Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   505 / 838
(#) mateatek válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
A CD4067 mindenképpen kellemesebb, mint 3db 4052. De szerintem a szinteltoló dióda akkor is kell. Ha 5 voltos táplálást kap a multiplexer, és ha azt használjuk referenciának is, akkor a multiplexer vágni fogja a jelet. Tehát az átvívendő feszültségnek nagyobbnak kell lennie mint 0 volt, és kisebbnek, mint 5 volt.
(#) Hp41C válasza mateatek hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Egy Arduino 2560 helyből biztosít 16 analóg csatornát.
(#) vyky hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok. Egy dc motor fordulatát szeretnék pwm-el potméter segítségével szabályozni.
A kód jó,de mégis a motor csak a potméter félállásánál,kezd el pörögni,de teljes fordulaton.
Mit hibázok?
(#) KoblogPerGyok válasza vyky hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia!

Kódot tudsz adni? Elhiszem hogy jó, de ha minden hardver OK, akkor csak abban lehet a hiba. A hardvert meg a fórumon nem látja senki sem. (Azt meg nem is vágom annyira.) szóval, ha a kód jó, akkor csak hardveres probléma lehet. Ha a PWM jelet ki tudod mérni és az is jó, akkor a motor vezérlő elektronikában van a hiba. Ennyit tudok kód nélkül.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) vyky válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia. Persze adok.
  1. int motorPin = 22; //motor kimenet 3-as láb
  2. void setup()
  3. {
  4. pinMode(motorPin, OUTPUT);// 3-as láb kimenet
  5. Serial.begin(9600); //soros monitor bitsebeségének megadása
  6. while (! Serial);
  7. Serial.println("Speed 0 to 255"); //kiíratás a soros monitorra
  8. }
  9. void loop()
  10. {
  11. if (Serial.available())
  12. {
  13. int speed = Serial.parseInt(); //a speed változóba tárolja a soros monitorba beírt értéket
  14. if (speed >= 0 && speed <= 255)// ha az érték megfelel (0-255) akkor
  15. {
  16. analogWrite(motorPin, speed); //ezt az értéket kirakja pwm -re
  17. }
  18. }
  19. }
(#) KoblogPerGyok válasza vyky hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Milyen motor vezérlőt használsz?
(#) vyky válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
sima irf540n fetet.
(#) mateatek válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Az Arduino 2560 a gyengék fegyvere. Azzal még nekem is menne.
(#) KoblogPerGyok válasza vyky hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia!

Nem tudom mi lehet a gond. Bocsánat!
(#) vyky válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Semmi gond. Én is elakadtam
ezt
Utánoztam le,csak levettem a gomb kezelést,és a l298,beállításait,hisz az nem kell nekem.
(#) vyky válasza vyky hozzászólására (») Jan 21, 2019 / 1
 
Meg van a megoldás.Ha kicsit figyelnék akkor olyan lábra tettem volna a fet-et,ami pwm-ezhető
(#) KoblogPerGyok válasza vyky hozzászólására (») Jan 21, 2019 / 1
 
Ez volt az első gondolatom, de nem tudtam milyren Arduinoód van...
Ilyen is van!
(#) pisti21 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy 10 msec jeleket kellene előállítanom és ezeket 150 msec szélles csomagokba kellene tennem a csomagok között pedig 200 msec kellene hogy legyen. Ez folyamatosan ismétlődjön. A delay-jel meg tudnám oldani. Azt szeretném kérdezni ,hogy elegánsabb megoldással hogyan lehetne ezt elkészíteni?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Rober_4 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Nekem két kérdésem lenne:
-Az egyik, hogy ugye amikor töltöm fel a programot usb-én keresztük, akkor a soros kimeneten is megjelennek a feltöltő utasítások. Mivel ott egy MIDI kimenet van, és azon keresztül csatlakozik egy hangszerhez (Roland JV30) az megkapja ezeket az utasításokat, és jobb esetben csak lefagy, rosszabb esetben össze-vissza elállítódik. Tehát van-e arra mód, hogy ne jelenjenek meg a soros porton a feltöltő utasítások?
- A másik, hogy szükségem lenne változtatható frekvenciájú háromszög, fűrész, négyszög jelekre amik a pillanatnyi értéküknek megfelelően adnak ki 0-127-ig értékeket a moduláláshoz. Ezeket én úgy számoltam, eddig, hogy bevezettem egy frame változót és annak maradékos osztásával végeztem műveleteket. Például egy fűrészjel függvény a következőképpen néz ki:
  1. byte fureszjel(byte tvfreq) {
  2.   int gorbe = (frame * tvfreq) % 128;
  3.   return gorbe;
  4. }

A problémám az, hogy néha kicsúszik a szinkronból, meg nem tűnik egy professzionális megoldásnak, tehát nem tudom megfelelően finoman állítani a freq, venciát stb...
Minden ötletet köszönök!
(#) KoblogPerGyok válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia!

Én ezek alapján próbálkoznék.:

http://www.eprojectszone.com/how-to-generate-a-sawtooth-and-a-trian...duino/

De ehhez kell egy lowpass filter a kimenetre aminek az ellenállását és a kondi kapacitását is megadja, de ez frekvencia függő lehet. Ki kell számolnod az értékeket ha nem jók neked.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) Rober_4 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Igen tudom, nem írtam le jól, de nekem nem kintre kell a fűrészfogjel, hanem bentre. Tehát egy belső LFO-ra lenne szükségem. Közben számolgatom, hogy a 128 az kifejezetten jó szám a maradékos osztáshoz az új periódushoz, mert abban maradék nélkül megvan az 1,2,3,4,6,7,8,9,12. Lehet, hogy csak annyi dolgom lenne, hogy megcsinálom a maradék miatti korrekciót a többi értéknél...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Tehát a fame változóm 2048-ig lép el. Utána nullázom az időt. Az értékek 0-128-ig változhatnak a frameszám és a freq érték függvényében a fentebbi függvénnyel:
1freq-128lépés-16 rezgés
2freq-64lépés-32rezgés
3freq-42lépés-48rezgés
4freq-24lépés-85rezgés
5------
6freq-21lépés-97rezgés
7freq-18lépés-113rezgés
8freq-16lépés-128rezgés
9freq-14lépés-146rezgés
10-----
(#) D_Zsolt hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy projekt, amiben szeretném a kijelzőre írt szöveget magyarra fordítani, de már ott elakadok, hogy le sem tudom fordítani. Arduino vonalon kezdő vagyok, valaki elmagyarázná, hogy mit hová kell telepíteni/másolni, hogy a keretprogram megtalálja?

Erről lenne szó.

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) berkesandor válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Ezeket a .h -kat telepíteni kell.
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Közben láttam lett egy hiba: 4freq-32lépés-64rezgés, de közben rájöttem, hogy a frameszámtól(a gép 2048 loop után nullázza a frame változót...) függetlenné kell tennem a rezgéseket, így nem számít csak a 128-as maradék ami kezelhető, és független a gép ismétlődési periódusától a dolog. Tehát a görbe következő értékét az előző értékből számolom ki. A tvfreq tulajdonképpen most fordítottan arányos a frekvenciával, de ez mivel potiállásról van számolva végül is mindegy.--
  1. int elozogorbeertek=0;
  2. byte fureszjel(byte tvfreq) {
  3.   int gorbe = elozogorbeertek+tvfreq;
  4.   if(gorbe>127){
  5.     gorbe=0;
  6.     }
  7.  return gorbe;
  8. }
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) Bell válasza pisti21 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Ha ciklusba teszed, két delay megoldja.
Vagy 10msec megszakítással elszámolsz 15-ig, ami mindig megfordítja a kimenetet, majd tovább számolsz még 20-at, ami nem fordítja meg.
A végén nullára állítod a számlálót és a kimenetet és kezdődik elölről.
(#) D_Zsolt válasza berkesandor hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Nem kellett semmit sehová másolni/telepíteni, nagy nehezen rájöttem. A forrásban a <> jeleket kellett lecserélnem ""-ra két header include-nál. Viszont lefordulni nem akar, most már komoly mennyiségű hibaüzenetet produkál. No majd apránként Ettől függetlenül ha valaki ránézne, megköszönném!
(#) berkesandor válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Mire nézzünk rá? Másold be a hibaüzenetet.
(#) D_Zsolt válasza berkesandor hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Azért linkeltem az eredeti projektet, hogy esetleg letölti valaki rajtam kívül és ránéz Mint írtam, új az Arduino nekem.
Itt a hiba lista.
Kicsit elrettent, hogy berosált fordítás közben. Szeretném érteni, hogy mi a hiba és linuxon nevelkedtem, (több, mint 20 éve),ha a HUP-ot nézem, akkor 2006ban már gentooztam. Szóval nem teljesen idegen az egész, de nem is közeli ismerős, ezért kérdek itt!
(#) berkesandor válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Feltelepítettem:
De ezeket nem találom, én se, meg a fordító se.
Ezek hol vannak?

#include "MenuLCD.h"
#include "MenuEntry.h"
#include "MenuIntHelper.h"
#include "MenuManager.h"
(#) D_Zsolt válasza berkesandor hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Ezt használom.

Valami másik projektnél kellett letöltenem, nálam benne volt libraries-ban már.
(#) berkesandor válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
sketch\src\eeprom-config.cpp:1:27: fatal error: eeprom-config.h: No such file or directory

compilation terminated.

exit status 1
Hiba a(z) Arduino Nano alaplapra fordításra.

Este folytatom.
(#) kapu48 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Szerintem ez a fent idézett két lib nagyon nem illik össze!

Az első alkalmazás grafikus LCDre készült U8G.lib-et használ.
Ez a második pedig karakteres LCD-t?: #include <LiquidCrystal.h>

(Bár én csak bele néztem mind a kettőbe!)
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2019
(#) kapu48 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
És mit is szeretnél tulajdonképe, bővebben?

Grafikus vagy karakteres LCD kezelést?
És ékezetes magyar menüt, vagy kezdésnek elég lesz ékezetek nélkül?
(#) D_Zsolt válasza berkesandor hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Köszönöm!

Ez az a rész, aminél a <> jeleket ""-re cseréltem(az src/ alatt ahol ezt kereste, mindenhol). Az alaplap mega2560, a kijelző pedig Smart Full Graphic LCD. Lehet ez lesz a gond, ez mintha duplán lenne, de a másik menu libben nincsenek meg ezek a fájlok.
Következő: »»   505 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem