Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3283 / 3944
(#) Bakman válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
A kérdés alapján arra lehet következtetni hogy valami balul sült elt, nem lehet kizárni semmit.
(#) Petyka79 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Nem, hanem a hangszóró kimenetre.
(#) Petyka79 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia! Ezen a szkópon nincs földelés.
(#) qvasz2 válasza Petyka79 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Ott is elég közel van egymáshoz, hogy véletlen összezárd.
Azt valóban megmérhetnéd a tisztánlátás kedvéért, hogy kikapcsolt készüléknél a kimenetek földfüggetlenek-e?
Illetve ránézésre a hifitorony milyen villásdugóval szerelt??
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2019
(#) Petyka79 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
A hifin sincs földelt dugó
(#) qvasz2 válasza Petyka79 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Ennyi. Akkor ha a szkóp nem hibás, nem okozhatta az IC halálát.
Esetleg még a mérőzsinór, ha nagyon peches vagy, úgy tört el, hogy néha összeér, és összezár mindent . . .
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2019
(#) Petyka79 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Köszönöm! Akkor esélyes, hogy rövidre zártam. Nem is figyeltem rá, mert a magnó sebességét állítottam be. Legalább az sikerült.
(#) fugyula hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Hali! Van egy 230/24 vV-os, 160v-A 160 VA-es trafóm. ,hHogy tudnám legegyszerűbben megoldani, hogy ,h 16v16 V legyen a szekunderen?-köszi!/ Köszönöm. (Aakksitöltőnek kellene/.)
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) proli007 válasza fugyula hozzászólására (») Feb 3, 2019 / 1
 
Hello! Letekersz belőle. Más "értelmes" megoldás nem igazán van.
(#) ITI47 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Szia!
A legegyszerűbb és legbiztonságosabb megoldást írtad le, de azért még van más megoldás is. Az egyik egy primér oldali tirisztoros szabályzó, a másik a hálózati betáppal sorbakötött hagyományos izzó. Egy jól megválasztott izzó esetén a szekunder áram stabilizálását megoldja az izzó. Régebben ezt többen is alkalmazták.
(#) Bakman válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
A legegyszerűbb, legbiztonságosabb és energiatakarékosség szempontjából sem utolsó.

A primer oldali tirisztoros szabályzásnak meglehet az a kellemetlen mellékhatása, hogy a feszültség csúcsértéke megmarad, ami egyenirányítás és pufferelés után több lehet a kelleténél. Tovább csökkentve a feszültséget pedig nagyban nőhet a feszültség hullámzása, a fázishasítás miatt EMI generátornak sem utolsó.

Izzó: totális energiapazarlás, már ha van olyan, ami az alkalmazáshoz éppen megfelelő.
(#) Epu2 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Primer oldali szabályzás Triak-kal. A szekunderre csak egy greatz és műszer kell. A triakból 3..4 A-es elég.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019
(#) fugyula hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat!!!
(#) ITI47 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Én, csak mint lehetőségeket írtam le ezeket. Egy töltőnél a legutolsó szempont az energiatakarékosság. Egy lemerült akksi teljes feltöltése kb. 38 Ft-ba kerül.

Az akksitöltőmet primér oldali tekercs megcsapolásokkal csináltam és fokozatkapcsolóval lehet szabályozni a szekunder áramot. A szekunder oldalon 2 db. 9V-os tekercs van, amit sorosan-párhuzamosan tudok kapcsolni. Így 4,5V-tól 18V-ig bármilyen feszültségű akksit tudok vele tölteni, max 7A-ral. Nagyon régen csináltam és még ma is kiválóan működik.
(#) Bakman válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 3, 2019 1 / 1
 
Idézet:
„Egy lemerült akksi teljes feltöltése kb. 38 Ft-ba kerül. ... Nagyon régen csináltam és még ma is kiválóan működik.”
Érzek én itt némi ellentmondást. Szerencsére nem minden gépgyártó úgy gondolkodik, hogy 20 - 30 % veszteség nem számít.
(#) Epu2 válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Ez a megcsapolás a gyári trafónál nem megoldás.
(#) pipi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Hali!
Van bizony, ráteker a primerre még jópár menetet
(#) Epu2 válasza pipi hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Ha ráfér valamennyi is és se impregnálva, se hegesztve nincs a vas.
(#) ITI47 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Igen, igazad van. Ezért tekercseltem magamnak direkt töltő trafót. Viszont a primér feszültség elektronikus szabályzása ma már megoldott. Amire egyébként is szükség van, a töltőáram beállítására.
(#) Kovács Zoltán hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Üdv.

Segítséget kérnék.

Van egy kamera objektivem amin +/-12 volt-tal állitható a fókusz, az irányváltás polarításváltással történik. Tuda segiteni valaki ezt hogyan tudom egyszüen megoldani? Esetleg ehez van valami kapcsoló?

Köszönöm a segitséget
Zoli
(#) Bakman válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Egy db. két áramkörös kapcsoló elég a mutatványhoz, lásd melléklet. Olyat keress, aminek van középállása is (áll a motor).
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019

SW.png
    
(#) Kovács Zoltán válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Köszönöm a segitséget.
(#) reloop válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Ehhez két nyomógomb kell, melyek egyállásúak, azaz alaphelyzetbe visszatérők és váltó (morze) érintkezővel rendelkeznek.
Kényelmesen kezelhető, egyik gomb a plusz, másik a mínusz lehet.
Megunt játékból szoktam ilyet menteni
(#) mraulajos hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Hali!
Ismét egy kezdőknek minősülő kérdés.
Ez a dióda ha mid két irányba nullát/drótot mutat, akkor ez kuka.?
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Ha mindkét irányba vezet akkor már nem dióda,természetesen rossz, de "drót" helyett használhatod.
(#) ITI47 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Nem tudom milyen ellentmondásra gondolsz konkrétan, ha megírnád, boldog lennék. Biztos nincs semmi ellentmondás, mindenre van magyarázat. A transzformátorok hatásfoka 95% körüli, abból soha nem jön ki 20-30% veszteség. De még ha 30%-al számolok, az 12 óra alatt 11,40 Ft veszteséget jelent, annyiért még egy kiflit sem adnak.
(#) Epu2 válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Sok kiflicsücsökből lesz a mákos guba
Van egy háztartásban elég felesleges fogyasztó, ami kisebb nagyobb részben pazarolja az energiát. Az akkutöltőnek sem kell feltétlenül.
(#) ITI47 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Látom nem érted, vagy nem akarod érteni a lényeget. Ha negyedévente fel kell tölteni az autó akksiját, az évente 152 Ft-ba kerül, veszteségekkel együtt.
Egy ledes digitális óra, ami jó esetben mindössze 4W-ot fogyaszt, annak az éves fogyasztása 1400 Ft. Akkor most mi a sok? Ráadásul az akksi töltését nem lehet elkerülni, ha szükség van rá.
(#) Bakman válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Konkrétan erre a mondatodra gondoltam:
Idézet:
„Egy töltőnél a legutolsó szempont az energiatakarékosság.”
Ez viszont elég nagy baj, ahogy Epu2 is írta. Izzót javasolni feszültség csökkentésére, nem is tudom.
(#) ITI47 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Epu2-nek válaszoltam, remélem megérti. Évi használat során 152 ft-ból jó esetben talán 20 Ft-ot meg lehetne spórolni, de az is lehet hogy semmit. A soros izzót sokan alkalmazták anno akkutöltésnél, lehet csak Te nem hallottál róla. Próbáld ki és tapasztalni fogod hogy működik.
Következő: »»   3283 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem