Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 72
(#) Sági Lászlóné hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Vettem ehgy BEEM tipusu kávégépet. Az eladó elfelejtette mondani, hogy nahéz hozzá szakszervizt, szakembert találni. Valószinü, a vizpumpa hibásodott meg. Hol lehet javittatni, van-e szakszerviz, vagy szakember. Ha tudsz ilyet, telefonon keress meg. Köszi: éva Tel: ****

A rosszindulatú visszaélések elkerülése érdekében a telefonszámodat nyilvános oldalra SOHA ne írd ki!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Jules2 válasza Sági Lászlóné hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
A Beem típusú főzőben is ugyanaz a pumpa van mint más típusokban, így ha valóban az a meghibásodott alkatrész, akkor bármelyik kávéfőzőgép szervíz megjavítja.
(#) kovax1 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Az első fotón van az az egység, amit az én régi AEG Caffamosámban a hajtomű kisfogaskerekének a tengelye forgat. Erről a szerkezetről gondolom, hogy a pozicionáláshoz érzékeli a tengelyelmozdulást és innen tudja a vezérlő elektronika, hogy éppen hol áll a főzőegység nagy fogaskereke. Magán a főzőegységen és a hozzátartozó mechanizmuson nem találtam semmi mást, ami elektromosan bármilyen módon befolyással lehetne a pozicionálásra. A 2. képet elsősorban az összehasonlítás kedvéért tettem fel, hogy ne beszéljünk el egymás mellet, két teljesen más kialakítású gépről. Ezen már a helyén van (a daráló és a hajtómű motor között) az említett jeladó, amit a 3. képen látható lemezzel kell rögzíteni.
(#) saumur hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a Delonghi Magnifica esam 4000-es gépnél mit jelenthet, ha folyamatosan világít (nem villog) a vészjelző? led (felkiáltó jel egy háromszögben).
Előre is köszönöm a választ!
(#) JZoli válasza saumur hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Itt van a hibaleírás egy hasonló gépről:
Bővebben: Link
(#) berez hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok ,van egy szarvasi kávéfőzőm,újabban mindig tönkremegy a mikrotemp benne , 3.-at
rakom be (167 fokos),eddig jó volt ,csere után is jó kb 1 hétig.Tudja valaki mitől lehet?
Köszi ha adtok tanácsot.
(#) kviking hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok ! Tud valaki segíteni? Krups 8251 kávégép darálónak a kávétovábbító lapátja tört el. Lehet ilyet valahol beszerezni ?
(#) Mosomasa01 hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Bosch TED70151/DE13 kávégép időnként bekapcsoláskor kiírja lépjek kapcsolatba a forróvonallal, gondolom a szervízzel. Megnéztem a kerámiaszelep kapcsolóit, azok jók, aztán mikor előjött csináltam egy factory resetet, és jó volt egy darabig. Tudja valaki hogyan lehet belépni a service menübe? Vagy tudja valaki mi produkálja a hibát? A baj, hogy a hibát csak konnektorból való kihúzással lehet törölni!
(#) JZoli hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Hozzám került egy DeLonghi Magnifica kávégép. Az a baja, hogy bekapcsolták főzőegység nélkül, és a programmotor felment felső végállásba, és azóta nem akar innen visszamenni. A gép villogatja az alsó négy LED-et ami ilyen helyzetet jelez amúgy is. De nem hajlandó az egy- és két csésze gombjaira elmenni ebből a véghelyzetből. De annyit meg tudtam vele csinálni,. hogy teszt módban indítottam el így vissza tudtam hozni megfelelő helyzetbe a programmotort, de a kijelzés még mindig ugyanaz. Van erre valakinek ötlete?
(#) harmatij hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám mint fentebb JZoli-nak.
Delonghi Magnifica EAM 3400 S kávéfőzőn ki lett takarítva a daráló része, a főzőegység, és a mozgató motor is ki lett fújkálva illetve újrazsírozva a menet.
Előtte tökéletesen működött főzött, gőzölt.
Összerakás után indításkor a motor felső állásba marad és "General error"-t ír a kijelző.
Teszt módban tökéletesen működik a motor illetve a felső és alsó végállás kapcsolók.
Nekem úgy tűnik mintha elfelejtette volna az alapállását. (Csak alapállásnál lehet kivenni a főzőegységet)
A felső fő kazán új benne kb. 4 hónapja raktam bele.
Valakinek valami ötlete ?
(#) jethro hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok.
Tudja valaki,hogy a kapszulás főző hány fokon tartja a kazánt?
Köszi
(#) rammeradrian válasza JZoli hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
JZoli:
Szerviz módban tudod mozgatni a főzőegység konzolját?

harmatij:
Elvileg nem jegyzi hogy hol tart, a két végállás kapcsoló között mozog. A tengelyen lévő HALL jeladók, csak a forgást és annak irányát ellenőrzik, de nem jegyzik, hogy hol áll éppen a gép. Ellenőrizd a két mikrokapcsolót, és hogy a kis pöcök nem-e tört le a konzolról, amikor túlszaladt, ugyanis az nyomja be a végálláskapcsolót. Szerviz módban azért tudod mozgatni, mert akkor nem végállástól végállásig megy, hanem ameddig nyomod a gombot. Bekapcsoláskor ha nem érzékeli a végállást és próbálna indulni, de mivel végállásban van ezért nem tud, nem forog a tengely nem érzi a HALL jeladó hogy mozog, ezért kapod az errort.
(#) JZoli válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Nem tudom, hogy mit jelent a főzőegység konzolja, ennyire mélyen nem értek hozzá. Viszont, mint írtam tesztmódban simán megy le- fel a főzőegység.
(#) Smaragd hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Delonghi Caffe Corso automatám, ami kb. 1 éves. Saját vásárlású, napi 10-15 adagot főzünk vele szemes kávéból. Az elmúl napokban kétszer tapasztaltam azt, hogy az őrlőmű hajtása kerregő hangot ad ki, ilyenkor nem őrli a kávét. Kerregés után az egy és két adagos kávéválasztó gombon a zöld LED-ek egyszerre villognak, amit csak a gép ki -és bekapcsolásával tudok eltüntetni.
Kérdés: létezik ebben a kávéőrlőműben valamiféle kuplung, ami védi a megerőltetéstől? Esetleg túl kemény a kávészem? Idegen tárgyat nem látok, amennyire ez esetleg látható.
Ez hiba, vagy természetes jelenség?
(#) weresgyufa hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok.

Ilyen De'Longhi főzőfejhez létezik felújító szett, sajnos az enyém beleszaladt a másik felébe. A rugók elfáradtak, a csavarral együtt, megette őket a víz.
Ha lehetne felújítanám és nem vennék újat.
(#) forma3 válasza Braien724 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia!
Mire jutottál vele? Nekem időszakosan kb minden 4-5. főzésnél csinálja, de volt hetekig hogy jó volt. Csináltam egy videót a jelenségről, jól hallatszódnak dolgok:

jura.mp4
    
(#) forma3 hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Még annyi kérdésem lenne, hogy muszáj megvenni hozzá az eredeti jura vizkőtlenítő tablettát 4000-értm, vagy jó az olcsóbb is?
(#) Joe_001 válasza forma3 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ha tudod mi a hatóanyag, használd azt, ami az olcsóbb!
(#) forma3 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Igaz most nézem hogy 3 alkalommal jó, így már annyira nem vészes
(#) JZoli válasza weresgyufa hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Nekem lehet, hogy van ilyenem, este megnézem, és megírom, ha megtaláltam.
(#) verbation hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Sziasztok!

Jura E85 típusú géphez nincs valakinek kapcsolási rajza?
Volt egy kis égés a panelen és alkatrész beazonosítása őt kell.
Az E75 és kisebb gépeké nem teljesen ugyan olyan az nem jó hozzá.
Köszönöm!
(#) weresgyufa válasza JZoli hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ok nagyon szépen köszönöm előre is.
(#) verbation válasza gerenk hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Köszönöm!

Annyi kérdésem lenne még, hogy a kazánon lévő NTC nem jó, az új ára elég sok, de sikerült kideríteni, hogy 12kohm is az ntc, azt mivel ragasszam be a saruba?
Köszönöm!
(#) forma3 válasza forma3 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Hatóanyagot nem tudom, de ezek a kétfázisúak tényleg annyira jók lehetnek, vagy csak parasztvakítás? Bővebben: Link
Ezeknek a gépeknek a felépítésük nem nagyon különbözik gyártóként meg típusonként tisztítás szempontjából, nem?
(#) Djatis hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok.
adott egy saeco royal professional kávégép.
táp panelben volt szakadás.Na mindegy lényeg hogy a javításhoz mindent lehúztam róla és be is jelöltem alkoholos filccel mi hová megy.
Na ott rontottam el,hogy összerakás előtt tisztítás képpen átfújtam a panelt alkoholos tisztító spray-vel.
No innen már talán egy két csatit tudok visszadugni mert elvesztek a jelölések.
Tudna e valaki ehez bekötésről fényképet vagy esetleg rajzot mi hová megy.
Előre is köszönöm.
(#) proba válasza Djatis hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Youtube on van egy csomó szétszedős videó, jobb esetben ott látszik a vezetékek szinezése.
"saeco royal professional disassembly" képek/videók
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) kendre256 válasza Djatis hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
(#) Djatis válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
A művelet sikerült. Működik a gépezet.
(#) Djatis hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Sziasztok!

1 óra működés után újra elkezdett a táp panelen szikrázgatni ez a kis rész.
Előtte ugyanez volt csak annyi hogy elsőre bekapcsoláskor self test felirat és éreztem a szagot.
Kijelző panel működik kap tápot most is de az a rész mit vezérelhet ? Az első hibajjelenségnél ott megszakadt s utána én kötöttem át vezetékkel.
Van e ötlet ?
Vagy valakine akad e egy ilyen panel otthon ? még ha hbás is .
Köszönöm a válaszotokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
Következő: »»   34 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem