Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 51
(#) jethro hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Sziasztok.
Pár éve vettem pár vadi új kijelzőt,de semmit nem találok róluk.
Nen akarom kapásból kinyírni,hátha találkozott már vele valaki.
Köszi.
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Nem lehet, hogy kicsi a puffer és induláskor megrántja a tápot?
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
470microfarados kondi van benne.
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
A pic táp lábai közé is kellene egy 100n kerámia kondi.
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Van közé téve. A puffert mindjárt megnövelem.
(#) glaci hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy futaba 9-st 21 zta jelzésű kijelzőm. Valaki ismeri? Tudnátok róla bekötést, működési feszültségeket adni róla?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
(#) BarnaPili válasza glaci hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Szia!
Most foglalkoztam egy Futaba 9BT28ZRA típusú VFD-vel.A képen meglátod a bekötését.Én 1,9V-os fűtőfeszültséggel próbáltam,a szegmeseket,és a rácsot pedig 14V-tal hajtottam meg.Így a fűtés nem izzott sötétben sem. 4V-tal már derengett,tehát olyan 3 V-ot igényel.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Sziasztok! Futaba BG-96Z csőhöz van valakinek esetleg adatlapja? Van egy komplett bontott ilyen vumeterem, a két meghajtó ic is rajta van, csak épp a kijelzőhöz nincs adatlapom...
(#) tompower válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 1
 
Szia, itt az elektroncsőn van szó róla.
(#) rockersrac válasza tompower hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Fűtőfesz, anód/rácsfesz nincs említve, az fontos lenne...
(#) tompower válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Konkrét pdf nincs, de a kapcsolásra ida van írva pl a fűtő lábnál, hogy 2,5v. Anódnak meg mehet 12V. Ezt illetően eléggé rugalmasak a vfd-k. A fűtéssel is lehet szűkebb határokon belül kísérletezni. Konkrét adatlapot talán a futabától lehetne kérni...
(#) rockersrac válasza tompower hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Roppant jó. Mindenesetre köszi az infokat. Az a tervem hogy vumeterként használom csöves erősítőbe komplett modulként, nem szedem szét. Max elé teszek majd valami kis erősítő fokozatot.
(#) tompower válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Ennyit tudtam segíteni. Méltó helye lesz!
(#) Csupasz válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Ha a Vidi kijelzőt megépíted, az hitelesíthető máshoz is. A rajza mindenütt elérhető.
(#) rockersrac válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Komplett, gyári modulom van. Akai vagy Vidi deckből bontva( évekkel ezelőtt suliban egyik-elvileg szerszámos fiókban-leltem rá a deck maradványaira(se fedél, se végfok panelek nem voktak benne, és a hálózati is hiányzott belőle... ) Kérdeztem a tanárt, ez javításra vár? Mondta hogy az csak úgy ,,forrasztási gyakorlatnak" van. Nekem meg volt eszem, és a komplett vu modult elhoztam.
(#) lukacsnorbert hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Sziasztok.
Totál gyenge vagyok ebben a témában. Csak egy kis segítség kéne. Van egy renault műszerfalam és olyan probléma van hogy elég gyengén világít ráadásul az egyik külön álló kijelző ami a rádióhoz szolgál az abszolút nem megy. Hol keressem a hibát? Lehet gyenge a mosfet? Vagy a lapon lévő trafó adta meg magát? Előre is köszi.
(#) BarnaPili válasza lukacsnorbert hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Biztos, hogy VFD kijelző van benne? Ha igen, be kell az alap dolgokat azonosítani, és mérni. Fűtés, anódfesz,ezek a legfontosabbak. Egy fotót tegyél fel róla, esetleg a panelről is!
(#) lukacsnorbert hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Ok. Délután rakok fel képet. Remélem tudsz segíteni.. XD
Nem cset-szobában vagy.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) rockersrac válasza b10up hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Szia! Valami lábkiosztást meg feszültség szintet tudnál mondani esetleg a kijelzőhöz?
(#) b10up válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Szia,
én a saját tápegységével és meghajtó áramkörével használom és a saját vezérlő nem közvetlenül a kijelzőt hajtja meg, hanem a gyári driverén keresztül.

Ha szerencséd van, még nem forrasztottad ki a panelból, akkor úgy egyszerűbb dolgod lenne.
-30V az anódfesz gyárilag, de -12 is elég neki. Fűtést nem tudom, az csak FL1 FL2 néven van a trafón, ez valahol AC 2-5V között lesz. A vezérlő IC-nek DC 5V kell, az alacsonyabbra kényes, 3.3 nem elég neki.

Neked mi van még körítés a kijelzőpanelon kívül?
(#) rockersrac válasza b10up hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Énnekem komplett előlapom van, gombokkal mindennel együtt. Táp nincs hozzá, ezért kérdeztem. Nem forrasztós volt a panel, hanem nekem bontható csatlakozós, kb 2 évvel ezelőtt bontottam a panelt, táp nincs hozzá...
(#) b10up válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Szétszedtem az itteni példányt.
A csatlakozósor kiosztása a kijelző sarkától a panel széléig:
-30VSB - GND - FL1 - FL2 - GND - +5V

FL1-FL2 a fűtés, rámértem, AC 3.5V
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Itt az enyémről egy kép.

DSC_0109.JPG
    
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Meg a hátuljáról is egy

DSC_0108.JPG
    
(#) b10up válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 9, 2018 1 /
 
Ez teljesen jó így. Amit feljebb írtam, az a power gomb fölötti csatlakozósor kiosztása.
(#) patexati hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Sziasztok!Kaptam egy Akai minihifit melynek a vfd kijelzője nagyon halovány,hiányos a kék szegmenseknél,fel lehet ezt fűteni vagy nem érdemes rá időt pazarolni?
(#) CHZ válasza patexati hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Szia!
Elsőre megmérném a fűtés és a - feszültséget amit kap. Lehet, csak tápegysége okozza...
(#) patexati válasza CHZ hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Köszi!Megmérem mert közben szétkaptam és rá van írva 4V a fűtés.Ma nem értem rá .Egy AKAI QX-6350 kis aranyos cucc,jó lesz a műhelybe,lehet a dvd részt is feltámasztom gondolom az motorbajos mert kefés motor sajna..
(#) patexati válasza CHZ hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Sajnos jó a fűtés tápja... Közvetlen a trafóról kap 4 Voltot. Valószínű sokat ment mert látszik is rajta,hogy meg van szürkülve az üveg belül .. Sajnos ebben ha hálózatra van csatlakoztatva állandóan megy a cső fűtése az óra miatt ami sajnos a veszte is lett.. 5 Volton kicsit jobb a helyzet de nagyon gyenge úgy is..Tovább nem tekertem neki mert nagyon izzik (ac modellvasút táppal próbáltam)..Ki kéne cserélni a csövet de ez nem megoldható mivel nincs
(#) madzagos válasza patexati hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Képet tegyél fel a kijelzőről, hátha van valakinek.
Következő: »»   46 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem