Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   228 / 276
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Megnéztem, a Parkside gép secundere 4mm alu huzal ...
(#) fly1443 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Össze dobtam egy dióda hidat 12db generátort diódából, de az eggyik oldal nagyon melegszik....nem hegesztettem meg semmi csak hozzá érintette a csipeszt meg a pisztolyát....egyen áram van 22v kb de melegszenek másodpercek alatt!? Mitől lehet?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Vagy van benne zárlatos dióda, vagy rosszul van összerakva a graetz kapcsolás.
Esetleg a diódák sem egyformán Anód házkivezetésűek, van közte katód házas, akkor figyelni kell nehogy összekeveredjenek.
(#) Joci_1x válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Helló! Nézted melyik milyen polaritású?
A generátor diódák nem egyformák. Van köztük amelyiknek a kivezetése a katód, és van amelyiknek a háza (némelyiknél a felirat színe is jelzi a különbséget nem csak a száma), én megmérném nincs e köztük zárlatos. Üdv.
(#) fly1443 hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Így vannak bordára téve, lehet az a baj? Mind jó kimértem
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Nem jó a kapcsolás. átlóban kell összekötni.

graezt1.jpg
    
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Köszi ..basszus jól elnéztem. Viszont most átköltve egyszerre melegszenek de totális zárlat van ... Lehet az a baj a bordán rosszúl vannak párosítva??
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Hát azt képről nem lehet megmondani. Kösdd szét és méreged át multiméterrel.
A csoporton belüli darabokat egyformán vannak-e, valamint az egyes csoportok a rajznak megfelelő helyen és irányban van-e.
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Nos jól volt elsőnek kötve, csak már dühömben a rajzot raktam fel rosszúl...így van válójában(csatolom a képet, ) vissza kötöttem de a jobb oldalon a diódák akkor is melegednek, a trafóban meg hullámozva megy a huzal adagoló motorja olyankor. Így van Dc is csak melegszik... A 2db kocka jelképezi a bordákat.
(#) kinsky hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Einhell BT GW 190 D készülékem és az alábbi problémával szembesültem. A 12 fokozat közül az utolsó 3 fokozatban (400V a 4. 5. 6.-ik fokozat) az óránál lévő 20A-es megszakítót levágja (3x20A van). Ezt nem mindíg produkálja, de elég sűrűn. Hol az egyiket és hol a másikat terhelés nélkül is, tehát csak, ha megynyomom a pisztolyon a gombot akkor is. A mágnes kapcsolót az előző tulaja kicseréltette SSR-re az 70A-os és át van alakítva EURO-sra, mágnes szelepesre. A gyengébb fokozatokban tökéletesen működik. A kapcsolókat már szétszedtem, beégést nem találtam. Van valami ötlet mit nézzek vagy nézessek át a gépen.

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Amíg le nem méred, addig nem hiszem el, hogy a jobb oldali diódák kétféle tokozásúak (felső hármas meg az elsó hármas), valamint a bal oldaliak is kétfélék. Kinézetre egyformának tűnnek, rajsz szerint viszon fordított tokozásúnak kell lenniük.
Forraszdd szét, mérd meg egyenként, rajzold fel minden egyes diódát a papírra a megfelelő helyre, jelölve hogy melyik fele érintkezik a hűtővel. Egyáltalán hogy forrasztottad össze, ha nem mértél rá, hogy melyik dióda hogyan áll és hogy egyáltalán nem zárlatos-e.
(#) fly1443 hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Kimértem mind működik, a többiről megy a kép.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
A fojtó is elő készítve!
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Úgy néz ki hogy akkor minden jó volt.
Egy lehetőség még marad még, hogy a diódák záróirányú feszültségre nem bírják ki a hegesztő feszültségét. Ezzel nem lehet mit kezdeni, 22V-os dióda, nagyobbat vártam egy generátorba...
Tegyél rá 1 graetzet (vagy kettőt), aztán mehet tovább.
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Akkor megnyugodtam hogy nem én vagyok a hűlye.. A végére már teljesen belebonyolódtam ebbe az egyszerű kapcsolásba is...olyannyira hogy majdnem elment a kedvem az egésztől... ha rá rakom hűtés nélkül a hegesztőt a kinai 50A graetz re símán ment melegedés nélkül... Holnap járok a lomex felé, veszek 4db 50A párhuzamosítom aztán vagy bírja majd vagy nem... A nagyokat meg eladom .. Már a hely foglalás miatt is . Onnan folyt köv.
(#) KissAttila válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
A vasmag es a drotok koze nem tettel szigetelest?
(#) fly1443 válasza KissAttila hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
De kapton van alatta.
(#) Joci_1x válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Az SY-170 & 171 / 100V. 25A. de áremucsúcsba a többszöröset is kibírja rövid ideig. Ha van utána szám, pl. 171.1, 171.2, 171.3, a 3 az 300V.-os, A 170, illetve 171 ellentétes polaritású, némelyiknél a betű szilével is jelzik a polaritás különbséget (piros - fekete). Nem tudom a tied honnan lett kitúrva, ez amiről írtam a békebeli NDK. gyártmányokból bányászható mint például IFA. Neten találsz adatokat. Ne ad fel, kitartás! A közelmúltba került hozzám egy 150-es gép más problémával, abba már valaki korábban beépített 4.db. 50A-os kockáz, jól működött az a része. Sok sikert.
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Így kössd majd össze a graezteket, Azzal a lakkozott rézdróttal (lakkot csak a forrasztásnál szedd le) vagy 6mm^2 sodrott rézdróttal. A megadott lábaknál csináld a be és kivezetéseket.
Próbálj arra törekedni, hogy az egyes szakaszok hosszai, amik összekötik a pontokat egyforma hosszúak legyenek (így tehető egyenletesebbé az árameloszlás a hidak között).

graezt1.GIF
    
(#) fly1443 válasza Joci_1x hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Köszönöm szépen ! akkor az én kis 90A gépembe a 4db kocka működő képes lehet hosszú távon ezekszerint . Ennek magyon örülök mert akkor holnap be is szerzem őket! Gondolom akkor 6db felesleges. Az én bontott diódáim 70A golf generátorból vannak.
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Rendben ,holnap össze dobom nádjából! Köszönöm szépen a sok segítségét! 4db fogok össze kötni akkor ,sodort réz vezetékkel, le saruzom majd még forrasztom is . A ki illetve betápot, 6 os csavar pontonhoz rögzítem, innen megyek tovább a pufferhez/ fojtóhoz mondjuk 20-25mm^2 vezetékkel kör saruzva forrasztva. + a graetzeket ventivel hűtőm! Így jó lehet? A bekötését a rajzod szerint fogom végezni. Ui; miért vannak pontok a graezt ek közt?
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Hát jelzi, hogy a logikát folytatva még több graetzet is össze lehet kapcsolni.
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Akkor jól sejtettem ,csak már inkább kérdezek hátha mást jelent.
(#) erbe válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Szerintem is jobb, ha mindegyik diódahídhoz külön, lehetőleg azonos hosszúságú vezetékkel megyünk, majd azokat közösítjük egy pontban. Ezzel is javítható az áramelosztás és könnyebb a híd kivezetéseihez forrasztás. Bár léteznek erősített csúszósaruk is.
Ezeket a kockákat is jókora hűtőbordára kell szerelni.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) fly1443 válasza erbe hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Mekkora hűtő bordát javasolnál kb? Illetve ha aktív hűtést rakok rá?
(#) erbe válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Amin a korábbi diódáid voltak, megfelel. Nincs eredetileg ventilátor a dobozodban? Általában minden CO2-es gépben van.
Hiszen az első képeden a trafó mögött ott egy elég nagy fekete ventilátor.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) fly1443 válasza erbe hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
De van benne,de az elég lessz? Bele zsúfolóm a fojtó trafót is a másik mellé, simán befér .. Azért gondoltam külön ventit a graetzeknek mert úgy tudom megoldani hogy ,beférjen hogy, kivágom a gép oldalát kb 10x15cm részen és felrakom oda a bordát (valami olyasmit mimt az első csak 1db ból) a borda így kifelé lessz a hidak pedig befelé. Így nem kell plussz doboz ,na meg ronda sem lessz.
(#) erbe válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Talán elég.
Javítottam már én is úgy CO2 hegesztőt, hogy a diódáknál kivágtam az oldalát, ráhegesztettek egy "púpot", majd szépen lefestették. Nagyobb diódáim voltak és a vastag kivezető kábelek nem fértek el másként.
(#) fly1443 válasza erbe hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Sajna ez a gép alapból nem valami nagy. de max dobok rá kívülről egy ventit.. A fojtó meg meglátjuk mennyire melegszik majd.
(#) Moderátor hozzászólása Rokopapa hozzászólására (») Feb 26, 2019
 
Na, akkor ennek fuss neki még egyszer, immár normális helyesírással!
A hirdetést (keres és kínál típusút is!) az Apróhirdetési rovatba tedd fel!
Következő: »»   228 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem