Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   41 / 50
(#) usane válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Ok, erre én is gondoltam. Átírom az uart rutint, viszont a 2. problémát nem oldja meg, bár arra is van ötletem.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2019
(#) Lamprologus válasza usane hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Mit értesz az alatt, hogy azonosítót akarsz hozzáadni?
(#) usane válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Azt, hogy 8 bites számokat küldözgetek 32 biten és egymás után többet.3 byte 0 marad. Az első, vagy utolsó (nézőpont kérdése) szabad byteot használnám azonosítóként, hogy melyik adatot küldtem éppen. Na ez negatív számok esetén megbukik, mert ott mind a 32 bit kell a számnak.
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
4 byte használata nem megoldás? Az első lehetne mindig az azonosító.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Érdekes hibába futottam bele. A Nextion nem fogadja el számnak a "-0"-át, viszont más negatív számot megjelenít.
(#) sonajkniz válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Talán azért, mert -0 nem létezik.
(#) Ferkógyerek válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Hőmérséklet kiírásnál jött elő a hiba, ahol az egész és tized értékeket külön számokként küldöm át. Itt -0,1 és -0,9 között az egész szám string értéke -0 mivel negatív hőmérséklet esetén az egész számhoz hozzáfűzöm a "-" előtagot. A baj az volt, hogy a tesztek során derült ki a probléma és első nekifutásra mindenhol kerestem a hibát csak itt nem.
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Szerintem félreérted. A Nextion küldd 32 bites számokat, amiből én csak 8 bites tartományt használok. Tehát valami ilyesmit küldd a nextion: 71 xx 00 00 00 FF FF FF
A 3db 00-s byte közül akartam az egyiket azonosítónak küldeni. Igen ám, de negatív szám esetén ez 71 yy FF FF FF FF FF FF valami ilyesmi. Ehhez hogy adjak azonosítót, hogy nem bukjon meg az egész?

szerk: Most viszont eszembe jutott, hogy a bitenkénti ÉS és VAGY műveleteket ismeri a nextion, tehát elég ha 16 bitet használok abból eldől, hogy negatív vagy pozitív és az utolsó byte-ot felülírom.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2019
(#) Lamprologus válasza usane hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Én adatküldésre az alábbi módszert használom:
  1. printh AE 69
  2. print n0.val

AE: sajat adat küldése
69: adat azonosítása ( pl. hőmérséklet alapjel)
n0.val: küldött adat
Így a PIC oldalon is egyszerű a feldolgozás.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Próbálok ismerkedni a Nextionnal! Eddig annyira nem is bonyolult . A "HELLO WORLD"-öt már ki tudom íratni!
Viccet félretéve, egy lakásvezérlő "beltéri kezelője" lenne de akár hogy keresgélek, nem találok szép betűket!
Jön a felvetés, mi van ha képként jelenítem meg, végül is írva csak a "hőfok" lenne, az összes többi állapotot úgyis ikonnal jelzi.

Mivel van kültéri szenzor is, ezért kb -20 tól plussz 95 fokig (kazánhőfok) szeretném megjeleníteni a számokat, tizedes pontossággal ez 1150 kép. ha csak fél fok pontossággal iratom ki akkor már kapásból csak 230 kép... ( de akkor nem tud tizedes pontosságot)

Igen ám, de a háttér nem mindenhol ugyan az... tud olyat a Nextion hogy a GIF fájlt, valóban GIF ként importálja? Mert akkor szerkesztek olyan GIF számokat ahol a "háttér" átlátszó, igy beimportálva csak a szám jelenne meg, a háttere a mezőnek meg "átengedné" az alap hátteret.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 9, 2019 / 1
 
Nem, nem tud ilyet. Miért kellene 1150 kép? Számjegyek 0-9 -ig, szóköz (felesleges nulla helyett) és - jel, ez összesen 12. Ha több típusú háttered van, akkor annyiszor 12. A tizedesvesszőt pedig egyszerűen tartalmazza a háttér.

Ha a karakterek takarékosan vannak körbevágva, még sok helyet sem foglalnak a memóriában.
(#) Face hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok,
Kezdőként, egy nagyon egyszerű dologra sem találom a megoldást
Hogyan lehet IF feltétel után AND kapcsolatot kialakítani?
Nem fogadja el az editor amiket próbálok...
pl:
if(b0.bco==34800) and if(b1.bco==34800)
{
t0.txt="Benyomva"
}

Köszönöm az építő segítséget előre is
(#) Bakman válasza Face hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Próbáld így:
  1. if(b0.bco==34800)
  2. {
  3. if(b1.bco==34800)
  4. {
  5. t0.txt="Benyomva"
  6. }
  7. }
Összetett feltételes vizsgálatokat nem tud értelmezni.
(#) usane válasza Face hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Igen, sajnos ahogy Bakman írja, az editor nem ismeri csak a bitenkénti logikai műveleteket.
(#) Face válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget.
A logikát értem, de pl. a szín figyelése sem működik...
if(b0.bco==34800)
(#) Bakman válasza Face hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Amikor "benyomódik" egy gomb, változtass meg egy változó értéket majd ezt a változót vizsgáld.
(#) Face válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Így van, így működik..
Köszönöm a segítséget!
(#) D Wye válasza Face hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Pedig ennek alapvetően működnie kéne. Te is duple = jellel csináltad?
(#) usane válasza D Wye hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Hát elvileg az is egy változó, de ki tudja az editorba hogy van bedrótozva. Nekem még ne jutott rszembe színt vizsgálni. Általában az függ mástól és nem fordítva.
(#) D Wye válasza usane hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Viszont arra is figyelni kell, hogy nem mindegy neki a sorrend.
pl if(t0.txt=="Szöveg") elfogadott, de if("Szöveg"==t0.txt) már nem.

Egyébként próbából megcsináltam és nálam működik

  1. if(t0.bco==65535)
  2. {
  3. t0.bco=41230
  4. }
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
(#) usane válasza D Wye hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Akkor Face baltázott el valamit.
(#) Face hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok,
Köszönöm a segítséget mindenkinek, valóban Én hibáztam
Működik a szín figyelése bár tényleg nem célszerű...
Módosítottam is a programot
(#) lanti hozzászólása Márc 7, 2019 /
 
Sziasztok! Használt valaki kínai khhm HMI kijelzőt ?
P.: Bővebben: Link
nem találok valós fotót milyen lehet a képe ?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) Bakman válasza lanti hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Eljösz hozzám (Dusnok), két méretben is tudok mutatni működő példányokat (2.4 és 3.5"). Milyen a képe? Ennyi pénzért gyönyörű. Nyílván egy mai telefon kijelzőjéhez viszonyítva már nem annyira.

Arra lehetőleg figyelj, hogy Nextion gyártmányút vegyél, a TJC-hez vlaamilyen trükk kell, hogy a Nextion Editor áltat generát fájlt fel lehessen tölteni rá.
(#) tomat5 válasza lanti hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Szia!
A képe nem rossz viszont az áramfelvételben van szórás. Volt olyan ami 2x annyit evett mint az eredeti amit az Itead -tól rendeltem. A tapasztalatok alapján a háttérvilágításra gyanakszom.
(#) wbt válasza lanti hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Nincs ezekkel semmi gond, a linken TJC van, sokkal olcsóbb mint a Nextion.
(#) frob hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Sziasztok.
gpio-t szeretném használni enhanced modellen, hogy is kellene nekiesni?
Ahogy látom konfigurálni kell és utána lehet olvasni vagy írni, de hova kell, illik írni a konfiguráló részt?
Preinitialize event be?

Lenne más is, mégpedig van e lehetőség ugyan csak enhanced modellnél, na meg a hogy, eepromba menteni, pl számsort (jelszó).

A lényeg, elvileg mindent letudhatnék csak a kijelzővel amit szeretnék, nem kellene hozzá pl plusz arduino...

Előre is köszi!
(#) frob hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Még valami, keresem vagy fél órája, de csak a régi demót találom a cég honlapján, az ujjat amivel a kijelző érkezett nem, esetleg valaki tudja hogy hol található?
Köszi!
(#) attika válasza frob hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Újat.
(#) frob válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Köszönöm, nagyra értékelem, hogy rábukkantál eme hibámra, végül is nem mondom hogy nincs mit fejlődnöm ebben is.

Ha esetleg valakit ugyan az foglalkoztat ami engem, nos akkor viszont ajánlom ezt a videót, és társait a szerzőtől: Enhanced gpio használata
Következő: »»   41 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem