-es adapterrel , és naggyábból 3/4 olyan erő van a 12-esbe , de a fordulatot nagyobbra tippelem , de nekem nem a vasember átfúrásához kell, hanem csak 60x4-es és 40x4,5-es facsavar behajtásához 2-es előfurással. De mindegy lényegtelen, mertúgy sem kapok számomra érthető nyelven választ. ( "amatőr" )
(#) szs válasza Puskaporos hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ejnye
Megkaptad a választ: menni fog arról a 12- voltos tápról, csak sajnálkozott, hogy kiszedted a régit.
Csak (mint a kérdésed felett pár hsz.-sal fentebb meg is található) erősen túl kell méretezni.
Inkább egy 12V-os (150-250VA-es) trafó+20A egyenirányító nem jobb lenne?
(a 350W-os táp pont a 12V-os ágán a gyenge)

(de tényleg olvasd el e csekély 17 oldalt, van megoldás leírva)
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) Puskaporos válasza szs hozzászólására (») Jan 16, 2019 2 /
 
Értem én , csak az ember abból próbál alkotni ami adott. Mint nállam is a tápegység. Mig egy 250va -es trafó 1x12 voltos laza 12 ezer . Annyiból akkor veszek hozzá 2 aksit és bír vagy 3-4-5 évet és nem húzom a tyúkbelet. Érted a lényeget. Én értem , hogy van megoldás csak sok a kérdés, sok az értelmetlen válasz, amire meg találom a jó választ addigra lesz....m az egészet " amatőr" mert az meg chinai nyelven van irva. De mint mondtam. Lényegtelen. Azért köszi.
(#) szs válasza Puskaporos hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Én az egyikhez a 14,4V-oshoz használt trafót vettem, 200VA 17 V-ost -3000-ért. Nem muszáj használt géphez rögtön újat venned.
(még nekem is csak félkész, összedugdosva, kipróbálva ugyan volt, de csak az asztalon )

De ha van az a tápegységed, hát ki kell próbálni vele. Csak: van, amelyiknél az 5V-os részre ha nem teszel terhelést, akkor nem megy. Ha teszel, akkor is letilthat az indításkori lökés miatt. De ehhez ennél jobban nem értek.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) Moderátor hozzászólása Jan 17, 2019
 
Kérjük, hogy a trágár, személyeskedő és alpári stílust hagyjátok abba. Értelmes emberek, értelmes módon vitáznak. Köszi!
(#) antikzsolt válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Az tuti. Volt már a kezemben egy azon gyártótól 6-12-14-19 csavarbehajtó. A maguk területén mindegyik jó volt. De a 19V csavarbehajtót különösen megterheltem. Falat, fát fúrtam vele. 8-10 mérettel. Nem azt mondom hogy könnyű volt de ment vele. És elég erősen kellett tartanom hogy ne forogjon ki a kezemből.
A 6v a kialakítsa miatt inkább a pc körében tudnám elképzelni.
(#) Puskaporos hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Üdv Moderátor.
Amennyiben rám gondoltál az esetleges " személyeskedő " válasz terén akkor elnézést, hogy válaszoltam egy a semmitérő válaszra. " Alpári " stílust viszont nem rémlik, hogy használtam volna.
(#) gaben62 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
üdv. nagyon jó erős Parkside csavarbehajtó+fúrógép, van a Lidl-ben 12V/1500mA, Li-ion akkuval,
28nm. nyomaték, 1,2-10mm. lecsavarható, Spindle lock, tokmánnyal, ledes töltés-kijelzővel,
2sebességes, odahaza, műhelyben bármit ki tud fúrni, bevált, gép, most 9900ft.ért, a héten, akciós árban.
Akinek szüksége lehet rá, a munkájához, vagy hobbihoz, az ne hagyja ki.
Nekem bevált, 4éve használom, a Dee-Walt hasonló, csak kisebb méretű gépe 10,8V-akkuval, 60ez.ft. körül van..
(#) antikzsolt válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Black+decker használok jelenleg hálózatit. Ha jól tudom kicsit erősebb mint 500w. Ház körüli munkára jó. Egy kis gipsz keverés vagy csemperagasztózásra.
Van még egy akkus fúróm is. Sajna ott az aksi és a töltő elektronika is elpusztult. Ionosra akarom fejleszteni. ipari használatos aksikkal méghozzá. Csak hogy van e értelme még nem tudom. Ritkán használtam.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Majd ha lesz benne jó akksi, sűrűn fogod használni!
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Hát ha majd jön a gipszkartonozás akkor jó lesz biztosan. 1Ah aksival is elvoltam 1 napig. Egymagam rakodtam fel a falra 2.5nm táblákat.
(#) Inhouse válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Ha NiMH, vagy NiCd volt, akkor pont nem lesz jó a feszültség LiIon cellákkal. Esetleg úgy kell belőni a fordulatszámot, hogy nem járjon csúcsra, csak a névleges feszültség átlagig.
(#) antikzsolt válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
12V volt gyárilag. Így annyira nem probléma 9 akit teszek bele 3 felé osztva. 12.6V ha frissen fel van töltve.
(#) Inhouse válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Az jó, nekem 9,6V-os B&D-em van...
(#) Istok69 hozzászólása Máj 23, 2019 /
 
SEGITSÈG KELLENE.! ! Tisztelt kolègá szeretnèlek beneteket tisztelel köszönteni . Az oldalon UJ FELHASZNÁLO vagyok bocsánat a helles irási hibákèrt elöször majd ,,ez az egy dolog egy dolog amit nem szeretek ,,nem tudok kisèrni. Bocsánat.Van egy Makita 12 voltos aksis furom ,- ez körè kèrnèm szives segitsègetek . CSak kicsit sanditok az elektros dolgokhoz.A Makita -- Aksi -- meghalt az aksija.vège lejárta magáèt.GONDOLTAM átalakitom tápegysègesre (trafosra) de hogyan mijet mimodon -- de szeretnèk ojat -- tápegysèget amit beletudnák hejezni az aksi tároloba - gondoltam tápegysègre12_14 voltos egy 180watos meg hogy 10Amper bár legyen mert hát nyomatèkra használatra gondoltam 10 de szerintem mèg több is lehetne.mert csak inditáskor 5-6 ampert huz KÈRNÈK SEGITSÈGET NAGYON SZÈPPEN MEG KÖSZÖNÖM ELÖRE .Ja ès mèg kèrdèsem találtam a neten egy 12 voltos 180 vatos 15 amperos tápegysèget ijet tudnèk hozzá használni ??? de nem szeretnèm hogy ki füstöljön .
(#) Istok69 hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Sziasztok mindenkinek A SEGITSÈGETEK KELLENE SOS !!
(#) bbalazs_ válasza Istok69 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Szerintem egy használt autó akkumulátorral jobban járnál. Szinte mindenkinek van otthon egy levetett, az ampert "korlátlanul" bírja, szinte ingyen van.

A hálózatiról meg nem lehet megmondani, hogy meddig bírja. Vagy beleteszel egy biztosítékot, ami 10A-nál leold. És ha már mindenképpen madzagos lesz, akkor a tápot ne építsd bele, mert nehéz lesz.
(#) Gafly válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2019 / 1
 
Idézet:
„És ha már mindenképpen madzagos lesz”

Madzagos jó fej.
(#) citromzsinor hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Sziasztok!

9,6v akkus gépemnek meghalt az akksija, jobb híján egy 20v 3,25A laptop tápot találtam itthon.
Tönkreteheti-e a motort az ilyen használat?
Mit tehetnék, hogy fedezni tudjam a fúró nagyobb Amper igényét?
(#) Kovidivi válasza citromzsinor hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Buck convertert használj. 20V már elég sok, az indulási áram a laptoptápodat fogja túlterhelni. A motor leéghet.
(#) Kovidivi válasza citromzsinor hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Szerintem jó lesz. Minél nagyobb áramút válassz, az a tuti. 12A már elegendő lehet. Tesztelni kell, mit kér a géped.
(#) ferci válasza citromzsinor hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Próbáld először egy közepes terhelésnél a felvett áramot megmérni 9-10 voltról ( valamilyen tápról ) és számolj - nem biztos, hogy a laptop táp elég lesz-e ( 20 V x 3.25 A >> 9-10 V x ..... A ).
Ez legyen az első. Az esetleges "megszorulásra" is gondolj.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2020
(#) Massawa válasza ferci hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Valoszinü, hogy nem fog menni. Én egy ilyen furobol épitettem egy állványos furogépet, a kapcsitápok egymás után kapcsoltak le ( még a 2O A-s is) abban a pillanatban amikor a motor egy kicsit leterhelödött. Végül egy marha nagy trafo vált be ( a szekunder tekercse kb 4 mm vastag a drot) ez birja, ( biztositék nélkül), de hordozhato kivitelben nem igen használhato a trafo mérete meg sulya miatt. Ráadásul a 1.5mm2 kábel ( kb 3 m hosszu) már komolyan melegszik 5-10 perc munka után. (Nincs ilyen kapacitásu áppramméröm, de szerintem induláskor, terheléskor több mint 20A.)
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2020
Következő: »»   17 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem