Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátoros fénycső
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) igor4122 hozzászólása Feb 22, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.
Most visszaolvasva látom hogy kissé túlzottan eltértem a ledek irányába.
Nos szeretném felvetni ismét a korábbi kérdést, miszerint tudna-e valaki feltenni olyan DC-DC konverter kapcsolási rajzot, ami képes meghajtani kettő darab, sorba kötött, G23-as 9Wattos fénycsövet.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) uniman válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Hello! "Sorba" nem nagyon szokták ezeket kötni, legalábbis DC-ről megtáplálva...már amennyiben nem tévedek. Meg aztán inkább DC/AC konverter (inverter) használatos e célra...vagy nem?
(#) igor4122 válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Köszönöm.
Tehát akkor párhuzamosan kell meghajtani őket.
Egyébként a DC-DC konverter Pucuka ötlete, amit a tekercselés elkerülésére ajánlott, mivel abba csak egy induktivitás kell, ami készen beszerezhető bármelyik boltban, nem úgy mint a "közepes sárga inverter trafó".
(#) uniman válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
"Párhuzamosan"...
Szerintem az sem jó, a kettő cső közül mindig csak az egyik világítana...(most nem magyarázom el, hogy miért).
Inkább használj a 2x9W helyett 1x18W-osat, vagy duplatekercses "inverter" trafó kell. Vagy kettő elektronika csövenként...(a képemen ráadásul spéci "germicid-féle" csövek is láthatók)
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) igor4122 válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Köszönöm, elfogadom.
Akkor a soros és párhuzamos kapcsolást elfelejtem.
Az 1x18Wattos csőből van egy itthon, az üveg része épp olyan hosszú mint a WoodGlass, ám azt inkább vitrin megvilágításnak használnám.
Ettől függetlenül nem vetem el, amennyiben a 2x9watt papíron kezd túl ormótlannak hatni megfontolom a használatát.
A dupla tekercsesre rákeresek a Lomex kínálatában.
(#) uniman válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Küldtem privát üzenetet...remélem észreveszed és elolvasod...
(#) igor4122 válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2019 / 1
 
Épp most küldtem el a választ.
Bocsánat hogy sokáig tartott, sajnos a gyors gépelést nem tanították anno az iskolában.
(#) uniman válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
OK. Van egy másik fórum e témáról: Bővebben: Link
(#) igor4122 válasza uniman hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Köszönöm.
Máris elolvasom.
(#) Inhouse válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Találtam valamit a témában, hátha jó lesz neked.
(#) igor4122 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Köszönöm, de sajnos nem jó.
Úgy látom ennél is tekercselni kell, az pedig nekem sosem sikerült, a 12Voltos mini Teslámat így sikerült az örök vadászmezőkre küldenem.

Inkább ilyesmi kéne, csak 12Voltra, ennél ugyanis gyárilag készen van a trafó.
(#) erbe válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Honnan szereztél 12 V-os mini elektromos autót?
Tesla
(#) igor4122 válasza erbe hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
(#) erbe válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Na ezért kell csínján bánni a betűszavakkal, rövidítésekkel és az ilyen többszörösen "kihasznált" elnevezésekkel. Az elektronikában ugyanis sokféle eszköz, alkatrész nevében szerepel Tesla.
(#) gaben62 válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
üdv. nem konverter kell oda, hanem egy 12V/350V-os inverter modul, ák. amiben ferritmagos trafó van, én is ilyent használtam évekig.
A 18Wattos, daylight fénycső, rendesen világít vele, egy műhely asztalt, de a fél műhelyt is beteriti.
ezt szinte bárhol tudom használni, pl. Gépkocsi akkuról is, 3Amp. a max. áramfelvétele.
(#) gaben62 válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
2db, 9W-os G23-hoz elegendő egy ETD34-ferritmagos/Epcos kis trafót megtekercselni, és 3db.tranzisztoros áramkörrel megoldható az egész, But12A, BuT18A, hajtja meg az impulzustrafót, amelyet 36-38KHz-re, kell méretezni..a jó hatásfok elérése érdekében..
Én spec. mindenhol ezeket használom, hosszú évek óta.
A 2db. fénycsövet sorba kell kapcsolni, és kész, gyújtó nem szükségeltetik..
(#) igor4122 válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Üdv Gaben.
Köszönöm, ki fogom próbálni, bár az a 3Amper kicsit soknak tűnik, főleg mivel 2200mAh kapacitású 18650-es akkumulátorokról üzemeltetném.
A tekercseléstől még mindig idegenkedem, de ha ez a módja, akkor megtanulom, majd keresek valamilyen leírást róla hogyan kell jól csinálni.
(#) gaben62 válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Elnézést a 3Ampert 13V-os tápról, és 2x20Wattos cső használatával veszi fel, én is ilyen fénycsöveket használtam..
(#) asti hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Sziasztok,

Közepes teljesítményű amalgám germicid fénycsőhöz keresnék gyújtó/előtét megloldást, a lényeg hogy az egész rendszer akkumulátorról kell hogy működjön.
Erről a csőről van szó:
GPHVA1000T6L/4
Bővebben: Link
150W teljesítmény, 1000mm, 1800mA, 84V

(alapvetően nem a tényleges típusszám a lényeg hanem a teljesítmény nagysága és a cső típusa ami meghatározza az előtét típusát)

Előtétet ehhez a teljesítményhez kizárólag olyat találtam aminek ac bemenete van, tehát
kelleni fogy egy inverter is ami 12v/24v/36v/48v bemeneti feszültséget vár és mivel nem 12v-os
akkuról lenne hajtva, emiatt még egy dc-dc konverter is kell a rendszerbe
Totál feleslegesnek érzem hogy a többszöri oda vissza alakítást hogy a végén megint dc legyen a gyujtóban.
Ami fura (nem erősségem a teljesítmény elektronika) hogy miért nem találok ilyen teljesítményű
dc-s előtétet pedig maga az előtét megvalósítása ac esetében mindig egy egyenirányítással kezdődik.

Tud valaki erre valami kész (megvásárolható) megoldást hogy dc-re tudjam direktbe kötni ezt a csövet?
Mennyire tragikus ennek a megépítése?

6db cső kell majd a rendszerbe, tehát jelen állás szerint kell 6 ac-s előtét a csöveknek, 1 nagyobb 1000W-os inverter, és egy szintán ilyen teljesítményű dc-dc konverter a li-ion akkukhoz.
Ha más nincs akkor szegmentálni még tudom, pl 3 csőhöz tartozik egy 500W-os inverter, stb...
Köszi
(#) asti hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Még egy kérdés felmerült bennem, mivel egyelőre úgy néz ki hogy inverterrel lehet megcsinálni,
azt viszont nem tudom hogy ezek az előtét/gyujtók mennyire igénylik a szép szinuszos bemenetet vagy elég nekik a kvázi szinuszos (jelentős az árbeli eltérés)?
(#) Ge Lee válasza asti hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Szerintem azért nem találsz mert azok csövekhez vannak gyártva, ekkora teljesítményű cső meg nem nagyon van, vagyis külön külön kell venned minden csőhöz. DC-ről ne hajtsd őket, mert ugyan működni fog, de nagyon gyorsan tönkre fognak menni a csövek.
Én régebben csináltam ilyet kicsiben, pincébe ahol nincs áram, de az csak annyiból állt hogy push pull konverterrel (mint az autóerősítőkben) csináltam az akkuról 280V körüli DC-t, és arról ment 4db 20W-os kompaktfénycső.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem