Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   229 / 276
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Szia! Egyenlőre itt tartok. Sajna a gyenge saruk miatt így csoportba tudom majd lekötni a graetz eket. Tudom nem így írtad, de remélem így is jó lehet? A puffernél még középen kiszedem a nyák réz részét.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Ha minden drót egyforma hosszú (a gaetz láb és a közös csomópont között), akkor legalább olyan jó (talán még jobb is). Ha a sarut is odaforrasztottad a graetzre, akkor minek a saru?
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Ugyan olyan hosszú lessz nem akartam forrasztani csak mozgatás közben lázának tartottam őket így lett végül forrasztva ..
(#) KissAttila válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Kozos "harisnyaba" huztad a drotokat, ezert jo lett volna kulombozo zsugorcsovel szinezni oket, nehogy rosszul kosd oket. A kondikat is tehetted volna egymastol egy kicsit tavolabbra egymastol, hogy jobban tudjanak hulni.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) fly1443 válasza KissAttila hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
A +- meg az ac van közösítve, összesen 4db közös rész jön ki,így nem tudom össze keverni. Remélem
(#) fly1443 válasza KissAttila hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Sajnos nagyon kicsi a hely. De a venti dolgozni fog majd
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Ha bele akarod tenni a dobozba, akkor biztos, hogy útban lesz az a sok drót a graetzen.
Tulajdonképpen szabad rövidíteni (hosszabbra cserélni). Az a lényeges, hogy ami 4db drót egybe tartozik
(a 4 graetz funkcionálisan megegyező lábai, amik közösítve lesznek) azoknak muszáj egyforma hosszúnak lenni mm-re.
Azaz az egyes pászmák (4 drót egy harisnyában) hossza nem lényeg, csak a pászmán belüli szálak hosszának egyenlősége lényeges.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) erbe válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Az a kondi nem hegesztő puffernek való. Lehet kapni -jóval nagyobb, jóval drágább- kondikat erre a célra. Azok bírják az áramterhelést.
(#) tdi75 válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Szia! Ezt én is akartam írni, de próbálgatni kísérletezni jó, de majd csináld meg nagyobbakkal.
Minimum olyanokkal amiken csavaros kontaktok vannak.
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Igen ez stimmel,a graetz nem lessz benne. Csak a kondik. Vagyis majd mutatom
(#) fly1443 válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Vannak itthon régebbi magyar baba kék 10000uf 40v kondik, azok jobban megfelelnek? Vagy szerezzek be csavarost? Az elég ritka azért.
(#) erbe válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Na azért ritka.
Ha 10 db 1000 µF-ost teszel be párhuzamosan, többet bír, mint 1 db 10000 µF-os az alábbi formából.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) fly1443 válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Nagy vonalakban ,persze csak oda pakolgatva ez lenne az elképzelés. Így csak a borda látszana( az lenne kivágva az oldalán) Így jó lehet?
(#) fly1443 válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Ezek itthon voltak. Gondoltam egy próbát meg ér. Van itthon még Denon erősítőből bontott 4db 6800uf nikamichi vagy mi asszem ,azok kb 2x ekkorák. Illetve a magyar beag mono 50w 110v vegfok -ból bontott 40v 10000uf is kb 2x ekkora. Esetleg azok? Vagy vegyek 20db 1000uf?
(#) erbe válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Még talán a 4 db 6800-as.
(#) BlackForce válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
De mielőtt túl sokat ráköltenél,próbáld ki azzal ami otthon van.
(#) erbe válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Figyelj oda, kinek válaszolsz!
(#) fly1443 hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Nos a graetz benn van, nem is melegszik. Úgy érzem jó lessz. Ma hegesztettem vele ,igaz argonal meg porbeles huzallal, de szépen dolgozott 1.5mm anyagon. Hétvégére talán lessz Co2 gázom+ 0.6mm huzalom. Ui; ez a kondi jó lehet a gépembe? Bővebben: Link
(#) erbe válasza fly1443 hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Idézet:
„Lüktető áram max,: 6500 mA”

Ezt keveslem. Nézegettem máshol kondikat, meg se adják ezt az értéket, pedig fontos. Volt néhány olyan 18000 µF-os kondim, amire 9 A-t írtak (Sprague).
(#) fly1443 válasza erbe hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Esetleg ez?
(#) tdi75 válasza fly1443 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia! Én nem tenném bele. Ki volt írva 1-2 elég riasztó adat.
Mint max feszkó 50 volt max lüktető áram 6500 mA
Azért egy hegesztőben az alkatrészek Nagyon határértéken vannak dolgoztatva.
Majd megnézem hogy mit raktam az enyémbe.
(#) tdi75 válasza fly1443 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Inkább ezt. Csal erről nem tudsz semmit. Az eladó azt mond amit akar hogy eladja.
De inkább ezt. Ja még valami. Nekem kettő darab 22000 mikrós kondi van benne.
(#) fly1443 válasza tdi75 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Furcsálltam is ,a másik 2x10000uf megroggyant....
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia! Nos jelenleg nincs bent fojtó trafó, sem kondi. De szereztem huzalt, igaz 0.8mm de csak ez volt. Most így félkészen kipróbáltam(argon gázzal) de csak pötyögtet! Nagy cseppeket rak amit kézzel le birok szedegetni... Ez az alkatrészek hiánya vagy, a trafó ilyen gyengusz?
(#) gulyi88 válasza fly1443 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Alkatrészek hiánya is, meg az argongáz sem alkalmas szerintem.
Egyszer próbáltam mikor lefogyott a CO2, rátettem az argont (trafós gépre), azt gondoltam sima ügy, de képtelenség volt vele hegeszteni (aztán lehet hogy csak én bénáztam...).
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) fly1443 válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Akkor kicsit megnyugodtam. Kicsit féltem hogy enyire gyenge lessz ez a vacak. Bár elnézve a mig 150 belsejét amit képeken láttam, a trafó kb ugyan akkora. Ismerősét meg használtam is. Teljesen jó volt. Akkor marad az hogy rakok be fojtót meg kondikat ...Ha minden jól megy holnap kicserélem a Co palackot is mert üres.... Csak kis cseppeket rakott így.... Viszont porbelesel meg egész szépet hegesztett argon mellet.
(#) Joci_1x válasza fly1443 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Helló!
A szinte leggagyibb co. hegesztőbe is van legalább egy fojtó, ami a trafóhoz van illesztve, másrészt a porbeles huzal fém tartalma a nagyjából legfeljebb a 0,6-os huzaléval azonos. A 0,8-az lehet hogy vastag, ahhoz a géphez főleg ebben az állapotába. Ne add fel.
(#) erbe válasza Joci_1x hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Éppen nemrég írtam olyan hazai ipari rendeltetésű CO2-es gépről, amiben nincs fojtó. Mások is említették ill. igazolták.
(#) Joci_1x válasza erbe hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Még nem próbáltam olyat, érdekelne hogy működik a gyakorlatba. Akadnak ellentmondások a témába, annál nagyobb lesz az öröm ha összejön. A mellékletben szereplő gépnek van fojtója, és 97000 mikrós elkót építettek bele, ráadásul rá varrták a fojtót a főtrafóra, és nagy áramú kapcsolóval szekunderbe lehet állítani a hegesztő feszültséget, és hogy teljes legyen a kép, egymás mellett van a primer, és a szekunder. Gyári Lincoln gép, és remekül lehet vele hegeszteni.
(#) Jurij Dolgorukij hozzászólása Márc 2, 2019 /
 
Srácok az a nagy helyzet hogy kell a folytó is meg a nagy elkó pakk is az egy fázisú hegesztőbe. persze hogy nemlesz jó nélkülük és csak nagy ronda olvadék gömb lesz a varrat hernyó helyén!!!!

El rettentő a példa a gyári tipmig 140 ahol ki spóroltak mindent. Olyan szinten sz....r is az a gép. Nekem van egy és egy szaki haver segített az át alakításához. De teljesen át kellett mókolni a gyárilag semmire se való szerkezetet.

Most a 08 huzallal akár át is égeti a vastag falú vasakat. Az a kis hitványság. De van benne ipari diódahíd a régit ki dobtuk az csak két kis dióda volt. Kapott sok elkót. Kapott külön tápolást az elő toló áramkör. Kapott a szutyok elektronika helyett szilárdtest relét. rá ment a sok anyag meg sok munka idő. De hegeszt mint állat!
Következő: »»   229 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem