Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   322 / 371
(#) András123 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Szerinted EZ mire lenne képes Rétegelt lemez átvágására gondolok. max 5mm vastag fát szeretnék átvágni vele, de lehetőleg úgy hogy ne nagyon égesse meg. Hány menetben lehetne ezt megtenni ezzel a 3W lézerrel?Jó a kép amit készitettél, nekem egy kicsit sötétnek tűnik. A Laser GRBL- használtam én is rajzolásnál. Lehet ezzel különböző árnyalatokat (Sötétebb világosabb) létrehozni a kép szerkesztése során? A vágást azt hogy lehet kivitelezni ezzel a programmal?Kell hozzá egy másik szerkesztőprogram?
(#) Pali79 válasza András123 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Ez szerintem nem vágja át az 5-ös fát. Nem használtam sokat a LaserGRBL-t, de szerintem jól konfigolható. Mielőtt megcsinálja a G kódot van egy csomó állítási lehetőség.
(#) Sly hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.Kèszül az èn otthoni cnc marom is ès lenne egy kèrdèsem...A meghajto motorjaim KH56QM2B036-osak.Azt már pár oldallal elöbb megirta valaki hogy ezek kb 1.3Nm -tudnak...A következö kèrdèsem az,hogy hány volttal hajthatom meg öket maximálisan,ès mekkora áramot tudnak elviselni?Jelenleg a kinai arduino cnc shield hajtja meg öket full gázon kb 2.4Ah... 12volt feszültsèg mellett..Tud ez a motor ettöl többet?Ezt ugyèrtem hogy elèg neki a kinai vezèrlö vagy mehetne rá "nagyobb" is ami több áramot tud...
(#) SALáta válasza Sly hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Amíg nem üt át a tekercs addig hajthatod. Áramba viszont a bekötéshez tartozó max árammal!!!. 12 V az édeskevés. 1.3 Nm a tartónyomaték, a nyomatékgörbe sokat elárul egy motorról. Van bika motorom aminek a görbéje egy nagyon gáz szervóéval felér. Van ami ettől 20x rosszabb... Áram amennyit bír a motor, vagyis adatai szerint. Feszültség meg minél nagyobb. 12 V az semmi. Nem tud majd áthajtani elég áramot a motoron a vezérlő, az áramfelvétel a fordulat növelésével leesik. Ha leesik lesz olyan pont ahol a motor teljesen megáll. Nos nagyobb feszültség=nagyobb fordulat, jobb görbe. Pl az egyik kínai 3 ax szett a dq542MA az elég jó de csak 50 V os. A nagytesó az meg rosszabb sokkal de az 80 V os.
(#) Sly válasza SALáta hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Üdv.Köszi a gyors választ.Igazábol hajtanám èn 36volttal is de fèlek hogy soklessz neki ès károsodik...Itt egy adatlap amit èn nemigazán tudok èrtelmezni...Hátha kitudsz deriteni belöle valamit...?Konkrètan arra gondolok hogy "amig nemüt át a tekercs" kijelentès az mit takar?Mehet rá gondnèlkül a 36volt?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2019
(#) sargarigo válasza Sly hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Átütés alatt azt értette, hogy a vezetékeken a szigetelés mekkora feszültségig képes szigetelni. Ez 1000V-os nagyságrend (mondjuk 230V-ot azért már nem kellene adni neki). Adatlap elvileg kellene hogy tartalmazza. A 36V-tól biztosan nem fog átütni. Itt azzal lehet a gond, hogy a 36V-hoz mekkora áram dukál. Ugyanis a tekercs nem csak mágneses mezőt gerjeszt, hanem tetemes mennyiségű hőt is! Ha ez meghaladja az egészséges szintet, akkor elolvad, kigyullad a motor, megszakad a tekercs, zárlatos lesz, jönnek a természetvédők, globális klímaváltozás, stb.Szóval figyelj oda, hogy a feszülség és áram szorzata nem fűtse túl a cuccot! Feszültséget adhatsz neki, az áramra figyelj!
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2019
(#) kameleon2 válasza Sly hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Kb. 30V a max. A feszültséggel gyorsítasz, az árammal tartasz és erőt fejtesz ki. Nyilván egy idő után melegszik. Ez üzemszerű, csak a túlmelegedés nem. A kínai Arduinó Shield 0,5Nn-es motorokra van méretezve. A "piros" cnc vezérlő 3A-ig képes meghajtani. Nekem ilyenről mennek.
(#) Sly válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Üdv.Köszi az infokat!Akkor szerintem beszerzek egy TB6600 vezèrlöt,ez ugynèzem max 4A-t tud.Ez már kifogja elègiteni a szüksègleteim...
(#) Sly válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 1, 2019 / 1
 
Üdv.Neked is hálás köszönet a segitsègèrt!
(#) Cavalier hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Köszi a tippeket szerszámügben, rendelek párat kínai barátainktól, aztán meglátjuk.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Tudom ez egy nagyon szubjektív kérdés, mert sok mindentől függ.... de....

Mennyi idő alatt kopik el egy alu T sines házi kiviteles cnc?
Itt persze a "T" sin élére gondolok
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2019
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
Idézet:
„ez egy nagyon szubjektív kérdés, mert sok mindentől függ.”
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Én olcsó kínai sinekből építek most magamnak egyet, de kollégám szeretne egy minimálinvestált gépet bontott motorjai vannak szerkezethez Réteg lemezt vagy ITEM profilt használna ( profilok kicsit viseltesek)
És tul sokat nem akar plusszba invesztálni. Én javasoltam neki a "T" sines változatot, de pont utánna láttam neten hogy bizony megkopik a sin!

kb 400*400mm területet akar z irányba 100mm -el főorsonak egy dremmelt rakna be vagy van neki ??175W?? kínai marómotorja.

Nagyjából unaloműző projektnak szánjuk mert minden más ami fut az postán van..
Mondjuk akkor már lehet hogy jobb az item profil kúpos csapágygörgővel...
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 18, 2019 /
 
„má megint itt vagyok

Egy kis 40cm-es hobbi esztergát szeretnék „motorizálni”, kisebb szériákhoz leginkább (oldalazás, fúrás, leszúrás) Arra gondoltam, hogy valami CNC hajtánnyal oldom meg, de a sima GRBL-t kevésnek találom hozzá teljesítményben, ráadásul a főorsót is valahogyan vezérelni kellene. A gép elektronikája kuka, de a motor működik, illetve akár kaphatna egy 400W körüli AC szervót is és akkor esetleg menetet is lehetne vele vágni. Később kaphatna egy függőleges tengelyt is, tehát több tengelyre alkalmas megoldást keresnék. Építettetek már ilyesmit? Nem ragaszkodom a GRBL megoldásokhoz, linuxos vagyok (huszon pár éve már) és linuxcnc-vel szívesen bíbelődnék (telepítettem már forrásból és írtam pár kisebb modult hozzá, de nagy tapasztalatom nincs benne). Inkább lassan építeném fel a rendszert, mint olcsón, de azért véges a rászánt keret!
Szóval javaslatokat kérnék tőletek, hogy hogyan és milyen anyaggal építsem fel ami azért még kiszolgál a következő 20 évben!
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
A legnagyobb gond a menetvágással van, ugyanis a sok vezérlő nem alkalmas "zárt hurkos" vezérlésre, tehát a főorsó pozicióját nem tudja kezelni. Sőt! Sok vezérlő a tengelyek pozicióját sem tudja figyelni.
(#) guliver83 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Én Linuxot használtam tökéletes!

Mindenképp LinuxCNC javaslom, tud profi menetvágás!
Csináltam olyat, hogy egyszerre 2 db kézi kereket egyidejűleg tudtam használni úgy mint, ha egy hagyományos esztergát használná !
Rengeteg lehetőség van benne!
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Épp ezért kérdezek itt Kérdés, hogy mivel építsem, hátha valaki már belefutott.
(#) D_Zsolt válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Tudom mit tud (elméletben), de sosem próbáltam, mert nem volt mivel! Majd most!
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 19, 2019 /
 
Nos, haza hoztam a „pácienst” Igazi kínai átverés, de a mechanika alapnak megteszi! Az adattáblán 400W a motoron 250W! Az orsók holtjátéka milliméterekben nem mérhető, inkább centikben Na jó, nem! Olyan 5 millis a menetvágóorsó kottyanása, de az felfüggesztési hiba. A keresztszán kb másfél körös oda-vissza, ez anya csere lesz gondolom (vagy komplett orsóstól). A kéziszán viszont pár tized csak, az nem rossz. A cserekerekek persze műanyagból, de ha át lesz alakítva, akkor ezeknek nincs jelentősége. Az elektronika kapott egy pofont, imitt-amott kijött belőle az éltető füst, szintén nem releváns, mert ki szeretném cserélni a főmotort valami kefe nélkülire. Az árát megérte, 60€-t fizettem érte és sehol egy rozsdafolt!
Tehát a kérdések:
Főorsómotort szeretnék, max 400W, kefe nélküli. Sima AC frekiváltóval, vagy inkább AC szervó? Inkrementális jeladót rá vagy valami más?
Kottyanások: Golyós orsó vagy csak feszített anya? A hosszán hajtáshoz is kellene az orsó, de jó lenne olykor kézzel is tekerni a fogasléces hajtókerékkel. Erre van valami megoldás?
Úgy általában kérdezve: szervós vagy léptetős lenne a célravezetőbb? A szervós tengelyenként (ez itt ugye 3, mert a főorsó is vezérelt kellene legyen) ha készen veszem, akkor 200€, ami nem sok egy nagyobb géphez, de erre sokallom. Ha léptetős, akkor mekkora motorokkal illene építeni?
(#) genius2001bt válasza András123 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia!
Én egy 5.5W kék lasert vettem, kínait. Külső tápegységről megy. A PWM-et nem sikerült még összehoznom, igy a shieldbe megy a zerősebb tápegység így TTL?-en keresztül tudom szabályozni, de 4 mm-es rétegelt lemezt nem vág át csak több menetben. Ha 100%-on használod és lassabb sebességen csúnyán megégeti a fát és eszméletlen füstöt csinál, ami sztem csökkenti a teljesítményt is.
üdv,
KK
(#) genius2001bt válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia!
En egy kinai 3018-as gépet vettem. Az orsókkal hasonló a tapasztalatom, a gravir tű gagyi, egy rögtön törött is. Az Z tengely csúszócsapágya ~40 mm helyett csak 25mm-es igy kottyant a tű kb 1 mm-ert. Leírtam a forgalmazónak visszaadot 5000 forintot és vettem kettő 40 mm-es csúszócsapágyat, de sajnos még nem volt vele időm foglalkozni. Vettem még egy új shieldet is, mert a régire rátettem a grbl1.1-et, bár nem kellett volna.
üdv,
KK
(#) genius2001bt hozzászólása Feb 19, 2019 /
 
Olcsó kinai CNC "tanulni" témában azt látom, hogy mindenképpen olyat érdemes venni amin vannak végállás kapcsolók és tud érintőt venni. Márkákat nem írok esetleg magánban, ha valakit érdekel.
Összességében és hivatalosan cégre megvenni a VÁM-ÁFA-vámugyintézés miatt lehet érdemesebb itthon venni, vagy az EU-n belülről. Amit megtanultam, hogy a Fusion360 ingyenes kisvállalati verziója álom a tanuláshoz és van magyar youtube videó CAD/CAM részhez. A Fusion azért is jó mert a tokmány és szerszám könyvtárában rengeteg előre beállított modell van.
Viszont a g-code futtatására még nem találtam olyan programot ami mindenben tetszett. Mindegyikben van valami jó funkció.

üdv,
KK
(#) D_Zsolt válasza genius2001bt hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Ez az ami félig alu, félig nyomtatott műanyag? Szemeztem vele én is ha egyre gondolunk, csak valami kisebbet. Egyenlőre elég az eszterga
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 19, 2019 /
 
Sziasztok

Az X Carve cnc nél sima bodch profilon futnak a kúpos-nútos görgők? Vagy speciálison?

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019
(#) SALáta válasza genius2001bt hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
G kódra jó a linuxcnc. Nézz meg egy mach 3 alap képernyőt, meg egy linuxcnc alap képernyőt.
Tisztább, szárazabb érzés. Mozgásvezérlő jó ha van mert amúgy a pc t terheli. Vagy pc nélküli 150 dolláros kínai csodák is vannak.
(#) genius2001bt válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Idézet:
„Ez az ami félig alu, félig nyomtatott műanyag?”

Igen, az. Az alu rész tök jó. A nyomtatott műanyag sem lenne gond, mert elég erősnek tűnik, de a hibás csúszócsapágy méret miatt nekem elrepedt. Ha nagyon akarok tudok nyomtatni másikat.
De azt látom, hogy az olcsó nem véletlen olcsó...híg a leve
(#) D_Zsolt válasza genius2001bt hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Erről csinálhatnál egy leírást, hogy mit-mire kellett cserélni (esetleg linkekkel együtt). Némelyik kínai akármilyen gép a kukától szökött meg, de vannak azért olyanok is, amit érdemes átalakítani/feljavítani. Segítség lenne sokaknak (nekem is)!
(#) Sly hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.Lassan kikellene probalni a gèpemet,csak mivel eddig semmi tapasztalatom nincs ezèrt feltennèk egy kèrdèst..Van pl egy 5mm müanyag sik lapom.Namármost,szeretnèk marni bele egy tèglalapot...Ez eddig okè lenne,csak az nem fèr a fejembe hogy hol kell azt beállitani illetve mi az ami beállitja azt,hogy a Z tengej ne rögtön 5mm mèlyen marjon,hanem pl milimèterenkènt menjen le egy lèpèst...Tehát van a sik lap,ès abban a tèglalap 3D ben megtervezve pl "stl" formában elmentve...Ezt ugye átkell alakitani g-kóddá...Gondolom erre is van valami program..Ès akkor utána menne a marás..De ez az opcio hiányzik (vagyis nemtudom hol keressem)Ebben kellene egy kis segitsèg...A hardvare az egyenlöre arduino grbl shield ès universal gcode sender..
(#) borvendeg válasza Sly hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Idézet:
„Ezt ugye átkell alakitani g-kóddá...Gondolom erre is van valami program..”

Ebben a programban tudod beállítani.

Vcarve amit én használok. Itt a szerszám-nál tudod megadni a marás sebességét, azt hogy milyen sebességgel "fúrjon" az anyagba a Z és hogy mekkora átfedéssel használja a marót.
Azt hogy hány fogásból menjen a Z azt meg "Edit passes" menüben tudod megadni.
(#) Sly válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszi a gyors választ.Kifogom probálni,remèlem nem akadok el semmivel...
Következő: »»   322 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem