Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   171 / 177
(#) Peti.Janka válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Port bővítő ic-n már gondolkoztam,de még soha nem használtam. Amit elfelejtettem, hogy egy 2x20 LCD is kellene rá. Összevonni sajnos nem nagyon lehet. Utána nézek milyenek vannak.
Végig kell gondolnom milyen funkciót hagyhatok ki és mit nem.
(#) Peti.Janka válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Köszönöm, de az lcd-vel már kevés.
(#) kaqkk válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Van isp-s lcd panel is ami csak két vezetéken kommunikál a piccel .
(#) Bakman válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Így már kevés a 40 lábú kontroller is. Van valahol lista, milyen kontrollereket ismer a program? Én nem találtam, a használati utasításban lévő képernyőfotóról "lestem" a PIC16F887 -et.
(#) Peti.Janka válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Rendeltem ilyen modult csak 2004-es LCD-vel. Ha megérkezik majd kipróbálom, hogyan is működik.
Arra gondoltam, hogy kicsit ismerkedjek ezzel az I2C-vel megpróbálom egy kisebb procival, és kiegészítem 2 db MCP23017-el.
Még azt nem döntöttem el, hogy maradjak a 16-os PIC-nél vagy próbálkozzak a 18-as szériával.
Még soha nem próbáltam azokat.
(#) Lamprologus válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Idézet:
„2x20 LCD is kellene rá.”

Esetleg egy Nextion kijelző helyette ...
UART kommunikáció, 2 láb kell csak hozzá!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019
(#) Peti.Janka válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Ez nagyon tetszene, de nem tudja kezelni a Parsic ezt a kijelzőt!
Vagy legalábbis Én nem tudom hogy lehetne.
(#) Lamprologus válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Csak soros portra kell adatokat küldeni, annyit biztos tud!
Kijelzőn létrehozol egy szöveg mezőt, a pic meg kiküldi a szöveget, hogy mit írjon ki.
valami ilyesmi: szoveg.txt="valami" FF FF FF ...
Nem bonyolult, érdemes utána nézni, van külön témája.
(#) Peti.Janka válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Most nézegetem, kezd tetszeni. Köszönöm az ötletet!
(#) Peticilin hozzászólása Feb 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Ismételten a segítségeteket kérném. Eprom mentéssel kapcsolatban. A mellékelt módon megoldva működik,csak a feszültség esést figyelő ADC bemenet vezérlésével vannak gondjaim. Ti miként oldjátok meg a vezérlését? Próbálkoztam feszültség osztóval,de annál nagyon kicsi a változás. Jelenleg zener dióda, tranyó páros hajtja meg. Így ADC értéke 15-ről 4,8V nál 200 fölé emelkedik,indítván ZV2-be írást és mentést. Ha kézzel lassan csökkentem a feszültséget,ez meg is történik és vissza is jönnek az adatok. De tápfesz kikapcsolásnál nem indul el a folyamat. Pedig a tápra rátettem egy 4700µF-os kondit is,hogy ne hirtelen menjen el a táp ( mert az lcd kijelző szívja rendesen).
Illetve érték bevitelre a nyomógombokkal milyen egyszerűbb megoldásotok lenne? Mert az RS tárolós megoldásnál a lefelé számolásnál duplázva pörgeti lefelé.
Válaszotokat előre is köszönöm.

idoz4.PIC
    
(#) kaqkk válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nem mélyedtem bele a programodba , csak egy kérdés miért nem beállításkor mented el az adatokat ?
(#) kokozo válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Szia!
A pic betápja elé rakj egy diódát, utána egy kondit, ezzel a módszerrel csak a pic táp esését lassítod a többi úgy se számít, hátha így lesz ideje elmenteni. A dióda előtt veheted le a tápot a kijelzőnek, és az adc-re is innen adj feszt.
(#) Peticilin válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Szia,

Arra gondolsz,hogy mikor beállítom,akkor a gomb elengedésével mentődjön az adat? Nem is rossz ötlet... Kipróbálom
(#) Peticilin válasza kokozo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Gondoltam erre a megoldásra is,csak a dióda ejti a feszt 4,6V-ra az nem gond a PIC működése szempontjából?
(#) kokozo válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Operating voltage range: 2.0V to 5.5V
Én ezt a módszert üzemóra számolónál alkalmaztam ahol nincs előre beállítható érték.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) Peticilin válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
A tanácsod szerint módosítottam a progit és úgy néz ki így tökéletesen működik. Köszi a segítséget.

idoz5.PIC
    
(#) Peticilin válasza kokozo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Köszönöm válaszod. Ezt is kipróbálom majd.
(#) kaqkk válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Van olyan helyzet amikor az utolsó adatot kell menteni leállás előtt, de a beállítás nem az az eset
örülök hogy sikerült megoldani .
(#) dcsabi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
kb 10-20 oldallal visszafelé van egy kis "PLC" kinézetű cuccom kijelzővel(4x20), az bőven tudja ezt, egy stabil cucc, PIC18F8722 alapkivitel van benne ez 80 lábú, nyomógomb is van hozzá...
Pisztoly pákával szoktam a PIC-et berakni. Kb 20-ból egy "elsikerül". ez már sok mindent tud. A P4 is jól kezeli. Érdemes egy ilyen cucchoz panelt gyártatni, mindig jól jön, amit ki lehet belőle hozni...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) Peti.Janka válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Szia,

Vissza kerestem jó sokat. Csak 3 képet találtam róla. A panelterv publikus?
Előre is köszönöm a választ.

Peti
(#) GERI 159 hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Üdv.

Olyan kérdésem lenne, tud-e a parsic byte tárolást? Van egy változó, azt "menti" és a változó megváltozhat, de a "mentett" adatra vissza tudok hivatkozni.

Egy léptető motornak lenne az állása. Gomb nyomásra menti a helyzetét, másik gombokkal lehet navigálni máshová, majd egy gomb nyomásra vissza tér a mentett pontra ( adatra pl 5000 )
Néztem a PDF-jét nem találtam ilyet. Az ugrott be, hogy lebontom bite-re csinálok 16db RS tárolót, és azt a gomb nyomásra mind Resetel majd amin van adat Setel. És csinálok belőle újra Byte-ot és így megmarad, vissza lehet hivatkozni rá.

Van erre gyári megoldás ?
Köszönöm.
(#) kaqkk válasza GERI 159 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Valami ilyesmire gondoltál ? Csak példának dobtam össze ,de az elv jól látszik rajta

NONAME.PIC
    
(#) proli007 válasza GERI 159 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Hello! Természetesen van. A mikrokontroller mindig byte-okat tárol, sőt a biteket is byte-ban tárolja, csak a program megengedi hogy bitenként írad/olvassad.
Ha egy multiplexer (MPX) kimenetét önmagára (bemenetére) csatolod vissza, akkor amíg az a bement van kiválasztva, tárolja az értéket a RAM-ban.
(#) kaqkk válasza GERI 159 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Ez már tudja amit szeretnél vissza is megy kiolvasáskor a mentett értékre

NONAME2.PIC
    
(#) GERI 159 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nagyon frankó köszönöm. Ki is cserélem az RS-tárolós megoldásom erre.
(#) kaqkk válasza GERI 159 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Szívesen ! Használd egészséggel . Ha nem titkos megtudhatnánk mit építesz ?
(#) Peti.Janka hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
Sziasztok!
I2C-n szeretnék meghajtani egy 2004-es LCD-t. PCF8574T- ic van a panelen. Próbálkozott már ezzel valaki?
Nem igazán jövök rá hogy áljak neki.
Előre is köszönöm a segítséget!

Peti
(#) dcsabi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Használtál már a P4-en I2C-t? Parancsokat kell sorba rakni egymás után, a példa szerint. Azon a PIC-es panelen van I2C is, 0-5V DAC, vagy DS1307 RTC...Az azonnali eredményt ad... ez alapján el lehet "játszani" mással is...
(#) Peti.Janka válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Szia,

Próba és tanulás kedvéért raktam össze egy próbapanelen MPC23017 ic-el egy kapcsolást, 8 portra ledet raktam, 8 portra nyomógombot. Azt tökéletesen tudom kezelni.
Vettem egy ilyen: Bővebben: Link LCD-t amin egy PCF857T IC van. Ezzel is tudok komunikálni, a káttérvilágítást ki be tudom kapcsolgatni I2C-n tehát komunikál a PIC-el. Amit nem tudok, hogy a Parsic 4-ben az LCD modulban kellene beállítani azt, hogy ennek az icnek a portjaira küldje az adatokat.
Próbálkoztam azzal is, hogy Parsicban beállítottam az LCD modult RB portra és elneveztem az I2C bemeneti portjait az alapján, ahogy a ki van alakiítva a panel, de semmi...
Azért mellékelem a parsic fájlt, hogy lásd hogyan csináltam. A progi csak 4 adc értéket írna ki 4 sor elejére..

Az LCD háttér világítás szépen villog tehát az komunikáció tuti jó!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019

NonameI2C.pic
    
Következő: »»   171 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem