Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 51
(#) sooty válasza zoka hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Sajnos a kék és a sárga együtt annyit levesz a fényerőből, hogy már nem jó. Magában még a piros is szép képet ad.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013

DSC02661.JPG
    
(#) sooty hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Valami készül...

DSC02670.JPG
    
(#) kondorzs válasza sooty hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Király.
Hamar megoldottad az adaptert. Jól néz ki.
(#) sooty válasza kondorzs hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A holtekedhez mátrixvezérlőhöz is ilyen panel kéne, ha breadboardal fejlesztenél rá ?
Azért ilyen szép, mert én csak terveztem és a lábakat ültettem be. Az SMD-t a 69 éves édesapám forrasztotta be, amíg lakkot kerestem a pincében. Elvégre a vfd-hez nagyobb feszültségek fognak ott szaladgálni a tetején.
(#) kondorzs válasza sooty hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Üdvözlöm édesapádat, viszekek néhány projektet , mert az smd kiakaszt Ügyes,bár nem most kezdte.
Igen ilyesmi kellene nekem is a ledmátrixhoz.
(#) sooty válasza kondorzs hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Itt a terve a próbapanelnek, hátha másnak is szüksége lenne rá...

pt6311.lay
    
(#) kondorzs válasza sooty hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Köszi. Jó lesz hátha rendelek én is a PT VFd vezérlő csodából, aztán lehet majd tesztelni a VFD-ket.
(#) sooty hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Valami készül... 2.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013

DSC02683.JPG
    
(#) kondorzs válasza sooty hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Király, látom nem tudtál aludni, na mi volt a gond?
(#) sooty hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
A PT6311 előnye, hogy minden szegmens külön vezérelhető, így saját karakterkészletet készíthetünk, viszont az alap betűtípusokat is nekünk kell elkészíteni és eltárolni a mikrovezérlő memóriájában:
(#) bakos13gab hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki az AN6870-es IC-t? Ez egy panasonic VFD bargraph driver. Ezt szeretném alkalmazni a BG189Z kijelzőmhöz. Az adatlapja elég szűkszavú, bár van applikációs része is. Azt írja, hogy 0-8V DC kell a bemenetére. Gondolom egy Ge diódás egyenirányítás után valami egyszerűbb erősítő után beköthető. Bővebben: Link
(#) szamóca válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
A szegmensszámeltérés nem gond?
(#) bakos13gab válasza szamóca hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nem tudom, ezért is kérdeztem a dolgot. Sajnos ezt találtam csak. Ha lm3915-el hajtanám meg, akkor is mahinálnom kellene vele.
(#) szamóca válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
HA12019-el szokták hajtani az 12 szegmenses.
(#) szegedijan hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Helló mindenkinek.
Szeretnék belekezdeni egy ideje már én is egy óra építésébe vfd csövekből. És most pont az ölembe hullott pár db Nec LD8035E típusú cső és fel is használnám a célra őket. Szeretném megkérdezni mert neten nem találtam lábkiosztást valamint különböző értékekről adatokat ehhez a típushoz, hogy valaki nem e rendelkezik vele, vagy valami információval mert szívesen fogadnám.
Előre is köszönet!
(#) Xman válasza szegedijan hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Szia!
Ezt találtam remélem segít.
Bővebben: Link
(#) kocsgab002 válasza szegedijan hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
A kapcsolást kinézted már?
(#) b10up hozzászólása Ápr 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy X301T típusú IPTV vevőm, ami már nem lesz többet IPTV-nézésre használva, viszont az előlapját szeretném életre kelteni PC-vel. Lehetséges ez soros/párhuzamos porton keresztül?
A VFD-t egy PT6302LQ-001 IC hajtja meg, ezt pedig egy ATMEGA88, amihez elvileg ki is vannak vezetve a programégetéshez szükséges lábak is.
(#) zombee válasza b10up hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Nálam is van egy pontosan ilyen cucc. Ahhoz hogy használni tudd, ismerned kell mindkét alkatrészt,
tehát a mikrovezérlőt és a kijelző vezérlőt is. Utóbbi adatlapja a legelső találatból előjön.
A mikrovezérlő már más tészta, a programozáshoz nem elég egy adatlap. Egyrészt égető is kell,
a programozáshoz meg egy kis gyakorlat amit nem ilyen bonyolultságú eszköznél kell elkezdeni.
Ezen kívül a kapcsolási rajzzal is jó ha megismerkedsz, mert nem mindegy melyik porton mit vezérelsz.
Szerencsére a kijelzővezérlő csak 3 szálon kommunikál a mikrokontrollerrel(lásd: adatlap).
A kijelző vezérlő IC sem túl egyszerű, van benne karakter grafika RAM is...
(#) sooty válasza b10up hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Itt valami trükk is van mert a PT6302LQ-001 16 digitet (grid) tud vezérelni és a kijelzőn a felső 7 szegmenses rész csupán 1 (illetve a felső sor 3) digit. Gondolom egy 16x35 hasznos bit hosszúságú memóriaterület soros írásával lehet a karaktereket kiírni és az adatok származhatnak a karakter rom és karakter ram-ból. A 7 szegmenses rész vezérlését viszont akkor az atmegának kell kódolnia és a változó kijelzésnek megfelelő karakter ram tartalmat előállítania. A PT6302 adatlapja alapján nem látom, hogy a display memóriát közvetlenül lehetne írni. A PT6311 (ami nem lenne jó ehhez a vfd-hez mert csak 28 vfd vezérlő kimenete van) egyszerűbb, mert ott a biteket külön-külön és közvetlenül lehet írni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
(#) b10up válasza sooty hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Ez durva menet lesz úgy érzem.
Közben találtam ITT az első hozzászólásban egy programot, amit csak bele kell égetni az AVR-be és utána már a leírásban lévők alapján lehet soros porton adni a kijelzőnek vezérlést és fogadni a távirányító jeleit, ami ha bejönne, nagyban egyszerűsítené a vezérlést, plusz elvileg ha megkapja az időt, akkor órává változik Majd kerítek egy AVR égetőt, és szerintem ezzel bepróbálkozok.

V12_bin.zip
    
(#) b10up válasza sooty hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
+: Valaki megcsinálta már és rakott is fel képet:

vfd-x300t.jpg
    
(#) sooty válasza b10up hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Járt utat a járatlanért el ne hagyd Hajrá!
(#) b10up válasza sooty hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Azt hiszem, sikerült kinyírnom az AVR-t még a gyári program kiolvasása közben.
Veszettül villogtat random szegmenseket, szerintem egyszerűbb lesz venni egy új AVR-t és alapból felprogramozva forrasztani be a régi helyett, mert ezt már a set top box sem tudja visszaprogramozni, csak próbálja.

DSCN7296.JPG
    
(#) lac08 hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Üdv!

Van egy fluorenszcens kijező-csövem, valaha egy Videoton-Akai Hi-Fi torony erősítőjében volt és elég látványos kivezérlés-jelző.
Szeretném ismét életre kelteni, így kézi műszerrel már kissé leméregettem - nem szakadt sehol.
De hogy mitől kezdene el működni, arra nagyon kiváncsi lennék.
Olvastam, hogy mint egy elektroncsőnek, ennek is valami váltóáramú fűtőfeszültségre van szüksége.
Milyen áramköri meghajtással vagy betáplálással lehetne azt megoldani, hogy ismét eleget tegyen annak, amire egyszer gyárilag megcsinálták.
A tipusa Futaba GB-189Z 6D.
A meghajtó IC-k Hitachi HA12019-ek és a nyáknak összesen 5 kivezetése van. Ebből kettő a tápfeszültség, kettő pedig a jobb és bal csatorna HF bemenete - de mi lenne az ötödik?
Milyen meghajtással, milyen kapcsolásban és hány V-os táppal lehetne végre életre kelteni?
(#) uniman válasza lac08 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Hello!
A másik topicban válaszoltam erre(3 napja)...elolvastad? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) lac08 válasza uniman hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Persze hogy elolvastam.
Sőt mi több, magát a kapcsolási rajzot is elég alaposan kiértékeltem, de abban csak a panel 14-es lábán mérhető átfolyó áramerősség van feltüntetve, aztán tovább semmi több.
Hogy ott valójában hány volt mérhető és szükségeltetik a működéshez, hogy az valójában AC-e vagy DC, arról sajna semmi hír.

Az a 3,1 V AC feszültség lenne a csőnek a fűtése, a 28 V DC pedig maga a tápfesz?
Nem sok az egy kicsit? Maga az 1000 µF-os tápelkó is csak 25 V-os.
28 V-nál meg, ha aznapra nagy szerencsém van, majd szépen elpukkan.
A kapcsolási rajzon feltüntet ugyan a 15-ös lábon valami 18/12 V-ot, de az már az áramkorlátozó 470 ohm-os ellenállás után. Ennyi lenne?

A fűtésnek meg miért kellene AC-nek lennie?
Tudtommal az elektromos áram villamos teljesítménye képletben az áram eleve négyzetes kitevővel szerepel, tehát az áramirány tökre mindegy, azaz - az egyenáram ugyanolyan jó, mint a váltó ... P= I négyzet/R
(#) Bakman válasza lac08 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A fűtésnek mindegy, hogy egyen vagy váltóáram. A szegmensekre és a rácsra egyaránt kb. 25 - 40 V-ot szokás kapcsolni. A legegyszerűbb kideríteni a szükséges fűtőfeszültséget úgy, hogy a rácsra és valamelyik szegmensre kapcsolsz pl. 25 V-ot, a fűtésen meg szépen lassan növeled a feszültséget, amíg szépen nem látszik a szegmens. Nulla a fűtés egyik lába legyen, az viszont már mindegy, hogy melyik az.

Az is megoldás, ha sötétben lassan növeled a fűtőfeszültséget addig, amíg azt nem látod, hogy halványan izzik. Ha picit több a fűtőfeszültség, láthatóak a szegmensek akár 15 V rács és szegmensfeszültségnél.

Azt viszont már nem tudom, hogy neked milyen elektronika van a kijelzőhöz kapcsolva...
(#) uniman válasza lac08 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Hello!
Ha a kapcsolási rajzot figyelmesen végigköveted, láthatóvá válik, amit írtam...persze van egy köztes csatlakozó(B), ami megnehezíti a követést, de ott egyértlműen oda is van írva a 14 és 15-ös számok.
(#) Doky586 hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudtok mutatni IV-6 VFD csövekhez való multiplexált meghajtást?
Van 8db csővel egy kész panelem (valószínűleg valami pénztárgép része lehetett) multiplexhez való kivezetésekkel, szépen álló csövekkel. Nem szeretném kiforrasztani őket.

Van több cikk is a cikkek közt de sajnos csak nem-multiplex meghajtáshoz. A cső orosz katalóguslapja is kissé nehezen értelmezhető a nem létező orosz tudásommal. Ciril billentyűzet nélkül a google se segít a fordításban.

Soros fűtésük van és nem szeretnék fényerő különbséget a csövek közt.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
Következő: »»   22 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem