Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vegyes barkácsfogások
 
Témaindító: DuMatyi, idő: Júl 10, 2009
Lapozás: OK   6 / 8
(#) llaci56 hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Na, így valahogy...

P1020044.JPG
    
(#) Dániel X válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Nem rossz ötlet.
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Én csak egyszerűen beletettem a paust és középre dobtam egy összegyűrt beáztatott papírzsepit , de ez így tökéletes és gondolom gyorsabb is a nagyobb felület és a több nitrohígító miatt . Feltétlenül ki fogom próbálni (nagyon tetszik )
(#) padisah válasza Tonybacsi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Kimustrált írógépszalag orsója.
(#) elektroncso hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Én nekem sok gondom volt azzal,hogy a fiókba szórt dolgaimat nem találom meg,ez én úgy oldottam meg,hogy fadarabokkal elválasztottam a fiókot több rekeszre ezzel elválasztva a különböző dolgokat egymástól.
(#) Inhouse válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 9, 2012 1 /
 
Én egy konzervesdobozból és mikrokapcsolókból fogom megcsinálni. Fogtam egy vagdalthús konzervet, megettem...aztán lecsiszoltam róla festéket. Bontott nyomtatóból kivettem egy tengelyt, a doboz aljára és tetejére került egy-egy furat. A dobozt majd rögzíteni kell a tengelyhez. Valamint kell a tengelynek egy állórész, amiben tud forogni és nem engedi előre hátra mozogni. A doboz kerületére kis ónozott lemezcsíkokból bütykök készülnek és forrasztással lesznek rögzítve. Lesz 5 mikrokapcsoló, egy vonalban és a bütykök azokat nyomják, amelyiket abban az állásban kell. Persze kell még egy tárcsás rögzítő, hogy adott állásban stabilan álljon.
Ez egy programkapcsoló lesz, nem sima tárcsás. Ha sima kell, nem éri meg vesződni vele, lehet kapni.

Üdv
Inhouse
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Az első pausz behelyezésekor a papírnak az volt az első dolga, hogy elferdült, és az egyik sarka beleért a nitrós itatósba. (Jelen esetben papírzsepi.) Ezért találtam ki.
(#) wszmecs válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha már nitro-val kísérleteztek itt van egy oldal Bővebben: Link, fordítás nélkül is érthető a lényeg .
Valahol a már átvasalt festék nitrózásáról írnak ,
... az aceton kis kiszerelésben is kapható .
(#) llaci56 válasza wszmecs hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Dehogy a már átvasalt festék nitrózásáról írnak.
Ő nem átvasalja a nyomatot, hanem acetonnal átkopizza.
De mi egyáltalán nem erről beszéltünk, hanem a fotoeljáráshoz használt film javításáról, amihez használjuk a nitrot.
Amúgy az aceton cca. a duplájába kerül, mint a nitro.
(#) wszmecs válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Üdv ... Bocs , igazad van , a belinkelt P_István írásánál visszaolvasva már látom .
Én a keresőt használva kerestem egy olyan témát ahová belinkelhetem amit a
http....ru oldalakat böngészve találtam , ezt a képekkel illusztrált körömlak lemosós eljárást .
A régi uniós szomszédunk okosságát ...
(#) Schnitt hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Rég volt már hozzászólás a témában.
Összeraktam egy pár fotós sorozatot, műanyag távtartó készítéséről.
Az alapanyag a légtechnikában használt nagynyomású műanyagcső, elég merev a célra.
Én ezt használom, mert szabadon alakítható a hossza, és olcsó is, persze csak ha a szerszámok rendelkezésre állnak.

íme a FOTÓK
(#) 06smici válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Azért az túlzás, hogy a cső annyira olcsó, de az tény hogy olcsóbb mint ugyan annyi távtartó. És ha festos csövet veszünk ott asszem adnak hozzá ilyen egyszerű kis műanyag csővágót is amivel csak egy nyisszantás az egész és nem kell körbe körbe vagdalni. De amúgy jó ötlet Én eddig a potik levágott szárából csináltam annál kicsit sokkal egyszerűbb ez
(#) Schnitt válasza 06smici hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Igen, az ár relatív, meg ha a szerszámokat be kell szerezni, akkor drágábbra is jön ki.
Én potiból kevesebbet használok, mint amennyi távtartó kelleni szokott, cső meg van itthon, mert építettem egy airbrush kompresszort, és kicsit túlterveztem a szükséges csőhosszt
De ha elfogy, akkor is ilyet veszek inkább, mint kész távtartót.
Csővágója meg legyen minden barkács embernek
(#) IOsys hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Sziasztok! Vettem egy narancssárga egeret, mert fekete nem volt. Lefesteném tustintával, de aggódok, hogy kopni fog, és rondább lesz, mint most. Átlátszó körömlakk jó lenne neki védelemnek? Nem szeretnék a dologra túl sok pénzt költeni.
(#) vicsys válasza IOsys hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Szerintem nem.
1. Oldani fogja a tintát.
2. Nem tudod az egészet egyenletesen lekenni.
(#) IOsys válasza vicsys hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Köszönöm. Van valamilyen javaslatod? Az a cél, hogy fekete legyen és megmaradjon rajta a festék.
(#) zolika60 válasza IOsys hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Akril spray festék rajta marad zsírtalanítás után.
(#) IOsys válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Ennek jó az ára is, köszönöm!
(#) elektroncso hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Sziasztok.
Hamarosan szándékozok építeni egy eredeti kinézetű detektoros rádiót. Ehhez szükségem van réz menetszárra. Ez egy nagyon nehezen beszerezhető alkatrész. Kerestem a rézdrót hulladék között egy alkalmas átmérőjű drótot, majd M4-es menetet vágtam rá. Ugyan ezt kipróbáltam M3-assal is. Mind a kettővel szépen sikerült. Aki hasonló terveket rebesget annak hasznos lehet, de aki steampunkal foglalkozik annak is.

P8010087.JPG
    
(#) mex válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Sárgaréz anyagú pálcát hegesztéstechnikai boltban lehet legkönnyebben beszerezni. A menetmetszés pedig egy fúrógép segítségével nagymértékben egyszerűsíthető, és a készített menet nem hajaz "hernyóra".
(#) elektroncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Meg fogom próbálni. Ez még csak teszt volt, hogy rá e lehet egyáltalán metszeni a menetet a rézdrótra. Iskolában csak menetfúrást tanultunk, mert nem volt megfelelő rúdanyag a menetmetszéshez, így ezzel kapcsolatban nem ismerem a mesterfogásokat.
Azt tudom, hogy létezik réz hegesztőpálca, van is itthon pár szál féltve őrzött réz pálcám, de itt az a lényeg, hogy a ház körüli anyagokból rakjak össze valami működőt. Nekem itt ebben a világvége kis városban réz hegesztőpálcát is csak megrendelésre tudnának szerezni, több hónap alatt! A M2,5-ös menetszárat fél év alatt szerezték be anya nélkül. Apám viszont villanyszerelő, mindig van itthon potyadék rézdrót.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Vörösrézre elég macerás a menetvágás; az anyagot kell forgatni (lmf: fúrógép), a metsző legyen fix. Kenni faggyúval rendesen. Sárgarézre könnyebb. A tartása is jobb (kevésbé nyúlik).
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Meg a "villanydrótnál" alapkövetelmény hogy "nyekeljen meg nyakoljon"
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Akár ki is használhatod a réz azon tulajdonságát, hogyha erősen meghúzod, megkeményedik. Dróthúzásnál is minden átmérő csökkentés után lágyítani (hőkezelni) kell az anyagot. Viszont ha meghúzod, akkor csökken az átmérője is némileg. Bár úgy tudom, hogy a tömör villany vezetéknek nem az átmérője, hanem a keresztmetszete 2,5 (mm2)
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Ez jó ötlet, ki fogom próbálni. Bár nem tudom, azt a rézdrótot, amire húzás után rá tudom vágni a M4-es menetet mivel fogom meghúzni. Erre majd valami csavaros erőkaros megoldást kieszelek.
Az anyag forgatására gondolom lassú fordulatú fúrógép volna jó. Majd ha elkészülök vele (perselycsere) akkor kipróbálom.
Köszönöm az ötleteket.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Hidraulikus emelővel. A menetvágás pedig esztergapadon, kitámasztással.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) Gafly hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Sziasztok,
ilyen gumilapot mivel lehet szépen vágni?
Úgy 15 mm vastag, és darabokból van összeragasztva (és nagyon kemény).
Lovak alá való gumitéglához tapétavágót javasolnak (szerintem azt körberöhögi), vagy dekopír fűrészt (azt meg milyen vágólappal).
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Karos ollóval?
(#) fastaction válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Szia ,
Nekem egyszer , már sikerült tapétavágóval méretre vágnom . Egyenes vágás nem veszélyes , ellenben más alakzatokat nem egyszerű . Egy vágás az egy új penge , utána kimegy az éle .
Van erre külön egy derékbe törött filéző késem is , ha a snitzer kevés lenne . Megélezve , felpolírozva a karomról a szőrt is le lehet vele borotválni , na azzal szoktam elvágni , még ezeket .
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Akkora nincs, ami meg van, az Kálmánnál van kölcsön (több mint egy éve) Gergő trafójához lemezt vágni.
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem