Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 33
(#) Gogo válasza synergy hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Arra voltam kíváncsi, hogy milyen nem Weller pákával lehet Weller hegyet használni. De azért köszönöm. Ilyenem ment tönkre 39 év után. Kiégett a fűtőszál. amíg beszerzek egy t0052411099 ilyet, addig kell valami jó megoldás ami olcsó.
(#) eSDi válasza Gogo hozzászólására (») Feb 14, 2019 / 2
 
Értem én, hogy szűkös a költségvetés és gyorsan kell alkotni valamit, mert dolgozni kell vele. Aztán, nehogy ennyibe is maradjon a dolog.
Idézet:
„Ilyenem ment tönkre 39 év után.”

Ez a kulcsszó. Nem véletlenül 39 év után fáradt el. Szerintem megér kb 15eFt-ot újabb 39 év nyugalom.
(#) Gogo válasza eSDi hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
4. napja megy folyamatosan, 8 fokon belül tartja a beállított hőmérsékletet, 0,4 mm-es hegyet használva. Engem is meglepett, mennyire használható, és kényelmesebb is mert kisebb, könnyebb, és most még hajlékonyabb a 39 éves szilikonkábelhez viszonyítva. Pompás kis szerszám. Kíváncsi vagyok meddig húzza.
(#) rockersrac válasza Gogo hozzászólására (») Feb 20, 2019 / 1
 
Solomon páka+rex c100 hőfokszabályzó, +-3C°, és tartja is szépen. PID szabályzós, tanítható.
(#) Arrowcross hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Sziasztok! Vettem egy Weller WD1 állomást, de reteszelve van és nem tudom, hogy mi lehet a kód, amivel fel lehet oldani. Nincs valami más lehetőség a kikapcsolására, anélkül, hogy végig próbáljam egyesével az összes háromjegyű számkombinációt?
(#) hg6dab válasza Arrowcross hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Záróra előtt hirtelen. Talán segít.
(#) Arrowcross válasza hg6dab hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Köszi szépen, de ezt már én is leszedtem. Ebből derült ki, hogy jelszavas a feloldása, amit az eladó nem közölt. Nem is válaszolt még erre a kérdésemre. Ezért reméltem valami más megoldást, de akkor marad az egyesével végig próbálás...
(#) cimopata válasza Gogo hozzászólására (») Feb 22, 2019 1 /
 
Van képed róla hogyan sikerült a pákahegy meghekkelése? Nekem ATTEN pákám van ránézésre nagyon hasonló mint a tied kínai hegyekkel de 350-400 fok környékén már vedlik és esik szét a hegy.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) boxtif válasza Gogo hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ha kell fűtőbetét, 5000 Forintért adok. Van még maradék. Új és régi, 89'-ből.
(#) Gogo válasza boxtif hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Ez most sokba került nekem, hogy nem olvasom a fórumot rendszeresen. 2 napja vettem egyet 13e Ft-ért 1 év garanciával. Ha ez is kihúzza 39 évig már megérte.
(#) Gogo válasza cimopata hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Remélem jól látszik. A betét átmérője 3,75mm.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2019
(#) Gogo válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Ez nagyon ötletes, köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2019
(#) Gogo válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Látom már, nagyon jó és nem drága megoldás. Itt.
(#) Seton hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Üdvözlök minden Weller ismerő fórumtársat! Sikerült hozzájutnom egy új Weller WHS40 (18V, 40W) pákához a vezérlő elektronikája nélkül. A csatlakozóján 3 tüske van, és akárhogy méregetve csak 2 tüske között sikerült ellenállást mérni, mégpedig ez a fűtőtekercs volt. Bármely más kombináció, beleértve a csatlakozó külső fémgyűrűje között is, szakadást mutat végtelen ellenállással.
Namost ez a páka hőmérsékletszabályzós. Mégis hogy méri a hőmérsékletet? Előre is köszönöm, ha valaki ki tud segíteni, hogy be lehessen üzemelni.
(#) kovszabolcs válasza Seton hozzászólására (») Márc 9, 2019 / 1
 
Szia!
Nekem van egy analog állomásom... megtévesztően hasonlít ahhoz, amit belinkeltél. Most lusta vagyok megkeresni, de szerintem azzal működne a pákád. Nekem a páka ment tönkre. Ha kell, tied lehet...
Ü
Sz
(#) Bakman válasza Seton hozzászólására (») Márc 9, 2019 / 1
 
Tudtommal a fűtőelem ellenállásából "következtet" annak hőmérsékletére.
(#) ha1fi hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
üdv.mindenkinek !Egy Weller EC2002antistatic forr.állomásom van,ami már több mint 20 éve megy,nemrég elkezdett ugrálni a kijelző képe,de a páka dolgozik a hőfokot is szabályozza,mi lehet a hiba,és volna-e róla rajzotok....köszönettel Pista...
(#) Johnny0004 válasza ha1fi hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Szia! Tessék: link, ezzel akár újra is építhető, ha jók a rajzok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) ozpecs válasza Seton hozzászólására (») Máj 24, 2019 / 1
 
Sehogy nem méri, sajnos ez nem szabályozott, hanem vezérelt, simán a rájutó teljesítményt tekered a potival ipari hulladék...
(#) elektromos hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok!
WAD101 -es elektronikájáról nincs valakinek rajza, nekem csak az analog részre kellene, mert nem értem, hogyan méri a HAP-1 es páka hőmérsékletét.
(#) increduluszoltan hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Üdv Uraim!
Van egy 2010-es Nissan Murano 2.5-ös autónk,és nem tudja a komfortzárást..így az ablakokat sem húzza fel,ha az autót bezárjuk. már szakszervizben is jártunk vele,de igazából nem foglalkoztak vele...azt mondták,csak úgy megoldható ebben az autóban,ha 3 DB Nissan modult illesztenek ajtóként hozzá,aranyáron. Igaz lehet ez?
(#) elektromos válasza increduluszoltan hozzászólására (») Szept 15, 2019 / 1
 
Szia!
Ez a Weller topik , rossz helyre írtál.
(#) increduluszoltan válasza elektromos hozzászólására (») Szept 15, 2019 / 1
 
Bocsánat,ezt benéztem!
(#) Gafly válasza increduluszoltan hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Idézet:
„Bocsánat,ezt benéztem!”

Kevesen ismerik be.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
(#) elektromos hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Sikerült már valakinek HAP-1 hőlégfúvós pákához vezérlést készíteni?
(#) HA5AWS válasza ha1fi hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Szia!
Nekem is van egy ilyen állomásom, nálam a kapcsoló teljesen kontaktos össze vissza mászkál aztán megnyugszik. Kéne egy kapcsoló csere.
Üdv: Gábor
(#) Johnny0004 válasza elektromos hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Szia! Szerintem a fejben van termisztor, mint a pákáikban ugyanúgy méri.
Most fogok építeni egy forrólevegős állomást, de egy olcsóbb fejhez.
(#) elektromos válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Nem is tudom, de ez a HAP-1 páka valami nagyon furmányosan méri a hőfokot. Már a nyélben van sok ellenállás meg dióda. Az analog része is elég komplikált benn a vezérlő egységben.
(#) Johnny0004 válasza elektromos hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Akkor lehet hogy tévedek és hőelemes. Meg kellene mérned a pákanyélben az érzékelő vezetéket.
(#) bankimajki hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Sziasztok.
Tudja valaki hogy a WSP-80-as pákában milyen hőmérő szenzor van?
Nem tudom hogy jól mértem-e, de szerintem nem hőelem van benne, mivel magas hőmérsékleten se jelentkezett semekkora feszültség a szenzorpineken.
Azonban az ellenállása 20-35ohm között változott (20-300°C változás hatására.)
Létezhet hogy valamiféle NTC van benne?
Következő: »»   27 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem