Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   645 / 727
(#) P_Laszlo válasza zsoika hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
A gyári centerek tényleg hülyeségek, többnyire. Főleg a fektetett MTM dizájn. De a két hangsugárzóval sem lesz kevésbé zavaros a hangképed a center csatornán. A Canton Chrono nagy befektetés, de ezek a mozis hangsugárzók sem kiválóak műszaki szempontból.

Mozinál tényleg az a legjobb, ha az 5 szélessávú csatorna hangsugárzói teljesen egyformák.
(#) P_Laszlo válasza meszi_1985 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
És a belső méretek? Ez így 20 liter körüli térfogatnak tűnik, ahhoz viszont, legfeljebb 20 centis hangszórót lehet használni. Az viszont a 20-as kivágásba beleesik. A kivágás 20 centi, vagy a süllyesztés? (ha egyáltalán süllyesztett, a képen nem látom jól)

Én feltehetőleg egy új előlapot vágnék hozzá, és kétutasként használnám, valami olcsóbb 17 centis méllyel, pl. HA17-582.
(#) zsoika válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Szia. Köszönöm a választ neked is.
Igen, most is egyforma mind az 5 hangfal...vagyis csak 4, mert 2pár egyformát sikerült eddig szereznem LCR-nek és jobb hátra. Jelenleg egy Pio besegít hogy meglegyen az 5. Egy kicsit kilóg a hangja de megteszi amíg nem sikerül szerezni még legalább 1db-ot, bal surr-nak.

"De a két hangsugárzóval sem lesz kevésbé zavaros a hangképed a center csatornán" Ezt hogy érted? Nem zavaros most sem ,csak ha sikerül venni még egy párat (hogy egységes legyen mind az 5 és a balos piot kiváltsa) gondoltam lehet meghálálná ha a 6.-at is betenném dupla centernek.

"A Canton Chrono nagy befektetés, de ezek a mozis hangsugárzók sem kiválóak műszaki szempontból."
Nem annyira...kb. 450€ . az 5.0. Mire gondolsz amikor nem kiválót írsz a Cantonokról?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) P_Laszlo válasza zsoika hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nincsen mit igazán.

Ha bekerül a hatodik, vagyis egy csatornát két hangsugárzóval sugárzol le, az lesz.

Canton. Arra gondolok, hogy gyenge a hangszórókészlet, emiatt, és azért, mert a hangváltó nincs a végletekig kidolgozva, a közép- és magastartomány problémás.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) lóri válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszönöm válaszod. Ehhez (is) kevés vagyok.
(#) zsoika válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Akkor milyen állványos/polcsugárzó 5.0 -t ajánlanál?
Természetesen jobbat mint a most használt Harman Kardon MAS 5" .
Keret 150eFt és használt érdekel..német ebay vásárlás is oké. Quadral?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) P_Laszlo válasza lóri hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Akkor, legyen függőleges MTM elrendezés, úgy maradhat kétutas, köthetők a mélyközepek párhuzamosan/sorosan, és egyszerűbb lesz a hangváltó. De így csak a magashangszóróval egy magasságban hallgatva fog jól szólni.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) P_Laszlo válasza zsoika hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nincs ötletem, nem ismerem a piacot mozis vonalon. Azt tudom, hogy a Quadral már vagy 15 éve is alulmúlt minden elképzelést műszaki szempontból, kb, mint a Wharfedale. Akkor inkább a Chrono. Cantonból vannak korrekt dolgok, de nem ez. Pl. a Reference eléri egy jó DiY színvonalát. JMLab-nál, B&W-nél sem látok semmi jót. Ezek a gyártók inkább egy egyéni, jól felismerhető hangkaraktert céloznak meg, ami megkülönbözteti, ami a védjegye, a reklámozott technológiák mellett, és nem akarnak klasszikus értelemben véve jót készíteni. Szerintem.

Egyébként meg Videoton Preludium. Csak már nagyon kevés javításmentes példány van.
(#) zsoika válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
JMLab (Focal) és a B&W-t egyedi hangúnak mondod ,akkor a KEF és a Triangle sugárzóit minek neveznéd
A Canton, Quadral és a német gyártók sokat fejlődtek az utóbbi időben....a 15éve nem mérvadó. Van mostani tapasztalatod ezekkel a márkákkal, vagy a régebbi tapasztalat beszél belőled?
Még Heco-t néztem ...abból esetleg?
(#) lóri válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszönöm, ez bíztató. Nem elég csak egy 4.7µF kondenzátor a magasnak (a képen láthatóban csak ez van)? Kell rendes hangváltó a mélynek?
(#) P_Laszlo válasza zsoika hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nem hallás alapján, hanem a mérhető tulajdonságaiból kiindulva véleményezek. A hangkarakter kifejezést is így kell értelmezni.

Szerintem általános a visszafejlődés minden márkanévnél. Ezek kínai hangszórós dolgok, német nevekkel. Ha valaki hoz egyet, szívesen megmérem.

Melyik Heco?
(#) P_Laszlo válasza lóri hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Ha tetszik így neked, akkor elég. Rendes hangváltó minden hangszórónak kellene.
(#) kissattila88 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
A kondenzator is hangváltó felüláteresztő elsőrendű nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) gyuszo válasza meszi_1985 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Videoton DC 2002 doboz lesz az, abba egy HA 484 hangszóró lesz megfelelő.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) gyuszo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
A hangváltó és a doboz méretei sokat elárul, 22 literes a doboz.
(#) zsoika válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Hát ez nem jó hír.

Heconál a Vitas , Victa jöhet árban szóba ,de félő hogy azok sincsenek a helyzet magaslatán.
Van még 5leted?
És ha a németeket hagyom...akkor Castle Knight 2?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza kissattila88 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Vannak olyan körülmények, amikor igen.
(#) teglascs hozzászólása Feb 22, 2019 /
 
Sziasztok,
ebből a kitűnő szovjet hangszóróból mit lehetne építeni, milyen dobozba kellene tenni?
Mérete 14 x 20 cm, impedanciája 4 Ohm.
Milyen frekvencián dolgozhat?
Köszi!
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Az biztos, hogy nem, mert a DC2002 4 ohmos volt. A hangszóró, amit ajánlottál 8R névleges impedanciájú. Ha tényleg az, amire gondolsz, egyébként sem annyira jó ötlet feltámasztani. Nem olyan nagyon kellemes élmény hallgatni az eredetit.
Meg kell szabadulni a hangváltótól is, és minden készen áll, hogy valami elfogadható kétutast lehessen faragni a doboz romjaiból. ))
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) gyuszo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
A méretére gondoltam, hogy 20 cm-es. Tudom, hogy az csak 4 ohmos volt, a Kleopátra hangdoboza.
De a doboz, az biztos, hogy DC2002.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Minden Videoton 20 centis 20 liter körül volt (kivéve a low end típusokat). Még a méretek is hasonlóak (a DC2012-vel azonos). De például süllyesztés csak a 2002-nél van a mélyhangszórónál. )
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Remek, akkor visszajutottunk ide, és az első felét megválaszoltuk. Bővebben: Link Azért is kérdeztem meg, mert utólag is szokás volt esetleg nagyobbra vágni, ha a 20 centit valaki kevésnek gondolta.
(#) gyuszo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Azt már ő dönti el, hogy lesz-e belőle kétutas.
(#) P_Laszlo válasza teglascs hozzászólására (») Feb 22, 2019 / 1
 
Nem kíván dobozt, csak lapot, freeair. Úgy 100Hz fölött jellemzően megszólalhat. Beszédhangosításra az elég.

Egyébként lehetne még TL-t, de egyrészt, nem ér annyit, másrészt kevés befektetett munkával meg nem szólna jól.
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nyilván logikus. Olcsóbb és jobb.
(#) teglascs válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Hát akkor csak valamiféle lábat/állványt gyártok neki. Az mindegy, hogy vízszintesen vagy függőlegesen áll, ugye?
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
A Videoton Disco Box -ra hasonlít a legjobban, ahhoz hasonlót készíts.
A hangszórója H1320
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza zsoika hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Abban rendesebb magashangszóró van. Csak mélye nem lehet sok.

Egyébként ilyen veresenytársak mellett jó az a Chrono is.
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Rágugliztam: tényleg. Köszi!
(#) P_Laszlo válasza teglascs hozzászólására (») Feb 22, 2019 / 1
 
Vízszintesen, ahogy pl. a Disco Box volt, rosszabb. Tehát nem mindegy.

Azt írtam, lapot. Vagy végtelen lapba építve jó, vagy olyasmi dobozban, mint a régi csöves rádiók szellős, nagy méretű kávái.

Picike szappantartóba is bezárhatod, de abban tényleg nem lesz mélye.
Következő: »»   645 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem