Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanytűzhely bekötése
 
Témaindító: Lacika2000, idő: Márc 20, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) nandor zsigmond válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Küldöm a fotót Tomi 111.Két két db.csatlakozó saru van rajta .
(#) VIM válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szia! A képek ne sikerültek valami jól de úgy látszik, hogy az "A" és "B" pontokra megy a tápfeszültség az időzítőnek és a "C" és "D" pontokat kellene zárnia a relének. A relé adataiból és a lábkiosztás panelbéli kivezetéseiből ki lehetne következtetni, hogy akkor a C-D pontokat kellene összezárni a működés érdekében. Ha az időzítőnek van valami hibája az bizonyára a tápellátásában keresendő. Annak soros ellenállását és a kondenzátorok értékeit ellenőrizni kell, mert lehet, hogy csak azok nem megfelelő értékei teszik működésképtelenné az időzítőt. A "B" pontról ott van egy piros-piros-fekete-ezüst-arany színkóddal egy ellenállás (2.2ohm), ami a mellette lévő kék kondenzátorral talán sorba van kötve. A kondenzátor értéke nagy valószínűséggel már nem a régi.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Köszönöm válaszodat.Ezt a panelt szeretném ki iktatni,hogy csak a kézi kapcsolóval működjön a sütő.A világítás működik benne valamint a szikra gyújtó is.Ha a C-és a D pontra kötöm a "A"és"B" táp feszültséget akkor a kapcsoló kapna feszültséget ?
(#) lapar hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Kicsit off kérdés lenne az urakhoz!
Szert tettem egy Pelgrim PM 451-es tűzhelyre, de semmit nem találok róla a neten.
Más Pelgrim villanytűzhelyekről sem nagyon. Ha valaki tudna egy linket egy kezelésihez, azt megköszönném szépen.
A bekötésével szerintem megküzdök, ha mégsem, akkor jelentkezem újra.
(#) Sinike hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Üdv Néktek!

Kipurcant a kerámialapos tűzhelyünk. Van elfekvőben egy beépíthető lap, de nem tudom, milyen kapcsolót kellene vennem hozzá. Gugli most nem volt a barátom.
Juno D35745 JEC6760W Prod Nr.: 949 590 213

3 kivezetéses (elvileg csak 2 fűtőszál lenne benne? De nem tudom elképzelni, hogy csak 3 fokozaton működik... (Bocs, nem értek hozzá, én csak egy villanyász vagyok )
(#) gyuszo válasza Sinike hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
A típusa teljesen mindegy. A teljesítmény fordított arányban van a fűtőbetét ellenállásával. Tehát minél kisebb ellenálláshoz nagyobb teljesítmény fokozat tartozik.
(#) Sinike válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Szia. Nem értem, ezt mire írtad; kifejtenéd?
Amúgy jól szétszedtem, és csak 1 fűtőbetétes, tágulócsöves szabályzóval. Akkor valami "macerás" kapcsoló kell hozzá? Mi szabályozza itt a hófokot/teljesítményt? :O
(#) gyuszo válasza Sinike hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Attól függ, milyen kapcsolót szeretnél, van egyszerű bimetálos is, mint a vasalóé.
(#) Balu26 hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Sziasztok, egy tanácsot szeretnék kérni.
A 3 fázisra bekötött villanytűzhely elé szeretnék egy kapcsolót betenni, hogy ha nem használjuk, le tudjuk kapcsolni (a kislányom most tanult meg járni és előszeretettel kapaszkodik még a tűzhely gombjaiba, ha beszabadul a konyhába, nem túl szerencsés, ha bekapcsolja). Nyilván a 3x16-os kismegszakítót is le lehetne kapcsolni, de azért az nem erre van kitalálva.
Első körben egy GANZ kapcsolót néztem ki erre a célra, típusa:
- GANZ KKMO-20-6002

Szerintetek ez elegendő lehet, vagy nézzek eggyel nagyobb típust?

Köszönöm.
(#) Tomi111 válasza Balu26 hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Elég az oda. 20A-t elbír. Nyugodtan beteheted, persze megfelelő vezetékkel bekötve.
(#) Balu26 válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Rendben, köszönöm.

Nem volt teljesen egyértelmű a terhelhetőség, ezek szerinte a kapcsoló fázisonként 20A-t tud kapcsolni?

A vezeték jelenleg 5x2,5-es MCU kábel, ezzel is fogom bekötni.
(#) Tomi111 válasza Balu26 hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Persze, fázisonként 20A.
(#) Lipi71 hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Volt már ilyen problémája olvastam a topikban csak nem tudom mi lett a végeredmény?van egy sütő és főzőlap ami 400 voltot kér hogy tudnám 230voltra bekötni?
A márkája:Elektrolux SwissLine SL
Az oke hogy 1,2,3 a fázis 4,5 a nulla amiben van egy brükke es persze a föld de egy fázissal megtudom oldani egyáltalán?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) obenhof válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 28, 2019 / 1
 
Nézd meg mit kapnak a fűtőbetétek. 2 vagy 3 fázist (ez esetben 400V-osak), vagy fázis+nulla (ez esetben 230V-osak). Ha 230-as akkor bekötheted 1 fázisra, de... figyelj a megfelelő biztosításra. Ilyen teljesítmény mellett 1 fázisról nem fogod tudni kihasználni maximális kapacitással a készüléket és ha túlbiztosítod a bejövő vezetéket tűzveszélyes lesz a szerelés!
(#) Lipi71 válasza obenhof hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
Nekem is az a problémám hogy egy fázissal a sütő része nem igen akar működni kevés neki mint az Reedly felhasználó esetében volt neki össze jött de az nem lett leírva hogy hogy?!
C16-ra kötném és 2.5 kábelre!Az tök mindegy hogy 1vagy 2 vagy 3-ra kötöm a fázist?
(#) Lipi71 hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Különben miert van két nulla?A lap es sütő külön megy?
(#) gyuszo válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
1 fázisnál be kell kötni a fázisra az 1,2,3 vezetéket.
A 4, 5 -ös pontokat a nullára. Az utolsót a védővetetőre.
1 fázisnál ne használj 3 x 4 mm2-es vezetéknék kisebbet, inkább 3x6 mm2-est.
Ennek megfelelően a fogyasztói elosztóban a kismegszakító is 20A-es, vagy 25 A-es legyen, ez függ az összes felvett teljesítménytől. A villanytűzhely kötelében lehet egy kiselosztó, ami már lehet 3 db 16 A-es. Azért van 2 nulla bekötés, mert 1 fázisú bekötésnél a nulla vezetéken nagyobb áram folyna, a három fázisvezetéken folyó áram összege.
A sütő közelében levő elosztóból már bekötheted 2,5 mm2-es vezetékkel.
Tehát onnan 3 fázisvezetéknek, 2 nulla és egy védővezetéknek kell csatlakoznia.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) obenhof válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ezt mondjuk nem értem miért jó ha 1 pólus 20/25A után berak 3x1 pólus 16A-est?
Mivel 1 fázisra max 32Ampert kap a szolgáltatótól, 1db 1P25A, utána 2P 25A 30mA ÁVK majd 3x4mm2 kábel mehet a készülékre. De ez egyben megoldható egy kombinált ÁVK-val is. Ez már helyigény és költségtakarékosság kérdése.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) obenhof válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ohmos fogyasztóra B karakterisztikájú kismegszakítót rakj, ÁVK mindenképpen legyen a tűzhely előtt. Teljesítménynöveléssel oldható meg a problémád, csak méretezd megfelelően a betáplálást. Ahogyan gyuszo írta 1 fázisnál kösd össze az 1,2,3 pontokat.
(#) obenhof válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ez a két nulla nekem csak 1-nek tűnik a kép alapján.
(#) obenhof válasza obenhof hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Természetesen, ha az ingatlan főbiztosítéka pl 16Amper, akkor ne tegyél utána nagyobbat...én vele megegyezőt sem raknák.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) Lipi71 hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
Szia Obenhof!
Köszi a válaszokat!Irtam neked üzenetet!
(#) VIM válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Szia! Nekem gyanúsnak tűnik a bekötésen látható vezetékek színeiből, hogy ez a tűzhely már át lett kötve egy használható megoldásra. A két fehér szálon a főzőlapok és a sütő áramköri nullája lenne kihozva és a barnák volnának a fázisok ezekhez. Ehhez persze meg kellene nézni, hogy ez így van e vezetékezve és lekövethető e a vezetékek hovatartozása. Szerintem az 1.- 2. pontokat (barnákat) majd a 3.-4. pontokat (fehéreket) kellene összekötni (közösíteni) és ezekre adni a 240 voltot. Az áramköri biztosításra már megírták a lehetséges megoldásokat. Az együttműködési feltételeket (sütő vagy főzőlapok egyszerre való használata) be kell majd tartani.
(#) Lipi71 válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ez így van!3fázissal ment idáig!
Valakit feltudnák hívni esetleg lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban?
(#) gyuszo válasza obenhof hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ami itt lényeges, nem 3 pólusú kismegszakítóról beszélek, hanem 3 db 16A kismegszakítóról. Pont azért, hogy külön legyen biztosítva mind a 3 rész.
(#) gyuszo válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Mivel 3 fázisról ment, azért volt elég 1 db nulla vezeték és a tűzhelynél a 4 , 5 pontok között egy rövid zár.
(#) gyuszo válasza obenhof hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Én a készüléket nem biztosítanám csak 1 db 25A-es kismegszakítóra. Ha az leold hiba miatt, az egészet nem lehet használni és a hibát is nehezebb megtalálni.
Ha az egyik leold a 3 db közül csak a hibás marad áram nélkül.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) Tomi111 válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ez a bekötés így nekem is gyanús, ahogy VIM-nek is. Szerintem tuti, hogy a rádugós sarukat valaki átdugta, nem hiszem, hogy így volt gyárilag. A fehérek lehetnek a nullák, de most nem úgy van rádugva. Szerintem az előző szerelő nem tett áthidalást, hanem egyszerűen átdugta fenn a vezetékeket. De hogy lehetett eredetileg? Az adattábla alapján nem találok semmit a neten. Ilyen bekötéssel biztosan nem ment 3 fázisról sem.
A 3-ason lévő fehér eredetileg talán az 5-ösön volt, az 1-es és 2-esen lévők voltak elosztva talán a első 3 csatin, de ez csak tipp. Na de 11,1kW az össz fogyasztás! Ez 48A!! Egy fázisról elég korlátozottan használható.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) gyuszo válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Idézet:
„Na de 11,1kW az össz fogyasztás! Ez 48A!! Egy fázisról elég korlátozottan használható.”

Igen, pont ezért írtam, hogy 3 db 16 A-es kismegszakítóval lehetne biztosítani, úgysem lehetne az egészet használni egyszerre 1 fázisról.
Ez a tűzhely optimálisan 3 fázisról használható .
(#) Zsolt 73 válasza Lipi71 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Szia !

Az első kép jobb alsó sarkában jól látható a fűtőbetét rajzjele, mellette a 400 V jelzés. A nulla kapocsra azért van egy vezeték kötve, mert csak a vezérlés igényli a nullát.
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem